Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2015., 20:08   #1
Obračun plaće po novom - Kada?

Kolege forumaši,jedno pitanjce:

S obzirom na novi obračun plaća od 1.1.2015. molim da mi neko pojasni je li u to ulaze i plaće za 12. mjesec 2014. godine? Naime, kroz nekoliko dana ću pustit plaće za 12. mjesec i mislim se treba li iznos plaća biti po novom obračunu ili po starom s obzirom da su to plaće za zadnji mjesec prethodne godine?
Po mom viđenju,plaće za 12. mjesec 2014. bi trebale biti obračunate po starom.

hvala
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 20:35   #2
Nema potrebe za odgovorom, našao sam,plaća za 12/2014 mora se obračunati po novom:

http://www.misljenja.hr/novosti/novi...nja-2015/1441/
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 15:43   #3
1. plaća za 12 mj. ide po novom obraćunu
2. uplata ZO i dop.za zaštitu zdravlja na radu na nove uplatne račune
3. moram li dug od doprinosa od 11 mj. takodjer platiti na novi uplatni račun ili na stari?
4. ako nekom treba, Minimalna plaća u 2015. iznosi 3.029,55 kn bruto

jel to sve ? (za ovaj tjedan barem )
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 19:46   #4
Quote:
latica7 kaže: Pogledaj post
3. moram li dug od doprinosa od 11 mj. takodjer platiti na novi uplatni račun ili na stari?
Pitala sam ovo jednu referenticu,dobila sam odgovor da ide na novi. Pozivi na broj su i tako isti,ali da sve uplate iza 01.01. bez obzira na koje razdoblje se odnose idu na novi.
Ak laže ona,onda i ja.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 20:03   #5
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Pitala sam ovo jednu referenticu,dobila sam odgovor da ide na novi. Pozivi na broj su i tako isti,ali da sve uplate iza 01.01. bez obzira na koje razdoblje se odnose idu na novi.
Ak laže ona,onda i ja.
Ima logike, ja sam u jednom zbirnom nalogu zaboravio promijeniti IBAN pa mi je banka štopala uplatu,ono, da je nepostojeći račun. Onda sam moro poslat poruku u sustav bankinga sa zahtijevom da lovu prenapute na novi IBAN. Dakle, stari račun je nepostojeći pa nemoš ni zaostala dugovanja tamo uplatit.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 21:29   #6
Hvala vam ljudi na brzim odgovorima.
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 22:50   #7
Da sva zaostala dugovanja ako ih imate za prošlu godinu idu plaćanja na novi račun.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.