Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2011., 22:22   #261
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Pa to dvoje nije uopće nužno povezano.
Ok, ja sam bio sustavno verbalno maltretiran svaki dan kroz osnovnu, većinu vremena sam šutio, kada bi se i požalio u rijetkim prilikama, bi mi objasnila stara važnost toga da se zauzmem i borim za sebe I ja sam imao kronični manjak samopouzdanja dok nisam se naučio izborit za sebe. Upravo o tome i govorim, radi toga i dolazi do onog nesrazmjera traženog i ponuđenog u odraslom svijetu.
Gle, ja sam cura tada bila s nekih 13-14 godina. A mene su zlostavljali tipovi, i to grupa njih, a ostali su to gledali i ništa..Da li i dalje smatraš da je prirodno da jedna cura trpi nasilje i da su svi protiv nje...Kako da se ja izborim za sebe, sama. I da napomenem da nikad ništa ružno nisam nikome rekla ili napravila, apsolutno nikada. Bez razloga su me maltretirali.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 22:44   #262
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Sam pojam "prirodna selekcija" povezujem s nekakvom džunglom i općenito životinjskim svijetom, a nikako s ljudskom vrstom u 21. stoljeću.
Voljela bih vjerovati da se društvo nalazi na višem stupnju civilizacije. Bar si ljudi stalno tepaju kako su iznad životinja.
A čuj, svašta si ljudi tepaju ali to ne znači da je to istina. Ljudski emocionalni i biološki sklop se formirao 700 000 godina i to samo od kad smo ljudi, zbilja je smiješno pretpostavljat da je zadnjih 4-5 tisuća godina "civilizacije" nešto bitno promijenilo. Nije.
Prirodna selekcija je i dalje vrlo aktivan proces koji konstantno postoji i djeluje, samo što su je ljudi premostili donekle medicinom, socijalnom brigom za apsolutno svim ljudima itd....
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 22:49   #263
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Gle, ja sam cura tada bila s nekih 13-14 godina. A mene su zlostavljali tipovi, i to grupa njih, a ostali su to gledali i ništa..Da li i dalje smatraš da je prirodno da jedna cura trpi nasilje i da su svi protiv nje...Kako da se ja izborim za sebe, sama. I da napomenem da nikad ništa ružno nisam nikome rekla ili napravila, apsolutno nikada. Bez razloga su me maltretirali.
ne znam kako da budem jasniji od ovoga glede značajne brojčane nadmoći i slično
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem da neka premlaćivanja i serijska fizička maltretiranja u brojčanoj nadmoći su jedna eskalacija koja se prije nije dešavala, makar ne učestalo koliko danas i to jest jedan problem, agreed.
naravno da nisi nikome ništa skrivila, maltretiranje se ni ne vrši nad onima koji imaju zube. Naravno da mi ne pada na pamet da ičime branim hrpu majmuna koji se ikako iživljavaju na curici.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 20:11   #264
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post

To nije ništa drugo nego treniranje djece u hordu zlatnih ribica, da bi ih jednog dana pustili u bazen krcat morskih pasa.
I onda se ljudi čudom čude što je psiholog/psihijatar posao budućnosti gdje svaka druga osoba treba psihologa za svoje "probleme" jer nije u stanju izaći na kraj sam sa sobom a kamo se tek uhvatiti u koštac sa nekim malo ozbiljnijim životnim problemima.
Slazem se s nekim stvarima iz tvog posta, ali gledam na prevlast 'dusebriznistva' danas i iz drukcije ugla. Imam dojam da se cesto o socijalnim problemima raspravlja samo kao o psiholoskima. Primjerice, kad se prica o bullyingu, govori se i o nasilnicima kao pojedincima, cesto bez osvrta na siri kontekst koji ih generira. Lakse je jednostavnim prikazivanjem necega kao problema pojedinca oprati ruke od odgovornosti zbog neadekvatnih nacina na koje se sistem nosi s problemom.
muzikalno prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:26   #265
Quote:
tina1404 kaže: Pogledaj post
Ajme, to je stvarno jak čovjek kad može nakon svega ići po školama i pomagati da shvate što je bullying. Pa kao da kod nas nema takvih slučajeva, i onda kasnije izmisle da je to napravio zbog ocjena ili sl..Kod nas se sve to krije i zataškava,krenuvši od učenika,profesora pa preko ravnatelja. Tužno i jadno
Jako tuzno draga.
Ja se isto covjeku divim. Svaka cast. Stravicno je tesko izgubiti dijete.

