Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2009., 01:02   #161
Question

Pozdrav, imamo perilicu suđa, Bauknecht GSF 3452,pokvario nam se programator i zanima me dali se to može nabavit ili popravit, zanima me cijena polovnog ili novog dijela.

LP
Suzanchyka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:12   #162
U zadnje vrijeme mi nakon pranja sudja smrdi iz perilice. Kad je pranje gotovo, otvorim perilicu da ode para van, zatvorim je i kad je ponovno otvorim iznutra krene takav smrad da cijela kuća smrdi po pokvarenim jajima.
Koristim DM-ove obične tablete, promijenila sam već nekoliko onih visećih mirisa (DM, Calgonit...)..., filter je čist, jednostavno ne znam što više da napravim.
Jel se nekome slično dogadja ili ima prijedlog kaj bi moglo biti i kako da to izbjegnem?!
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:40   #163
kupi miris za perilicu..meni je to dasta ublažilo problem.U DMu neki za 8 kn.Ako rjeđe pereš, upali onaj program za ispiranje od 10ak minuta...
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 13:00   #164
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
kupi miris za perilicu..meni je to dasta ublažilo problem.U DMu neki za 8 kn.Ako rjeđe pereš, upali onaj program za ispiranje od 10ak minuta...
Od mirisa sam kupila sve na tržištu, od najjeftinijih do najskupljih, a perem svaki ibogi dan, tak da stvarno ne znam više kaj napraviti.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 17:06   #165
Nemam takvo iskustvo, ali jesi li probala s onom tekućinom za čišćenje mašine? Možda pomogne ako nisi.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 21:56   #166
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Nemam takvo iskustvo, ali jesi li probala s onom tekućinom za čišćenje mašine? Možda pomogne ako nisi.
E, to nisam. Hvala, sutra idem u nabavu.
Isabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 14:08   #167
Perilica za suđe! help!!!

Hej ljudi!

Imam perilicu gorenje. Nakon svakog pranja, čaše su onak zamućene

Prije se to nije događalo, i ne kužim gdje je fucking problem??

Uredno stavim onu sol, deterđent za perilicu i tableticu. Kako sam i prije radila, no sada odjednom suđe je zamućeno poslije pranja..

Gdje bi mogao biti problem??

Ima tko kakve ideje?
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 14:26   #168
I ja imam isti problem. Isto perilica gorenje, ali moja je već dosta stara, tako da je vjerojatno do toga.
joshuatree is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 14:37   #169
Quote:
joshuatree kaže: Pogledaj post
I ja imam isti problem. Isto perilica gorenje, ali moja je već dosta stara, tako da je vjerojatno do toga.
pa ova je stara god dana!
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 15:20   #170
mozda je u vodi problem promjeni tableticu, sol...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 17:37   #171
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
mozda je u vodi problem promjeni tableticu, sol...
da blizu si , sol je u pitanju , ali ako sipa sol , onda perilica ne uzima sol , tako omekšivač ne odradi svoju funkciju
treba otvorit bočnu stranicu perilice , gore pri vrhu stranice je plastična posuda koja usmjerava vode i ujedno je odušak , skinuti tu posudu , tretirati s solnom kiselinom za domaćinstvo , naravno s nutarnje strane,, na taj način se eliminira nataloženi kamenac koji je spriječio dotok vode za doziranje soli , sve vratiti i to je to

ništa , ništa
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 18:34   #172
perilica , kakvu sol stavljaš?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 19:57   #173
onu za posipanje cesti
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 23:12   #174
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
onu za posipanje cesti
prijavio sam tvoj post.

nego, jel čistiš perilicu sa deterdžentom za čiščenje perilice
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 23:24   #175
Moderiram, dakle jesam. Prebaceno na Stanovanje->Interijeri.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 09:13   #176
Quote:
Zodiac kaže: Pogledaj post

nego, jel čistiš perilicu sa deterdžentom za čiščenje perilice


baš sam to htjela reći.....i meni je tako bilo sve dok nisam napravila čišćenje. DM=>17 kn i problem riješen!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 10:59   #177
mislim da nije problem u perilici, soli ili sjajilu....
stvar je u nekvalitetnom staklu koje nakon više pranja u perilici izgubi bistrinu.
to se zove korozija stakla.
cak postoji i proizvod od calgonita protiv toga. al ne znam jel djeluje...nisam probala.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 16:17   #178
I ja sam imala problema sa perilicom.(Zanussi) Smrdi kada se otvore vrata , čaše zamućene. Donedavno sam koristila samo Finish tablete za pranje, ali svi
su me uvjerili da DM-ove nisu ništa lošije. (a i duplo su jeftinije). Počela sam koristiti njih, pa sam mislila da se to zbog njih dešava. Vratila se na Finish, ali opet ništa bolje.

Jedan serviser mi je preporučio ne koristiti one soli i sjajila za mašinu nego
litar običnog octa i kilogram kuhinjske soli ubaciti jednom mjesečno u mašinu
da opere na prazno. Tako se očisti i unutrašnjost mašine i odvod. Poslušala sam ga i stvarno pomaže. Izguvbi se onaj ružni miris i unutrašnjost mašine se baš sjaji.

Zimi kad svakodnevno cijedim limune u čaj, onda one ocijeđene polovice ne bacim u smeće nego u mašinu. Kada otvorite vrata mašine baš vas zapuhne ugodan miris limuna. Sada trenutno koristim one mirise što se kupe, ok su, ali prekratko traju. Par pranja i to je to.

Veliki problem je i naša pretvrda voda. Trebali bi stvarno svi imati one
omekšivače vode na glavnom ventilu pa bi nam i perilice suđa i rublja bolje prale i duže trajale.
nicegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 18:13   #179
Quote:
nicegirl kaže: Pogledaj post
I ja sam imala problema sa perilicom.(Zanussi) Smrdi kada se otvore vrata , čaše zamućene. Donedavno sam koristila samo Finish tablete za pranje, ali svi
su me uvjerili da DM-ove nisu ništa lošije. (a i duplo su jeftinije). Počela sam koristiti njih, pa sam mislila da se to zbog njih dešava. Vratila se na Finish, ali opet ništa bolje.

Jedan serviser mi je preporučio ne koristiti one soli i sjajila za mašinu nego
litar običnog octa i kilogram kuhinjske soli ubaciti jednom mjesečno u mašinu
da opere na prazno. Tako se očisti i unutrašnjost mašine i odvod. Poslušala sam ga i stvarno pomaže. Izguvbi se onaj ružni miris i unutrašnjost mašine se baš sjaji.

Zimi kad svakodnevno cijedim limune u čaj, onda one ocijeđene polovice ne bacim u smeće nego u mašinu. Kada otvorite vrata mašine baš vas zapuhne ugodan miris limuna. Sada trenutno koristim one mirise što se kupe, ok su, ali prekratko traju. Par pranja i to je to.

Veliki problem je i naša pretvrda voda. Trebali bi stvarno svi imati one
omekšivače vode na glavnom ventilu pa bi nam i perilice suđa i rublja bolje prale i duže trajale.
ej ljudi, hvala vam na savjetima

Nego, a gdje ubacim litru octa? sad taj dio nisam skužila, pa da to probam,
znači sol stavim u predviđeni pretinac za to, a ocat gdje ide?
sorry kaj gnjavim.

Zadnje uređivanje perilica : 15.07.2009. at 18:14. Reason: .
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 18:15   #180
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
perilica , kakvu sol stavljaš?
Sve manje više od calgonita koristim. Nije prije bio problem kada sam ove iste proizvode koristila kao i inače, i sad odjednom se sve muti.
perilica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.