Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 18:14   #141
Ovi su dakle de facto htijeli legalizirati korupciju do 48.000 dolara?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 21:28   #142
LIVE snimka prosvjeda https://youtu.be/iUrVlMHpNm4
Zasad je mirno a kasnije ćemo vidjeti

Baš me zanima zašto u domaćim medijima ništa ne govore o tome
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 17:05   #143
Pa govore svi, bilo je i na dnevniku i valjda na svakom portalu. Doduše možda nešto manje nego što bi trebalo, to bi se već mogao složiti.

Inače, nije najbitnija stvar u cijeloj priči, ali super iritantno mi je kako su valjda svi naši mediji imali opasku da Rumunjsku tresu "najveći prosvjedi u povijesti".

Jesu veliki, ali ono - dovoljno je reći Čaušesku. Rušenje jednog od najzloglasnijih komunističkih diktatora, putem upravo narodnih prosvjeda, s više od 1.000 mrtvih, je možda ipak maaaalčice veći prosvjed od ovog.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 20:20   #144
Nedugo poslije tog rušenja su bili isto masovni neredi s poginulima, oni kad su se klali rudari sa aktivistima i sigurnosnim snagama.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 03:02   #145
Ne kužm, koji cookie je ovim ljudima?

Jesu li oni glasali na izborima?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 01:23   #146
Zasto se uopce pokusao provuci zakon?
Citam da je to zbog predsjednika stranke koji iza sebe ima pronevjeru od 30ak tisuca eura.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 01:09   #147
Krivo si informiran
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:19   #148
Rumunjski rast BDP-a na hibridima.

Trenutno imaju rast od čak 8,8%, još ga opisuju kao 'rast na kineski način', jer je čak i veći od kineskog.
Neki smatraju da će uskoro u toj zemlji nastati kriza, jer je rast osim domaćom potrošnjom i rastom izvoza potaknut još većim rastom uvoza, te ta zemlja ima trenutno deficit u robnoj razmjeni od milijardu i 200 milijuna €. (to sve kaže poslovni dnevnik u današnjem izdanju). Drugim riječima taj rast nije na čvrstim temeljima i lako se može vrlo brzo istopiti.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 13:28   #149
Pobuna u Rumunjskoj opet.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 14:02   #150
Arrow Demokracija na djelu

Ne kolega, ne radi se o nikakvoj pobuni. Rumunji su ispravno shvatili svoje obaveze, ali i prava u demokratskome sistemu i odlucili su koristiti ta prava.

Zato su lani pretekli Hrvatsku u zivotnome standardu.
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 14:05   #151
A država koristi pravo sa palicama po narodu
Bit će još zu svega....
spalato78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 14:19   #152
Da, ozlijedeno je i 30-ak policajaca. To je drukciji narod, stalno protestiraju i bore se za svoja prava, a eto isto spadaju pod "Balkan".

No, kao sto sam rekao, bolje zive od Hrvata i cestitati im moramo na tako brzome uspjehu!
__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 18:59   #153
Oni se bar pokusavaju izborit za bolje sutra. Pretekli su Hrvatsku. Pametnom dosta.
Ako su ubili diktatora prije 30 godina ubit ce i sadasnju vladu... naravno medijska blokada u Rvata...
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 21:50   #154
Rumunija nikada nije imala stabilnu politiku, pardon od kako su cicu gradjevinca palaca i damu cipela smakli... ni oni ni sve poslje nije nisto islo napred. Unisli u EU zbog geografskog polozaja.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2018., 10:21   #155
referendum danas dali je brak samo između muškarca i žene

treba izaći minimalno 30% da bi bio valjan referendum
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 09:03   #156
narod je dao lekciju rumunjskoj korumpiranoj vlasti i popovima: glasalo je samo 20,4 %.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 09:16   #157
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
referendum danas dali je brak samo između muškarca i žene

treba izaći minimalno 30% da bi bio valjan referendum
Po meni ovo je dobar prag za referendum.

Dakle 30% da bi bio valjan.

Nije dakle danas gotovo nemogućih 50% koliko ih ne izlazi ni na parlamentarne ili predsjedničke, a nije ni da je dovoljna jedan osoba da izađe.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 08:17   #158
Referendum je propao zbog premalog odaziva.

Quote:
Hunter! kaže: Pogledaj post
Da, ozlijedeno je i 30-ak policajaca. To je drukciji narod, stalno protestiraju i bore se za svoja prava, a eto isto spadaju pod "Balkan".

No, kao sto sam rekao, bolje zive od Hrvata i cestitati im moramo na tako brzome uspjehu!
Ma dajte molim vas, apslutno nemate pojma o čemu govorite. Za razliku od vas ja sam u Rumunjskoj svako malo. Zemlja je u svakom smislu zaostala, po infrastrukturi i izgledu gradova nista bolja od BiH ili Srbije. Autocesta u jednoj golemoj Transilvaniji gotovo i nema, gradovi su ušminkani u starim jezgrama a raspadaju se u predgradjima, sela su prljava i zapuštena, bijede i Roma ima posvuda.

Jos imaju i one grozne teške industrije iz sovjetskog doba.

Ali zemlja ide naprijed i to dosta brže od hrvatske. Nezaposlenost je mala ali place su također. Jako puno mladih Rumunja bježi van bas kao i Hrvata.

To je siromašnija zemlja od HR u svakom slučaju a od HU pogotovo.
Zato i ne treba vjerovati ovim glupostima tipa eurostat nego otići tamo i uvjeriti se u realnost vlastitim ocima. Rumunjska ima buducnost itekako, ali trebati ce jos godina da se približi jednoj Češkoj, Sloveniji ili čak Poljskoj.
Mala Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 19:38   #159
Nije Eurostat glupost, već Hrvati pogrešno misle da GDP mjeri standard života. Jednostavno rečeno, kad strani vlasnik tvornice proizvede neku robu u Rumunjskoj tax-free zoni, istu izveze to donosi rast BDP-a, a da sam narod od toga i nema neke koristi.

Imate na Eurostatu primjerice tablice o stvarnim prihodima kućanstva, pa se tu itekako vidi ovo o čemu pričaju svi koji su bili u Rumunjskoj (a to je da su i dalje debelo iza nas).
__________________
Disclaimer: Ovo nije nagovor na ostanak u Hrvatskoj, na povratak u Hrvatsku, niti tvrdnja da je Hrvatska savrsena
marcuscato is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 20:17   #160
Quote:
marcuscato kaže: Pogledaj post
Nije Eurostat glupost, već Hrvati pogrešno misle da GDP mjeri standard života. Jednostavno rečeno, kad strani vlasnik tvornice proizvede neku robu u Rumunjskoj tax-free zoni, istu izveze to donosi rast BDP-a, a da sam narod od toga i nema neke koristi.

Imate na Eurostatu primjerice tablice o stvarnim prihodima kućanstva, pa se tu itekako vidi ovo o čemu pričaju svi koji su bili u Rumunjskoj (a to je da su i dalje debelo iza nas).
Kako nemaju, pa zaposleni su u tim proizvodnim pogonima i dobivaju plaću, a sigurno ima i dobavljača. Kakva je to logika da je izvoz beskoristan za zemlju?

I evo, ja sam bio nedavno u Bukureštu, izgleda bogatije nego Zagreb.
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.