Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 16:10   #8721
Quote:
juniorka kaže: Pogledaj post
Jos jedno pitanjce...kad se najranije moze testirat? I koji hormon se vadi da se preko krvi utvrdi?
14 dana od rizicnog odnosa.
Vadi se beta hcg....u privatnim labosima i nalaz gotov kroz sat vremena.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 16:13   #8722
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
14 dana od rizicnog odnosa.
Vadi se beta hcg....u privatnim labosima i nalaz gotov kroz sat vremena.
Hvala
juniorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 19:47   #8723
Imam odnose redovito, uvijek, bez iznimke sa zaštitom (kondomi) i nisu puknuli i ne dođe do svršavanja unutar, ali mi menstruacija kasni već oko tjedan dana i nedavno sam radila test urina, nevezano uz to, on je bio više usputno uz pretrage krvi i ispalo je da je krv uredna, a urin katastrofa, previše svega, leukocita, sluzi itd...E sad, zanima me je l' bi onda kašnjenje moglo biti zbog toga? Mislim, ako toliko nemam sreće da uz to koliko pazimo ostanem trudna, onda stvarno ne znam.
hatebraces is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 22:27   #8724
Nevermind, samo paranoja
hatebraces is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 18:05   #8725
Postala sam već na jednoj temi, ali eto...
Zadnju menstruaciju sam dobila 25.2. i na taj dan je bio i zadnji odnos, uz zaštitu. Mengu još uvijek nisam dobila. Ciklusi su mi uredni, traju 28 - 30 dana i ovulacije su sredinom ciklusa. Nakon 3 tjedna kašnjenja, napravila sam test ( Clearblue plus ) koji je kao negativan, ali se vidi sjena okomite linije. Gugl kaže da su to evaporacijske linije i da su vrlo česta pojava kod takvih testova.
Koliko znam, stres je jedan od faktora koji uzrokuju kašnjenje, a ja sam cijeli ožujak bila pod ogromnim stresom i naglo promijenila bioritam.

Hipotetski, da sam trudna 7 tjedana, bi li test stvarno pokazao tu sjenu od linije ili bi plus bio vidljiv iz aviona ?
Hvala
oblačna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 20:27   #8726
Ma nema šanse da si trudna.
Odi ginekologu zbog kašnjenja.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 21:24   #8727
pozdrav,

imam pitanjce, menga mi kasni tri dana, nije mi to strašno, ali nikad do sad nije kasnila, uvijek me posjeti ranije, uglavnom je to bilo radi stresa, al od kad promijenih posao stres je skoro pa na nuli

muči me to kaj postoji mogućnost trudnoće a ginekologica nema slobodan termin prije kraja sljedećeg mjeseca, a ja sljedeći tjedan moram na ct, a to je kao štetno za bebu
kak da potvrdim sumnje, ima možda koja metoda laboratorijskog testiranja? dodatna frka je to kaj imam problema s bubrezima i simptomi su slični onima za trudnoću
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 22:31   #8728
Kako to misliš da te "uvijek posjeti ranije"?
Možeš napraviti obični test ili izvaditi betu.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:49   #8729
da uvijek dođe prije reda pa mi se nekad desi(lo) da dva put mjesečno imam mengu, dr je to uvijek pripisivala stresu, isto tak su mi pripisivali ostale simptome koje sam imala da bi sad na kraju ispalo da ipak nije sve bilo radi stresa

između ostalog, bila prije par dana kod ginekologice radi jakih bolova, donesla nalaze koje sam imala pa me nije primila na pregled uz napomenu da prema nalazima to nije stanje koje bi ona trebala provjeravati i da se redovno naručim na pregled, a za bolove da se javim drugom doktoru
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:12   #8730
I dalje ne kužim.
Ako "uvijek" dođe prije reda, onda ti je nešto krivo s tim "redom".
I to da ponekad dođe dvaput mjesečno - koji je tu problem bio?
Što se točno dešavalo?
I kakvi bolovi su bili u pitanju?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:53   #8731
znam da je nekaj krivo, ni meni nije jasno, znam samo da mi je dr govorila da je sve radi stresa a nije, jer sam promjenom posla smanjila razinu stresa, a neki od simptoma koji su se javljali u tom periodu su ostali, to su uglavnom jaki bolovi u donjem dijelu trbuha i prsima, uz to više puta mi se dešava da ne mogu ništ jesti radi nekog užasnog osjećaja težine u želucu

