Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2013., 19:06   #3261
Radila sam laboratorijski nalaz jer bi trebala početi prvi put piti kontracepcijske pilule. Zanima me hocu li ih moci piti s obzirom na neka mala odstupanja u nalazu?
Leukociti - 4,9 (3,4-9,7)
Eritrociti - 4,91 (3,86-5,08)
Hemoglobin - 144 (119-157)
Hematokrit - 0,409 (0,356-0,470)
MCH - 29,3 (27,4-33,9)
MCHC - 351 (320 - 345)
MCV - 83,3 (83,0-97,2)
Trombociti - 279 (158-424)
RDW - 11 (9,0-15,0)
MPV - 6 (6,8-10,4)
Holesterol - 5,5 (<5,0)
Trigliceridi - 0,5 (<1,7)
Protrombinsko vrijeme - 0,82 Q% ( 0,70-1,00)
Protrombinsko vrijeme - 1,12 INR (0,8 - 1,12)
Hvala unaprijed. :-)

Zadnje uređivanje daly1987 : 20.02.2013. at 19:14.
daly1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 22:34   #3262
CBGB i body halleck, vaši postovi premješteni su na temu Vađenje krvi - tehnička pitanja jer se ne radi o tumačenju laboratorijskih nalaza.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 08:30   #3263
poštovani
već sam pisala o svojim lošim nalazima AST 53 (8-30)
ALT 62 (10-36)
CRP 68
MPV 11.1
LEUKOCITI 11.7 (3.4-9.7)
MONOCITI 1.33(0.12-0.84)
NEUT.GRAN. 73 (44-72)
LIMFOCITI 15 (20-46)
MONOCITI 11
10 dana nakon vadila sam krv i sve je u redu osim ast 31 i alt 49.
sada mi sin koji ima 3 godine ima temperaturu i sljedeće nalaze
MCV 72.6 (73.6-89.4)
MCH 24.0(24.3-29.2)
RDW 16.3 (11.9-16.2)
NESEG.GRAN. 3 (0-2)
SEG.GRAN.26 (30-72)
ATIP.LIMFO 9
AST 59 (24-49)
ALT 44 (9-20)

da li se može raditi o infektivnoj mononukleozi kod mene i kod njega?hvala puno na odgovoru.
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 14:56   #3264
Lana.b odgovorila ti je jedna forumašica na ovo na drugoj temi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 21.02.2013. at 17:44.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:34   #3265
Pozdrav, dobio sam rezultate testiranja krvi na alergije i na kraju kod dijagnoze piše dz 23, što bi to značilo? Hvala lijepa.
__________________
Surfujem...
Upravnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 20:22   #3266
Zbog problema sa zelucem sam radila pretrage krvi

Jedino sto mi je povisen je GGT 63, AST je 36, a ALT 22

Da li moze biti povecan zbog kamenca u zuci
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 09:10   #3267
poštovani pošto sam u brigi opet stavljam isti post

već sam pisala o svojim lošim nalazima AST 53 (8-30)
ALT 62 (10-36)
CRP 68
MPV 11.1
LEUKOCITI 11.7 (3.4-9.7)
MONOCITI 1.33(0.12-0.84)
NEUT.GRAN. 73 (44-72)
LIMFOCITI 15 (20-46)
MONOCITI 11
10 dana nakon vadila sam krv i sve je u redu osim ast 31 i alt 49.
sada mi sin koji ima 3 godine ima temperaturu i sljedeće nalaze
MCV 72.6 (73.6-89.4)
MCH 24.0(24.3-29.2)
RDW 16.3 (11.9-16.2)
NESEG.GRAN. 3 (0-2)
SEG.GRAN.26 (30-72)
ATIP.LIMFO 9
AST 59 (24-49)
ALT 44 (9-20)
sada ima 5 dan visoku temperaturu i jak miris iz usta.
da li se može raditi o infektivnoj mononukleozi kod mene i kod njega?hvala puno na odgovoru.
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 21:04   #3268
Tremor nogu i ruku...nalazi

Pozdrav!
Imam tremor ruku i nogu,išao sam kod neurologa,na snimanju abdomena i kod očnog svi nalazi su bili ok e onda me neurolog uputio na vađenje krvi što sam i obavio...to je bio 9 mj. a ja sam mu neki dan poslao mail da mi pošalje nalaze jer nisam bio u mogućnosti doći po njih jer sam bio van države.Sada bih ja te nalaze krvi trebao odnesti doktorici svojoj,dali oni još uvijek (nalazi) vrijede ili u ponovno morati vaditi???

