Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 12:01   #1601
Quote:
ini5 kaže: Pogledaj post
Šta treba napraviti po pitanju slijedećeg u Synesisu:
1.Izmjene Zakona o fiskalizaciji:
Propisuje se novi način dostave podataka o poslovnim prostorima koje su obveznici fiskalizacije dužni dostavljati te podataka o proizvođaču i održavatelju programskog rješenja obveznika fiskalizacije.

2. Fiskalizacija od 09.01. neće raditi na Windowsima manjim od 7. Imam Windows 10. Treba li još šta drugo instalirati?

Treba li slati podatke o poslov.prostorima ukoliko se od početka primjene fiskal.ništa u firmi nije promijenilo? imamo jedan poslovni prostor za koji su poslani podaci na početku fiskalizacije 2013.god.? hvala
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:06   #1602
Quote:
ini5 kaže: Pogledaj post
Šta treba napraviti po pitanju slijedećeg u Synesisu:
1.Izmjene Zakona o fiskalizaciji:
Propisuje se novi način dostave podataka o poslovnim prostorima koje su obveznici fiskalizacije dužni dostavljati te podataka o proizvođaču i održavatelju programskog rješenja obveznika fiskalizacije.
Kako se ovo dostavlja, putem kojeg obrasca, u eporeznoj ne vidim ništa???
Hoće li se ti uhljebi ikad promijeniti, svakim danom nova nebuloza za nebulozom, znači moraju se opet slati isti podaci koji su im već prije poslani???
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:46   #1603
vi koji imate fiskalizaciju preko synesisa, što treba napraviti po pitanju onih novih protokola? ja sam preuzela onaj certifikat prije nekoliko mjeseci sa porezne, sve je dalje radilo normalno, treba li još što napraviti?

bojim se da mi neće raditi nakon 9.1.??
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 08:45   #1604
Slanje DI

Dragi moji,
da li je imao netko slucaj slanja obrasca DI 2016 preko e porezne ?
Obrazac 100 x provjeren i sigurno tocan, prilikom slanje provjeru izvrsi uredno, i onda nakon klika samog slanja, dobijem ovo :

Pogreške u podacima obrasca:

Ukupna nabavna vrijednost trenutnog razdoblja uvećana je u usporedbi s prošlom godinom, ali postoje računi o nabavi u godini za koju se obrazac predaje. Obrazac je neispravan.


U PU neznaju nista, na pismeni upit poslan prije nekoliko dana nitko ne odgovara. Po obicaju. Imao netko isti slucaj ? Fala....
nevera10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 17:07   #1605
Jučer sam i ja imala isti problem i kontaktirala sam i Rif samo za savjet i od njih sam dobila informaciju da im se je puno stranaka obratilo s tim problemom koji ni oni neznaju što znaći. Kontaktirala sam i PU Črnomerec, prvo referenta a zatim i šeficu koja me je uputila da se za problem obratimo help desku e-porezne putem maila jer ni ona nezna o čem se radi.Da li ste u međuvremenu vi saznali odgovor? Gđa na Rifu mi je rekla da bi mogla biti pogreška u programu ali da nije sigurna....Čekamo još uvjek odgovor koji je poslan putem maila...


Lp

QUOTE=nevera10;62222793]Dragi moji,
da li je imao netko slucaj slanja obrasca DI 2016 preko e porezne ?
Obrazac 100 x provjeren i sigurno tocan, prilikom slanje provjeru izvrsi uredno, i onda nakon klika samog slanja, dobijem ovo :

Pogreške u podacima obrasca:

Ukupna nabavna vrijednost trenutnog razdoblja uvećana je u usporedbi s prošlom godinom, ali postoje računi o nabavi u godini za koju se obrazac predaje. Obrazac je neispravan.


U PU neznaju nista, na pismeni upit poslan prije nekoliko dana nitko ne odgovara. Po obicaju. Imao netko isti slucaj ? Fala....[/QUOTE]
sbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 20:09   #1606
Quote:
sbi kaže: Pogledaj post
Jučer sam i ja imala isti problem i kontaktirala sam i Rif samo za savjet i od njih sam dobila informaciju da im se je puno stranaka obratilo s tim problemom koji ni oni neznaju što znaći. Kontaktirala sam i PU Črnomerec, prvo referenta a zatim i šeficu koja me je uputila da se za problem obratimo help desku e-porezne putem maila jer ni ona nezna o čem se radi.Da li ste u međuvremenu vi saznali odgovor? Gđa na Rifu mi je rekla da bi mogla biti pogreška u programu ali da nije sigurna....Čekamo još uvjek odgovor koji je poslan putem maila...


Lp

QUOTE=nevera10;62222793]Dragi moji,
da li je imao netko slucaj slanja obrasca DI 2016 preko e porezne ?
Obrazac 100 x provjeren i sigurno tocan, prilikom slanje provjeru izvrsi uredno, i onda nakon klika samog slanja, dobijem ovo :

Pogreške u podacima obrasca:

Ukupna nabavna vrijednost trenutnog razdoblja uvećana je u usporedbi s prošlom godinom, ali postoje računi o nabavi u godini za koju se obrazac predaje. Obrazac je neispravan.


