Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2012., 16:02   #5801
Izliječen...

Imam jedno pitanje
Koliko ste spremni izdvojiti novaca za liječenje psorijaze?
Naime ja sam svoju izliječio i to bez lijekova, krema, losiona, ribica i sl. (ne želim točno napisati o ćemu se radi jer planiram to isto dovesti u HR)
Mene je tretman koštao 10tak tisuća, bez troškova putovanja u Rim i pregleda.
Naime bio sam skeptičan, a onda su mi rekli da nemoram platiti ništa ukoliko terapije nedjeluje. I evo, skoro 2 mjeseca nakon početka ja se mogu pohvaliti da mi je psorijaza nestala (na noktima imam još malo, ali zbog visoke cijene terapije odlučio sam ju dokrajčiti belosalic losionom). Nisam siguran da li se vraća, ali ukoliko se ne vrati razmišljam kako bi to tu doveo, a kako je to visoka investicija za nekog mojih godina volio bi čuti šta forumaši o tome misle i da li bi se netko upuštao u to.
Hvala
domiOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 16:37   #5802
Quote:
domiOS kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje
Koliko ste spremni izdvojiti novaca za liječenje psorijaze?
Naime ja sam svoju izliječio i to bez lijekova, krema, losiona, ribica i sl. (ne želim točno napisati o ćemu se radi jer planiram to isto dovesti u HR)
Mene je tretman koštao 10tak tisuća, bez troškova putovanja u Rim i pregleda.
Naime bio sam skeptičan, a onda su mi rekli da nemoram platiti ništa ukoliko terapije nedjeluje. I evo, skoro 2 mjeseca nakon početka ja se mogu pohvaliti da mi je psorijaza nestala (na noktima imam još malo, ali zbog visoke cijene terapije odlučio sam ju dokrajčiti belosalic losionom). Nisam siguran da li se vraća, ali ukoliko se ne vrati razmišljam kako bi to tu doveo, a kako je to visoka investicija za nekog mojih godina volio bi čuti šta forumaši o tome misle i da li bi se netko upuštao u to.
Hvala
Nisam spremna izdvojiti ništa, pogotovo nekome tko misli da je izliječen, a ne zaliječen (nakon 2 mjeeca!). I nemojte slučajno napisati o čemu je riječ da se možda i netko od nas ne bi zaliječio kao i vi (ako je uopće tako) nego probajte zaraditi. Čak i ako kažete o čemu je riječ i dovedete to u HR, zašto mislite da bi ljudi radije išli u Rim nego u Vas? Ja sad sigurno ne bih, doduše. Ali da ste rekli da postoji ta i ta terapija, koju planirate dovesti tu, da ćete prvo pričekati da vidite vraća li se psorijaza nakon određenog vremena, pa onda ponuditi je ljudima, otišla bih radije u Vas nego u Rim. Bez obzira ako i ne kažete o čemu je riječ, zašto mislite da će ljudi i ako uvedete to (što god da je to) radije ići u Vas nego u Rim? Uostalom, ako je još uvijek imate po noktima, i ako niste sigurni vraća li se, kako ste izliječeni? Nemojte zamjeriti ako se osjećate napadnutim, jednostavno, svašta je pisano po ovom forumu, a lako je dati lažnu nadu... I ako Vam je uistinu bolje, drago mi je.
maarbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 17:46   #5803
Quote:
maarbo kaže: Pogledaj post
Nisam spremna izdvojiti ništa, pogotovo nekome tko misli da je izliječen, a ne zaliječen (nakon 2 mjeeca!). I nemojte slučajno napisati o čemu je riječ da se možda i netko od nas ne bi zaliječio kao i vi (ako je uopće tako) nego probajte zaraditi. Čak i ako kažete o čemu je riječ i dovedete to u HR, zašto mislite da bi ljudi radije išli u Rim nego u Vas? Ja sad sigurno ne bih, doduše. Ali da ste rekli da postoji ta i ta terapija, koju planirate dovesti tu, da ćete prvo pričekati da vidite vraća li se psorijaza nakon određenog vremena, pa onda ponuditi je ljudima, otišla bih radije u Vas nego u Rim. Bez obzira ako i ne kažete o čemu je riječ, zašto mislite da će ljudi i ako uvedete to (što god da je to) radije ići u Vas nego u Rim? Uostalom, ako je još uvijek imate po noktima, i ako niste sigurni vraća li se, kako ste izliječeni? Nemojte zamjeriti ako se osjećate napadnutim, jednostavno, svašta je pisano po ovom forumu, a lako je dati lažnu nadu... I ako Vam je uistinu bolje, drago mi je.