i sad ono što me najviše zanimalo,ako netko zna da mi napiše (3 supstance odstupaju od svojih granica,pa ako netko zna šta je koja i dali je strašno?) hvala unaprijed
Ukupni bilirubin rezultat=32,6 ,referentni interval=7-30
Ureja rezultat=7,0 ,referentni interval=2,7-6.8
Bakar rezultat=9,6 ,referentni interval=11-22
preadator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 09:29   #3269
Quote:
preadator kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam tremor ruku i nogu,išao sam kod neurologa,na snimanju abdomena i kod očnog svi nalazi su bili ok e onda me neurolog uputio na vađenje krvi što sam i obavio...to je bio 9 mj. a ja sam mu neki dan poslao mail da mi pošalje nalaze jer nisam bio u mogućnosti doći po njih jer sam bio van države.Sada bih ja te nalaze krvi trebao odnesti doktorici svojoj,dali oni još uvijek (nalazi) vrijede ili u ponovno morati vaditi???

i sad ono što me najviše zanimalo,ako netko zna da mi napiše (3 supstance odstupaju od svojih granica,pa ako netko zna šta je koja i dali je strašno?) hvala unaprijed
Ukupni bilirubin rezultat=32,6 ,referentni interval=7-30
Ureja rezultat=7,0 ,referentni interval=2,7-6.8
Bakar rezultat=9,6 ,referentni interval=11-22
Nalazi su blago povišeni bilirubin i blago snižena urea i bakar,dakle, ako bi gledali izolirano SAMO nalaze-može biti i puno "lošiji" .
Bilo bi lakše kad bi znali još malo detalja, npr. koliko imaš godina, koliko dugo traje tremor, jel počeo naglo, ili postupno, pa se pogoršavao, istodobno na obje ruke/noge, kako je tvoj neurolog opisao tremor (npr. kao "fini", ili "grubi", tj.male, ili velike amplitude, možda "flapping tremor" itd.), od kojih si još bolesti bolovao, jel još netko u bližoj obitelji boluje od tremora( i kad je obolio, u mlađoj, ili starijoj životnoj dobi), koje si još pretrage napravio neovisno o urednom nalazu (npr. ceruloplazmin, bakar u 24h urinu, kompletnu krvnu sliku, Coombsov test, markere na hepatitis i sl.)?
Jesi li zamijetio promjene u raspoloženju zadnjih godina?
Što si točno radio kod oftalomologa-pregled procijepnom.tj."špalt"-lampom, ili?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 10:17   #3270
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nalazi su blago povišeni bilirubin i blago snižena urea i bakar,dakle, ako bi gledali izolirano SAMO nalaze-može biti i puno "lošiji" .
Bilo bi lakše kad bi znali još malo detalja, npr. koliko imaš godina, koliko dugo traje tremor, jel počeo naglo, ili postupno, pa se pogoršavao, istodobno na obje ruke/noge, kako je tvoj neurolog opisao tremor (npr. kao "fini", ili "grubi", tj.male, ili velike amplitude, možda "flapping tremor" itd.), od kojih si još bolesti bolovao, jel još netko u bližoj obitelji boluje od tremora( i kad je obolio, u mlađoj, ili starijoj životnoj dobi), koje si još pretrage napravio neovisno o urednom nalazu (npr. ceruloplazmin, bakar u 24h urinu, kompletnu krvnu sliku, Coombsov test, markere na hepatitis i sl.)?
Jesi li zamijetio promjene u raspoloženju zadnjih godina?
Što si točno radio kod oftalomologa-pregled procijepnom.tj."špalt"-lampom, ili?
ovako imam 19 godina, a tremor traje od prilike 4 godine i to sam slučajno skužio a tremor je započeo istodobno na oba dvije ruke finijih amplituda,od ostalih bolestii nisam bolovao i u obitelji/rodbini nitko nije bolovao od tremora...napravio sam kompletnu krvnu sliku ali sve ostale supstance su u granicama jedino ove 3 odstupaju...promjene na raspoloženju nisam primjetio,kod oftalomologa sam samo gledao u neku točku a gospođa s druge strane gledala kroz nešto (nalazi su uredni) bili. eto nadam se da sam vam pomogao kako bi prokomentirali moj problem...hvala unaprijed
preadator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 10:58   #3271
Pretpostavljam (s obzirom kako nemam uvid u kliničku sliku i sve nalaze, ne mogu sa sigurnošću tvrditi) kako će se obrada proširiti, među ostalim, vjerojatno će se raditi i pretrage navedene u prethodnom postu te proširiti radiološku obradu (magn.rezonanca...)
Sa gutanjem hrane,tekućine nemaš poteškoća/promjena?
Poteškoće sa govorom?
Kad si bio kod neurologa, jel zamijetio možebitni tremor jezika?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 11:00   #3272
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam (s obzirom kako nemam uvid u kliničku sliku i sve nalaze, ne mogu sa sigurnošću tvrditi) kako će se obrada proširiti, među ostalim, vjerojatno će se raditi i pretrage navedene u prethodnom postu te proširiti radiološku obradu (magn.rezonanca...)
Sa gutanjem hrane,tekućine nemaš poteškoća/promjena?
Poteškoće sa govorom?
Kad si bio kod neurologa, jel zamijetio možebitni tremor jezika?
ma ne ne,to je sve u redu nikakvih problema što se tiče toga nemam.
preadator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 11:11   #3273
Quote:
preadator kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam tremor ruku i nogu,išao sam kod neurologa,na snimanju abdomena i kod očnog svi nalazi su bili ok e onda me neurolog uputio na vađenje krvi što sam i obavio...to je bio 9 mj. a ja sam mu neki dan poslao mail da mi pošalje nalaze jer nisam bio u mogućnosti doći po njih jer sam bio van države.Sada bih ja te nalaze krvi trebao odnesti doktorici svojoj,dali oni još uvijek (nalazi) vrijede ili u ponovno morati vaditi???

