Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 11:02   #341
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
Današnja cijena barela je 104 i nešto sitno$ i pada, za plin neznam, uzmimo u obzir da je $ skočio, 24.1 2008 je bio (srednji tečaj na našem tržištu) 5,00 kn,
a 24.1. 2012 isti taj $ 5,82 na našem tržištu...sad kolko tih 82 centi igra ulogu ja neznam ali mislim da ne previše....ugl. čačiću ti si govno
Plin ti godina raste podosta velikom inercijom...

Recimo,cijena plina 2000.-te je bila oko 0,13$ po metru kubnom...danas je iznad 0,40$ (kada sam zadnji puta gledao),dakle,porast je znatan...

I o čemu ti govoriš,malo brkaš kune,malo dolare...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 11:07   #342
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Plin ti godina raste podosta velikom inercijom...

Recimo,cijena plina 2000.-te je bila oko 0,13$ po metru kubnom...danas je iznad 0,40$ (kada sam zadnji puta gledao),dakle,porast je znatan...

I o čemu ti govoriš,malo brkaš kune,malo dolare...
Neznam di sam ja brkal kune a di dolare, ja sam samo odmah tečaj izračunal (prepisal)!
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 11:11   #343
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
Neznam di sam ja brkal kune a di dolare, ja sam samo odmah tečaj izračunal (prepisal)!
Onda je razlika 82lp,a ne centi...

Tečaj dolara igra ulogu,iako ne znatnu...

Drugi problemi su porasti cijena exploatacije slatke nafte,troškovi transporta,ali i povećana potreba za naftom,pogotovo kineskog gospodarstva...

Nije nafta samo uza dolar vezana...

Da ne i govorimo o stalnim čarkama s Iranom i problemima oko Hormuškog tjesnaca...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 11:11   #344
http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...as/612250.aspx
evo naletio...
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 11:18   #345
Zasto ste otisli tako predaleko i nasiroko? Pitanje topica je vrlo jednostavno,a to je hocemo li gladovat? Naravno da hocemo.

Dakle,izazov je na vladi,da vidimo na koji nacin (ako) zele spasit gladan narod.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 11:33   #346
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Slažem se da treba rezati,ali to će jako malo utjecati na cijenu energenta...

No,da se i krene u rezanja,eto ti odmah sindikata,a ovi koji najviše plaču oko poskupljenja cijena otvarali bi teme o socijalno neosjetljivoj Vladi koja povećava nezaposlenost...

Hajmo se ne muljati...
Prosječna plaća u HEP-u je nešto veća od tisuću EUR-a pa na godišnjoj razini dođemo do 50 milijuna što je četvrtina od 200 milijuna koje si spomenuo kao cijenu uvozne struje. Snizimo li prilično visoku plaću ostalim zaposlenima od samo 10% već smo na 30% uvoza.
Racionalizacije samog poslovnog procesa još se nismo ni dotaknuli. 24 satni službeni auto koji ima moj poznanikna nižerangiranom šefovskom mjestu, a da se uopće ne miče iz kancelarije samo je vrh ledenog brijega. Gdje su konzultanti, vanjski davaoci usluga...
Tehnološki skupe i zastarjele procese neću ni spominjati jer ne znam detalje ali sam čuo dovoljno insajderskih informacija.

Govorimo i o tome kako su ih uništili građani koji struju plaćaju po povlaštenoj tarifi. Lako je provjeriti da postoje povlašteni veliki kupci koi potroše preko 25% količina električne energije.

Cijena nabave struje je 60 EUR po MW/h, a prosječna prodajna cijena za kućanstva prilično iznad te cifre(nemam točan broj ali mislim da je iznad 70 lipa). Dakle ni tu se ne gubi. Uostalom HEP će i prethodnu sušnu godinu poslovati sa dobitkom usprkos onima koji tvrde da je stanje neodrživo.

Interesantan je i podatak gdje same HEP-ove studije pokazuju da bi struja trebala ići 5-10% gore kako se ne bi ugrozio investicijski ciklus!?

Najgore od svega je to što nitko nije izašao sa studijom gdje se vidi što će HEP učiniti sa novcem od psokupljenja. Bojim se da "nastavit će se po starom" jako dobro stoji na kladionicam u svjetlu Čačićeve izjave kako će problemem viška zaposlenih ostaviti za kraj mandata tj. uvaliti ih HDZ-u jer teško da će opet pobijediti na izborima.

Uostalom firme u ovakvim situacijama traže "strateške partnere". Poučeni iskustvima INE mislim da bi se tu sada mogao napraviti dobar posao.Vjerujem da bi za firmu koja posluje sa dobitkom neće biti problema.

Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Nije nafta samo uza dolar vezana...
Pogledamo li formulu za izračun cijene derivata u Hrvatskoj vidjet ćemo da nije ni za cijenu sirove nafte nije baš bitna Nema to veze sa zdravim razumom i matematikom.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:02   #347
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...to/612039.aspx
Na cijene benzina nadovezalo se i ovo. Tko će to uopće više moći plaćati? Jesmo li na pragu teške bijede?
Nikad veća gužva u automobilskom prometu unatoč skupom gorivu i nikad veća gužva po kafićima unatoč totalnoj besparici...

Znači ima se
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:14   #348
evo nam je čačić u vijestima obznanija formulu kako plaćat ratu struje.lipo,hrvati puno troše na mobitel pa manje pričajmo i eto love za struju.jednostavno je.

koji bahati debil.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...2/Default.aspx
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..

Zadnje uređivanje miseducata : 28.04.2012. at 12:24.
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:28   #349
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
evo nam je čačić u vijestima obznanija formulu kako plaćat ratu struje.lipo,hrvati puno troše na mobitel pa manje pričajmo i eto love za struju.jednostavno je.

koji bahati debil.
Zna da mu je ovo zadnji boravak blizu vlasti jer ga čeka ili zatvor ili pad u politički zaborav nakon izbora.
HNS će nestati se političke scene.
Prema tome, boli njega ona stvar. Zaradit će lovu na građevini (ako stigne sa pokretanjem radova), odrobijat i trošiti će lovu kad izađe.
Zašto bi on razbijao glavu oko toga kako žive ljudi?Pa eto, prodajte aute, mobitele, kuće pa ćete imati para. To taj plan 21.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:31   #350
Reče Čačić da je svejedno da li plaćamo kroz porez ili cijenu i povisi oboje.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:31   #351
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
evo nam je čačić u vijestima obznanija formulu kako plaćat ratu struje.lipo,hrvati puno troše na mobitel pa manje pričajmo i eto love za struju.jednostavno je.

koji bahati debil.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...2/Default.aspx
Što je tu bahato i debilno? Ajde me educiraj! Ako nemaš prvo ćeš namiriti ono najosnovnije a onda ako ti ostane potroši na pričanje preko telefona! Točno je rekao svaka čast!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:33   #352
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Zna da mu je ovo zadnji boravak blizu vlasti jer ga čeka ili zatvor ili pad u politički zaborav nakon izbora.
HNS će nestati se političke scene.
Prema tome, boli njega ona stvar. Zaradit će lovu na građevini (ako stigne sa pokretanjem radova), odrobijat i trošiti će lovu kad izađe.
Zašto bi on razbijao glavu oko toga kako žive ljudi?Pa eto, prodajte aute, mobitele, kuće pa ćete imati para. To taj plan 21.
Ajde ne drami! Tko je morao prodati aute i mobitele da bi preživio? I to mu se pogoršalo stanje u zadnjih 100 dan?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:34   #353
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
evo nam je čačić u vijestima obznanija formulu kako plaćat ratu struje.lipo,hrvati puno troše na mobitel pa manje pričajmo i eto love za struju.jednostavno je.

koji bahati debil.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...2/Default.aspx
on je bahat zato sto kaze ljudima da trose manje na mobitel (koji nije osnovna zivotna potrepstina) da bi mogli platiti struju (koja je osnovna zivotna potrepstina)? Interesantno rezoniranje.

Jos kada spomene odricanje jedne-dvije kave tjedno da bi se platila struja, mislim da ce Zagreb gorjeti...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:35   #354
ma taj Čačić nije normalan

Nama gazda u firmi skreso plaće na 2900 a frendovi ti kažu budi sretan da radiš i uopče dobiješ plaću, kako preživjet nemam pojma pa skreso sam sve troškove na minimum. Godinu dana idem na posao bicom samo da klincima možeš nešto kupiti a kad se sjetim devetog mjeseca i početka škole

