Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 17:39   #61
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post

Kako ostati stabilan/pozitivan u glavi u vrijeme ovih tranzicijskih kriza?
Kako se oduprijeti negativizmu i koncentrirati na vlastiti cilj, obrazovanje, posao bez da te tuđi komentari dotiču?
Ako tražite drugi posao, kako ne pasti psihički kada vam drugi govore da nema posla?

Imate li kakve savjete?


Hvala
Autorice, meni se cini da nemas jos nekog ni radnog iskustva, a ni iskustva u traženju posla, jer i u tome treba iskustva.

Tvoja pitanja su sva teoretska, kao da nista nisi ni pokusala, a vec odustaješ? Mozda sam pogresno razumjela...


Odgovor na vecinu tvojih pitanja bi bio: kreiraj svoju istinu, budi gospodar svoje istine. Za one koji tako pricaju pod 1,2,... vjerojatno jest to tako, a ako prihvatiš stereotipe i da ti drugi kreiraju stav, bit ce i tvoja istina.

Ja sam u prosloj godini promjenila 3 posla i nisu bili nesto, a moj odgovor je trazim dalje dok ne nadjem nesto da valja i sad na, 4tvrtom mislim da je to to.

A kako postic balans ili harmoniju ucis cjeli zivot, obicno na svojim greskama
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 18:02   #62
Quote:
Josephine Anne kaže: Pogledaj post
Tko želi uspjeti u poslu bolje reći doći do vrha, taj treba biti maksimalno nemilosrdan, ne jebat nikog ni 5% osim onih iznad tebe jer im se moraš dodvorit dok se penješ, kolege sve smlatit postepeno i što se više približavaš svom cilju treba ih dokrajčit tko ti god stane na žulj, to je način kako se radi, kako pravi "igrači" rade. Ne trebaš puno radit, rade puno samo konji i budale!
Treba sa kolegama u početku biti dobar al cijelo vrijeme im raditi iza leđa i kopati jamu, hvatati ih neprestano u greškicama koje i sam radiš ali ih uspiješ smanjiti il sakriti... Kad se približiš vrhu treba srediti sve one kojima si se dodvoravao a ako uspiješ koga otrovati, srića tvoja! Na kraju treba bit u vezi sa generalnim/njihovom rodbinom/sinom/kćeri/ učinit sve da imaju sigurnost u tebi i onda ih sve sjebat i bit na vrhu sam.... I za to treba talenta i čvrsta volja.
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, trebaš biti govno od čovjeka.
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Govno deluxe s jagodom na vrhu glave
Quote:
Josephine Anne kaže: Pogledaj post
Tako je!!! Nema drugog puta, pusti priče o poštenom radu, vjerodostojnosti i dr. sranjima kojima nam pune glave. Sociopatski tip ličnosti i nek kolege vrište!!!! Neka curice vrište!!!
Uvijek je lijepo imati samoopravdanje za vlastito nezadovoljstvo i neuspjesnost....

Uspjesni su govna, a nu mene postenog....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 18:24   #63
Cinjenica je da oni koji ne znaju postavit granice ne prolaze dobro ni u privatnom ni u poslovnom zivotu. A psihopati i sociopati ce se okoristit uvijek takvima prvo. A u poslovnim krugovima navodno se krece veci postotak narcisa i psihopata, sto uvelike ima smisla, ali nije dokaz da su svi koji su nesto postigli - gazili preko leševa.

Poslano sa mog Tesla_SP3.1_Lite koristeći Tapatalk
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 08:32   #64
Quote:
enduring kaže: Pogledaj post
Jer... ako ti šutiš i radiš, a neki drugi odjeli ili sl. se samo žale, žale i žale, uprava zna sljedeće, ti si zadovoljan, oni su nezadovoljni, njima treba zaposliti još ljudi, njihov posao svaliti na tebe, tebi ne treba ništa. Čak i ako ti vveć sada objektivno radiš duplo više, za duplo manje, ako su oni nezadovoljni, a ti šutiš i radiš, eventualno će oni dobiti još, ti nećeš ništa.
Najgore prođu oni koji šute i rade. Dobro rade i šute. Što se njima događa? Svi ih uzimaju zdravo za gotovo, njihov dobro urađen posao prolazi neprimjetno, za nagradu dobiju još više posla jer nadređeni znaju da će od te osobe biti odrađen. I tako to u krug. Nakon X godina mukotrpnog rada po stilu 'mali mrav', stigne i unapređenje - koje - ma vidi čuda - u pravilu znači
još više posla i odgovornosti, kraće rokove, itd ...
I tako se mali vrijedni mravi love na malo meda, a oni na položajima trljaju ruke jer imaju mazgu koja poteže ..

