Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2014., 18:24   #21
Quote:
davidgilmour kaže: Pogledaj post
da li bi mi neko mogao reći koje je sve nalaze potrebno izvaditi i koliko košta sve to zajedno s nalazima i svim ostalim troškovima?
Pa po uputi liječnika obiteljske medicine ideš ortopedu ili torakalnom kirurgu(bolje). Vjerojatno ćeš morati obaviti spirometriju, EKG, rendgen prsnog koša. Ipak, sve ovisi o tome koliko je deformitet izražen, neki ljudi imaju minoran PE i prave bespotrebnu paniku. Da bi ovo stanje imalo utjecaja bilo na lokalizaciju/rad srca i pluća mora biti jasno uočljivo i razmjerno ozbiljno izraženo.
Estetska korekcija je drugi par rukava!
pirata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2019., 18:53   #22
Pectus excavatum (ljevkasta prsa) / udubljen prsni koš

Ima 2 mjeseca nakon moje operacije. 3 tjedna nakon operacije, ništa nije boljelo. Pio sam samo ibruprofen zbog bolova.

Kontaktirajte dr. Pejića u bolnici KBC Dubrava, torakalna kirurgija, Zagreb, Hrvatska.

Za Hrvate je operacija besplatna iako je samo korekcija, tako da ne morate imati fizičke poteškoće, već samo zbog izgleda.

Imam 33 godine.
onit36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2020., 13:07   #23
Hvala na najnovijim informacijama.

Moje je dijete 15-godisnjak i od rođenja ima PE. Sada u pubertetu to se jako pogoršalo.
Nismo ga željeli voditi na CT, pa smo obavili RTG i MR, što je pokazalo da je Hallerov index otprilike 7,
dakle jače izražen ljevkasti prsni koš, i vjerojatno je operacija Nuss metodom jedino rješenje.
Torakalni kirurg kaže da je operacija jako rizična, a oporavak strašno bolan, što nas još i više odbija
od takvog operativnog zahvata. Možda je rizik veći jer je udubljenje veliko, pa je srce u opasnosti pri zahvatu.
Uglavnom htjela sam od nekoga tko je to već prošao čuti malo detalja. Većina članaka koje sam pročitala
spominje da je idealna dob 10-16 god. Vi ste u kategoriji za koju sam mislila da se operacija ne izvodi.
Ali dobro je čuti da medicina uvijek nešto novo donosi.

Koliki je bio vaš Hallerov index prije operacije? Jeste li na operaciju išli zbog tegoba koje ste imali (koje su to?) ili čisto kozmetički zahvat?
Primjećujem po djetetu da je jako sramežljiv na plaži, uvijek se nastoji ogrnuti ručnikom kad nije u vodi,
a i sam odlazak na kupanje mu nije drag, iako pliva 3 puta tjedno na bazenu već godinama, i to baš nije puno
utjecalo na popravljanje. Doduše možda bi bilo i gore da nije, iako mi se iz trenutne perpektive čini da ne može biti gore.

Redovito se kontrolira kod pulmologa, kardiologa i torakalnog kirurga, sve su mu funkcije zadovoljavajuće
iako se naravno ističe s obzirom na navedeni deformitet. Ali na to smo isto upozoreni, da iako se čini da dijete
sada nema nekih poteškoća (normalno vježba na tjelesnom, bavi se plivanjem i tenisom) problemi nastupaju
kad bude imao 30-40 godina. Problemi sa srcem, plućima, ... Toga se bojimo, i zato bismo voljeli sad poduzeti
što je god moguće. Jeste li proučavali vacuum bell therapy? Po nekim istraživanjima moguća su poboljšanja
dugotrajnim korištenjem, ali to bi sve trebalo biti uz liječnički nadzor. Nisam čula od našeg liječnika uopće
za tu opciju, a sad bi se trebali ponovo naručivati na kontrolu da postavim i to pitanje.
Oprostite što vas bombardiram pitanjima, ali eto vas sam našla kao dobar izvor informacija.

