Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2007., 10:41   #1
Zvonjenje crkvi

- POZOR - želio bih da se ova tema shvati ozbiljno.

Mnogi ljudi žive pored crkvi bilo da su katoličke, pravoslavne ili neke treće i sigurno su suočeni sa stalnim lupanjem onog čeličnog bata u zvono. Neke crkve zvone češće neke rijeđe ovisno o svečeniku. Često se događa da crkve zvone svakih 15 minuta da označe koliko je sati.

S obzirom da mi živimo u 21. stoljeću nema ni govora da su takva zvonjenja krajnje besmislena s obzirom da svi ljudi imaju satove kod kuće. No kada su u pitanju ona malo važnija zvonjenja poput najave za misu zar se ne bi mogao postaviti neki drugi zvuk (po mogučnosti ugodniji) da te ne zaboli glava kao što je pri zvonjenju na ova čelična zvona. Mnoge crkve ugrađuju zvučnike na zvonike i kroz njih puštaju zvukove zvona, pa mislim ako već koriste hig-tech tehnoglogiju zar ne mogu izmjeniti i taj grozan lupajući zvuk koji stvarno izaziva migrene
mr.Natural is offline  
Old 07.10.2007., 10:50   #2
tko zna što tebi izaziva migrene, no sigurno nisu crkvena zvona.

ja ih baš volim čut, nekako mi daju romantičan ugođaj današnjem brzom tempu života i pošto smo stalno okruženi s naprednom tehnologijom, to je baš jedan lijep kontrast poput odlaska u prirodu.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Old 07.10.2007., 10:51   #3
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
- POZOR - želio bih da se ova tema shvati ozbiljno.

Mnogi ljudi žive pored crkvi bilo da su katoličke, pravoslavne ili neke treće i sigurno su suočeni sa stalnim lupanjem onog čeličnog bata u zvono. Neke crkve zvone češće neke rijeđe ovisno o svečeniku. Često se događa da crkve zvone svakih 15 minuta da označe koliko je sati.

S obzirom da mi živimo u 21. stoljeću nema ni govora da su takva zvonjenja krajnje besmislena s obzirom da svi ljudi imaju satove kod kuće. No kada su u pitanju ona malo važnija zvonjenja poput najave za misu zar se ne bi mogao postaviti neki drugi zvuk (po mogučnosti ugodniji) da te ne zaboli glava kao što je pri zvonjenju na ova čelična zvona. Mnoge crkve ugrađuju zvučnike na zvonike i kroz njih puštaju zvukove zvona, pa mislim ako već koriste hig-tech tehnoglogiju zar ne mogu izmjeniti i taj grozan lupajući zvuk koji stvarno izaziva migrene
Naslov topica "zvonjenje crkvi" nije u skladu iz razloga sto zvono-zvona zvone sto nam i samo ime govori.Ako ti smeta umiljati zvuk zvona s obliznje crkve trebas se zapitati kako taj isti zvuk ne smeta mnogo starijim osobama od tebe.Na kraju krajeva moze se izmjeriti jacina zvuka i ako odgovaraju decibeli onda je nesto do tebe.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Old 07.10.2007., 12:06   #4
A zamisli da ti je još s druge strane i željeznička pruga!

Garantiran put u ambis.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Old 07.10.2007., 12:09   #5
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
S obzirom da mi živimo u 21. stoljeću nema ni govora da su takva zvonjenja krajnje besmislena s obzirom da svi ljudi imaju satove kod kuće. No kada su u pitanju ona malo važnija zvonjenja poput najave za misu zar se ne bi mogao postaviti neki drugi zvuk (po mogučnosti ugodniji) da te ne zaboli glava kao što je pri zvonjenju na ova čelična zvona. Mnoge crkve ugrađuju zvučnike na zvonike i kroz njih puštaju zvukove zvona, pa mislim ako već koriste hig-tech tehnoglogiju zar ne mogu izmjeniti i taj grozan lupajući zvuk koji stvarno izaziva migrene
Mislim da tebi nekaj drugo izaziva migrene...