Ja isto razmisljam: Kada bih samo mogla to promijeniti, pomoci nekome... Mogu pomoci, ali sta je s ostalima koji nemaju pomoci, s onima kojima nema tko pomoci? Jednostavno ne mozes djelovati kao pojedinac. Ljudi trebaju prestati zatvarati oci. Bullying nije mala stvar.
__________________
Believe that life is worth living, and your belief will help create that fact.
Rose_Belong is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:36   #266
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
@Apophis- drugo je kad je dijete mamina maza, pa za svaku sitnicu tužaka mamici, a druga stvar je kad netko trpi sustavno zlostavljanje svaki dan. To nije nikakvo kaljenje i ništa ne može dobro iz njega izaći. Može se stvoriti želja za samoubojstvom, za osvetom i sl...Kolikima je ljudima uništen život zbog toga, imaju manjak samopouzdanja, psih.probleme, bore se s depresijom, želje za odustajanjem od života, željom za osvetom....Zašto? Zar ne postoji civiliziraniji i kulturniji način za druženje, za obrazovanje. Vrijeme provedeno u školi bi trebalo biti najljepše životno razdoblje, djeca bi u školu trebala ići sretna, a ne bojati se i proživljavati horor. Svatko bi trebao imati pravo na normalno obrazovanje ,živimo u 21 stoljeću, a neki kao da žive u pećinama.
@Ironrage-da, to je najgore što god napraviš, ništa ne pomaže. To je strašno, kakvi ljudi danas postoje i uništavaju živote drugima.

Pogledajte ovaj film o bullyingu, snimljen je po istinitom događaju, pokazuje kako je to kad su svi protiv jednoga, bijedno..
http://www.imdb.com/title/tt0988108/
Hvala na preporuci. Skinuti cu film i pogledati ga cim uhvatim malo slobodnog vremena.

Istinu kazes. Cak i nakon 20 god. mozes osjecati posljedice. Ja i dan danas imam manjak samopouzdanja. Nakon svega sta su mi izgovorili bas nekada stanem pred ogledalo i pogledam se. Ne mislim nista lose o sebi, ali ima nekih stvari koje me muce, koje bih zeljela promijeniti, a ne mogu.
Sto se tice muskaraca...previse me strah. Strah me upustiti se u bilo sta kada nisam savrsena cura, a to je danas bitno... Biti savrsen u milimetar.

A sto se tice mojih psiholoskih bolesti. I tu je bilo svega i svacega...depresija itd. Ali to vrijeme je proslo. Sada je iza mene i neka tamo i ostane. Napredovala sam iako me strah svega i svacega.


Quote:
Parsley kaže: Pogledaj post
Ja sam bila psihički zlostavljana u osnovnoj, ako se to računa u bullying, što je rezultiralo time da još i dan danas imam nisko samopouzdanje i time samopoštovanje. Iako, ne dopuštam više kao prije da me netko bezrazložno vrijeđa.

Najgore je kad ne znaš što si nekome skrivio da te vrijeđa i omalovažava.
Tako i treba. Izbori se za sebe. Niti ja nebih dopustila. Dosadilo mi je. Najradje bih im se u facu izderala, samo neka me taknu.


Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
"Najgore je kad ne znaš što si nekome skrivio da te vrijeđa i omalovažava."
-
Mislim da je najgore ono što nastaje zbog Bullying-a.
Bomba nije največi problem, najgore je ono što nastaje kad bomba udari.
Neke ljude te posljedice unište (svi oni koji su se ubili zbog Bullying-a: http://www.youtube.com/watch?v=gE5yINOn4N4), neki nauče iz toga šta se ima naućit i postanu bolji ljudi.
Vidjela sam taj link nedavno. Neka ima je laka i mirna zemlja. Nadam se da su pronasli svoj mir.
__________________
Believe that life is worth living, and your belief will help create that fact.
Rose_Belong is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 01:31   #267
Quote:
Rose_Belong kaže: Pogledaj post
Hvala na preporuci. Skinuti cu film i pogledati ga cim uhvatim malo slobodnog vremena.

