Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2004., 13:48   #81
za one koji bi životno osiguranje mali kalkulatorić... meni se čini zgodno (barem ti točno izračuna plaću)

PoreznaOlaksica

kolko znam na to ide onih 1250 na 5000 godišnje i "prinos" a oduzima se ulazna naknada od 1,5% na godišnju uplatu i oko 1,5% na "prinos"

mislim da su fulali sa izračunom 15% + prirez, al nisam siguran. pa, ako ti plaća ulazi u više sfere poreza fina se parica da uštedjeti. bed je kaj su ti novci više manje zaleđeni na dugi period vremena, s druge strane DPS možeš dobiti neovisno o tome primaš li ga i po nekoj drugoj osnovi (dodatno zdravstveno, 3 mirovinski stup itd...)
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 14:17   #82
Quote:
DiscoDave kaže:
....
kolko znam na to ide onih 1250 na 5000 godišnje i "prinos" a oduzima se ulazna naknada od 1,5% na godišnju uplatu i oko 1,5% na "prinos"
o čemu tu pričaš? Na životnom osiguranju nema državnih poticajnih sredstava od 1.250 kn
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 14:26   #83
Quote:
gogo kaže:
o čemu tu pričaš? Na životnom osiguranju nema državnih poticajnih sredstava od 1.250 kn
imaš pravo... mea culpa gledao sam 3 stup pa uspoređivao povrat poreza pa sam malo zastranio...

anyway, kalkulator je dobar za proračun povrata poreza
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2004., 21:53   #84
Zivotno osiguranje?!

Pozdrav,

Imam 26 godina, solidnu placu, i zelio bi ostaviti malo love sa strane za pod stare dane. Sa svih strana mi nude zivotna osiguranja, pa vas molim za savjet.
Grawe, Allianz, Croatia, CosmopolitanLife, PBZ Generali....?

Kakva su vaša iskustva, predviđanja, što je najisplativije?

Mozda neka treca opcija umjesto zivotnog osiguranja...?

Najljepše zahvaljujem,
H.
 
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 20:34   #85
Ja uplaćujem životno samo i isključivo zbog povrata poreza.

Eto, ove godine uplatit ću cca. oko 10 000 kuna, a povrat poreza mi slijedi oko 2 000 kuna na ovo.
__________________
Pozdrav
luk2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 16:38   #86
Re: Zivotno osiguranje?!

Quote:
Ejovrh kaže:
Pozdrav,

Kakva su vaša iskustva, predviđanja, što je najisplativije?

Mozda neka treca opcija umjesto zivotnog osiguranja...?

H.
Zivotno osiguranje kao jedna od najlosijih opcija. Mislim, treba ti neka sigurnost, hajde, ne daj Boze da se nesto dogodi, ali svaki mjesec (ili drugacijim tempom, ovisno o dogovoru) izdvajati za nesto sto je prilicno upitno sto ce ispasti na kraju, ne cini mi se najboljim.

Naime, kod zivotnog osiguranja potpisujes ''procjenu'', sto ce reci, ako sve bude kako treba, ako kamate ne padnu (a, kao, ne padaju ), i ako ti uvijek vrijedno uplacujes, onda ces jednog dana dobiti toliko i toliko.

Medjutim, osim pitanja hoce li se bas sve tako poklopiti u narednih 15 ili 30 godina (vec na koliko sklapas policu), dakle, da i ti imas takvu solidnu placu i da uvijek mozes stavljati na stranu i da kamate ne odu dolje (a idu), postavlja se i pitanje koliko ce taj novac de facto vrijediti kada ga dobijes za tih 15 ili 30 godina? Jer, prije 30 godina je gorivo u Njemackoj bilo nekih 40 centi (preracunato) a danas je oko 1 €.

Znaci, i da dobijes, recimo, 50 000 € pitanje je sto ces si s tim moci priustiti za 15 godina.

Opcije? Dionice, fondovi, nekretnine. Samo, tu moras znati u sto ces uloziti. Zaradjuju oni koji kuze stvari i koji prate sto se dogadja. Dakle, moraju uloziti i dio sebe i svog vremena. Kod zivotnog osiguranja, uplacujes i ne brines. Dok ti ne zatreba lova a onda je vec kasno.
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 17:55   #87
Re: Zivotno osiguranje?!

