Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2016., 14:43   #1281
Operaciju nisam imao. Par puta mi se učinilo da bi mogao imati temperaturu i izmjerio sam 37.5 i 37.6, ali nikad više od toga. Znam imati i 37.1 - 37.2, a zna biti i normalna. U zadnje vrijeme to je sve više tupa bol, neugoda, pritisak, osjećaj da nešto smeta u tom djelu, a puno rijeđe probadajuća bol kao na početku i povremeno kasnije. Konkretno danas, ta tupa bol, nelagoda traje od jutra bez prestanka. Sasvim je očito da mi sjedenje pogoršava stanje i to mi je najgori položaj pogotovo ako se naginjem prema naprijed. Recimo jučer je bila prisutna većinu dana, i onda se navečer kao smanjila. Pijesak nisam primjetio osobno i nemam nikakvih bolova u urinarnom traktu.
Kojim pretragama bi se mogle otkriti navedene bolesti?
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 18:23   #1282
Možda neka autoimuna bolest, kolegici sa posla otkrili , nakon milijon pretraga, čak joj i slijepo crijevo operirali, sumljali na rak i sve najgore i nakon gro gro pretraga otkrivena je neka autoimuna bolest koja je i povezana i sa kostima i zglobovima, ugl ful čudan naziv, nisam nažalost zapamtila a i više ne radim na tom mjestu da bi pitala kako se zove , isto je znala imat temperature, imala liječnici su joj otkrili nakon 6, 7 mjeseci, čak su mislili i da je povezano sa psihom al eto fala Bogu su joj otkrili pa sada zna šta je
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 20:40   #1283
Meni ovo traje 6 mjeseci i rješenje se ne nazire.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 10:22   #1284
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Meni ovo traje 6 mjeseci i rješenje se ne nazire.
bolest je novijeg datuma pa se jako teško dijagnosticira, ugl kod nje je bila u pitanju autoimuna bolest
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 15:12   #1285
Pogoršava li ti i kretanje bol ili samo sjedenje?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 18:16   #1286
Sjedenje je definitivno najgore. Pogotovo ako se naginjem prema naprijed. Ako se uspijem malo zavaliti prema nazad onda je nešto podnošljivije. Nije velika razlika, ali ipak postoji ta tendencija. Kod dužeg sjedenja u neudobnom položaju bol ima tendenciju širenja pa i odlaska u leđa. Ipak ta bol u leđima nije toliko neugodna kao ovo naprijed. Kraće hodanje ne uzrokuje pogoršanje, ali kod dužeg hodanja bol isto ima tendenciju odlaska u leđa. Fizički napor kao što je košnja trave nepovoljno utječe. Vježbe više ne radim i ne trčim, ali je pogoršavalo dok sam još pokušavao. Ležanje na leđima je najmanje problematično, ali ako traje tupa bol onda ni to ne pomaže. Kad ležim potrbuške i kao uvlačim trbuh s desne strane vrlo jasno osjećam neku bol, smetnju, što već u razini najnižeg rebra otprilike.

Inače, napravio sam kolonoskopiju i gastroskopiju i nije otkriveno ništa. Sad gastroenterolozi sumnjaju na polip/kamen/kolesterolom na žučnjaku. Iskopao sam ovo: "A patient complaining of abdominal pain has normal liver enzymes and a gallbladder wall polyp (but no stones) on ultrasound. What further intervention do you recommend?
—Cynthia Lewin, ARNP, Sioux City, Iowa

Gallbladder wall polyps can act similar to gallstones and have been associated with abdominal pain and dyspeptic symptoms. Polyps can also be potentially precancerous, particularly those >5 mm. Consider referral to determine if surgical intervention or serial ultrasounds are indicated based on symptoms and size of the polyp. Since the polyp does not generally migrate into the bile duct, obstructive symptoms, such as jaundice and elevated liver enzymes, are not likely to occur.

Additional workup for the abdominal pain would depend on its character and location. Upper endoscopy should be considered to rule out acid peptic disease if the pain is epigastric or in the right upper quadrant."