Quote:
enduring kaže: Pogledaj post
Onda još.. ne znaju se suprostaviti zlonamjernim ljudima, nego iz straha nastoje održati "dobre" odnose, a njih se doslovno gazi. To isto nije dobrota, to je glupost, treba znati odrezati svima i postaviti se, a ne glumiti dobrotu, dok netko perfidno pljuje po tebi, tvojim ljudima, odjelu, radu.. pa makar i u "šali".

S druge strane 90% posla voditelja je delegiranje posla i kontakt s drugim ljudima. Jednostavno ako nisi vješt u komunikaciji, ne snalaziš se među ljudima, ne znaš se suprostaviti, ne znaš odrezati, izraziti nezadovoljstvo, nije ti tu mjesto. Možda jesi jako pametan, vrijedan, imaš veliko znanje, ali za voditelje TREBA VIŠE, treba malo hrabrosti, pameti i lukavosti, a ne samo tupiti po svome.
To su dobri ljudi ali loši voditelji. Uvijek sam im govorila - pa daj se postavi, reci NEĆU upravi (jer za to ima XXX opravdanih razloga i odjel ide u klinac jer takve dobrice samo prihvaćaju sve više posla, nemogućeg za odraditi u rokovima..) ... ali ne, oni to ne mogu, ne mogu reći NE svom nadređenom
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 09:14   #65
mogu mogu
Šefe, imam samo 2 ruke, 1 miš i 1 monitor.
Nema prekovremenih? Ok, Vaša odluka ne moja.
Kasnim sa rokovima? Žao mi je, loše planiranje nije moja domena.
Ako smatrate da netko drugi može brže i bolje - bit će mi drago nešto naučiti od bržih i boljih.
Imaš 105000 mogućih odgovora.
Uvijek treba zauzeti stav. Inače dobiješ još više i još teže. Treba znati podvući crtu razuma.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 09:26   #66
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
Imaš 105000 mogućih odgovora.
Uvijek treba zauzeti stav. Inače dobiješ još više i još teže. Treba znati podvući crtu razuma.
Nekima je lakše odraditi posao (u bilo kojim uvjetima) nego zauzeti stav. Eventualno malo njurgaju sebi bliskim ljudima, ali u konačnici uvijek odrade. Subotom, nedjeljom, spajanje od doma u jedanaest navečer ...
Onda se čudimo što su danas uvjeti rada takvi kakvi jesu. Takvi su jer VI, gospodo, na to pristajete! Ne ti, pričam općenito
Radnici su krivi jer se ne bore za pravednije uvjete, nego pristaju na tlačenje, jer boje se za svoje dupe zbog ... XXX razloga ...
Rijetko koji vlasnik će reći, ma vidi ove moje vrijedne ljude, idem ih nagraditi s manje posla i pustiti ih na miru u njihovo privatno vrijeme..
Za to se, gospodo, sami morate izboriti ...
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 09:29   #67
samo kada si utuve da tvrtka plaća 8h i da je njihovih 8h..sve bu v redu.
osobno mi nekada dobro dodje da neće platiti...jer ne vrijedi ta muka tih novaca.
radim da bih živio život, ne živim život da bih radio.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 09:54   #68
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
samo kada si utuve da tvrtka plaća 8h i da je njihovih 8h..sve bu v redu.
to je zdrav pristup, jedino to. a ne samožrtvovanje za firmu i poklanjanje privatnih sati.

Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
osobno mi nekada dobro dodje da neće platiti...jer ne vrijedi ta muka tih novaca.
radim da bih živio život, ne živim život da bih radio.
teško pristajem na bilo kakve prekovremene, a tek kad nisu plaćeni i dobro argumentirani, odbijam ih, s vlastitim argumentima.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 20:14   #69
Treba naglasiti da su sociopatima / psihopatima usta puna priče o teškom radu, danonoćnom umaranju, teškim žrtvama, redu, radu, disciplini i žrtvovanjima svega čista izmišljotina. Sve što oni kažu je čista izmišljotina. rad sa sociopatom ili još gore, za sociopata te neće dovesti nikamo doli do burn outa, i shavtiš da sve što on prodaje jest prazna priča. On živi od iskorištavanja drugih i uvijek prodaje manje više sličnu priču. Osobito ne treba pušiti idiotariju zvanu timski rad. To jednostavno ne psotoji, barem ne na ovim prostorima.
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 00:06   #70
Neki bi kruha nad pogačom dok drugi...samo primjer:
jedna poznatija tvrtka u Kroejši. Poznata po izrabljivanju i mobbingu radnika. Tamo se radi za minimalac, u tri smjene + ponekad subotom. Svakih par mjeseci uzimaju nove radnike, s time da čim više neiskusni u tom poslu, veća šansa da njihovu naivnost iskoriste. Ima nekoliko podšefova/ica koji vrše teror nad zaposlenicima. Spletke su standardne. Redovito oduzimanje od plaće za neku malu grešku. Bolovanje? Godišnji? Plaćeni prekovremeni? hahah kako da ne. Većina ljudi, ako im ne daju otkaz, sami daju otkaz jer ne mogu to izdržati. Mnogo njih, posljedično, pokuca na vrata psihijatra/psihologa.
Quote:
Fubuki kaže: Pogledaj post
Treba naglasiti da su psihopatima usta puna priče o teškom radu, danonoćnom umaranju, teškim žrtvama, redu, radu, disciplini i žrtvovanjima svega čista izmišljotina.
Ne zamaraju se oni takvim "glupostima".
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 00:25   #71
Koja je to tvrtka?
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 08:20   #72
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Neki bi kruha nad pogačom dok drugi...samo primjer:
jedna poznatija tvrtka u Kroejši. Poznata po izrabljivanju i mobbingu radnika. Tamo se radi za minimalac, u tri smjene + ponekad subotom. Svakih par mjeseci uzimaju nove radnike, s time da čim više neiskusni u tom poslu, veća šansa da njihovu naivnost iskoriste. Ima nekoliko podšefova/ica koji vrše teror nad zaposlenicima. Spletke su standardne. Redovito oduzimanje od plaće za neku malu grešku. Bolovanje? Godišnji? Plaćeni prekovremeni? hahah kako da ne. Većina ljudi, ako im ne daju otkaz, sami daju otkaz jer ne mogu to izdržati.
Bilo bi zgodno da se radnici te tvrtke organiziraju i tuže poslodavca. Šanse su puno veće da će oni dobiti spor, nego poslodavac.

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Mnogo njih, posljedično, pokuca na vrata psihijatra/psihologa.
Kako tužno ... a zbog koga? Tamo nekih psihopatskih govnara ....
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 08:23   #73
Quote:
Fubuki kaže: Pogledaj post
Treba naglasiti da su sociopatima / psihopatima usta puna priče o teškom radu, danonoćnom umaranju, teškim žrtvama, redu, radu, disciplini i žrtvovanjima svega čista izmišljotina.
Ma tko god ti prodaje takvu priču, prodaje ti muda pod bubrege. Jedino ima smisla ako vodiš vlastiti biznis.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 08:57   #74
moguce da mu prodaje "istinu"
jedino kaj mu presuti dio o zaslugama i metar duzoj jahti koju bu mu radnik isfinancirao
kod mene je takva ekipa na voditeljskim pozicijama. niti se ne trudim izgledati zaiteresirano kada to slusam, a mailbox sa takvim mailovima ide direktno u spam folder.
osobno mi je najslađe kad mi netko veli "ma hadje..budes to nekako izgurao" i onda svi bris 2+km dalje od mene i posla
u danima nakon toga kao da imas jebenu sugu, nitko te nista ne pita dok ne misli dati je dao dovoljno vremena za obaviti posao (tjedna ili mjesecna baza)
na kraju kada se proizvod napravi, eventualno netko dodje pa mozda ima ideju poboljsanja koje mu odmah istorpediram nazad zbog razlog xy. nisi bio ukljucen u razvoj - nemas pravo kukanja ili pamotovanja naknadno. sto se tice zajednickih fotki na kraju projekta-i to si mogu okaciti kamo god zele.
radim zbog novaca, i platili su 8h. to i dobe. ni vise, a bogami niti manje.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:28   #75
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
mogu mogu
Šefe, imam samo 2 ruke, 1 miš i 1 monitor.
Nema prekovremenih? Ok, Vaša odluka ne moja.
Kasnim sa rokovima? Žao mi je, loše planiranje nije moja domena.
Ako smatrate da netko drugi može brže i bolje - bit će mi drago nešto naučiti od bržih i boljih.
Imaš 105000 mogućih odgovora.
Uvijek treba zauzeti stav. Inače dobiješ još više i još teže. Treba znati podvući crtu razuma.


odlican post.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 08:31   #76
Sarkazam i crni humor na poslu djeluje mnogo bolje {i prirodnije} od śitbuildinga.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 14:38   #77
Tako da zdravlje uvijek treba biti prioritet.
Jollman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 20:35   #78
Po meni na nekim poslovima ne mozes da ne izgubis zdravlje.
josip2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:20   #79
Mene više zanima kako napredovati u poslu i biti dio nečeg većeg, a ostati čovjek dosljedan sebi i svojim etičkim principima?
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 21:03   #80
Zdravlje je prioritet {jedino ponekad premalo hrane zbog puno posla}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.