Istinu kazes. Cak i nakon 20 god. mozes osjecati posljedice. Ja i dan danas imam manjak samopouzdanja. Nakon svega sta su mi izgovorili bas nekada stanem pred ogledalo i pogledam se. Ne mislim nista lose o sebi, ali ima nekih stvari koje me muce, koje bih zeljela promijeniti, a ne mogu.
Sto se tice muskaraca...previse me strah. Strah me upustiti se u bilo sta kada nisam savrsena cura, a to je danas bitno... Biti savrsen u milimetar.

A sto se tice mojih psiholoskih bolesti. I tu je bilo svega i svacega...depresija itd. Ali to vrijeme je proslo. Sada je iza mene i neka tamo i ostane. Napredovala sam iako me strah svega i svacega
Vidjela sam taj link nedavno. Neka ima je laka i mirna zemlja. Nadam se da su pronasli svoj mir.
Pogledaj, film je stvarno brutalan, ali pokazuje pravo lice bullyinga. Ja sam plakala na neke scene, jer mi je bilo baš teško. Ajde ja sam izašla iz tog pakla, ali znam da mnogi proživljavaju takve stvari i osjećaju se užasno
A imam i ja posljedice itekakve. Dosta sam povučena, razvila sam neki oblik straha od ljudi(soc.fobije), nije da to nije utjecalo na mene, itekako je.
Boli me mnogo stvari i danas, sjećam se kad je neki tip povukao jednu curu, ona se počela derati(starci su joj moćni i jako dobri s ravnateljicom bili)naravno cijela se škola digla, mali je kažnjen. A drugi ne znam što god da proživljavali nikog nije briga, ne vrijedi isti zakon za sve što je baš jadno.
I ja se nadam da su našli mir. Oduzeli su si život radi tih grubijana, sad nek ih nose na duši. Mada mislim da se nitko od njih ne kaje, ma koji se bully još kaje?
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 18:27   #268
Preporučen film je odličan, uistinu puno hvala na preporuci.
Kalafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 20:19   #269
Quote:
Kalafina kaže: Pogledaj post
Preporučen film je odličan, uistinu puno hvala na preporuci.
Nema na čemu.I mene se jako dojmio film.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 21:03   #270
Quote:
Kalafina kaže: Pogledaj post
Preporučen film je odličan, uistinu puno hvala na preporuci.
MOzes mi molim te u poruke poslati link od kuda si skinula film ili od tamo gdje si ga pogledala jer ga ja ne mogu pronaci.
__________________
Believe that life is worth living, and your belief will help create that fact.
Rose_Belong is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 21:07   #271
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Pogledaj, film je stvarno brutalan, ali pokazuje pravo lice bullyinga. Ja sam plakala na neke scene, jer mi je bilo baš teško. Ajde ja sam izašla iz tog pakla, ali znam da mnogi proživljavaju takve stvari i osjećaju se užasno
A imam i ja posljedice itekakve. Dosta sam povučena, razvila sam neki oblik straha od ljudi(soc.fobije), nije da to nije utjecalo na mene, itekako je.
Boli me mnogo stvari i danas, sjećam se kad je neki tip povukao jednu curu, ona se počela derati(starci su joj moćni i jako dobri s ravnateljicom bili)naravno cijela se škola digla, mali je kažnjen. A drugi ne znam što god da proživljavali nikog nije briga, ne vrijedi isti zakon za sve što je baš jadno.
I ja se nadam da su našli mir. Oduzeli su si život radi tih grubijana, sad nek ih nose na duši. Mada mislim da se nitko od njih ne kaje, ma koji se bully još kaje?
Mene je strah veza. Moze mi se bilo tko svidati ne znam koliko jako, ali jednostavno me strah upustiti se u bilo sta. Ne zelim da se taj osjecaj povrijedenosti ponovi, a bila sam vrijedana prvenstveno sa muske strane razreda.
Strah me da nekome necu biti dovoljno dobra. Da me nece prihvatiti takvu kakva jesam.

