Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2019., 20:32   #1
Zaboravljeni hrvatski gradovi

Otvorio sam ovu temu iz razloga sto nisam bas uspio pronaci threadove koji bi bili slicni ovome.
Ako ima, recite ili me preusmjerite.

-Općenito o lijepim gradovima u Hrvatskoj koji su na neki način izolirani, barem za nas koji ne živimo u njima.

-Karlovac, Gospić, Knin, Sisak...

Pišite malo o svojim gradovima (objavljujte slike, kakvi su izlasci, preporuke za posjetit...)
__________________
Za dom spremni
Croatia1488 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 21:14   #2
Stvarno ne vidim smisao ove teme. Svi navedeni gradovi imaju svoju temu. Gdje se piše o njima. Koliko se piše to već ovisi o zanimanju ljudi koji tamo žive ili se o njima zanimaju.
I što misliš pod "zaboravljeni"? U kom smislu su neki gradovi u zemlji koja solidnim tempom odumire zaboravljeni? Pojasni pa ćemo vidjeti ostaje li tema ili ne.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 23:04   #3
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Stvarno ne vidim smisao ove teme. Svi navedeni gradovi imaju svoju temu. Gdje se piše o njima. Koliko se piše to već ovisi o zanimanju ljudi koji tamo žive ili se o njima zanimaju.
I što misliš pod "zaboravljeni"? U kom smislu su neki gradovi u zemlji koja solidnim tempom odumire zaboravljeni? Pojasni pa ćemo vidjeti ostaje li tema ili ne.
Ima ali mislio sam da je na ovaj nacin preglednije, vecina tema su uspostavljene.
Pod tim zaboravljeni, mislim na gradove za koje se ne cuje stalno kao za Zadar, Split, Zagreb... Sta se radi u tim "zaboravljenim" gradovima, jesu li svi u toj svojoj kolotečini, od kuce do posla i obrnuto, ako imaju posao. Ima li kakvih dogadanja, izlazaka, programa... Meni je iskreno dosadilo u mom gradu i u Splitu u kojeg stalno izlazim. Imam ekipu, mladi smo, zelimo proc sta vise, upoznat ljude, vidit kako drugi gradovi disu.
Ako ova tema nije shvacena ili prihvacena, ja ću nju obrisat.
__________________
Za dom spremni
Croatia1488 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 23:58   #4
Složio bih se s kolegicom, jer su u Hrvatskoj u tom kontekstu "zaboravljeni" svi gradovi osim Zagreba. Ti si iz Omiša pa znaš više o Splitu, Zadru... ja znam recimo o Rijeci ponešto, a ako ćeš iskreno (iako znam da to nije realnost) o Splitu čitam samo u crnoj kronici.

Ama baš ništa dobro nisam ni pročitao ni čuo o Splitu već godinama. Sport u raspadu, kriminal, događanja na razini starojadranskog kiča, Kerum gradonačelnik, Mucalo ravnatelj kazališta, ubili ovog, ubili onog, pretukli one itd.

Ne mislim da je to pravi opis Splita - ali mislim da se varaš da u Hrvatskoj postoje nekakvi gradovi o kojima se čuje više, bolje i ljepše. A svaki grad ima svoju temu pa možeš i tamo pitati ako te neki konkretno zanima, iako možeš i donekle pristojnije to napravit

Evo ja sam iz Karlovca pa me možeš i na PM pitat šta te zanima. Ako vam se ide po Hrvatskoj, u Karlovac uvijek možete doć u kasno proljeće i ljeto jer je tad predivan, pun zelenila i s četiri rijeke, a tada je i prepun događanja. Dio njih je i vrlo kvalitetan (međunarodni jazz festival, međunarodni festival folklora, Dani Radićeve s koncertima u središtu grada, rođendanski program koji traje 2-3 tjedna i izuzetno je sadržajan od kazališnih predstava do koncerata, eto imamo i odlično kazalište) ali nećeš ništa od toga pročitat jer na hrvatskim portalima i ne možeš ništa pročitat o kulturi, a još manje o nezavisnoj kulturi osim ponešto iz Zagreba, a i to s mukom. Imaš jedini slatkovodni akvarij u Hrvatskoj koji godišnje posjeti 100.000 ljudi, Stari grad Dubovac koji je CNN stavio na 20 top mjesta za posjetit u Hrvatskoj... i tak. Sve ostalo je hrvatska tužna stvarnost.

Sisak recimo ima bolji jazz klub od Splita :P (i bilo koga osim Zagreba). Jedino zatvoreno klizalište u Hrvatskoj osim Zagreba. Isto predivan Stari grad. Niz ljetnih manifestacija, vrlo zgodan rock festival...