Zadnje uređivanje Škugor : 28.07.2016. at 18:28.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 10:32   #1287
Ništa, ali baš ništa meni više nije jasno.
Prva stvar - masna jetra. Nije mi jasno da li je to nešto ozbiljno i da li uopće to imam. Bio sam kod četiri gastroenterologa i hepatologa od kojih nitko baš nije bezveznjak i nitko se na to nije ni osvrnuo, a kamoli predložio nekakvu prehranu ili terapiju. Ljudi po internetu pišu da ih to boli i da je to ozbiljna bolest koju treba adekvatno tretirati. Ne znam niti dal to imam ili ne. Na prvom ultrazvuku jetra je ok, onda na magnetskoj je markantnija i blago masna, na slijedećem ultrazvuku je samo hiperehogena, a na zadnjem opet potpuno normalna. Krv 7.7. Ast 26 alt 25 ggt 13 bilirubin 8 alp 54
Polip na zucnjaku - prvi ultrazvuk kaze dva polipa 8.3 i 3 mm. Na magnetsoj nemaju pojma šta je, kaže možda kamen. Kontrolni ultrazvuk - Polip. Color doppler - kolesterolom. Nitko osim zadnje gastroenterologinje se ne osvrće na to, ona kaže da veći od 5 mm moraju van i da može boljeti. Tko je ovdje lud?!
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 16:51   #1288
Čuj, po simptomima ovo bi ti realno mogla biti kila, odnosno ozljeda trbušnog zida. Hajde da te pregleda što bolji abdominalni kirurg da se isključe preponska i/ili pupčana kila. Kod kila se bol pogoršava pri sjedenju i kretanju, a najlakše je u vodoravnom položaju. Također, bol se zna širiti prema kralježnici. Osim toga, simptomi su ti se pojavili nakon perioda intenzivnijih treninga u teretani, što također upućuje na moguću ozljedu trbušnog zida zbog naprezanja.

Bitno je da izabereš jako dobrog kirurga jer ako ne postoji vidljivo ispupčenje izvana, naći kirurga koji zna naći okultne kile je teško. U Europi, veteran za tu disciplinu ti je dr. Ulrike Muschaweck iz Munchena.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 10:05   #1289
Jučer sam plivao nekih 150-200 m. Način kako danas boli - gotovo sam siguran da je to nešto što izlazi iz leđa i širi se dalje. Ako se saginjem tako da desnom rukom pokušavam dotaknuti lijevo stopalo, osjećam bol u sredini leđa desno od kralježnice gdje je bolno i na dodir. A opet jučer sam u dva navrata imao napade abdominalne boli za koju bi stavio ruku u vatru da potječe od nekog organa. Ne bi rekao da je to nešto drugo, zapravo sam gotovo siguran da se radi o istoj boli koja se koncentrira ili naprijed (95% vremena) ili u leđima (5%). Koliko kod to zvučalo čudno, kad se koncentrira u leđima sve je ipak nekako podnošljivije.

Zadnje uređivanje Škugor : 30.07.2016. at 10:21.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 17:40   #1290
Nepodnošljivo je, dolazim u vrlo opasne sukobe s ukucanima. Danas sam po prvi put i fizički napadnut.

Zadnje uređivanje Škugor : 31.07.2016. at 17:51.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 23:29   #1291
Užasno me boli. Probati cu se preko veze hospitalizirati.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 12:00   #1292
Najbolje da se zaledim i odledim kad ce medicina biti malo naprednija. Dakle, nitko se ne obazire (od doktora) na vrlo bitan simptom, a to je bolnost na dodir u rebrima naprijed, ali i iza naravno uz ostalu bol koja je prisutna i bez dodira. Oni samo pišu bol ispod DRL. Pa nije samo ispod, boli i samo rebro kad ga dotaknem! Pa tko je ovdje lud?! Što sve ima te simptome? Chest wall pain? Nekakav kostohondritis? Fibromialgija? http://www.healthline.com/symptom/rib-pain

Causes of Painful Ribs

The most common cause of painful ribs is injury. Pain in ribs can also occur due to certain conditions of bones and joints. Inflammation of the rib joints is regularly accompanied by pain. Inflammation of joints is caused either by osteoarthritis or by rheumatoid arthritis. Painful ribs may be a symptom of certain cancers. Lung cancer as well as multiple myeloma usually causes pain in ribs. The pain is commonly caused by the spread of the cancer into ribs. In lung cancer the tumor does not have to affect ribs directly but can spread to the pleura and irradiate towards ribs. Additionally, the pain in ribs occurs in advanced stages of mesothelioma.

And finally, a variety of diseases which are not connected to the rib cage can feature with pain in ribs. They include gallbladder stones and gallbladder attack, damage of the spinal cord nerves, shingles, and chronic abuse of steroids, angina and many more.

Zadnje uređivanje Škugor : 02.08.2016. at 12:53.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 06:41   #1293
Ne mogu više. Ne funkcioniram. Ušao sam u sedmi mjesec od početka bolova. Ne spavam. Probudio sam se u tri sata i od onda hodam po kući. Tijelo mi je izranjavano od stalnog dodirivanja. Bole me rebra. Bole me leđa. Boli me tupo, boli me oštro, boli me na sve moguće načine. Ne mogu sjedit. Jedem u stojećem položaju. Ni ležanje nije ništa ugodnije. Jedva sam izdržao put autom jučer. Ne mogu biti na moru više. Ne mogu više čitati medicinske članke po internetu. Dići ću danas svu ušteđevinu, ali ne znam više kud ići.