I da ti kazem da se ne kaju. Bas sam bila vani proslog vikenda i sretnem jednog od njih. On misli da je sve ok, kao super smo si ovo, ono... Nema sanse. Prvi put sam ga cak pozdravila, drugi ne, nego je on mene. Da mi jos nesto kaze bila bih ga spremna istuci na licu mjesta.
__________________
Believe that life is worth living, and your belief will help create that fact.
Rose_Belong is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:37   #272
Quote:
Rose_Belong kaže: Pogledaj post
Mene je strah veza. Moze mi se bilo tko svidati ne znam koliko jako, ali jednostavno me strah upustiti se u bilo sta. Ne zelim da se taj osjecaj povrijedenosti ponovi, a bila sam vrijedana prvenstveno sa muske strane razreda.
Strah me da nekome necu biti dovoljno dobra. Da me nece prihvatiti takvu kakva jesam.

I da ti kazem da se ne kaju. Bas sam bila vani proslog vikenda i sretnem jednog od njih. On misli da je sve ok, kao super smo si ovo, ono... Nema sanse. Prvi put sam ga cak pozdravila, drugi ne, nego je on mene. Da mi jos nesto kaze bila bih ga spremna istuci na licu mjesta.
Kužim te, sve mi je jasno. Tako i ja. Da oni kao da su zaboravili sve to, e pa ja nisam. Ne možeš tako lako zaboraviti nekoga tko ti je uništavao život...Srela sam neke od tih ljudi poslje toga, kao zanima ih moj život. Ma marš kako imaju stida praviti se kao da ništa nije bilo. Neki su me dodavali i na fac., naravno da ih nisam prihvatila, s njima ni virtualno ne želim imati posla. Neću ih ni pozdraviti kad ih vidim, nisu vrijedni toga...
Poslala sam ti ja Pm za film
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 00:58   #273
Quote:
Rose_Belong kaže: Pogledaj post
Mene je strah veza. Moze mi se bilo tko svidati ne znam koliko jako, ali jednostavno me strah upustiti se u bilo sta. Ne zelim da se taj osjecaj povrijedenosti ponovi, a bila sam vrijedana prvenstveno sa muske strane razreda.
Strah me da nekome necu biti dovoljno dobra. Da me nece prihvatiti takvu kakva jesam.
hmmm gledaj u veze se ne ulazi preko noći (mislim na one ljude kojima je stalo do toga, kojima to nešto znači, a ne na one, mah znaš na koje mislim, neću ni govoriti o njima), tako da ces bilo koga sigurno moci dobro upoznati, hehe ali okreni situaciju, možda on nece biti dovoljno dobar za tebe, povrijeđenost od maltretiranja i ismijavanja i povrijeđenost od prekida su sasvim dvije različite stvari, te povrijeđenosti od prekida se ne bi trebala bojati, to je dokaz tvoje čovječnosti, tvoje veličine i to pokazuje tebe, dapače kažem to je dobra bol i sasvim je drugačija od one druge, a sada istina i u vezi te netko može povrijediti na onaj način tipa ismijavanje i maltretiranje, ali dakako ti nećeš uletiti u vezu s tom osobom već ćeš ju upoznati dovoljno, tako da za to ostaju minimalne šanse ali ipak ostaju
vukas15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 12:30   #274
Bok svima. Također sam zlostavljan fizički/psihički u osnovnoj bio 2 godine .Bio sam mlađi ali se i dalje jako dobro sjećam tog dana. Normalno sam krenuo kući da bih što prije pobjegao od dvoje vršnjaka. Međutim,nisam se ni okrećao,bio mi je cilj samo da pobjegnem od tog mjesta. Ali šta se desilo?
Jedan me udarao a drugi mi se sa strane smijao.
Naravno,tu mi je prekipjelo i udario sam ih oboje i pobjegao kući plačući.

Hajde,osnovna i nije toliko strašna bila...Ali srednja...