slažem se.
leptir1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 18:09   #5804
Quote:
maarbo kaže: Pogledaj post
Nisam spremna izdvojiti ništa, pogotovo nekome tko misli da je izliječen, a ne zaliječen (nakon 2 mjeeca!). I nemojte slučajno napisati o čemu je riječ da se možda i netko od nas ne bi zaliječio kao i vi (ako je uopće tako) nego probajte zaraditi. Čak i ako kažete o čemu je riječ i dovedete to u HR, zašto mislite da bi ljudi radije išli u Rim nego u Vas? Ja sad sigurno ne bih, doduše. Ali da ste rekli da postoji ta i ta terapija, koju planirate dovesti tu, da ćete prvo pričekati da vidite vraća li se psorijaza nakon određenog vremena, pa onda ponuditi je ljudima, otišla bih radije u Vas nego u Rim. Bez obzira ako i ne kažete o čemu je riječ, zašto mislite da će ljudi i ako uvedete to (što god da je to) radije ići u Vas nego u Rim? Uostalom, ako je još uvijek imate po noktima, i ako niste sigurni vraća li se, kako ste izliječeni? Nemojte zamjeriti ako se osjećate napadnutim, jednostavno, svašta je pisano po ovom forumu, a lako je dati lažnu nadu... I ako Vam je uistinu bolje, drago mi je.
Ne, neosijećam se napadnuto. Dapače, došao sam na forum tražiti mišljenje.
A imate i pravo, malo sam pretjerao.
Evo ovako, radi se o uređaju međutim nije mi rečeno kako funkcionira, a oznaka i proizvođač je skinut, te mi je to privuklo pažnju. Kako se ja jako dobro koristim internetom uspio sam ga pronaći i dobio ideju da ga dovedem u HR.
Doktor koji mi ga je dao (iznajmio) nije dermatolog već je njime liječio ljude koji su oboljeli od osteoporoze i prije cca 4 godine je imao stariju pacijenticu koja je osim osteoporoze imala i psorijazu. Tu je prvu put primjetio kako taj uređaj smanjuje lezije. Nakon toga je počeo tražiti ''savršene postavke'' za liječenje psorijaze i uspio.
Ja ne znam da li se ona vraća, ali mi je rečeno da u 2 godinje prakticiranja te metode liječenja nikome se nije vratila. Iako ništa što mi je do sada rečeno nije bila laž ja u to jednostavno ne mogu vjerovati pa sam odlučio pričekati nekoliko mjeseci da vidim hoće li se vratiti ili hoće li se pojaviti na novim mjestima. Što se tiče noktiju, oni se najsporije obnavljaju tako da još ne znam kakva je situacija s tim.
Moram napoenuti još dvije stvari. Razlog zašto sam tako tajnovit nije kako bi nekome onemogućio liječenje već znam da dermatolozi prate rasprave na forumu i nisam nekome htio dati ideju, a što se tiče zarade - kad bi uređaj bio ''iznajmljen'' 365 dana u godini trebalo bi mi skoro 2 godine da ga otplatim, a da nespominjem druge troškove. Tako da se neradi o brzoj lovi već o isplativosti takve investicije. Osim toga, ja nikome nebi uzimao novac unaprijed

