Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2013., 18:57   #5521
Quote:
Pipi Duga kaže: Pogledaj post
Da ne povjeruješ,imamo skoro pa kompletan identični aranžman. Znači sve isto,Villa Mira,kolači i bend! I ne sumnjam u loš provod!
Pozzzzz
hahaha... isti aranžman i u isto vrijeme smo na tečaju... ma ja sam bila oduševljena sa Mirom.. samo moram još ić tamo da odaberem (pošto je mom dragome nadraže kada on nemora ić, i on se sa svima slaže.. ) tortu, i dekoraciju.. kad je vama vjenčanje?

nama nisu bile tako skupe pozivnice u zambelli.. ispalo nam je za 50 pozivnica 330kn.. sad neznam da li negdje ima jeftinije, jer sam ja to uspoređivala sa ponudom na netu, i sa sajma vjenčanja (gdje su one koje su mi se sviđale - što su meni bile jednostavne - koštale 11 kn/kom.. + tisak 100kn, + koverte.. što je meni previše.... i nema šanse da toliko dam za pozivnice.. )

za cipele ću ja isto morat u Trst, jer imam premalu nogu za Rijeku, i ovdje mi je nemoguće nać cipele na petu...

Da li netko zna di se u Rijeci mogu naručiti bočice za rakiju? neznam di bi to više tražila... :/
Iva Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 19:20   #5522
Quote:
Iva Rijeka kaže: Pogledaj post
hahaha... isti aranžman i u isto vrijeme smo na tečaju... ma ja sam bila oduševljena sa Mirom..
nama nisu bile tako skupe pozivnice u zambelli.. ispalo nam je za 50 pozivnica 330kn.. sad neznam da li negdje ima jeftinije, jer sam ja to uspoređivala sa ponudom na netu, i sa sajma vjenčanja (gdje su one koje su mi se sviđale - što su meni bile jednostavne - koštale 11 kn/kom.. + tisak 100kn, + koverte.. što je meni previše.... i nema šanse da toliko dam za pozivnice.. )

Da li netko zna di se u Rijeci mogu naručiti bočice za rakiju? neznam di bi to više tražila... :/
Bočice za rakiju - ja ću uzeti preko Bumbara, imaš slike i cijene na njihovim stranicama i dostupni su za razgovor i dogovor (oko preuzimanja, načina plaćanja i sl.)

Tiskara - mislim da sam na stranici-dvije prije napisala par tiskara pa pogledaj, ja sam bila u kontaktu s Fintrade s Marinića (blizu Plodina) i tražili su me 4,50kn po pozivnici i zahvalnici (bez PDV-a) pa možeš pitat njih.
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 10:48   #5523
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
shlapica - šaljem ti sliku cipela (malo su tamnije nego na slici, baš su bež boje), ja sam htjela obične s nižom petom i bez nekih kerefeka jer to ne volim. Bile su 140kn + balerinke potpuno bijele za 30kn
ajme super da si nasla tako jeftineee
meni trebaju neke neobicnije jer ipak vise dolaze do izrazaja na kratku haljinu....

cure recite mi jesu svi saloni vjencanja u ri tamo na piramidi? ili ima josh koji kade?
jel koja bila u zg u west gatu? vidim da tamo ima neki wedding city? znate sta o tome?
__________________
...everything will be okay in the end. if it's not okay, then it's not the end...
*shlapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 14:54   #5524
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
konfeti: u Famili (ima bijelih, rozih i plavih) za 4,19 eura za 0,5kg (to ti je kod Muggie, malo izvan Trsta)
u Eurospinu (samo bijeli konfeti) po 2,20 eura za 0,5kg (odmah kraj Famile)

a s obzirom da me to dođe cca 6-9 eura za kg, a kod nas 180kn/kg puno mi je isplativije