Opet zlostavljan od dvoje vršnjaka koji su fizički bili i veći i razvijeniji od mene.
Bilo je tu svačega,od čega mi je najbolnije sjećanje to da me jedan vukao za ruku sa jedne strane a drugi drugu ruku.

Pa zatim,nasloni se na tebe a ti se ne možeš pomaći zbog njegove težine.

I onaj grozni osmijeh,a ti bi najradije da zaplačeš od tog jada ali ne želiš jer bih im onda dokazao da si slab.
Nikada,ali baš nikada neću zaboraviti to vrijeme.
Suze sam nadoknađivao kući. Znao sam plakati po cijelu noć,onako potajno. Te probleme sam želio sam riješiti,nisam želio da iko od porodice zna.

To je moja greška,ali tako sam razmišljao tada a i razmišljam i sada.
Razvio sam oblik socijalne fobije,strah od ljudi,upoznavanje. Jednostavno,živjeti između 4 zida je meni predstavljalo sigurnost. Iako je to pogrešno,u zadnje vrijeme pokušavam da se malo intenzivnije družim ali teško. Izbjegavam mjesta na kojem se okupljaju ti koji su me zlostavljali. I juče je trebala biti proslava završetka srednje škole ali ja nisam išao jer bih opet mogao biti zlostavljan. A to je njima sve smiješno. Tužno je da se niko nije usudio ništa reći protiv ovog zlostavljača nego su svi stajali sa strane i nijemo posmatrali. Najbolji prijatelj mi je bila mačka koju sam stavio sebi u naručje i odveo je kući. Bila je bolesna. I u njoj sam se pronalazio jer sam na neki način i ja bio bolešljiv. Ne želim upoznavati ljude iako vjerujem da ima dobrih ljudi. Ali me to jednostavno više ne zanima.

Ne dira me to više psihički uopće,jednostavno znam da je to njihov gubitak.

Tako da se mogu i zahvaliti na ovom iskustvu. A bullying nadamnom je počeo kada sam odbranio jednu curu koju su zlostavljali svi u mom razredu.
Ok,bilo mi je jadno da gledam njezine suze ali eto,ti debili koji su je tjerali da plače...Čisto sumnjam da je ona sretna danas iako se ne čujemo. Ja se nadam da jeste i da će zaboraviti na štakore koji su joj uništili život.


U zadnje vrijeme sam u težoj depresiji i nije mi baš važno šta će biti sa mnom. Nekad se samoubojstvo čini kao nešto najdivnije ali nisam nikada razmišljao da to učinim a niti ću učiniti.

Tako da svima poručujem,ne mislite na samoubojstvo,ne budite tužni i budite optimistični. Ja se svako jutro budim optimističan i smijem se. Tako trebate i vi činiti. Teško je,ali mora se.
Pingulizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 15:34   #275
Quote:
Pingulizator kaže: Pogledaj post
Bok svima. Također sam zlostavljan fizički/psihički u osnovnoj bio 2 godine .Bio sam mlađi ali se i dalje jako dobro sjećam tog dana. Normalno sam krenuo kući da bih što prije pobjegao od dvoje vršnjaka. Međutim,nisam se ni okrećao,bio mi je cilj samo da pobjegnem od tog mjesta. Ali šta se desilo?
Jedan me udarao a drugi mi se sa strane smijao.
Naravno,tu mi je prekipjelo i udario sam ih oboje i pobjegao kući plačući.

Hajde,osnovna i nije toliko strašna bila...Ali srednja...

Opet zlostavljan od dvoje vršnjaka koji su fizički bili i veći i razvijeniji od mene.
Bilo je tu svačega,od čega mi je najbolnije sjećanje to da me jedan vukao za ruku sa jedne strane a drugi drugu ruku.

Pa zatim,nasloni se na tebe a ti se ne možeš pomaći zbog njegove težine.

I onaj grozni osmijeh,a ti bi najradije da zaplačeš od tog jada ali ne želiš jer bih im onda dokazao da si slab.
Nikada,ali baš nikada neću zaboraviti to vrijeme.
Suze sam nadoknađivao kući. Znao sam plakati po cijelu noć,onako potajno. Te probleme sam želio sam riješiti,nisam želio da iko od porodice zna.