Hvala puno i svako dobro s vaši oporavkom.
pepalina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2020., 19:48   #24
I mene zanimaju detalji na komentar korisnika onit36, koliko dugo ste čekali za operaciju i koji je postupak prije?
Što se tiče vacuum bell-a, pokušao sam s njim prije jedno 6 mjeseci i stvar je takva da oduzima dosta vremena ako želite vidjeti rezultate i sama terapija bi mogla trajati godinama, nadalje, ako se koristi pri maksimalnom pritisku nakon sat vremena krece iritacija koze na rubovima i to zna bit jako bolno dok se ne naviknete. Deformitet po mojem iskustvo mora bit simetrican i po mogucnosti lokaliziran samo na srediste prsnog kosa, u mene to nije slucaj, deformitet je od kljucne kosti pa do kraja sternuma vise manje iste dubine te je dosta sirok i asimetrican prema desnoj strani sto onemogucuje da se vacuum bell dobro fiksira, i onda kod nekakve rotacije i pokreta tijela dolazi do propustanja zraka tj. Cijeli VB padne. Ako kod vas to nije slucaj mozda nije lose pokusati, isto tako VB moze pomoci da prije Nuss rastegne kosti tj. da postanu elasticnije tako da sama operacija ne bude preveliki šok, tako bar kazu. Imam 22 godine i mislim da cu pokusati sa nussom, nisam obavio nikakav sken al kad bih morao pogadati na temelju slika na internetu rekao bih da mi je haller negdje izmedu 3 i 4, s tim da se to nemoze tek tako procjenit na golo oko.
Juan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2020., 20:20   #25
Gdje ste kupili vacuum bell?
Našla sam ovo, ali mi ta stranica nekako ne ulijeva povjerenje. Na što treba obratiti pažnju? Kreću li se cijene tu negdje? Kod mog je sina udubljenje kao tanjur, isto dosta široko, ali je simetrično.
pepalina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 09:52   #26
Nakon 9 mjeseci imam dosta novosti koje ću podijeliti ovdje za slučaj da se još netko nađe u sličnoj situaciji.
Ovaj deformitet nije tako učestao (vidi se i po aktivnosti na temi).
Nakon puno proučavanja i razgovora, odlučili smo se na kirurški zahvat, koji je izgledao otprilike ovako nekako:

https://www.youtube.com/watch?v=NMcdZLbOvV8

Iako sam to već dulje vrijeme istraživala, kap koja je prevagnula je kad je dijete samo predložilo da se ide u tom smjeru,
vidjevši valjda da unatoč svim njegovim naporima rezultata u ispravljanju vježbanjem nije bilo.
Zahvat je obavljen u KB Dubrava ovo ljeto. Ne mogu dovoljno nahvaliti torakalnog kirurga dr. Josipa Pejića i njegovu ekipu
koji su posao izvrsno obavili. Dva mjeseca do početka nove školske godine bilo je dovoljno da se dijete oporavi i krene u školu.
Uz privremene restrikcije, npr. tjelesni nije uopće vježbao tih mjesec i pol u školi, vozim ga još uvijek u školu i iz škole
da izbjegne gužve u javnom prijevozu, kako ga netko ne bi nehotice ozlijedio (a i zbog korone, još uvijek se stresem na pomisao
ako uhvati kakvu virozu pa počne jako kašljati, kao bi to bilo ☹). Ali na zadnjoj kontroli dobio je zeleno svjetlo da može krenuti
s tjelesnim u školi, i plivanjem (ako uspijem naći termin). Očekivanje je da se u sljedeća 3 mjeseca treba potpuno oporaviti i
vratiti u formu od prije operacije.

Sama operacija je jako dobro prošla. Gledala sam snimke operacija na američkim klinikama i mogu samo reći da su naši liječnici top.
Educirani su, prate najnovije metode, i sami iznalaze bolja rješenja da operacije budu manje rizične. Ali o tome se malo piše,
ljudi ne znaju, kao što ni mi nismo znali.