U PU neznaju nista, na pismeni upit poslan prije nekoliko dana nitko ne odgovara. Po obicaju. Imao netko isti slucaj ? Fala....
[/QUOTE]

Ništa nažalost,odgovora s help deska nema, to se samo kod nas dešava da obrazac danima ne prolazi i nitko ništa, pun mi stol nezavršenih por prijava zbog toga . Danas sam slala DI koji nije imao nabavu u 2016, nego samo već postojoće stavri i uredno je prošao
nevera10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 23:30   #1607
Da li ikome radi e-porezna u Firefoxu?

Nekad davnih dana, u samim počecima lansiranja te usluge, na prastarim verzijama Firefoxa je čak i radilo, ali zadnjih par godina nikakve šanse natjerati e-poreznu da proradi u Firefoxu.

Naravno djelatnici FINA-e i Porezne uprave su niškoristi koji nemaju pojam o ičemu, nekakve upute su postojale na stranicama FINA-e ali te upute su beskorisne jer i nakon njih i dalje e-porezna ne radi u Firefoxu. Pokušana je i nova čista instalacija operativnog sustava, firefoxa (najnovija verzija), jave (najnovija verzija) itd., ali pomoći nema. Na IE koliko toliko radi...

Da li vam radi na Firefoxu 51, odnosno kako pristupate poreznoj, koji OS i koja verzija browsera?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 11:49   #1608
Quote:
nevera10 kaže: Pogledaj post
Dragi moji,
da li je imao netko slucaj slanja obrasca DI 2016 preko e porezne ?
Obrazac 100 x provjeren i sigurno tocan, prilikom slanje provjeru izvrsi uredno, i onda nakon klika samog slanja, dobijem ovo :

Pogreške u podacima obrasca:

Ukupna nabavna vrijednost trenutnog razdoblja uvećana je u usporedbi s prošlom godinom, ali postoje računi o nabavi u godini za koju se obrazac predaje. Obrazac je neispravan.


U PU neznaju nista, na pismeni upit poslan prije nekoliko dana nitko ne odgovara. Po obicaju. Imao netko isti slucaj ? Fala....
Jel netko zna nesto o ovome ? Pa nisam valjda vev toliko luda da sam pogrijsaila u obrascu ?
nevera10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:02   #1609
Question

Quote:
nevera10 kaže: Pogledaj post
Jel netko zna nesto o ovome ? Pa nisam valjda vev toliko luda da sam pogrijsaila u obrascu ?
Ni ja još nisam riješila problem. Odgovora jednostavno od nikoga nema i nitko ga nezna
Pričekat ću još koji dan i onda ću im odnjeti ručno ispisani obrazac skupa sa mailom pa neka rješavaju kako god znaju. Nema mi druge.

Obrazac sam nekoliko puta provjeravala i nekoliko puta ručno ispočetka unosila i uvjek javlja grešku...
sbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:09   #1610
Quote:
nevera10 kaže: Pogledaj post
Jel netko zna nesto o ovome ? Pa nisam valjda vev toliko luda da sam pogrijsaila u obrascu ?
Quote:
sbi kaže: Pogledaj post
Ni ja još nisam riješila problem. Odgovora jednostavno od nikoga nema i nitko ga nezna
Pričekat ću još koji dan i onda ću im odnjeti ručno ispisani obrazac skupa sa mailom pa neka rješavaju kako god znaju. Nema mi druge.

Obrazac sam nekoliko puta provjeravala i nekoliko puta ručno ispočetka unosila i uvjek javlja grešku...
Mislim da i mnogi drugi imaju problem: https://misljenja.hr/forum/racunovod...i-i-e-porezna/
sbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 13:35   #1611
Pozz
Imam veliki problem
Punica ima knjigovodstveni, jučer joj riknuo laptop na kojem je imala e poreznu, danas sam joj uzeo novi sa Windows 10, ali ne mogu instalirati, a u ponedjeljak joj treba
Imali koja dobra duša da mi pomogne
Ima active client čitač i karticu
Stavio sam internet Explorer kao zadani

????????
doktordoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 17:29   #1612
Quote:
doktordoc kaže: Pogledaj post
Pozz
Imam veliki problem
Punica ima knjigovodstveni, jučer joj riknuo laptop na kojem je imala e poreznu, danas sam joj uzeo novi sa Windows 10, ali ne mogu instalirati, a u ponedjeljak joj treba
Imali koja dobra duša da mi pomogne
Ima active client čitač i karticu
Stavio sam internet Explorer kao zadani

????????
Hm.. ja imam Chrom i bash prije dva mjeseca uzela novi laptop i samo se ulogirala u Chrom i povuklo sve postavke .. detalje neznam jer je muz to odradio.

Probaj se sa Chromom ulogirati.