To je moja greška,ali tako sam razmišljao tada a i razmišljam i sada.
Razvio sam oblik socijalne fobije,strah od ljudi,upoznavanje. Jednostavno,živjeti između 4 zida je meni predstavljalo sigurnost. Iako je to pogrešno,u zadnje vrijeme pokušavam da se malo intenzivnije družim ali teško. Izbjegavam mjesta na kojem se okupljaju ti koji su me zlostavljali. I juče je trebala biti proslava završetka srednje škole ali ja nisam išao jer bih opet mogao biti zlostavljan. A to je njima sve smiješno. Tužno je da se niko nije usudio ništa reći protiv ovog zlostavljača nego su svi stajali sa strane i nijemo posmatrali. Najbolji prijatelj mi je bila mačka koju sam stavio sebi u naručje i odveo je kući. Bila je bolesna. I u njoj sam se pronalazio jer sam na neki način i ja bio bolešljiv. Ne želim upoznavati ljude iako vjerujem da ima dobrih ljudi. Ali me to jednostavno više ne zanima.

Ne dira me to više psihički uopće,jednostavno znam da je to njihov gubitak.

Tako da se mogu i zahvaliti na ovom iskustvu. A bullying nadamnom je počeo kada sam odbranio jednu curu koju su zlostavljali svi u mom razredu.
Ok,bilo mi je jadno da gledam njezine suze ali eto,ti debili koji su je tjerali da plače...Čisto sumnjam da je ona sretna danas iako se ne čujemo. Ja se nadam da jeste i da će zaboraviti na štakore koji su joj uništili život.


U zadnje vrijeme sam u težoj depresiji i nije mi baš važno šta će biti sa mnom. Nekad se samoubojstvo čini kao nešto najdivnije ali nisam nikada razmišljao da to učinim a niti ću učiniti.

Tako da svima poručujem,ne mislite na samoubojstvo,ne budite tužni i budite optimistični. Ja se svako jutro budim optimističan i smijem se. Tako trebate i vi činiti. Teško je,ali mora se.
To ti je tako, svi gledaju i nitko ništa ne poduzima. Dobro si ih nazvao štakorima. Žao mi je zbog svega što ti se dogodilo, kao i te cure. Vjerujem da nije zaboravila, jer se to ne zaboravlja baš lako. Od bullyinga kod mene je prošlo već par godina, ali zaboravila nisam i još me boli. Još me viš boli kad se sjetim da me nitko nije branio. Svima je to bilo ok, tako da su i ti sudionici u tome. Oni za mene više ne postoje kao osobe, oni su jedna velika nula. Kad završiš školu napokon nećeš morati ih gledati više. A jesi probao u školi nekome se povjeriti? Jer mislim da su u srednjoj ipak veče kazne nego u osnovnoj i da se nasilje manje tolerira
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 20:05   #276
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
To ti je tako, svi gledaju i nitko ništa ne poduzima. Dobro si ih nazvao štakorima. Žao mi je zbog svega što ti se dogodilo, kao i te cure. Vjerujem da nije zaboravila, jer se to ne zaboravlja baš lako. Od bullyinga kod mene je prošlo već par godina, ali zaboravila nisam i još me boli. Još me viš boli kad se sjetim da me nitko nije branio. Svima je to bilo ok, tako da su i ti sudionici u tome. Oni za mene više ne postoje kao osobe, oni su jedna velika nula. Kad završiš školu napokon nećeš morati ih gledati više. A jesi probao u školi nekome se povjeriti? Jer mislim da su u srednjoj ipak veče kazne nego u osnovnoj i da se nasilje manje tolerira

Dogodilo se što se dogodilo. Nije nužno loše,čak sam i zahvalan na tom iskustvu jer me naučilo da budem bolji čovjek. Stvarno jeste. Oduvijek sam bio miran,nisam dirao tuđu intimu tako da mislim da je i to razlog zašto sam bio meta bullyinga. Nisam radio ono što su radili mnogi od njih.