pitala sam dr da idem do kardiologa ali je rekla da prvo napravimo ekg, koji radi ona, i sve je bilo ok na kaj mi je rekla da nema potrebe za kardiologom, za bolove u trbuhu sam išla do endokrinologa, i nalazi su bili uredni, a bolovi ostali, dok sam po stoti put došla do dr radi bolova poslala me u laboratorij na pretrage da vidi stanje krvi i urina, sve je bilo ok, onda me poslala na uzv di je ustanovljeno da je bubreg na krivom mjestu (kraj mokraćnog mjehura) i stvara probleme jer osim kaj pritišće mjehur, pritišće i živce radi čega se javljaju bolovi, sad čekam pregled kod urologa, iz preventivnih razloga išla samo do ginice ali me ona odbila i rekla da se naručim na redovan pregled koji moram čekati malo više od mjesec dana
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 11:17   #8732
bila u laboratoriju da napravim test, teta me uredno poslala ginekologici bez obzira kaj je privatni laboratorij i kaj se sve plaća, pri ginici je bila gužvetina pa sam odustala od njih, odišla u ljekarnu kupila test i pozitivan je

trebam sad do ginekologice čim prije ili da čekam termin koji imam? za sad nemam nikakvih problema, osim mučnina kaj mi se čini normalnim
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 16:26   #8733
Čestitke.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 16:59   #8734
fala
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 17:54   #8735
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
bila u laboratoriju da napravim test, teta me uredno poslala ginekologici bez obzira kaj je privatni laboratorij i kaj se sve plaća, pri ginici je bila gužvetina pa sam odustala od njih, odišla u ljekarnu kupila test i pozitivan je

trebam sad do ginekologice čim prije ili da čekam termin koji imam? za sad nemam nikakvih problema, osim mučnina kaj mi se čini normalnim
Ako nemaš nikakvih problema ....bolova , krvarenje itd sačekaj termin koji ti je dala , a u slučaju da nešto nije u redu ili sumnjaš da nešto nije u redu , odi na hitan prijem , tamo će te prabaciti u dežurnu ginekološku ambulantu .
Bilo kakve pretrage koje uključuju "zračenje" snimanje zubi , rtg , CT ili
magnet ni slučajno raditi jer ćeš oštetiti plod .
Pazi isto što piješ od lijekova i u slučaju da nešto moraš uzeti ( terapija ) prvo zovi svog LOM i posavjetuj se sa njime dok ne dođeš na red kod ginekologa .
Btw . Čestitam na bebici
OrchidLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 18:25   #8736
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
znam da je nekaj krivo, ni meni nije jasno, znam samo da mi je dr govorila da je sve radi stresa a nije.
Meni se čini da ti inače imaš neki problem s računanjem ciklusa i kad ti treba doći menstruacija.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 21:26   #8737
Quote:
OrchidLover kaže: Pogledaj post
Ako nemaš nikakvih problema ....bolova , krvarenje itd sačekaj termin koji ti je dala , a u slučaju da nešto nije u redu ili sumnjaš da nešto nije u redu , odi na hitan prijem , tamo će te prabaciti u dežurnu ginekološku ambulantu .
Bilo kakve pretrage koje uključuju "zračenje" snimanje zubi , rtg , CT ili
magnet ni slučajno raditi jer ćeš oštetiti plod .
Pazi isto što piješ od lijekova i u slučaju da nešto moraš uzeti ( terapija ) prvo zovi svog LOM i posavjetuj se sa njime dok ne dođeš na red kod ginekologa .
Btw . Čestitam na bebici
samo se oću uvjerit da je sve v redu, a predugo mi je čekati mjesec dana

Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ti inače imaš neki problem s računanjem ciklusa i kad ti treba doći menstruacija.
nemam, sve uredno zapisujem i pratim već godinama, znam da sam bila pod kritičnim stresom, sad više nisam
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 01:23   #8738
Koliko ti traje menstruacijski ciklus?
I što se točno tu poremeti?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 19:38   #8739
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Koliko ti traje menstruacijski ciklus?
I što se točno tu poremeti?
trajalo je po 28 dana, ali se smanjilo na 22, menga zadnjih par godina po 5 dana s normalnim krvarenjem 2 dana, ostala tri slabo

ma samo me mučilo to kaj mi je menga kasnila, kad obično urani, ajde sad sam bar kolko tolko na miru, sljedeći tjedan idem do ginekologa da se uvjerim da je s bebom sve v redu
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 20:17   #8740
Quote:
OrchidLover kaže: Pogledaj post
Ako nemaš nikakvih problema ....bolova , krvarenje itd sačekaj termin koji ti je dala , a u slučaju da nešto nije u redu ili sumnjaš da nešto nije u redu , odi na hitan prijem , tamo će te prabaciti u dežurnu ginekološku ambulantu .
Bilo kakve pretrage koje uključuju "zračenje" snimanje zubi , rtg , CT ili
magnet ni slučajno raditi jer ćeš oštetiti plod .
Pazi isto što piješ od lijekova i u slučaju da nešto moraš uzeti ( terapija ) prvo zovi svog LOM i posavjetuj se sa njime dok ne dođeš na red kod ginekologa .
Btw . Čestitam na bebici
Magnetna rezonanca nikako ne steti plodu, ali i onako tesko da bi sad na to isla.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.