Prvih nekoliko dana bilo je jako bolno (upozoreni smo da će biti), ali uz dovoljno analgetika dalo se izdržati. Dobio je upute
kakve vježbe raditi i način kako ustajati iz kreveta, jer je prvih mjesec-dva nakon operacije bilo jako važno ne dozvoliti
da se pločica pomakne, dok sve ne sraste. Više od mjesec dana nakon operacije trebao je pomoć pri dizanju iz ležećeg položaja.
Možda smo bili i malo preoprezni, ali važno je da do pomaka pločice nije došlo, tako da je vrijedilo truda.
Iz bolnice je izašao 5. dan nakon operacije. Analgetike je uzimao kad bi osjetio da mu treba, u početku tri puta dnevno, vrlo brzo
to je palo na dva puta, nakon mjesec dana imao je potrebu za brufenom jednom dnevno i to ne baš svaki dan. Nakon 2,5 mjeseca
ne uzima više ništa. Odmah sljedeći dan po izlasku iz bolnice krenuli smo s laganim šetnjama svaki dan. Nakon 5 tjedana išli smo
na more, mogao se kupati, ali nije bilo pravog plivanja, onako više brćkanje. Tako se osjećao, da ne može ratezati ruke i zamahivati
pa to onda nismo ni forsirali. Bicikl je počeo voziti nakon 2 mjeseca. Mogao je i prije, ali nije, više zbog opreza da ne padne i ne
pomjeri pločicu.

Od kontrola, osim vađenja kopči dva tjedna nakon operacije, do sada smo bili na dvije kontrole kod torakalnog kirurga i dvije
kod kardiologa. Čeka nas još po jedan posjet istima za nekih dva mjeseca te dodatno kod pulmologa, ako tada sve bude i dalje
u redu, mislim da će kontrole biti puno rjeđe.

Dakle, moram priznati da nam je trebalo i dosta sreće da uopće nađemo tko u HR radi ovakve operacije. U Klaićevoj se radilo
do prije nekoliko godina, više ne, iako oni surađuju s Dubravom. Pročitala sam da i u Splitu imaju tim na dječjoj kirurgiji,
ali ništa više o tome ne znam, nakon što smo otkrili ovo, nisam se dalje raspitivala. Ovdje sam našla
preporuku za dr Pejića, I eto predobro je sve prošlo (da kucnem u drvo). Iako naravno čeka nas i druga operacija za dvije godine,
vađenje pločice. Prema svemu što sam našla ta je operacija daleko lakša od ove prve, oporavak daleko brži.
Ali ima tu i štemanja da se pločica koja je urasla u tkivo doslovno mora iščupati. Zvuči grozno, ali imamo povjerenja
u ekipu iz Dubrave da će sve napraviti super kao i do sada.
pepalina01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2021., 21:29   #27
Pectus Excevetum(Kokosija prsa, izbacena prsa)

Zdravo, imam 16 godina iz BiH sam.U zadnjih par godina sam primjetio kod sebe blazi oblik izbacenih prsa.Naravno to se ne vidi toliko ali kada se malo bolje pogleda ili kada obucem uzu odjecu.Istrazivao sam na internetu i vidio da se moze raditi operacija i nositi pojas.Naravno ja bi volio rijesiti pojasom posto nije ekstremno.Vidio sam dosta da se to radi po Evropi i operacije a i mnoge vrste pojaseva.Da li neko zna da li ima takav neki odjel ili neka klinika na Balkanu.Ako ima ostavite webstranicu ili bilo sta.

Hvala unaprijed.
Pozdrav.
baksi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2021., 09:20   #28
Quote:
baksi1 kaže: Pogledaj post
Zdravo, imam 16 godina iz BiH sam.U zadnjih par godina sam primjetio kod sebe blazi oblik izbacenih prsa.Naravno to se ne vidi toliko ali kada se malo bolje pogleda ili kada obucem uzu odjecu.Istrazivao sam na internetu i vidio da se moze raditi operacija i nositi pojas.Naravno ja bi volio rijesiti pojasom posto nije ekstremno.Vidio sam dosta da se to radi po Evropi i operacije a i mnoge vrste pojaseva.Da li neko zna da li ima takav neki odjel ili neka klinika na Balkanu.Ako ima ostavite webstranicu ili bilo sta.