Nebitno to,stvarno se svi možemo zahvaliti na tom iskustvu iako je bolno. Ja recimo,nisam imao neku težu vrstu vullyinga ali sam ipak imao i želim da svi oni koji su bili pod utgjecajem bullyinga slobodno obrate meni za razgovor. Biću tu da vas saslušam bez obzira što je sve ovo virtualno.

A tebi gold girl svaka čast,vidi se po stavovima da si zrela. Želim ti što više smijeha,ljubavi,i sreće da zaboraviš to sve.


p.s. Nisam se nikome povjeravao. To je bio problem koji sam ja želio riješiti ali nisam. Riješio se nekako sam od sebe,ti zlostavljači su izgubili godinu pa su išli u drugi razred i tako sam na neki način izbjegao kontakt sa njima.


To je sve prošlo iza mene,i stvarno me više ne dira psihički. Samo sam želio da svi zlostavljani znaju da nisu sami,i da ništa nije vrijedno sekiracije,samoubjstva zbog tih crva. Opametiće se i oni kad tad,ako imaju išta u mozgu. Samo mi je žao što sam juče ja bio zlostavljan a sutra će biti drugo dijete kojem niko neće pomoći.

Vidjeh video o djeci koja su se ubila,neko je postavio,ne znam ko i ono je stvarno žalosno. Toliko nevine i lijepe djece,vidi se da zrače posebnom energijom. Naime,mogu pretpostaviti zašto su bili zlostavljani,ali to nije na meni.

Bok.
Pingulizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 09:45   #277
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
...Da oni kao da su zaboravili sve to, e pa ja nisam. Ne možeš tako lako zaboraviti nekoga tko ti je uništavao život...Srela sam neke od tih ljudi poslje toga, kao zanima ih moj život.
Takvi to ne zaboravljaju. Kad te nema u blizini onda se hvale kako su ti ovo i kako su ti ono...
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 17:05   #278
Quote:
Pingulizator kaže: Pogledaj post
Dogodilo se što se dogodilo. Nije nužno loše,čak sam i zahvalan na tom iskustvu jer me naučilo da budem bolji čovjek. Stvarno jeste. Oduvijek sam bio miran,nisam dirao tuđu intimu tako da mislim da je i to razlog zašto sam bio meta bullyinga. Nisam radio ono što su radili mnogi od njih.

Nebitno to,stvarno se svi možemo zahvaliti na tom iskustvu iako je bolno. Ja recimo,nisam imao neku težu vrstu vullyinga ali sam ipak imao i želim da svi oni koji su bili pod utgjecajem bullyinga slobodno obrate meni za razgovor. Biću tu da vas saslušam bez obzira što je sve ovo virtualno.

A tebi gold girl svaka čast,vidi se po stavovima da si zrela. Želim ti što više smijeha,ljubavi,i sreće da zaboraviš to sve.


p.s. Nisam se nikome povjeravao. To je bio problem koji sam ja želio riješiti ali nisam. Riješio se nekako sam od sebe,ti zlostavljači su izgubili godinu pa su išli u drugi razred i tako sam na neki način izbjegao kontakt sa njima.


To je sve prošlo iza mene,i stvarno me više ne dira psihički. Samo sam želio da svi zlostavljani znaju da nisu sami,i da ništa nije vrijedno sekiracije,samoubjstva zbog tih crva. Opametiće se i oni kad tad,ako imaju išta u mozgu. Samo mi je žao što sam juče ja bio zlostavljan a sutra će biti drugo dijete kojem niko neće pomoći.

Vidjeh video o djeci koja su se ubila,neko je postavio,ne znam ko i ono je stvarno žalosno. Toliko nevine i lijepe djece,vidi se da zrače posebnom energijom. Naime,mogu pretpostaviti zašto su bili zlostavljani,ali to nije na meni.