P.S. Kako ljudi nebi krivo shvatili, ako je netko zainteresiran neka mi pošalje poruku i ja ću mu dati sve informacije koje imam vezano za tu terapiju. Samo napominjem da će morati izdvojiti min 25 tisuća kuna za sve troškove.
domiOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 18:45   #5805
Quote:
domiOS kaže: Pogledaj post
Ne, neosijećam se napadnuto. Dapače, došao sam na forum tražiti mišljenje.
A imate i pravo, malo sam pretjerao.
Evo ovako, radi se o uređaju međutim nije mi rečeno kako funkcionira, a oznaka i proizvođač je skinut, te mi je to privuklo pažnju. Kako se ja jako dobro koristim internetom uspio sam ga pronaći i dobio ideju da ga dovedem u HR.
Doktor koji mi ga je dao (iznajmio) nije dermatolog već je njime liječio ljude koji su oboljeli od osteoporoze i prije cca 4 godine je imao stariju pacijenticu koja je osim osteoporoze imala i psorijazu. Tu je prvu put primjetio kako taj uređaj smanjuje lezije. Nakon toga je počeo tražiti ''savršene postavke'' za liječenje psorijaze i uspio.
Ja ne znam da li se ona vraća, ali mi je rečeno da u 2 godinje prakticiranja te metode liječenja nikome se nije vratila. Iako ništa što mi je do sada rečeno nije bila laž ja u to jednostavno ne mogu vjerovati pa sam odlučio pričekati nekoliko mjeseci da vidim hoće li se vratiti ili hoće li se pojaviti na novim mjestima. Što se tiče noktiju, oni se najsporije obnavljaju tako da još ne znam kakva je situacija s tim.
Moram napoenuti još dvije stvari. Razlog zašto sam tako tajnovit nije kako bi nekome onemogućio liječenje već znam da dermatolozi prate rasprave na forumu i nisam nekome htio dati ideju, a što se tiče zarade - kad bi uređaj bio ''iznajmljen'' 365 dana u godini trebalo bi mi skoro 2 godine da ga otplatim, a da nespominjem druge troškove. Tako da se neradi o brzoj lovi već o isplativosti takve investicije. Osim toga, ja nikome nebi uzimao novac unaprijed

P.S. Kako ljudi nebi krivo shvatili, ako je netko zainteresiran neka mi pošalje poruku i ja ću mu dati sve informacije koje imam vezano za tu terapiju. Samo napominjem da će morati izdvojiti min 25 tisuća kuna za sve troškove.

Dvije stvari mi smetaju u tvom postu.


1) Ne može netko promijentiti "neke postavke na nekom aparatu" i onda tvrditi da time liječi određenu bolest.
Da bi se nešto danas smatralo lijekom mora se doista pokazati uspjeh u liječenju posebno kontroliranim i randomiziranim studijama, tj. mora se raditi o nečemu što je evidence based medicine.

da bi prakticirao tako nešto u HR moraš imati licencu Hrvatske liječničke komore (tj.završen medicinski fakultet i položen stručni ispit), a aparat ti treba biti atestiran i imati dozvolu Ministarstva zdravstva za rad.
Sve ostalo bi bilo i je šarlatanstvo, odnosno nadriliječenje i kažnjivo je zakonom.


2) bez obzira slagala se ja ili neslagala sa raznoraznim savjetima i preporukama različitih forumaša o tome kako se treba boriti s psorijazom - ono što je zajedničko svim oboljelim na ovom forumu je nesebičnost u dijeljenju informacija jer svi koji misle da nešto djeluje to nastoje podijeliti s drugima jer znaju kako je živjeti s psorijazom.
Svi oni koji su se do sada javljali sa tajnovitim superučinkovitim liječenjem redom nisu bili oboljeli već ljudi koji su pokušali zaraditi na tuđoj nesreći.

Uostalom, dermatolozi ne traže tajne informacije na forumu, novi načini liječenja se prezentiraju u stručnim publikacijama i kongresima
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:40   #5806
Thumbs up