do tamo znam da se vozimo cestom SS15, ali može se provjerit na njihovim stranicama kako doći do njih
probaj u bazovici iznad trsta, bude kila konfeta manje od 5 eura
sg911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 15:15   #5525
Quote:
kkeka32 kaže: Pogledaj post
Treba mi restoran za malo vjenčanje od 10 ljudi s lijepom terasom, s obzirom da je vjenčanje u 6 mj. dobra hrana,usluga, ležerna atmosfera, da nas ne skure u pola noći doma,u Rijeci ili okolici!
jeste li probali s vidikovcem na kastvu? terasa savršena, osoblje predobro, hrana još bolja, a cijene savršene
sg911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 15:20   #5526
Quote:
dzezna kaže: Pogledaj post
Bok. Meni treba jedna pomoć u vezi restorana u okolici Opatije. Možete mi reći koji su dobri, da imaju dobru hranu (da gosti ne odu gladni), da su lijepi?
Za cca 40 ljudi. I ako znate cijene po osobi,bilo bi super. Tražim po netu,ali...nije to to.

plz help
probaj sa vidikovcem na kastvu, nećeš se razočarati
sg911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 15:35   #5527
shlapica - skužila sam po tvom postu da se tebi nebi moje svidjele jer ja sam tražila klasiku, ali ti tražiš neklasiku i slažem se, na kratku haljinu cipela treba doći do izražaja, ali sad će po dućanima proljetna kolekcija pa baci oko po gradu
saloni vjenčanica - na piramidi su nadija, bijeli snovi i sposa, u gradu je super sposa i hera (mislim da je iznad hemingwaya), na belvederu je marie, na brajdi (malo dalje od Guvernerove) je Kali, a čula sam lijepe riječi i za Gloriu na Čavlima (ako se ne varam). To je to što ja znam

sg911 - kupila sam ja konfete, to je riješena stvar, kod nas se ne isplate kupovat kad čim se prijeđe granica je barem 5 jefitnije, ja u bazovici nisam našla plave već samo bijele pa sam morala produžit dalje i isto su bili jeftiniji od 5eura. A na koji vidikovac u Kastvu misliš? Onaj do teretane? Ako na taj misliš, ambijent mi se uopće ne sviđa, kad sam zadnji put bila tamo, prije cca 2 godine stekla sam dojam lokalne birtije.
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 15:41   #5528
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
shlapica - skužila sam po tvom postu da se tebi nebi moje svidjele jer ja sam tražila klasiku, ali ti tražiš neklasiku i slažem se, na kratku haljinu cipela treba doći do izražaja, ali sad će po dućanima proljetna kolekcija pa baci oko po gradu
saloni vjenčanica - na piramidi su nadija, bijeli snovi i sposa, u gradu je super sposa i hera (mislim da je iznad hemingwaya), na belvederu je marie, na brajdi (malo dalje od Guvernerove) je Kali, a čula sam lijepe riječi i za Gloriu na Čavlima (ako se ne varam). To je to što ja znam