Bok.
Hvala na podršci. Pa trudim se, usprkos svemu biti jaka i zaboraviti sve to. Sjećam se kad se to događalo u školi, da bih došla doma i kad nitko ne bi vidio plakala, nisam htjela svoje time maltretirati. I kad bih došla doma, trudila bi se koliko teško bilo da ne mislim o tome, da nađem neku radost u životu, da će jednom i taj pakao završiti. Crpila sam snagu, a ni sama ne znam od kuda. Ja sam jedino shvatila da ne treba svima vjerovati i da ljude koji te povrjeđuju ne treba nikad puštati u svoj život. Dosta sam se napatila, da bi mi to još trebalo. Shvatila sam i kakvih ima gnjida među ljudima koje se prave da ništa ne vide i tako..Definitivno jedan dio mene se promijenio i nikad se neće vratiti..Prije toga sam bila sretna, sad ni ne znam kako to izgleda, većinom sam tužna i nesigurna. To me je sve dosta potreslo. Drago mi je da si prebolio i uspijevaš nekako nešto dobro iz toga svega izvući. Sretno.

Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Takvi to ne zaboravljaju. Kad te nema u blizini onda se hvale kako su ti ovo i kako su ti ono...
Ne zaboravljaju, ali se prave kao da se ne sjećaju. Ma luzeri
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 12:18   #279
Quote:
gold_girl kaže: Pogledaj post
Hvala na podršci. Pa trudim se, usprkos svemu biti jaka i zaboraviti sve to. Sjećam se kad se to događalo u školi, da bih došla doma i kad nitko ne bi vidio plakala, nisam htjela svoje time maltretirati. I kad bih došla doma, trudila bi se koliko teško bilo da ne mislim o tome, da nađem neku radost u životu, da će jednom i taj pakao završiti. Crpila sam snagu, a ni sama ne znam od kuda. Ja sam jedino shvatila da ne treba svima vjerovati i da ljude koji te povrjeđuju ne treba nikad puštati u svoj život. Dosta sam se napatila, da bi mi to još trebalo. Shvatila sam i kakvih ima gnjida među ljudima koje se prave da ništa ne vide i tako..Definitivno jedan dio mene se promijenio i nikad se neće vratiti..Prije toga sam bila sretna, sad ni ne znam kako to izgleda, većinom sam tužna i nesigurna. To me je sve dosta potreslo. Drago mi je da si prebolio i uspijevaš nekako nešto dobro iz toga svega izvući. Sretno.
Stvarno,to je jedno čudo...Ne znam ni ja otkud sam crpio snage za trpiti sve to. Pretpostavljam da je to bila nada koja me svaki dan dizala iz kreveta i to nada da će sve to prestati. Sve je to iza mene,ali kao što kažeš ostavilo je posljedice. Između svoja 4 zida,u mojoj sobi,u krevetu,pokriven,e to je moja sigurnost. Tad sam sretan i to mi ništa ne može oduzeti. Ali na stranu to,kod mene je nažalost ostala takva posljedica da ljude ne želim upoznavati.Ne zbog zlostavljanja,nego jednostavno jer nemam volje,ono,jednostavno voliš biti sam iako je to manje više loše da se odvojiš od ostatka svijeta.
Nisam se nikome želio obratiti,ni roditeljima,ama baš nikome jer je to bio problem koji sam ja želio riješiti iako nisam,sam se od sebe riješio. Hvala Bogu.

Ja se samo nadam da će državne institucije malo bolje raditi na ovome tj. bullyingu,ko zna koliko djece još pati zbog toga.

Sretno i tebi.
Pingulizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 13:54   #280
Zaboravih napomenuti kako sam se riješio tih zlostavljača. Naime,gore sam napisao da se situacija riješila sama od sebe ,ali ne znam smijem li ovdje napisati,možda me neko može tužiti?

Napisaću,pa šta bude bude . Tog dana mi je također prekipjelo kao u osnovnoj samo što nisam plakao ovaj put. Jednog sam gurnuo niz stepenice a drugi je pobjegao nakon toga. Ok,jest ono malo smiješno jer su veći od mene i razvijeniji,ali ovdje je tačna teorija da ne znaš koliko imaš snage dok ne izvuku najgore iz tebe.


Dakle,izborite se za sebe. Ako treba pomoći,onda slobodno recite nekome,nemojte držati u sebi kao što sam to činio ja,a vjerujem i ostali.
Pingulizator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.