Quote:
domiOS kaže: Pogledaj post
Ne, neosijećam se napadnuto. Dapače, došao sam na forum tražiti mišljenje.
A imate i pravo, malo sam pretjerao.
Evo ovako, radi se o uređaju međutim nije mi rečeno kako funkcionira, a oznaka i proizvođač je skinut, te mi je to privuklo pažnju. Kako se ja jako dobro koristim internetom uspio sam ga pronaći i dobio ideju da ga dovedem u HR.
Doktor koji mi ga je dao (iznajmio) nije dermatolog već je njime liječio ljude koji su oboljeli od osteoporoze i prije cca 4 godine je imao stariju pacijenticu koja je osim osteoporoze imala i psorijazu. Tu je prvu put primjetio kako taj uređaj smanjuje lezije. Nakon toga je počeo tražiti ''savršene postavke'' za liječenje psorijaze i uspio.
Ja ne znam da li se ona vraća, ali mi je rečeno da u 2 godinje prakticiranja te metode liječenja nikome se nije vratila. Iako ništa što mi je do sada rečeno nije bila laž ja u to jednostavno ne mogu vjerovati pa sam odlučio pričekati nekoliko mjeseci da vidim hoće li se vratiti ili hoće li se pojaviti na novim mjestima. Što se tiče noktiju, oni se najsporije obnavljaju tako da još ne znam kakva je situacija s tim.
Moram napoenuti još dvije stvari. Razlog zašto sam tako tajnovit nije kako bi nekome onemogućio liječenje već znam da dermatolozi prate rasprave na forumu i nisam nekome htio dati ideju, a što se tiče zarade - kad bi uređaj bio ''iznajmljen'' 365 dana u godini trebalo bi mi skoro 2 godine da ga otplatim, a da nespominjem druge troškove. Tako da se neradi o brzoj lovi već o isplativosti takve investicije. Osim toga, ja nikome nebi uzimao novac unaprijed

P.S. Kako ljudi nebi krivo shvatili, ako je netko zainteresiran neka mi pošalje poruku i ja ću mu dati sve informacije koje imam vezano za tu terapiju. Samo napominjem da će morati izdvojiti min 25 tisuća kuna za sve troškove.
Lijepo je što želiš pomoći samo još uvijek ne vidim što si htio, ali ajdemo probati analizirati:
dakle pitaš koliko bi mi platili da se izliječimo od psorijaze pa evo i odgovor da znamo da je rezultat 100% i da ima garanciju povrata novca vjerojano bi dali sve što imamo:-)
e sad ono što ti želiš je zaraditi na tome a da zapravo ne znaš ni jesi li sebe izliječio što je apsurd a još veći apsurd je što si ju kako sam kažeš dokrajčio korikoseroidnom kremom ,PAMETNOME DOSTA!!!!!!
Inače pošto i ja kao i ti jako dobro koristim internet a kako od psorijaze patim od pamtivjeka zamisli koliko informacija o tome imam, pa evo sad da podijelim sa kolegama ono što ti ne želiš.
Dakle gospodin vjerojatno govori o sljedećem,
prije 10-ak god su liječnici skužili da pacijenti koji su češće dolazili na MR imaju manje poteškoća sa zglobovima i osteoporozom.
Počeli su to istraživati te su zaključili da bio energetske zrake koje pušta MR povoljno utječu na obnavljanje hrskavice i potiču obnavljanje kostiju , nakon toga su napravili prilagođeni aparat koji je dakle jeftinija verzija MR-a i počeli njime tretirati osteoporozu i to uspješno nakon toga su počeli tretirati i artritis kojeg dosta psorijatičara ima i kao "nuspojavu" su vidjeli da osim što ublažava artritis povoljno djeluje i na samu psorijazu.
Eto toliko o tome izvanrednom otkriću koje se inače upravo testira u izraelu i ako pokaže dobre rezultate a bez nuspojava vjerojatno ćemo skoro u svog dermatologa moći na terapiju i to pazite BESPLATNO, e sad do toga će vjerojatno proći dosta godina a ako nam "novi kolega" skupi dovoljno novca možda i prije:-)
inače terapija se zove MBST ili terapijska stanična magnetska rezonanca i ne treba se ići u Rim ima ju i u Zagrebu ali ne tretiraju još psorijazu jer nemaju odobrenje zdravstvene organizacije i to nigdje u svijetu što znači da doktor koji to prakticira u Rimu radi ispod stola.
Eto toliko od mene pozdrav svima.
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:58   #5807
Ja mislim da ste me krivo shvatili
Meni nije u cilju nuditi neke usluge tu na forumu, već sam htio saznati koliko je netko spreman dati za liječenje psorijaze. Da se neupuštam u tako nešto ukoliko većina nije kao ja - sve dam samo da se riješim toga
Pa sam došao na forum prikupiti neke korisne informacije.
Ako se moja ideja ikada bude realizirala ja se sigurno neću ''oglašavati'' po forumima. To bi bilo zvanično, dermatolog, ured itd... Ja bi samo bio investitor.
Doktor kod kojeg sam ja bio ne radi ispod stola, sigurno. Ima dva ureda, u Pescari i Rimu (Vatikan) te suradnike u Londonu i Genevi ako se nevaram.
Ja sam se raspitao i rečeno mi je da takvu uslugu mogu nuditi u sklopu ''welness-a'' samo moram biti domišljat s nazivom i opisom
Da, to funkcionira na bazi elektromagnetskog polja, ali nisam siguran kako točno.
Ja sumnjam da će se jednog dana moći liječiti besplatno, ali da će uređaje imati dermatolozi, vrlo vjerovatno hoće, a ja ih želim preduhitrit
Uglavnom, da preformuliram pitanje: Bi li itko bio spreman izdvojiti 10tak tisuća kuna za liječenje psorijaze pod uvijetom da podmiri računa nakon tretmana i to jedino ako je tretman bio uspješan?
domiOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:53   #5808
prvim dvjema rečenicama si se odao: "Imam jedno pitanje
Koliko ste spremni izdvojiti novaca za liječenje psorijaze?"

