Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 17:40   #61
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
sve, sve, samo mi nemoj u finalu pojasnjavat kako si postao serif!
gospe ti blazene, ko juka da je rezirala
A kaj ti imas protiv Juke
Na koju scenu iz njenog filma se referiras?

Btw, BrickTop, slazem se za onu zadnju recenicu, uzas.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 21:15   #62
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
A kaj ti imas protiv Juke
Na koju scenu iz njenog filma se referiras?
ma nemam nista, volim ja juku, a referirao sam se na scenu kad ona odbojna malena ceka na cacu ispred zahoda i pjeva pjesmu od balasevica : susramlje:
caca reko, pjevaj da znam da si tu, nije reko prosipaj mi pamet i floskule, isuse...
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 16:00   #63
(Spoileri)


Ne znam kad mi se neki film ovako usjekao u svijest. Mada prema kraju sve postaje pretjerano i glavni negativac se pretvara u karikaturu čistog zla. Ono, ne samo da je morao pobiti ama baš sve oko glavne glumice nego je još morao izbičevati malu. I ona eto na kraju baš mora biti uhvaćena i ubiti se, jer njena patnja nije valjda bila dovoljna. Podsjetilo me na tren na Mel Gibsona s tim sadizmom prema likovima.

Ali sve u svemu, stvarno sam se uvukla u film. Atmosferičan, s prekrasnim scenama krajolika i Dakotom koja očima glumi fantastično. I Guy Pearce također, ne znam jesu li mu stavili crne leće za ovu ulogu ili je jednostavno odlično odglumio pogled siromašnog, praznog, jedino zlom i sadizmom ispunjenog čovjeka.

Ma mogla bih puno toga pisati o filmu ali eto samo još jedno - iako s više falingi, ostavio mi je puno jači dojam od razvikanog The Witch koji me ostavio više-manje ravnodušnom.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2018., 23:51   #64
ne znam sto reci
ambivalentan sam
ne znam ni koju ocjenu dati
ne znam ni koja je ono protestantska sljedba
kult...
zena sjedi u crkvi sa metalnom brnjicom i niko nista
hahaha
cim to citira stari zavjet ne moze biti normalno
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 19:47   #65
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
zena sjedi u crkvi sa metalnom brnjicom i niko nista
hahaha
Te brnjice bi trebale bit dostupne u kino dvoranama kada netko nemože šutit i gledat film.
Film mi je super!
__________________
Oziy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 22:13   #66
protestanti...mora se priznati da imaju jaku radnu etiku
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2018., 12:12   #67
Kad je bila upućena kritika za novi Blade Runner u vezi odnosa prema ženama u budućnosti i da je to autorski stav, Villeneuve je rekao da je to ustvari projekcija onoga kaj se događa danas.

Slično je i s ovim filmom, agenda filma se vrlo jasno vidi i to je po meni glavna tema filma. Ljudska prava u prvoj liniji, pa zatim ženska itd.

Film vrvi biblijskom tematikom i patricentrizam je isfuran do ibera, dozvoljavajući glavnom liku da se poistovjećuje s Bogom i da radi što mu volja cijelo vrijeme se pravdajući da se radi o Božjoj. Pritom da bude takav kakav je i prema ženi, pa i prema kćeri koju planira ženit.

Kod gledatelja se desi užasan osjećaj nepravde i želje za osvetom, dok stvar uglavnom kulminira prema lošoj strani (tj. tragičnom ishodu), a slično i završava glavna junakinja koju nevolje prate doslovno otkako se rodila. I to je njezina sudbina, ona je stvarno podložna tuđoj volji i nikako se ne može izboriti za sebe osim dok uzme stvar u svoje ruke.

I tu je film vrlo moćan u svojoj poruci. Samo zbog pažljivog konstruiranja scenarija drži te u neizvjesnosti. Pritom mi se sviđa i nelinearnost radnje i setting, i uloge i sve oko toga. Guy Pearce je stvarno odlično odigrao glavnog lika i sve kaj se događa u filmu stoji.

Jedino su mi, imho, religijska shvaćanja i propovijedi napravljena preplastično, sve u svrhu dodavanja dimenzije zla glavnog antagonista, kao i očita tendencioznost filma u cijelosti. Mučan je za gledat, ali to se i htjelo postići. Zato su mi malo mixed feelings nakon ovog i nisam siguran skroz kaj da mislim Više je svakako dobrih stvari i kvaliteta prevladava. Dojmovi se još trebaju slegnuti skroz
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.