sg911 - kupila sam ja konfete, to je riješena stvar, kod nas se ne isplate kupovat kad čim se prijeđe granica je barem 5 jefitnije, ja u bazovici nisam našla plave već samo bijele pa sam morala produžit dalje i isto su bili jeftiniji od 5eura. A na koji vidikovac u Kastvu misliš? Onaj do teretane? Ako na taj misliš, ambijent mi se uopće ne sviđa, kad sam zadnji put bila tamo, prije cca 2 godine stekla sam dojam lokalne birtije.
puno se promijenilo od tada promijenio se i vlasnik
sg911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 18:37   #5529
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
shlapica - skužila sam po tvom postu da se tebi nebi moje svidjele jer ja sam tražila klasiku, ali ti tražiš neklasiku i slažem se, na kratku haljinu cipela treba doći do izražaja, ali sad će po dućanima proljetna kolekcija pa baci oko po gradu
saloni vjenčanica - na piramidi su nadija, bijeli snovi i sposa, u gradu je super sposa i hera (mislim da je iznad hemingwaya), na belvederu je marie, na brajdi (malo dalje od Guvernerove) je Kali, a čula sam lijepe riječi i za Gloriu na Čavlima (ako se ne varam). To je to što ja znam
ajme nemas pojma koliko si mi pomogla s ovim tenkjuuuu
__________________
...everything will be okay in the end. if it's not okay, then it's not the end...
*shlapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 00:51   #5530
bok svima!
evo, ovo je moj prvi post na ovom forumu. s obzirom da sam trenutno u pripremama za vjenčanje, morala sam vam se pridružiti . Naš dan "D" je 28.9.2013. Prvo sam gotovo godinu dana gledala,čitala, skupljala inf i onda krenula u akciju. koja je išla puževim korakom jer je meni bilo sve to prerano . I tako, nakon nekih razmišljanja, razgovora, naših stavova i sve to došli smo do zaključka da nećemo napraviti klasičan pir nego onako, više opušten parti . Tako ćemo se spustiti do Guvernerove, pa na Marinu. Tamo smo zamislili nekakav švedski stol s toplim i hladnim predjelima. Prvo bi se trebala iznijeti hladna predjela - canapei, pašte i sl a kasnije topla ( nemam pojma šta bi još točno to bilo). Imati ćemo D.J.-a koji je u biti poklon od sale. Da nije, imamo svog u rezervi . Sve bi trebalo biti u nekom primorsko-morskom-rock stilu. Nemam pojma kako će to ispasti
pa za početak, ovo su stvari koje smo mi obavili i rezervirali, možda nekome pomogne.
sala/restoran - brod Marina ( rezervirano 7 mj ranije - nismo platili još kaparu jer se preuređuje pa kad vidimo dal će oni imati svoj restoran razgovarati ćemo o cijeni),
foto - Babaroga ( kaparirani 8 mj ranije - mladi duo koji radi neklasične fotografije, nama su se jako svidjeli - i oni i njihov rad ),
prstenje - Zlatarna Silvana
vjenčanica - Bijeli Snovi ( dućan se zatvara pa su sve vjenčanice na prodaju za cijenu najma i još na to 20% popusta - pa ako još stignete, navratite tamo ),
odijelo - Martin Arbanas ( na piramidi, opet neki popusti ). Moram reći da smo vjenčanicu, prstenje i odijelo riješili isti dan, nekako nam je sve bilo usput... I to je bilo ovaj tjedan - dakle, 6 i pol mj ranije.
Pozivnice ćemo raditi sami. Naručila sam boce i plutnene čepove u Bumbaru a ostali materijal kupila sam u onom hobby art dućanu iza RK Korzo ( nemam pojma kako se zove ).

To je za sada to što smo rezervirali. Šta dalje?

Imate li vi neke preporuke što se tiče cateringa? U slučaju da se na Marini ne napravi taj restoran i motel do rujna, catering je jedina opcija s obzirom da ćemo imati švedski stol cijelu noć. I da, As ne dolazi u obzir.

Mislim da ću imati još pitanja ali za sada to je to. Vidim da svih muče cipele pa se neću javljati jer sam taman sad odlučila krenuti u potragu za cipelama. I mojim i njegovim.
pipilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 08:04   #5531
Quote:
pipilina kaže: Pogledaj post
bok svima!
evo, ovo je moj prvi post na ovom forumu. s obzirom da sam trenutno u pripremama za vjenčanje, morala sam vam se pridružiti . Naš dan "D" je 28.9.2013.

Imate li vi neke preporuke što se tiče cateringa? U slučaju da se na Marini ne napravi taj restoran i motel do rujna, catering je jedina opcija s obzirom da ćemo imati švedski stol cijelu noć. I da, As ne dolazi u obzir.

Mislim da ću imati još pitanja ali za sada to je to. Vidim da svih muče cipele pa se neću javljati jer sam taman sad odlučila krenuti u potragu za cipelama. I mojim i njegovim.
Kao prvo, ČESTITKE!!!!!

foto Babariga - nikad čula, tko su oni, odkud su?