Hvala unaprijed.
Pozdrav.
Mozete se informirati npr. ovdje: https://arithera.hr/hr/?gclid=EAIaIQ...1_PD_BwE#lando
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2021., 02:52   #29
Pozz

Quote:
baksi1 kaže: Pogledaj post
Zdravo, imam 16 godina iz BiH sam.U zadnjih par godina sam primjetio kod sebe blazi oblik izbacenih prsa.Naravno to se ne vidi toliko ali kada se malo bolje pogleda ili kada obucem uzu odjecu.Istrazivao sam na internetu i vidio da se moze raditi operacija i nositi pojas.Naravno ja bi volio rijesiti pojasom posto nije ekstremno.Vidio sam dosta da se to radi po Evropi i operacije a i mnoge vrste pojaseva.Da li neko zna da li ima takav neki odjel ili neka klinika na Balkanu.Ako ima ostavite webstranicu ili bilo sta.

Hvala unaprijed.
Pozdrav.
Ja imam 43 godine,rijetki su oni sa pestus deformaciom,kažu 1 na 1000 a još su rjeđi oni koji unutar te skupine imaju izbočinu (carinatum). Ja sam se operirao i pomirio sa društvenim životom..Ja sam pokojnik nade.NE ŽELIM TE OBESHRABRITI NEGO UPOZORITI.Neznam kakvo ti je financijsko stanje ali budi oprezan.Nebbih te htio ni preplašiti ali razmisli prije operacije.DOBRO SE INFORMIRAJ. SAZNAJ SVE ŠTO MOŽEŠ O METODI OPERACIJE ,TKO JE DOKTOR SAZNAJ TKO SU MU BILI PACIJENTI.....DA NE DULJIM. JA sam pogriješio kirurga.Moj mail je
obrisano na zahtjev korisnika
pa se slobodno anonimno javi,ne želim ti moju sudbinu.Volio bih popričati s nekim savjetovati ga ili da samo razgovaramo o ovoj TEŠKOJ temi. Ja sam obavio operaciju 2004. Od tada se puno toga promjenilo.Javi mi se ako želiš potporu,javi se bez obzira na sve.i meni bi barem psihički pomoglo
__________________
čipaći-ćitaći

Zadnje uređivanje lahor : 29.06.2022. at 14:06. Reason: molba korisnika da se ukloni e-mail
peppper is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2022., 16:11   #30
Generalne informacije

Pozdrav, da vas sve ne davim svojom pricom, evo neke informacije koje bi vam mogle koristiti.

Koliko sam uspio istraziti operaciju u RH rade prof Igor Nikolic u Radiochirurgia Zagreb i dr Pejić u KB Dubrava.

Neki na forumu su spominjali da je besplatna za hrvate kod dr Pejica neovisno o fizickim poteskocama (dakle estetski). Drugi izvori do kojih sam dosao je da kirurg sam procjenjuje zeli li Vas operirati ili ne, te da je jedno od mjerila Hallerov indeks veći od 3.25. Nisam siguran sto je istina i uskoro cu saznati pa javiti na forumu.

U Dubravu se na pregled narucuje uputnicom, a u Radiochirurgia se placa 500kn. Najbolje bi bilo obaviti CT/MR/RTG prije tih pregleda da ne gubite vrijeme sto ce Vas naknadno slati, ili lose pregledati (kao sto je mene određen torakalni kirurg u RH, nijedan od ova dva navedena)

Ako si želite privatno financirati, za RH ne znam cijenu, ali se vjv moze u Radiochirurgia.