tipični prodavač. ko da gledam top shop i pita me koliko novaca sam spremna izdvojit za štapni mikser.

+

napravio si acc prije jednog dana i odmah pokušavaš nešto preočito zaradit na tuđoj nesreći. bolje bi ti bilo da se pokupiš odavde prije nego što razljutiš ostatak...

Zadnje uređivanje leptir1234 : 12.02.2012. at 22:03.
leptir1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 03:22   #5809
Opekotine od sunca!??!

Pozdrav svima,trenutno sam u Dubaiu,na odmoru sam 3/6 dana bio sam na plazhi 2 dana,trenutno imam opekotine po levom ramenu (tu nema ps) i desnoj natkoljenici (najveca ps) ne znam sta da radim sledeca 3 dana odmora da li da se suncam ili ne;prosli put sam bio na odmoru krajem nov suncanje mi je puuuno pomoglo (oko 75% stopa smanjena sa oko 5% na oko 2%) isto sam dobio opekotine,da najlakse se dobiju na ps mjestima ali za divno cudo zarastu SVE opekotine 100% (nije do sad bilo rizika od nastanka ps zbog opekotina)
Od ostalih terapija koristim kremu Beloderm (poslednja hocu da se skinem sa kortiko_steroida) to sam jedino poneo sa sobom,u bazi (Afghanistan) imam jos Eucerin (imam neogranicene zalihe od vojnog medica) prah Qing Dai (samo ga progutam ne pravim caj) to je to sto imam,a da ne kupam se na moru to mi bas skodi,necu to rizikovati
Mislim ono,nemam veliku stopu infekcije,ali dok radim u Afghanistanu non stop sam u zatvorenom mjestu,a kad zavrsim smjenu posle 12 sati noc je,tako da sto dobijem sunca (provitamin D) to je to nema poslije mjesecima...
Sta je pametno uraditi,vec vidim poboljsanja,kozha postaje ono kao crveno-roza i glatka je to je prilicno siguran znak da za 10-20 dana bice bjeli pigment unutar tamnije koze,ali sa druge strane stvarno me boli,ne mogu nositi torbicu oko ramena i stalno je vruca koza (bas vruca citav dan osjetim po dodiru)
Sta da se radi,malo usporiti ili ici ostro i ova 3 dana,temp. je stalno 18-27C??

P.S.
Ako je posao u bazi fino zavrsen,okrenu glavu iako znaju za hssh (najefektivniji je tacno poslebeloderma,ali to je individuano)
waque is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 17:06   #5810
pozdrav,
evo da tikazem sta ja radim u takvim slucajevima,na plazu nosim maslinovo ulje i samo se njime mazem a, posle suncanja kantarionovo ulje posle tusiranja i meni ta kombinacija radi.Srecno i uzivaj u suncu bez faktora zastite i druge hemije.
lapis azuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 10:34   #5811
Isuse Bože,u sta se ovaj forum pretvorio!!!!
vidim da i normalni ljudi,s kojim sam ja nekad pisala(kad je bila normalna i opustena atmosfera)ne pisu vise...
To je sve posljedica ljudi s negativnom energijom i losim namjerama!!kata-strofa!
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 18:29   #5812
cokoladice,na zalost u pravu si,na Balkanu je trenutno zima i to lose djeluje na nas profil ljudi,mozda je to u pitanju,ali da ne budemo svi negativni evo necim da vas ohrabrim
Zavrsio sam 6 dana odmora u Dubaiu bio sam na plazhi,bas sam fino dobio pigment,ps je sada smanjen na minimalnih 1%
ostalo je samo bijeli pigment okolo