Ovo za citac i karticu stvarno neznam.. nebi bilo loshe da se prebaci na usb stick.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 17:38   #1613
Quote:
doktordoc kaže: Pogledaj post
Pozz
Imam veliki problem
Punica ima knjigovodstveni, jučer joj riknuo laptop na kojem je imala e poreznu, danas sam joj uzeo novi sa Windows 10, ali ne mogu instalirati, a u ponedjeljak joj treba
Imali koja dobra duša da mi pomogne
Ima active client čitač i karticu
Stavio sam internet Explorer kao zadani

????????
Sto ne mozes instalirati i u kojem ti trenutku i koju gresku javlja pri logiranju na e-poreznu ?
Za pocetak prouci upute ... certifikat mora biti instaliran i moras promijeniti neke postavke u IE .....
__________________
Ponekad, nakon razgovora sa nekim ljudima, čovjek osjeti potrebu da prijateljski pomiluje kamen, osmjehne se drvetu i sa puno poštovanja skine kapu pred magarcem....
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 13:36   #1614
Quote:
nevera10 kaže: Pogledaj post
Jel netko zna nesto o ovome ? Pa nisam valjda vev toliko luda da sam pogrijsaila u obrascu ?
i meni to javlja isprintala i šaljem obrazac na ručni unos

ima netko slučaj da u imovina otpiše do kraja ove godine,odnosno da ove godine nastane na knjig vrijednosti na kraju godine 0, nemogu im ja to matematički složiti da prođe nema šanse, mislim da imaju problem s time
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:52   #1615
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
i meni to javlja isprintala i šaljem obrazac na ručni unos

ima netko slučaj da u imovina otpiše do kraja ove godine,odnosno da ove godine nastane na knjig vrijednosti na kraju godine 0, nemogu im ja to matematički složiti da prođe nema šanse, mislim da imaju problem s time
što to znači "ŠALJEM OBRAZAC NA RUČNI UNOS"?

ja ga ručno unosim u e poreznu, nikakva učitavanja.

ali i dalje javlja grešku za DI koja zaključno sa 31/12/2016 ima knjigovodstvenu vrijednost 0,00.

i stalno mi baca upozorenje, pa nisam sigurna da pokušam poslati unatoč toj greški, da li da nazovem referenta ili koji klinac da radim?

hvala.
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 12:51   #1616
Quote:
bubamara1205 kaže: Pogledaj post
što to znači "ŠALJEM OBRAZAC NA RUČNI UNOS"?

ja ga ručno unosim u e poreznu, nikakva učitavanja.

ali i dalje javlja grešku za DI koja zaključno sa 31/12/2016 ima knjigovodstvenu vrijednost 0,00.

i stalno mi baca upozorenje, pa nisam sigurna da pokušam poslati unatoč toj greški, da li da nazovem referenta ili koji klinac da radim?

hvala.
Znači fizički odnijeti referentu pa nek on ručno unese kad nisu u stanju napraviti obrasce kako treba da prolaze
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:44   #1617
tnx, devil.

meni ide na jetra to što zaključno sa 31/12/2016 imam dvije DI koje na kraju iste imaju knjigovodstvenu vrijednost 0,00.

za prvu radi probleme i učitava grešku, a druga mu je, kao, ok.

iako matematički i jedna i druga odudaraju cca 15-60 lipa.

pa sad ti budi pametan.

ako itko ima problema sa time, ja ću mu bit srodna duša. :-D
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:23   #1618
Da li mala firma koja inače nije obveznik elektronskog podnošenja poreznih prijava gubi pravo na podnošenje poreznih prijava u papirnatom obliku u slučaju ako dragovoljno kupi certifikat i krene predavati prijave putem ePorezne? Može li takva firma predavati prijave i u elektronskom i u papirantom obliku kako god želi?

Da li srednje velike i velike firme mogu predavati prijave/obrasce u papirnatom obliku kada obrazac iz nekog razloga ne prolazi elektronskim putem?

Zadnje uređivanje Nikad spreman : 16.02.2017. at 16:42.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 20:14   #1619
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Da li mala firma koja inače nije obveznik elektronskog podnošenja poreznih prijava gubi pravo na podnošenje poreznih prijava u papirnatom obliku u slučaju ako dragovoljno kupi certifikat i krene predavati prijave putem ePorezne? Može li takva firma predavati prijave i u elektronskom i u papirantom obliku kako god želi?

...
ne može
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 21:18   #1620
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
ne može
Ok hvala na odgovoru, još bih te samo zamolio da odgovor obrazložiš, na čemu temeljiš takvo mišljenje, koji zakon, koji članak?

Čitam Opći porezni zakon i takvih odredbi koje malim firmama zabranjuju podnošenje prijava u pisanom obliku nema. Meni se čini da u poreznoj namjerno daju krive informacije po sistemu APP jer im se neda ručno unositi obrasce u sustav.

OPZ čl. 74. st. 6 kaže:
(6) Porezni obveznici koji su razvrstani u srednje ili velike poduzetnike u smislu odredaba Zakona o računovodstvu i svi obveznici poreza na dodanu vrijednost dužni su porezne prijave ili druge podatke potrebne za oporezivanje podnositi Poreznoj upravi elektroničkim putem.

Za male obveznike nema nikakvih ograničenja navedenih u zakonu, bar ih ja ne vidim, ako ih ima, volio bih vidjeti gdje su navedena.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.