Medigroup u Srbiji obavlja operaciju privatno, ali prvo kirurg mora odlučiti jeste li kandidat za operaciju. Prvi pregled je 4000dinara. Ispod su troskovi koje su mi naveli u mailu

Nuss operacija 1 sipka - 700.000 din
Nuss 2 sipke - 840.000 din
Sipke (materijal) - 160.000-180.000 din
1 dan na intenzivnoj - 36.000 din
1 dan u bolnici - 22.000 (predviđeno 3-4 dana minimum)
Priprema za operaciju, rtg, kardiolog itd - 35.000 dinara
Medikamentozna terapija - 50.000 din
Rehabilitacija na odjelu - 1.200din

Naglasak da su troskovi okvirni i minimalni.
Dakle ukoliko vas uopce pristanu operirati, troskovi bez puta u Srbiju su vam €10.000-€13.000

Ici cu uskoro na CT radi utvrđivanja Hallerovog indeksa te nakon toga probati dobiti termin u Radiochirurgia i KB Dubrava na isti dan pa vidjeti tko sta kaze.

Javim updejt kroz neko vrijeme da i drugi znaju sto ocekivati.

Moja jedina preporuka je da Vas ne pregledavaju lokalni torakalni kirurzi koji vas nece operirati vec vas samo eventualno proslijediti dalje u ZG. Ustedite vrijeme i zaobiđite ih.

Poz
mojsije123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2022., 12:24   #31
Quote:
mojsije123 kaže: Pogledaj post
Ici cu uskoro na CT radi utvrđivanja Hallerovog indeksa te nakon toga probati dobiti termin u Radiochirurgia i KB Dubrava na isti dan pa vidjeti tko sta kaze.

Javim updejt kroz neko vrijeme da i drugi znaju sto ocekivati.
Kratki update.

Pokušao sam na privatni CT, ali čak i privatnici traže nalaz specijalista po kojem se obavlja CT, tako da na snimanje nećete moći bez prvog pregleda torakalnog kirurga.

To nažalost produžuje posao jer bi se inače odma mogao utvrditi Haller Indeks i tako bi se procjena situacije mogla brže obaviti.

Nastavit ću s postovima ovdje glede svog slučaja, da drugi vide što se može očekivati od procesa. Uskoro idem na pregled u KB Dubrava.

P.S. Ako nekome znači, imam srednje izražen pectus i poteškoće pri naporima (sliku cu objaviti drugom prilikom, tako da isto mozete vidjeti usporedbu s vlastitim pectusom, iako sami izgled ne omogućuje pravilnu procjenu stanja niti haller indeksa)

Zadnje uređivanje mojsije123 : 12.07.2022. at 13:43. Reason: typo, i dodatni info
mojsije123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2023., 10:12   #32
Quote:
onit36 kaže: Pogledaj post
Ima 2 mjeseca nakon moje operacije. 3 tjedna nakon operacije, ništa nije boljelo. Pio sam samo ibruprofen zbog bolova.

Kontaktirajte dr. Pejića u bolnici KBC Dubrava, torakalna kirurgija, Zagreb, Hrvatska.

Za Hrvate je operacija besplatna iako je samo korekcija, tako da ne morate imati fizičke poteškoće, već samo zbog izgleda.

Imam 33 godine.

Posjetio sam dr. Pejića nedavno i Vaša informacija je samo djelomično točna.

Evo točne informacije

Ako se utvrde poteskoce onda je operacija svakako besplatna.

Ako nemate poteskoce, vec je samo estetika, onda uglavnom operira haller index >3.5 (vjerojatno jer onda gledaju da tek onda to izaziva probleme sa samopouzdanjem i psihom itd. pa izađu u susret)

Moj haller je ispao 2.9 i nemam vece poteskoce pa tesko da ce me pristati operirati, vjerojatno cu u Srbiji probati kod dr. Milana Mijovića privatno financirati. (p.s. kirurzi u Srbiji također moraju odlučiti da ste kandidat, nije dovoljno samo pljunuti pare)
mojsije123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2023., 18:51   #33
Quote:
mojsije123 kaže: Pogledaj post
Posjetio sam dr. Pejića nedavno i Vaša informacija je samo djelomično točna.

Evo točne informacije

Ako se utvrde poteskoce onda je operacija svakako besplatna.