Zadnje uređivanje Škugor : 03.08.2016. at 06:52.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 12:49   #1294
Zapravo ne znam ništa. Da li uopće jedem ispravnu hranu? Da li unosim nešto što nebi trebao? Da li je poželjno da se krećem? Da li se uopće smijem kretat?
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 12:57   #1295
Probaj jedan dan gladovat da vidis da li imas problema zbog hrane.
Drugo.. probaj obaviti briseve (i urinokulturu, ejakulat) na STD. Ako ti je nesto (npr. E.coli) zahvatilo unutarnje organe (bubrege, mjehur, prostatu), nije nemoguce da te zbog toga boli. Ok, ovo je "lupanje napamet", al sto drugo preporucit ako nista ne preporucuju ni doktori.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 13:00   #1296
Meni nije jasno zbog čega ti ne ideš na hitnu kad te tako čope bolovi. Kontam da te stalno boli, ali ja da sam na tvom mjestu i da ne mogu spavati i funkcionirati od bolova ošla bi na hitnu. Nije mi isto jasno zašto ne odeš općoj praksi, kažeš da te toliko boli da pomišljaš da se ubiješ (što si nam tu bio i pisao) i tražiš da te hospitalizira.

Ne kontam koji je smisao ovog tvog pisanja. Mi ti ovdje ne možemo pomoći niti ublažiti bolove. Možemo te potapšati po leđima i reći da nam je žao što se mučiš, ali od toga nemaš baš neke koristi. Tebi treba kompletna obrada. Idi kod doktora i ne daj se otarasiti dok ne naprave nešto konkretno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 13:06   #1297
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno zbog čega ti ne ideš na hitnu kad te tako čope bolovi. Kontam da te stalno boli, ali da ne mogu spavati i funkcionirati od bolova ošla bi na hitnu. Nije mi isto jasno zašto ne odeš općoj praksi, kažeš da te toliko boli da pomišljaš da se ubiješ (što si nam tu bio i pisao) i tražiš da te hospitalizira.

Ne kontam koji je smisao ovog tvog pisanja. Mi ti ovdje ne možemo pomoći niti ublažiti bolove. Možemo te potapšati po leđima i reći da nam je žao što se mučiš, ali od toga nemaš baš neke koristi. Tebi treba komletna obrada. Idi kod doktora i ne daj se otarasiti dok ne naprave nešto konkretno.
Pa na hitnoj sam prvo bio, izvadili su mi krv i slikali rentgenom i rekli da je gastritis i da jedem lakšu hranu. Nakon toga sam radio pretrage privatno. Htio sam se hospitalizirati na internom odjelu na Sv. duhu preko veze, ali je doktor Bakula rekao da nema razloga da ostanem i neka napravim gastroskopiju i kolonoskopiju. To sam i napravio i nije nađeno ništa. Doktorica opće prakse je potpuno nezainteresirana i bezvoljna, ide u mirovu uskoro i fućka joj se živo. Treba mi kompletna obrada, ali ne znam šta to još uključuje i kud da slijedeće idem. Spreman sam potrošiti svu ušteđevinu. Pišem jer se nadam da će se pojaviti neki genije koji će naći pravi trag. Više ljudi više zna. Valjda.

Zadnje uređivanje Škugor : 03.08.2016. at 13:31.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 13:15   #1298
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Probaj jedan dan gladovat da vidis da li imas problema zbog hrane.
Drugo.. probaj obaviti briseve (i urinokulturu, ejakulat) na STD. Ako ti je nesto (npr. E.coli) zahvatilo unutarnje organe (bubrege, mjehur, prostatu), nije nemoguce da te zbog toga boli. Ok, ovo je "lupanje napamet", al sto drugo preporucit ako nista ne preporucuju ni doktori.
Hvala na savjetu. Inače probao sam gotovo sve vezano za hranu, gladovao sam, jeo za dijabetes, za žuć, za jetru, za gastritis, izbacivao gluten... Nula bodova.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 13:49   #1299
Onda probaj napravit one pretrage koje sam napisao. E.coli moze uzrokovat slicne probleme. Postoji neki soj koi je patogen i u crijevima i moze uzrokovat bol u crijevima pa onda boli sve zivo (ne znas jel bole ledja ili trbuh). Ne odustaj ako se doktori nasmiju i kazu da je e.coli normalan stanovnik crijeva (istina, je, al ne i taj patogeni soj). Obavi privatno pretrage. Stvar je u tome da doktori gledaju uobicajene simptome i najcesce bolesti, a kad nije nista uobicajeno u pitanju (kao, izgleda, kod tebe) onda im promakne neka bolest jer "obicno ta bolest ukljucuje i taj simptom". Problem je u onom "obicno" jer to ne znaci i uvijek. A jeftinije je (za drzavu) lijeciti nesto sto je cesto (npr, simptomi ukazuju da je najvjerojatnie ta i ta bolest u pitanju jer je to najcesce u pitanju) nego trazit nesto specificno pa onda lijecit pravu bolest.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 22:59   #1300
Novi moment. Bol za koju sam mislio da je na samom rebru zapravo je u potkožnom masnom tkivu. O čemu se tu radi? Lipom? Liposarkom?
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.