Quote:
Ejovrh kaže:
Pozdrav,

Imam 26 godina, solidnu placu, i zelio bi ostaviti malo love sa strane za pod stare dane. Sa svih strana mi nude zivotna osiguranja, pa vas molim za savjet.
Grawe, Allianz, Croatia, CosmopolitanLife, PBZ Generali....?
Ako imaš pristojna primanja isplati ti se i treći mirovinski stup, no o tome već imamo ovdje otvorenu temu...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 20:02   #88
Postani zelenaš. 2% mjesečno, nije malo, a legalno je.
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 02:42   #89
Re: Re: Zivotno osiguranje?!

Quote:
Vojky kaže:
Ako imaš pristojna primanja isplati ti se i treći mirovinski stup, no o tome već imamo ovdje otvorenu temu...
Usporedba dobrovoljnog mirovinskog osiguranja sa životnim osiguranjem.


ŽIVOTNO OSIGURANJE DOBROVOLJNO MIROVINSKO OSIGURANJE
- isplata osigurane svote s pripisanom dobiti po isteku osiguranja - po ostvarenju prava na mirovinu, mora se ugovoriti neka vrsta rente, odjednom se može podići maksimalno 30 % sredstava
- visina isplate je poznata i garantiran je prinos kroz osiguranu svotu, a dodatni prinos je pripisana dobit - nema garantiranog prinosa i prema Pravilniku o marketingu mirovinskih fondova ne smije se obećati
- mogućnost ugovaranja doživotne mjesečne rente (mirovine) ili rente trajanja 10, 15 ili 2 godina - vrste isplata definira mirovinsko osiguravajuće društvo; Zakonom su predviđene doživotne starosne mirovine, privremene starosne mirovine, promjenjive mirovine i djelomične jednokratne isplate (30%)
- isplata osigurane svote s dobiti u slučaju smrti osiguranika - isplata u slučaju smrti, li samo do ukamaćenog iznosa uplaćenih doprinosa (način i visina isplate ovise o konkretnom mirovinskom programu)
- isplata dvostruke osigurane svote s dobiti u slučaju smrti osiguranika uslijed nesretnog slučaja - isplata u slučaju trajne invalidnosti, ali samo do ukamaćenog iznosa uplaćenih doprinosa (način i visina isplate ovise o konkretnom mirovinskom programu)
- dopunsko osiguranje od posljedica nesretnog slučaja (trajna invalidnost i naknada za bolničke dane)
- mogućnost povlačenja djela uplaćenih sredstava u tijeku trajanja osiguranja kroz kredit, predujam ili otkup - uplaćena sredstva ne mogu se povući sve dok se ne ostvari pravo na mirovinu: najranije s navršenih 50 godina i nakon 5 godina uplaćivanja
- porezne olakšice za premiju do 12000 kuna godišnje - porezne olakšice za doprinose do 12000 kuna godišnje
- država poticajna sredstva u iznosu 25% od uplaćenog do 5000 kuna godišje

Evo par usporedbi što se tiće životnog i 3. stupa.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 10:57   #90
Re: Zivotno osiguranje?!

Quote:
Ejovrh kaže:
Mozda neka treca opcija umjesto zivotnog osiguranja...?H.
neki će me sigurno mrziti zbog ovoga ali...

u RH ima oko 250.000 ha poljoprivrednog zemljišta koje nitko ne obrađuje. kada jednog lijepog i sunčanog(moš mislit) dana uđemo u euroslaviju nećemo imati pravo podići niti jedan novi poljoprivredni nasad.

pa ti sam zaključi koliko bi vrijedilo sada skrpati neki bilo kakav voćnjak pa ga jednom kad se tamo dojebemo unovčiti
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 11:11   #91
Trenutno mislim da bi ti najjedostavnije bilo uzeti "sporu" stambenu stednju -na 5 godina

zahvaljujći državnim poticajima jedan od najisplativijih opcija
T300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 09:10   #92
Re: Zivotno osiguranje?!

Quote:
Ejovrh kaže:
Pozdrav,

Imam 26 godina, solidnu placu, i zelio bi ostaviti malo love sa strane za pod stare dane. Sa svih strana mi nude zivotna osiguranja, pa vas molim za savjet.
Grawe, Allianz, Croatia, CosmopolitanLife, PBZ Generali....?

Kakva su vaša iskustva, predviđanja, što je najisplativije?

Mozda neka treca opcija umjesto zivotnog osiguranja...?