Ako nemate poteskoce, vec je samo estetika, onda uglavnom operira haller index >3.5 (vjerojatno jer onda gledaju da tek onda to izaziva probleme sa samopouzdanjem i psihom itd. pa izađu u susret)

Moj haller je ispao 2.9 i nemam vece poteskoce pa tesko da ce me pristati operirati, vjerojatno cu u Srbiji probati kod dr. Milana Mijovića privatno financirati. (p.s. kirurzi u Srbiji također moraju odlučiti da ste kandidat, nije dovoljno samo pljunuti pare)
Bok hvala ti što si updateao tijek.

Zanima me može li se taj haller index 'odokativno' procijeniti. Imaš li možda sliku?

Znači li što ako je 'sjena srca gotovo u potpunosti projecirana u lijevo prsište'?

Imam asimetričnu deformaciju, pa me zanima koliko to ide u prilog halleru.
Zdeslav3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2023., 18:07   #34
Quote:
Zdeslav3 kaže: Pogledaj post
Bok hvala ti što si updateao tijek.

Zanima me može li se taj haller index 'odokativno' procijeniti. Imaš li možda sliku?

Znači li što ako je 'sjena srca gotovo u potpunosti projecirana u lijevo prsište'?

Imam asimetričnu deformaciju, pa me zanima koliko to ide u prilog halleru.
Odokativno ga je nemoguće procjeniti. Specijalist vas mora poslati na CT ili RTG. (npr. čak i dr.Pejić mi je rekao da imam blagi slučaj ali ako zelim na CT poslat ce me, jer ne moze biti 100% siguran da nema loseg efekta od tog)

Neki ljudi s hallerom 4 nemaju nikakve poteskoce, neki s 2.5 imaju sve zavisi.

Za "sjenu srca..." iskreno ne znam što bi značilo (ali srce bi trebalo biti u sredini i blago u lijevom prsištu koliko znam) Najbolje vidjeti s kardiologom

Također imam blago asimetričnu deformaciju.


E sad da utipkam updejt na prijašnji svoj post.

Obavio sam i ergometriju, ali zasada nisam spirometriju.
Ergometrija mi je ok - ali taj test nema veze s vezom jer je prenizak intenzitet. Moji problemi se javljaju pri visokom intenzitetu.

I dalje imam na umu pokušati u Srbiji, ali ću prvo nabaviti vakuum zvono i pokusati terapiju s time.
Neki izvori govore da se moze na svoju ruku to naruciti, drugi pak da treba preporuka specijalista (u Splitu rade te terapije i mislim da su vise nego voljni dati recept za vakuum zvono jer pridonosi i njihovom radu, a jedini rizik korištenja je da mozda ne dozivite znacajno poboljšanje, dakle vrijedi probati, nikad se ne zna)
Po stranim forumima oko 75% ljudi je po mojoj procjeni zadovoljno vakuum zvonom.

Cijene vakuum zvona variraju od 300-500eura.
Navodno se nekim ljudima ručica od pumpice za vakuum pokida unutar godinu dana (uglavnom ona i dalje nastavi raditi kako treba, ali rucicu se moze naruciti kao zamjenski dio pa nema brige)

Sljedeci post koji objavim vjerojatno ce biti kad nabavim vakuum zvono.
Planiram to detaljno dokumentirati iz dana u dan i priložiti sve slike.
Objavio bih to na recimo neki privatni google drive folder, pa podjelio link ako ne budem mogao tu na forumu staviti slike.
mojsije123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2023., 20:15   #35
E i ja sam razmišljao o tom vacuum bell-u. Međutim nije baš jeftino tako da sam dosta oklijevao.

Iako sam čitao popriličan broj recenzija i dalje sam skeptičan kad vidim kako su loše napravljene stranice. Pročitao sam par istraživanja i doista mislim da funkcionira.

https://pectushealing.com/
https://www.pectusvacuumbell.com/pro...ctus-excavatum
https://vacuumbell.net/


Dosta je recenzija bilo gdje se ljudi žale kako je dosta loš feedback od prodavača, gdje su bili uskraćeni za proizvod ili su isti jako dugo čekali.

Što se tiče Pejića, mogao bih zatražiti uputnicu od doktorice, čisto da otpišem mogućnost operacije ukoliko nemam uvjete za to, s obzirom da nemam baš novaca da je sam financiram. Svakako mi je cilj to odraditi dok sam još ovako mlad.