Zvonava crkvenih zvona (kao i, primjerice, pucanje gričkog topa) su dio običaja i tradicija koji, po meni, nadiđoše svoje vjerske korijene. Oni su, naprosto, dio identiteta i ugođaja neke zemlje ili mjesta. Kome smetaju, nek se slobodno iseli u Saharu.

Ako se doista radi o medicinski štetnoj buci preglasnih zvona, za to postoje zakoni, policija i sud. Suvišno je i napominjati da nikad nisam čuo (za) takvu buku.
__________________
Minsc and Boo stand ready.
Minsc is offline  
Old 07.10.2007., 15:07   #6
Nikad nisam bio u situaciji da živim blizu crkve, ali čuo sam neka prilično glasna zvona. Da ih moram čitav dan slušati svakih 15 minuta, pretpostavljam da bi vrlo brzo postao vrlo iznerviran.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 07.10.2007., 15:18   #7
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nikad nisam bio u situaciji da živim blizu crkve, ali čuo sam neka prilično glasna zvona. Da ih moram čitav dan slušati svakih 15 minuta, pretpostavljam da bi vrlo brzo postao vrlo iznerviran.
E, otprilike tako.

Sad mi pala na pamet epizoda Gilmoreica, kad su napokon popravili crkvena zvona...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Old 07.10.2007., 19:00   #8
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nikad nisam bio u situaciji da živim blizu crkve, ali čuo sam neka prilično glasna zvona. Da ih moram čitav dan slušati svakih 15 minuta, pretpostavljam da bi vrlo brzo postao vrlo iznerviran.
pa slazem se, samo se pitam koja to crkva zvoni na svakih 15 minuta?? Nikad nisam cuo za to.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Old 07.10.2007., 20:28   #9
15 minuta Bolesno.
A zasto ne napisete neku peticiju...da se to smanji...
Inace meni (koja ih cuje rijetko) su zvona ugodna ...i kad ih cujem...sva se ozarim..
Netko je rekao da je to i dio indetiteta (em vjerskog, em povijesnog) ..i to stoji...ali svakih 15 minuta ...pop je lud.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Old 07.10.2007., 20:53   #10
Koja to crkva zvoni svakih 15 minuta?Kakvi ljudi ima...Da crkvena zvona.. a tutnjava automobila konstantno ti ne smeta je da?
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Old 07.10.2007., 21:21   #11
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Koja to crkva zvoni svakih 15 minuta?Kakvi ljudi ima...Da crkvena zvona.. a tutnjava automobila konstantno ti ne smeta je da?
Ide mi na k... užasno. Čak mi i zujanje kompa smeta. Volim tišinu...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 07.10.2007., 22:08   #12
najbolje bi bilo da ta zvona konstantno zvone, meni smeta tih 15 minuta tišine.

zašto bi crkve imale monopol na to zvonjenje, pošte bi trebale zvonit svakih 20 minuta, vatrogasne i policijske stanice svakih 25, bolnice svakih 10, groblja svakih 30, vip centri kad god netko udje unutra, supermarketi, kladionice, kafići... svi neka zvone čim glasnije i čim češće.. neka svi znaju koliko je sati i da se mogu po zvuku zvonjave orijentirat po gradu...a u slucaju izleta u prirodu ljudi mogu ponest CDe sa nasnimljenim zvukom zvona da mogu i tamo uživat...
__________________
The poison of your life
fills my glass and I...
I drink, I die
Glamdring is offline  
Old 07.10.2007., 22:22   #13
Meni je to predivno..Pogotvo kad podne na Riječkom korzu odzvanaju udarci gradskog sata,zatim malo više iznad čuju se zvona kadetrale Sv. Vida a prrema Delti sa ggotičkog tiornja zvone zvona zborne crkve...Ah divno..
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Old 07.10.2007., 23:41   #14
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Naslov topica "zvonjenje crkvi" nije u skladu iz razloga sto zvono-zvona zvone sto nam i samo ime govori.Ako ti smeta umiljati zvuk zvona s obliznje crkve trebas se zapitati kako taj isti zvuk ne smeta mnogo starijim osobama od tebe.Na kraju krajeva moze se izmjeriti jacina zvuka i ako odgovaraju decibeli onda je nesto do tebe.