Najljepše zahvaljujem,
H.
Vrlo jednostavno:
Ugovoris zivotno na 20 godina, odaberes placanje godisnje ili kvartalno i nakon 20 godina imas dobitak na ugovorenu svotu od 9.010 eura, dakle sve zajedno 29.010 eura.
Ja sam sebi uplatio u allianzu, prosle godine i zadovoljan sam. Najbolje od svega je sto si osiguran, ne dajes lovu bezveze i ne dajes je u prazno - krajnja korist je tvoja.
NYTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 10:44   #93
Re: Re: Zivotno osiguranje?!

Quote:
NYTimes kaže:
Vrlo jednostavno:
Ugovoris zivotno na 20 godina, odaberes placanje godisnje ili kvartalno i nakon 20 godina imas dobitak na ugovorenu svotu od 9.010 eura, dakle sve zajedno 29.010 eura.
Ja sam sebi uplatio u allianzu, prosle godine i zadovoljan sam. Najbolje od svega je sto si osiguran, ne dajes lovu bezveze i ne dajes je u prazno - krajnja korist je tvoja.
ko ti je to izračunao dobit.

Kad se dobit pripisuje svake godine prema rezultatima investiranja.

Nijedno siguravajuće društvo ne garantira točnu dobit.

Sto se tiče ovog gore:

Polica se sklapa s valutnom klauzulom.

životno je prvenstveno štednja.

moja preporuka Croatia, 104g. iskustva u životnom osig., Matematička pričuva osiguranja života 777.583 tis. kn,

na 15g. pripisuje se dobit za OKO 60%.

Di ćeš više?
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 10:55   #94
Dobit je izracunata prema tablicama i cjeniku, a uvjet za ostvarivanje izracunate dobiti je samo da redovito uplacujes. I ovdje je ulog zasticen valutnom klauzulom, s obzirom da sam ja jos uzeo indeksaciju 2% godisnje cisto da se zastitim od mogucih tecajnih razlika, ali dobit je dobit.
Ne bih bas usporedjivao croatijine 104 godine iskustva sa ugledom i rezultatima allianza u cijelom svijetu, ali to je opet stvar osobnog odabira.
NYTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 12:04   #95
Mene zanima koliko ce tih 29000 vrijediti za 20 godina, mislim sto ces si s tim novcima moci priustiti. U najboljem slucaju vrijedit ce onoliko koliko si uplatio. Ako i dobijes tu cifru. Bez obzira na valutnu klauzulu.
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 12:07   #96
Quote:
NYTimes kaže:
Dobit je izracunata prema tablicama i cjeniku, a uvjet za ostvarivanje izracunate dobiti je samo da redovito uplacujes. I ovdje je ulog zasticen valutnom klauzulom, s obzirom da sam ja jos uzeo indeksaciju 2% godisnje cisto da se zastitim od mogucih tecajnih razlika, ali dobit je dobit.
Ne bih bas usporedjivao croatijine 104 godine iskustva sa ugledom i rezultatima allianza u cijelom svijetu, ali to je opet stvar osobnog odabira.
to o čemu ti pričaš je osigurana svota.

allianz je poznat u svijetu, ali u hrvatskoj Croatia je bez premca.

plus na onom primjeru se vidi di češ više dobit u Croatiji ili u Allianzu.

Ali ako ti hoćeš manje novaca, it's your choice.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 13:37   #97
Re: Zivotno osiguranje?!

Quote:
Ejovrh kaže:
Pozdrav,

Imam 26 godina, solidnu placu, i zelio bi ostaviti malo love sa strane za pod stare dane. Sa svih strana mi nude zivotna osiguranja, pa vas molim za savjet.
Grawe, Allianz, Croatia, CosmopolitanLife, PBZ Generali....?

Kakva su vaša iskustva, predviđanja, što je najisplativije?

Mozda neka treca opcija umjesto zivotnog osiguranja...?

Najljepše zahvaljujem,
H.
Mislim da to nije pametno.
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 14:07   #98
Meni su bombardirali raznorazni agenti osiguranja, pa sam sve redom odbijao. Zivotno osiguranje nije losa stvar, ali je nepotrebna u ovom trenutku. Kada pozelis uopce stedjeti, onda je najbolji izbor stambena stednja, poslije te stednje doborvoljni mirovinski fond, ali ja to jos nemam. Imam samo stambenu stednju.

Zivotno osiguranje se najvise isplati kada umres i onda ce ti djeca ostvariti dobit. A u slucaju ako nadzivis rok osiguranja, onda ces dobiti onoliko onako kako je swaschta rekla!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2004., 20:37   #99
swaschta je musko, molit cu lijepo
swaschta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2004., 09:45   #100
......onako kako je swaschta rekao!

OK? He.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.