Kakvi točno problemi ti se javljaju pri visokom intezitetu?

Ja imam problem da nakon visoko intezivnog treninga(npr. rogue bicikla,ergometar,sprint) gdje dajem 100% od sebe, često mi se dogodi da mi se smuči(nekad se i znam izrigati), glava postane izuzetno teška kao i vrat. Oči mi se sklapaju toliko da poželim leći na pod i zaspati.

E, sad. Moja teorija je da s obzirom da nastane velika potreba za kisikom, pluća mi stiskaju srce, te je to razlog mojih problema nakon takvih treninga. Sad ne znam koliko to uopće smisla, al eto.
Zdeslav3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2023., 15:44   #36
Quote:
Zdeslav3 kaže: Pogledaj post
E i ja sam razmišljao o tom vacuum bell-u. Međutim nije baš jeftino tako da sam dosta oklijevao.

Iako sam čitao popriličan broj recenzija i dalje sam skeptičan kad vidim kako su loše napravljene stranice. Pročitao sam par istraživanja i doista mislim da funkcionira.

https://pectushealing.com/
https://www.pectusvacuumbell.com/pro...ctus-excavatum
https://vacuumbell.net/


Dosta je recenzija bilo gdje se ljudi žale kako je dosta loš feedback od prodavača, gdje su bili uskraćeni za proizvod ili su isti jako dugo čekali.

Što se tiče Pejića, mogao bih zatražiti uputnicu od doktorice, čisto da otpišem mogućnost operacije ukoliko nemam uvjete za to, s obzirom da nemam baš novaca da je sam financiram. Svakako mi je cilj to odraditi dok sam još ovako mlad.

Kakvi točno problemi ti se javljaju pri visokom intezitetu?

Ja imam problem da nakon visoko intezivnog treninga(npr. rogue bicikla,ergometar,sprint) gdje dajem 100% od sebe, često mi se dogodi da mi se smuči(nekad se i znam izrigati), glava postane izuzetno teška kao i vrat. Oči mi se sklapaju toliko da poželim leći na pod i zaspati.

E, sad. Moja teorija je da s obzirom da nastane velika potreba za kisikom, pluća mi stiskaju srce, te je to razlog mojih problema nakon takvih treninga. Sad ne znam koliko to uopće smisla, al eto.



Stvar je kod vacuum bella sto se mora puno vježbati i popraviti posturu, a većina ljudi je lijena raditi i pomiriti se s time da bi to morali na dnevnoj bazi raditi vjerojatno 2-3 godine, a nakon toga par puta tjedno.

https://mmartel.gumroad.com/l/hGDPq - čovjek iz prve ruke napravio knjigu o tome kako je vacuum bellom ispravio pectus za 95% od originalnog udubljenja. Koliko znam počeo je sa kućno napravljenim vakuumom pa kasnije kupio original.

Koliko ispada ovo je za europljane jedina pouzdana stranica za koju se ljudi nisu žalili https://pectushealing.com/ - (ovo editam ubuduće ako nađem druge informacije ali zasada se čine jedini "legit")
*UPDATE* - konzultacije se obave mailom, ukoliko model ne odgovara, a imate prijepis mailova s konzultacija, moze se traziti zamjena za drugi model koji odgovara + imaju garanciju na proizvod i pumpicu koja dolazi s vakuumom (https://pectushealing.com/pages/10-years-of-warranty - detalji garancije)

Nude konzultacije za 25eur, slike i mjerenja prsa itd. se pošalju i onda doktor preporuči dimenzije. Konzultacije nisu obavezne,shipping je free.
https://pectushealing.com/products/consulting

Inače sam hrvač što je visoki intenzitet, ponekad i MMA sparinge radim. Teško je opisati osjećaj pa idemo ovako:

Kad se osjećam da sam na oko 70-80% intenziteta (subjektivna procjena iz iskustva) - osjećam se loše, ne nužno mučno, teško mi je disati i tijelo kao da želi zaspati (ali u potpunosti sam svjestan svega i nemam nikakva crnila pred očima itd.), također često osjećam pritisak u sredini prsa