i sad ono što me najviše zanimalo,ako netko zna da mi napiše (3 supstance odstupaju od svojih granica,pa ako netko zna šta je koja i dali je strašno?) hvala unaprijed
Ukupni bilirubin rezultat=32,6 ,referentni interval=7-30
Ureja rezultat=7,0 ,referentni interval=2,7-6.8
Bakar rezultat=9,6 ,referentni interval=11-22
Quote:
preadator kaže: Pogledaj post
ovako imam 19 godina, a tremor traje od prilike 4 godine i to sam slučajno skužio a tremor je započeo istodobno na oba dvije ruke finijih amplituda,od ostalih bolestii nisam bolovao i u obitelji/rodbini nitko nije bolovao od tremora...napravio sam kompletnu krvnu sliku ali sve ostale supstance su u granicama jedino ove 3 odstupaju...promjene na raspoloženju nisam primjetio,kod oftalomologa sam samo gledao u neku točku a gospođa s druge strane gledala kroz nešto (nalazi su uredni) bili. eto nadam se da sam vam pomogao kako bi prokomentirali moj problem...hvala unaprijed
Svakako je potrebna dodatna obrada. Koja bi općenito uključivala
Cu s/24h urin,ceruloplazmin,AST,ALT,GGT,ALP,bil uk i dir.,Fe,UIBC,feritin,Ca i P,24h kalcijurija
UZ abdomena s osvrtom na jetru i bubrege
ev. Cu u suhom tkivu jetre
ev. genetski pobir-sekvenciranje gena ATP7B
pregled oftalmologa
U obzir dolazi i EMNG g. ekstremiteta
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 11:13   #3274
Quote:
daly1987 kaže: Pogledaj post
Radila sam laboratorijski nalaz jer bi trebala početi prvi put piti kontracepcijske pilule. Zanima me hocu li ih moci piti s obzirom na neka mala odstupanja u nalazu?
Leukociti - 4,9 (3,4-9,7)
Eritrociti - 4,91 (3,86-5,08)
Hemoglobin - 144 (119-157)
Hematokrit - 0,409 (0,356-0,470)
MCH - 29,3 (27,4-33,9)
MCHC - 351 (320 - 345)
MCV - 83,3 (83,0-97,2)
Trombociti - 279 (158-424)
RDW - 11 (9,0-15,0)
MPV - 6 (6,8-10,4)
Holesterol - 5,5 (<5,0)
Trigliceridi - 0,5 (<1,7)
Protrombinsko vrijeme - 0,82 Q% ( 0,70-1,00)
Protrombinsko vrijeme - 1,12 INR (0,8 - 1,12)
Hvala unaprijed. :-)
Uredni nalazi.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 11:14   #3275
Quote:
Upravnik kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dobio sam rezultate testiranja krvi na alergije i na kraju kod dijagnoze piše dz 23, što bi to značilo? Hvala lijepa.
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
Zbog problema sa zelucem sam radila pretrage krvi