Kuća mi je stara nekih tridesetak godina i treba mjenjati krovište i stolariju,
kad sam sve stavio na papir treba ti 70-80.000 kuna
Offskroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:37   #355
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Što je tu bahato i debilno? Ajde me educiraj! Ako nemaš prvo ćeš namiriti ono najosnovnije a onda ako ti ostane potroši na pričanje preko telefona! Točno je rekao svaka čast!
Kad su to do prije određenog vremena govorili HDZ-ovci repliciralo im se i pitalo ih se kako ih nije sram.
Sad odjednom ispada da je narod kriv jer je rastrošan pa će ga Ratko i crvene kolege dovesti u red.
Jooooj kako će tresnuti o pod za 3 godine.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:45   #356
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Kad su to do prije određenog vremena govorili HDZ-ovci repliciralo im se i pitalo ih se kako ih nije sram.
Sad odjednom ispada da je narod kriv jer je rastrošan pa će ga Ratko i crvene kolege dovesti u red.
Jooooj kako će tresnuti o pod za 3 godine.
Gdje i kada su to HDZ-ovci govorili? Još je Sanader vidio svjetlo na kraju tunela a Jaca se hvalila porastom od 0,8%. Kupovali su socijalni mir i zaduživali nas gdje su stigli. Ajde potrudi se i nađi nešto što će potkrijepiti tu tvoju tvrdnju.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:51   #357
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
on je bahat zato sto kaze ljudima da trose manje na mobitel (koji nije osnovna zivotna potrepstina) da bi mogli platiti struju (koja je osnovna zivotna potrepstina)? Interesantno rezoniranje.

Jos kada spomene odricanje jedne-dvije kave tjedno da bi se platila struja, mislim da ce Zagreb gorjeti...
bahato je kad to kaže on kojemu mi plaćamo par službenih mobitela. a plaćamo mu i struju u stanu kojeg opet mi plaćamo jer na to ka saborski zastupnik ima pravo.i onda on nama soli pamet.

ako to nije bahato,ne znam šta je.

isto ka šta je bahato kad kaže da hrvat troši više na mob misečno nego na struju.ljudi koji se griju na struju (u dalmaciji većina) imaju ratu minimum 500kn.ja imam ratu 800kn.račun za mobitel mi nije ni približno toliki.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:56   #358
Quote:
Offskroz kaže: Pogledaj post
ma taj Čačić nije normalan

Nama gazda u firmi skreso plaće na 2900 a frendovi ti kažu budi sretan da radiš i uopče dobiješ plaću, kako preživjet nemam pojma pa skreso sam sve troškove na minimum. Godinu dana idem na posao bicom samo da klincima možeš nešto kupiti a kad se sjetim devetog mjeseca i početka škole

Kuća mi je stara nekih tridesetak godina i treba mjenjati krovište i stolariju,
kad sam sve stavio na papir treba ti 70-80.000 kuna
Radiš kod Čačića?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:57   #359
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Gdje i kada su to HDZ-ovci govorili? Još je Sanader vidio svjetlo na kraju tunela a Jaca se hvalila porastom od 0,8%. Kupovali su socijalni mir i zaduživali se gdje su stigli. Ajde potrudi se i nađi nešto što će potkrijepiti tu tvoju tvrdnju.
Gledaj, znam da će ti teško pasti ali ovi će se strovaliti sa vlasti.
Nisam ih čuo prije 6 mjeseci kako ljudima govore da im garantiraju samo potrošnju sredstava nužnih za život.
Što se tiče ovih spika....ne moram vaditi izjave političara. Dovoljno mi je da idem na stare topice na forum.hr i čitam.
Tada su se potezi HDZ-a branili nekakvom rastrosnošću, a krivica svaljivala na lijene i rastrošne građane. Isti oni koji danas tvrde kako građani previše troše i da ih treba oporezovati i podizati životne troškove tada su govorili kako su građani dovedeni na prosjački štap i nemaju od čega živjeti.
Samo da se vratim doma, pa ću otvoriti topic da neke nickove i njihove klonove podsjetim na to što su pisali prije godinu-dvije.
Jebeni licemjeri.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:59   #360
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
bahato je kad to kaže on kojemu mi plaćamo par službenih mobitela. a plaćamo mu i struju u stanu kojeg opet mi plaćamo jer na to ka saborski zastupnik ima pravo.i onda on nama soli pamet.

ako to nije bahato,ne znam šta je.
a sto bi trebao reci? "a jadni, evo, sad cu vam ja svima iz svog dzepa platiti vase luksuze kojih se ne zelite odreci."?

Normalno da ce reci ono sto je rekao. Covjek nije populist kao sto su to bili neki drugi.

Quote:
isto ka šta je bahato kad kaže da hrvat troši više na mob misečno nego na struju.ljudi koji se griju na struju (u dalmaciji većina) imaju ratu minimum 500kn.ja imam ratu 800kn.račun za mobitel mi nije ni približno toliki.
covjek je govorio o prosjecnom Hrvatu.. uostalom, nikad mi nije bilo jasno grijanje na struju s obzirom da je najskuplje i neefikasno. Imas drva, loz ulje, plin iz boce...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.