Kad sam 80-90% intenziteta pritisak u prsima je malo jači, i jedino što mogu je disati duboko i tijelo kao da mi jedva ima kapaciteta kretati se ( osjećam se skroz iscijeđeno i već polagano kreće mučnina)

Kad se isforsiram 90-100% intenziteta - tijelo kao da mi trne i kao da ću se srušiti, velika mučnina i treba mi po 10-15min da nadođem i nemoguće mi je vratiti se na isti tempo taj trening ili dan (pokušao sam i samo se osjećam pospano i mogu raditi mozda na 60% intenziteta)

Ovo opisujem u situaciji hrvanja gdje je kombinacija eksplozivnosti i statične snage i hvatova


Poteškoće u vidu trčanja, da skratim priču - ako trčim ispod 8km/h, tj dzogiram, to mi je ok, imam blagi pritisak u prsima ali sasvim izdrživo

Ako pređem tempo 10km/h jako brzo se zadišem i moram usporiti na brzi hod

Imao sam eksperiment sa trčanjem gdje sam namjerno htio nabiti kardio ali uzalud, "plafon" održivog tempa mi je 8km/h


Nazad na temu vacuum bella - postoji šansa da cu ga naruciti idući tjedam, jako je skup ali kako je jedna zena na stranim forumima rekla - *platila je nekoliko stotina eura, ali kao je dio zivota dobila nazad - tome se nadam*
Naravno pored vacuum bella cu kupiti i knjigu https://mmartel.gumroad.com/l/hGDPq i u planu je cijeli progres dokumentirati.

To ti mogu podijeliti na privatni google drive pa da sam procjenis koliko ti moze pomoci ili ne. Mozda i otvorim lazni reddit account cisto da na redditu objavim da i drugim ljudima pomognem oko odluke
mojsije123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2023., 09:34   #37
Vacuum Bell

Prosli tjedan mi stigao Vacuum Bell sa pectushealing.com

Čekao sam 2 tjedna otprilike.
Šalju iz Brazila za HR.
Porez je uračunat u kupnju, a carina je 18-19eura (stave vrijednost robe 25eura)

Vremenom cu javiti progres.
mojsije123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2023., 16:14   #38
Quote:
mojsije123 kaže: Pogledaj post
Prosli tjedan mi stigao Vacuum Bell sa pectushealing.com

Čekao sam 2 tjedna otprilike.
Šalju iz Brazila za HR.
Porez je uračunat u kupnju, a carina je 18-19eura (stave vrijednost robe 25eura)

Vremenom cu javiti progres.
Reci jeli postoji sansa dobiti vacuum bell preko HZZO-o?
osoarrogant00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2023., 18:49   #39
Quote:
mojsije123 kaže: Pogledaj post
Prosli tjedan mi stigao Vacuum Bell sa pectushealing.com

Čekao sam 2 tjedna otprilike.
Šalju iz Brazila za HR.
Porez je uračunat u kupnju, a carina je 18-19eura (stave vrijednost robe 25eura)

Vremenom cu javiti progres.
Znaci, ja sam se odlucio za 19 cm vacuum bell. No ne znam dali da uzmem od pectus heeling ili vacuum-bell.net. cijena je nekih 15 eur razlike, no kod pectusa mi je bolje sto mozes skinuti pumpicu da ti ne smeta dok ti je na prsima
osoarrogant00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2023., 20:09   #40
Quote:
osoarrogant00 kaže: Pogledaj post
Znaci, ja sam se odlucio za 19 cm vacuum bell. No ne znam dali da uzmem od pectus heeling ili vacuum-bell.net. cijena je nekih 15 eur razlike, no kod pectusa mi je bolje sto mozes skinuti pumpicu da ti ne smeta dok ti je na prsima
Kome got treba nesto sa pectushealing.com mogu probati nabaviti za 60 posto cijene. Ne pitaj me kako. Posalji poruku
osoarrogant00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.