Gospić i Knin su sela, ne u negativnom kontekstu, nego u nijednoj normalnoj zemlji ne bi imali status grada pa ne spadaju u istu priču.

Ali kao što kolegica kaže, to možeš pitat i na temama gradova.

Ovako postavljeno zvuči i pomalo uvredljivo (znam da ti nije to bio cilj!), jer jednostavno ne stoji. Ja sam savršeno svjestan da ti iz Splita ne znaš ništa o Karlovcu ili Sisku (pogotovo ne ništa dobro), ali kažem ti da iz naše perspektive ne čujemo ništa dobro ni o Splitu.

Znači, problem je da su svi hrvatski gradovi na ovaj ili onaj način zaboravljeni gradovi osim Zagreba i Dubrovnika.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2019., 00:34   #5
Hvala ti puno na odgovoru, ovom detaljnom i zrelom slozenom odgovoru. Za Karlovac sam siguran da je predivan, planiram tu upisati fakultet ovu jesen (zastitu od pozara, pauzirao sam godinu da zaradim da mi bude lakse) takoder imamo planove posjetiti te gradove u koje nitko od nasih ne ide, medu njima i Karlovac (kontali smo dane piva provest gore.) Takoder dao si mi neke podatke za koje nikad nisam cuo, pogotovo za Sisak.
Nazalost da, Split je pun svakakvih ljudi, dosta kriminala, ali ne moze se nista drugo ocekivati od velikog grada.
Ali ja osobno mislim da dogadaji ne opisuju grad, u smislu, ako ima kriminala, ne znanci da je grad rupetina. Split je stvarno prekrasan, to znamo svi, ali kad bi tako gledali, covjek bi onda najsigurniji bio na Velebitu gdje nema zive duse.
Ne zelim sad da ispadne da branim Split, kazem dosta je problematičan, ali uz to i predivan, isto kao Karlovac, Sisak i ostali gradovi.
Samo da je manje seljačina, klubova punih cajkulja, prica bi bila sasvim druga

Jos jednom hvala na detaljnom odgovoru.
__________________
Za dom spremni
Croatia1488 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2019., 08:52   #6
Deda Lee Šlampek mi je obećao da ćemo ići ove godine u Liku, a ja bi i da obiđemo Karlovac i Ozalj. Većinu toga sam vidjela kaj se samog i okolice Siska tiče i nisam impresionirana. Volim ja jako dedu, neizmjerno, ali mi se njegov kraj ne sviđa. Ne sviđa mi se ni Rijeka ni Slavonija baš. Ni Križevci ni ta okolica oko Kalnika. Mislila sam i posjetiti s dedom renesanski sajam u Koprivnici, to bi mogli ove godine. Kud i kamo je sjever Hrvatske razvijeniji od ostatka. Još moram pročačkati Istru, imam dragog forumaša u Puli. U Split sam trebala ići u srpnju 2017, ali se izjalovilo. Bila sam tam jednom, tijekom osnovne i više se ni ne sjećam kak je tam. Imam dragog forumaša u Kaštelima pa sam i mislila tam skoknuti, ionako je jeftino sad s Flixbusom relacija Zagreb - Split. U Dubrovniku sam jednom bila tijekom osnovne, mogla bih opet, ali je skupo tam, no money money, a ni nikog nemam tamo.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2019., 09:17   #7
Ja sam iz Čakovca
šta da velim, nema baš bogznakaj za pogledati tu, u samom gradu mislim
Ima mlin na Muri, u okolici

Za par dana počinje veliko proštenje, to traje nekih tjedan dana, ima koncerti, i naravno, nezaobilazan vašar, ali da se kupiti i vidjeti zanimljivih stvari

Kad to završi, počinje Špancirfest u Varaždinu, to je strašno pokvarilo u zadnje vrijeme, konceti se naplaćuju, u biti se pretvorilo u šatore razmještene po gradu gdje se toče hektolitri pive. Ali je grad lijepi za pogledati

Kad to završi počinje Renesansni festival u Koprivnici. Tko nije bio nikad svakako preporučam, nešto fenomenalno. Sve je uređeno srednjovjekovno, prodavači su tako obučeni, samo takve stvari se mogu kupiti na štandovima. Radi se piva i toči iz nekih drvenih krigli. Možeš gađati sa lukom i strijelom, ima kolonija gubavaca, peku se šarani na rašljama, neke kobasice na štapovima, ima jedan dio gdje su domaće životinje, sjedi se na balama sijena.
A navečer nema struje nego je sve osvjetljeno s bakljama, i onda je predstava "napad na grad", sva publika sjedi na brežuljcima oko te "rupe", a dolje je kao napravljen neki grad i onda se oni kao dolje bore, mačevi i štitovi, i sve to.
Tko nije bio svakako preporučam
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.