Jedino sto mi je povisen je GGT 63, AST je 36, a ALT 22

Da li moze biti povecan zbog kamenca u zuci
Za obadvoje prepišite kompl. nalaze.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 11:21   #3276
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
ev. genetski pobir-sekvenciranje gena ATP7B
Kakav, zaboga, genetski probir dok još nisu učinjene osnovne pretrage u dijagnostici Wilsonove bolesti?!
Quote:
pregled oftalmologa
Napisano je da je pregled oftalmologa obavljen!
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 11:27   #3277
Quote:
andersonjane kaže: Pogledaj post
Evo da se javim
Evo rezultata
dan 1.
kortizol jutarnji 379,6 (171-536)
kortizol popodnevni 399,5 H (64-327)

acth jutarnji 3,42 (1,6-13,9)
acth popodnevni 10,12 prazno polje na nalazu

dan2. ( večer prije u 22:30 popila sam 1mg deksametazona)
kortizol jutarnji 24,19 L (131-536 )
Zamolila bi ako neko može prokomentirati ACTH, koliko znam i on bi trebao padati
P.S.e da , drugi dan nisam radila acth nakon dekse, jer moja divna doktorica nije stavila na uputnicu ni kortizol ni acth, već samo deksa test, pa mi je sestra u laabu nadopisala kortizol iako sam joj rekla i pokazala nalaz da treba i acth, ona je rekla da ne treba
Nažalost ovo nemožemo riješiti preko foruma.
Potreban je dobar endokrinološki pregled i smislena obrada što ovdje nedostaje.
Supresijsk test dexametazonom je uredan ako se kortizol padne ispod 80nmol,no on može bitii uredan kod tzv. epizodičnog izlučivanja ACTH i koritzola.
A to da LOM/dr. opće med, neznaju ni napisati uputnicu kako treba ,to nije nažalost ništa čudno.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 12:59   #3278
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Uredni nalazi.
Hvala na odgovoru!
daly1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 13:11   #3279
Quote:
bralee kaže: Pogledaj post
poštovani pošto sam u brigi opet stavljam isti post

već sam pisala o svojim lošim nalazima AST 53 (8-30)
...
sada ima 5 dan visoku temperaturu i jak miris iz usta.
da li se može raditi o infektivnoj mononukleozi kod mene i kod njega?hvala puno na odgovoru.
Poštovana,

s obzirom da je kod Vas, po svemu sudeći, akutna faza u prolazu ili je prošla, jedinu potvrdu je li o tome riječ ili nije, dat će serologija, tj. pretraga iz krvi na protutijela na glavne uzročnike sindroma infekcijske mononukleoze, a to su ponajprije EBV i CMV, a po potrebi i ostali. Je li Vam spomenuta ta mogućnost?

U slučaju perzistencije povišenih jetrenih proba koje se ne mogu objasniti, trebat ćete obradu kod specijalista (najbolje gastroenterologa), koji će Vas uputiti na daljnju obradu.

Kod djeteta bi još valjalo učiniti i razmaz krvi, LDH te, ovisno o kliničkoj procjeni, što je nemoguće reći preko foruma, također serološke nalaze.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 13:30   #3280
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

s obzirom da je kod Vas, po svemu sudeći, akutna faza u prolazu ili je prošla, jedinu potvrdu je li o tome riječ ili nije, dat će serologija, tj. pretraga iz krvi na protutijela na glavne uzročnike sindroma infekcijske mononukleoze, a to su ponajprije EBV i CMV, a po potrebi i ostali. Je li Vam spomenuta ta mogućnost?

U slučaju perzistencije povišenih jetrenih proba koje se ne mogu objasniti, trebat ćete obradu kod specijalista (najbolje gastroenterologa), koji će Vas uputiti na daljnju obradu.

Kod djeteta bi još valjalo učiniti i razmaz krvi, LDH te, ovisno o kliničkoj procjeni, što je nemoguće reći preko foruma, također serološke nalaze.

Lijep pozdrav.
Poštovani
puno vam hvala na odgovoru.vadila sam krv na EBV , CMV,ELISA-u,HCV ,HIV B hepatitis nalazi ce biti gotovi sutra.neznam sto te sve kratice znače ali vidjet ćemo.Radila sam utz abdomena sve je ok jedino jetra hiperehogenija ,homogena parenhima.A sin mi danas 6 dan temperature oko i preko 38 dali je to normalno i da ga bole oči.LJečnica je rekla da dođemo na kontrolu za tjedan dana.

Puno hvala.
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.