http://img718.imageshack.us/img718/4852/photo0003i.jpg
http://img821.imageshack.us/img821/3885/photo0004zy.jpg
http://img803.imageshack.us/img803/7070/photo0012pq.jpg

Ali sada dolazim do drugog problema,kako se skinuti sa kortiko_steroida preostalo mi je jos pola kreme ca 25 grama to ce trajati najvise 7 dana sta dalje da radim znamo svi da nije dovoljno samo opticki popraviti self image kako da zadrzim trenutni status quo?
To bi bilo sve za sada iskreno sam sretan sto sam posle 13-14 godina i posle stope infekcije 10-30% tokom 2004-2008 uspjeo da se oporavim sto me mene tice koristio sam sledece medikamente:
beloderm kortiko_steroid drugi najefektivniji medikament (+ posle thc/hssh dodatno pomaze,ali to je vrlo individualno)
garra rufa ribice (slabo efektivno,boli/pecka,ali oziljak od uboda ribice je trajno popravljeno mjesto)
psorex (oko 40 dana terapije,lose sam reagovao na to)
eucerin krema (ostavlja tragove kao dugotrajna upotreba kortiko_steroida,ali krema je neutralna)
qing dai prah (indigo biljka u prahu pokazivala ograniceni uspjeh sa bijelim petrolejom i eucerinom)
bijeli petrolej (minimalan napredak,samo omeksava kozhu)
suncanje u tropskom pustinjskom regionu (najefektivnije,i najvise boli,samo suncanje,slana voda jako lose djeluje)
Ovo sve je individualno naravno,ne ohrabrujem nikoga da krsi zakone,ili napusta kontinent ako nekome pomogne drago
mi je,ako ne nadam se da nece odmoci,toliko za sada borite se cvrsto pa i surovo ako treba (ako zelite) samo dodjite do krajnjeg cilja,ja sam trenutno nazad u istocnom Afghanistanu i ovde je notorna zima pozz svima budite hrabri
waque is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 19:47   #5813
emolijens

Što upotrebljavate poslije tuširanja,kupanja da vam nahrani kožu,koji emolijens,neutralnu kremu ili mlijeko za tijelo?Što je to što najbolje djeluje na vašu kožu poslije tuširanja tj. umiri je, smiri zategnutost, svrab itd.?
Josip 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 19:46   #5814
Imam jedno pitanje, naime imam psorijazu, na laktu veličine kovanice od 5 kuna, u predjelu anusa-crvenilo(to najlakše saniram, polako ali ide), i naime, imam psorijazu na nožnim palčevima, na noktima, gotovi su skroz. Imam terapiju za to, mažem beloderm kremom, moram rašpat sa finom rašpom i raditi uljne kupke..al ne pomaže, i sad sam skužil da mi se počinje na kažiprstu žutjet nokat! i to me užasno nervira....da li netko ima sličan problem, kako vi to rješavate?
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 12:34   #5815
Evo da ja i podijelim svoje iskustvo.
Godinama imam samo jednu krasticu na gležnju i na jednom laktu (što je super ako se to može tako reći) ali prije godinu dana zahvatila mi je dio čela. da super, glava
Omegu 3 pijem, samo 1 dnevno, što se tiče prehrane trudim se što manje jesti junk i konzerviranu hranu, masnu itd. Pušim 3-5 cigareta dnevno, jednu kavu, treniram 4 puta tjedno (ok, nije to toliko sada važno ali trudim se biti u nekom režimu).
Probala sam sa biljnom terapijom čajem i jednom masti. E sad, ja vjerujem da priroda pomaže ali dug je perio da počne djelovati a za to vrijeme se pso samo širi i kad sam se totalno prepala otišla sam k dermatologu u Ri.