Zato što isključe slušne aparate.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Old 07.10.2007., 23:44   #15
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
- POZOR - želio bih da se ova tema shvati ozbiljno.

Stvar je vrlo jednostavna, vidim da je friška sotonistička ustanova pardon crkva kod tebe.

Navikneš se i nakon nekog vremena ne čuješ. To je sve.

Silovanjem slušnog aparata dobijaju upravo suprotan efekt. Ljudi popizde kada im se spomene crkva.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Old 07.10.2007., 23:55   #16
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
- POZOR - želio bih da se ova tema shvati ozbiljno.

Mnogi ljudi žive pored crkvi bilo da su katoličke, pravoslavne ili neke treće i sigurno su suočeni sa stalnim lupanjem onog čeličnog bata u zvono. Neke crkve zvone češće neke rijeđe ovisno o svečeniku. Često se događa da crkve zvone svakih 15 minuta da označe koliko je sati.

S obzirom da mi živimo u 21. stoljeću nema ni govora da su takva zvonjenja krajnje besmislena s obzirom da svi ljudi imaju satove kod kuće. No kada su u pitanju ona malo važnija zvonjenja poput najave za misu zar se ne bi mogao postaviti neki drugi zvuk (po mogučnosti ugodniji) da te ne zaboli glava kao što je pri zvonjenju na ova čelična zvona. Mnoge crkve ugrađuju zvučnike na zvonike i kroz njih puštaju zvukove zvona, pa mislim ako već koriste hig-tech tehnoglogiju zar ne mogu izmjeniti i taj grozan lupajući zvuk koji stvarno izaziva migrene
Je ... a i nesnosna dječija buka i galama nedjeljom prijepodne kad izlaze iz crkve , pa gužve kod vjenčanja , trubljenje auta , nemaš gdje parkirati.
Kad kiša pada lupeta po limenom krovu a i gromovi blizu udaraju zbog špica.
Nakotilo se i golubova koji guču , lamataju tamo- amo i gade po obližnjim kućama i terasama.
Svako malo crkveni zbor vježba kod otvorenih prozora i ponavlja jedno te isto i onda se zabarakadiraš i upališ TV a ono prijenos mise...
Orah is offline  
Old 08.10.2007., 09:24   #17
Kad smo već kod ukidanja , jel može netko učiniti nešto s nogometnim igralištem kraj moje kuće? Ja nikad ne zalazim nanjega, posve mi je suvišno. ALi neki neobični ljudi su tamo gotovo svakodnevni gosti! Pa trening juniora, pa pijanka seniora, pa vika, psovke, navijanje, pa pjesma i galama... Buka auta i motora kad dolaze i odlaze. Taman mislim bit će mira vikend, kad eto ti turnina ili se igra neka lijeva liga, pa se navedeno ponavlja, samo uz još veći intenzitet. Pa to je da svaki normalni čovjek poludi. Ili?
SamoMaloSebe is offline  
Old 08.10.2007., 12:11   #18
Crkveno zvono širi snažne zvučne valove koji npr. pred nevrijeme razbijaju oblake i time umanjuju opasnost od tuče. Isto tako snažni zvuk poput praska i crkvenog zvona tjeraju zloduha. Općenito duhovi ne podnose glasnoću bili oni dobri ili zli.
Torsus is offline  
Old 08.10.2007., 13:34   #19
Ja živim blizu Crkve, ali srećom zvoni samo 3 puta na dan (ujutro u 6, u podne i kada se smrači), mi smo se privikli na zvonjavu, ali je moj pas prolupao pa sada svaki puta kada zvoni on zavija kao da ga netko kastrira sa tupom žlicom
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 08.10.2007., 14:32   #20
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Ja živim blizu Crkve, ali srećom zvoni samo 3 puta na dan (ujutro u 6, u podne i kada se smrači), mi smo se privikli na zvonjavu, ali je moj pas prolupao pa sada svaki puta kada zvoni on zavija kao da ga netko kastrira sa tupom žlicom
siroti pes
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.