Kremica br.1 kemija koju u akutnom razdoblju mažem i stavljam preko najlon. Kada se sve očisti nastupa:
Kremica br. 2 mješavina dvije masti kortikosteroida. Za vlasište diprosalic.

Uglavnom koma. Stalno se vrtim u krug zadnjih godinu dana. Tražim neki šampon jer mi je tjeme malo s*ebano

U najboljem periodu koristim Eucerin sa ureom.


Pojavila mi se sa 17 godina. Bilo je grdo, zbilja. Jednog je dana odlučila otići. to je to, nikada neznaš kada će doći i kada će otići ako će otići. Deprimira, Netko ima gastritis, netko ima migrene, netko dermatitis, sebreje, pso, svakome je ono njegovo najveća tlaka. Ovdje je tlaka jer je u pitanju koža i nije estetski. LOL. Malo šale na svoj račun.

LP
__________________
ginger, extravagant
nola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 12:41   #5816
Nola probaj s Vicy samponom za masno vlasiste, mozda ti pomogne
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 21:44   #5817
Pozdrav,

Ovako, slana soba je došla prije nekoliko godina, lječi između ostalog i psorijazu...jedna moja prijateljica je bila očajna, imala je krvave rane po 80% tjela i vidila je da testiraju slanu sobu na psorijazu te se prijavila...to je bilo prije godinu dana....i tako je ona krenula, dobila je kremicu i tretman jednom dnevno po 45 minuta....i tako je išla mjesec dana, svaki dan bez izostanaka...da bi joj psorijaza nestala sa kompletnog tijela...i ništa nije koristila, ni kremice, 6 mjeseci...pošto je bila testni kunić sada može ići besplatno..taman kad sam ja htio krenuti počeli su naplaćivati.... .....mene sad zanima koliko vas je isprobalo tu sobu za ovu vrstu liječenja i u kojoj fazi ste bili prilikom početka te koliko vam je trebalo da se zalječite..????

ovo pitam jer 45 minuta košta od 80 kn do 100 kn...ako treba mjesec dana ili duže to su ozbiljni novci....ali ako djeluje isplati se.....
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 15:53   #5818
Quote:
bobaxxx kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ovako, slana soba je došla prije nekoliko godina, lječi između ostalog i psorijazu...jedna moja prijateljica je bila očajna, imala je krvave rane po 80% tjela i vidila je da testiraju slanu sobu na psorijazu te se prijavila...to je bilo prije godinu dana....i tako je ona krenula, dobila je kremicu i tretman jednom dnevno po 45 minuta....i tako je išla mjesec dana, svaki dan bez izostanaka...da bi joj psorijaza nestala sa kompletnog tijela...i ništa nije koristila, ni kremice, 6 mjeseci...pošto je bila testni kunić sada može ići besplatno..taman kad sam ja htio krenuti počeli su naplaćivati.... .....mene sad zanima koliko vas je isprobalo tu sobu za ovu vrstu liječenja i u kojoj fazi ste bili prilikom početka te koliko vam je trebalo da se zalječite..????

ovo pitam jer 45 minuta košta od 80 kn do 100 kn...ako treba mjesec dana ili duže to su ozbiljni novci....ali ako djeluje isplati se.....
Slana soba vrlo vjerojatno postiže nekakav uspjeh, da će baš očistiti sve čisto sumnjam.
Kažeš da je prijateljica bila na testiranju besplatno išla pa me zanima kako to da ju nisu slikali i postavili slike prije i poslije na svoju reklamu???(jer ne vidim drugi razlog zašto bi joj dali besplatno)
Uostalom ako su tako sigurni u svoj uspjeh ponudi im da ti daju da ideš 30 dana i ako se očistiš platiš a ako ne ništa pa ćeš vidjeti jesu stvarno sigurni ili ne;-)
Inače ja upravo trošim nekakvu novu kremu već 2 tjedna (skupo plaćenu) ali bez ikakvog uspjeha,
po završetku ću vas obavijestiti o eventualnom uspjehu ili neuspjehu sa imenom kreme kako ne bi ispalo da ih blatim dok nisam testirao bar mjesec dana.
Stiže proljeće moja P već polako bukti ali opet veseli me što će i ljeto skoro pa bar par mjeseci olakšanja.
pozdrav svima!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 17:59   #5819
razgovarao sam malo detaljnije sa svojom prijateljicom....baš sve joj je nestalo nema ni pikice nigdje..tek nakon 6 mj. se pojavila pikica na ruci, kaže da je bila jako nervozna tih dana i da je nestala u roku par dana...naravno da su je slikali, to je bio jedan od uvijeta da može ići besplatno...zašto nisu stavili slike , neznam, vjerojatno budu dok dođe u završni dio faze ispitivanja... ja imam psorijazu dvije godine, po vlasištu, preponama i noktima...10 dana sam koristio ono sranje od kortikosteroida, rezultiralo mi je pogoršanjem... tako da sam odlučio naći alternativno riješenje....svašta sam probao...jedino što stvarno ima učinak je ona bosanska kremica na biljnoj bazi psorex, ali samo ako imate fleke na manjem djelu tjela oko 30% ...ali zahtjeva striktno pridržavanje pravila ...na početku sam se jako pridržavao pravila vezano uz mazanje i nestalo mi je u roku 3 mjeseca, ali sam nastavio mazat još par mjeseci...i evo na tim mjestima gdje sam mazao nema ni pikice 2 god kasnije...ali se na drugim mjestima pojavila i nisam baš redovit u vezi mazanja...tako da se još borim.....ali moram reći da jako dobro smiruje upali nema svrabeža i nema perutanja....ali....jako smrdi preko ljeta pogotovo u preponama kada se pomješa sa znojem :/ ....naravno uz kremu koristiti nešto od antioksidansa...ja sam jeo taj med života koji se preporučuje uz kremicu...prve 3 tegle(oko 2mj. traju) sam pojeo, ali zgadio mi se okus lavande...kremica je zelene boje i smrdi....tak da znate.....nadam se da će nekome pomoći....

uskoro idem u slanu sobu pa vam javim rezultate.......
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 20:51   #5820
Quote:
bobaxxx kaže: Pogledaj post
razgovarao sam malo detaljnije sa svojom prijateljicom....baš sve joj je nestalo nema ni pikice nigdje..tek nakon 6 mj. se pojavila pikica na ruci, kaže da je bila jako nervozna tih dana i da je nestala u roku par dana...naravno da su je slikali, to je bio jedan od uvijeta da može ići besplatno...zašto nisu stavili slike , neznam, vjerojatno budu dok dođe u završni dio faze ispitivanja... ja imam psorijazu dvije godine, po vlasištu, preponama i noktima...10 dana sam koristio ono sranje od kortikosteroida, rezultiralo mi je pogoršanjem... tako da sam odlučio naći alternativno riješenje....svašta sam probao...jedino što stvarno ima učinak je ona bosanska kremica na biljnoj bazi psorex, ali samo ako imate fleke na manjem djelu tjela oko 30% ...ali zahtjeva striktno pridržavanje pravila ...na početku sam se jako pridržavao pravila vezano uz mazanje i nestalo mi je u roku 3 mjeseca, ali sam nastavio mazat još par mjeseci...i evo na tim mjestima gdje sam mazao nema ni pikice 2 god kasnije...ali se na drugim mjestima pojavila i nisam baš redovit u vezi mazanja...tako da se još borim.....ali moram reći da jako dobro smiruje upali nema svrabeža i nema perutanja....ali....jako smrdi preko ljeta pogotovo u preponama kada se pomješa sa znojem :/ ....naravno uz kremu koristiti nešto od antioksidansa...ja sam jeo taj med života koji se preporučuje uz kremicu...prve 3 tegle(oko 2mj. traju) sam pojeo, ali zgadio mi se okus lavande...kremica je zelene boje i smrdi....tak da znate.....nadam se da će nekome pomoći....

uskoro idem u slanu sobu pa vam javim rezultate.......
Kako koristis psorex,meni stoji u ormaricu,trebao bi poceti terapiju.Imam ps malo po laktovima.
Davor 68 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.