Catering - znam za cateringe od Bonavie, Transadria (ali mislim da je ta ženskica bolesna pa ne rade više), Konoba Blato, Gardens i dalje se ne mogu sjetiti.
I mi smo razmišljali imati catering, ALI onda smo sjeli i porazgovarali. Bit će 7.mj., ljudi će više biti žedni nego gladni, a u sali imamo 6 slijedova jela pa smo odlučili imati samo nareske i kanapeiće. Ali onda smo shvatili da bi nam catering za to bio preskup (+pribor za jelo i bla bla) i odlučili da ćemo pladnjeve s narescima naručiti u Plodinama par dana ranije, a pribor za iće i piće uzet plastiku da nikog ne mučimo s pranjem poslije nego sve lijepo šviknemo u smeće (na prvu sam kolutala očima kad sam čula plastika, i onda sam otišla do Metroa - tamo ima fensi-šmensi plastičnih čaša, vilica, tanjura po nešto višoj cijeni od uobičajene plastike, ali izgleda kao da je od stakla).

I sad moja pohvala, POZIVNICE su potpuno gotove. Kuverte isprintane, pozivnicama dodan datum, sve stavljeno jedno u drugo i kuverte ispečatirane i izgleda MRAK
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 10:28   #5532
Quote:
pipilina kaže: Pogledaj post
sala/restoran - brod Marina ( rezervirano 7 mj ranije - nismo platili još kaparu jer se preuređuje pa kad vidimo dal će oni imati svoj restoran razgovarati ćemo o cijeni),
aaaaaw odlicnooo :maloljubomorna:
mi smo imali neku slicnu ideju u pocetku, samo nismo ni razmisljali o marini nego o arci kao gore vecera dole festa...
na kraju odustali jer bi to podrazumjevalo da starci odu poslije vecere a znam da bi oni malo podjuskali s nama
__________________
...everything will be okay in the end. if it's not okay, then it's not the end...
*shlapica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 13:00   #5533
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
Kao prvo, ČESTITKE!!!!!

foto Babariga - nikad čula, tko su oni, odkud su?

Catering - znam za cateringe od Bonavie, Transadria (ali mislim da je ta ženskica bolesna pa ne rade više), Konoba Blato, Gardens i dalje se ne mogu sjetiti.
... odlučili da ćemo pladnjeve s narescima naručiti u Plodinama par dana ranije, a pribor za iće i piće uzet plastiku da nikog ne mučimo s pranjem poslije nego sve lijepo šviknemo u smeće (na prvu sam kolutala očima kad sam čula plastika, i onda sam otišla do Metroa - tamo ima fensi-šmensi plastičnih čaša, vilica, tanjura po nešto višoj cijeni od uobičajene plastike, ali izgleda kao da je od stakla).
Hvala na čestitkama

Što se tiče Babaroge, ovo je njihova stranica na faceu pa ako koga interesira neka škicne - https://www.facebook.com/babaroga.photo?fref=ts
Malo su neobični ali nama, pogotovo meni, se sviđaju jer imaju super ideje, rade neke svoje sessione, opušteni su... Za sada imam sve riječi pohvale ali trebamo vidjeti naše slike... ako ispadem na slikama normalno biti ću zadovoljna. inače sam super nefotogenična

Što se tiče cateringa, mi smo isto mislili doma uzeti te plate iz Plodina, Bille ili već odakle. Ionako nećemo imati pretjerano ljudi doma ( samo užu rodbinu) pa mi nema smisla plaćati neke smiješne cifre . Za ovu fensi plastiku u Metrou nisam znala, super ideja. Hvala
A catering za salu ipak treba biti "kako treba" jer će to ljudi jesti cijelu noć. Odustali smo od svečane večere i tih slijedova jer nam sve više sviđa ideja nekakvog partija nego klasika.
Moram spomenuti da nam je moj dragi odabrao pjesmu za ulazak u tu salu - Welcome to the jungle od Gunsa. Čisto da vidite kakav bi to pir trebao biti
pipilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 15:13   #5534
Jel ima tko preporuku za catering?

Dosad sam tražila ponudu od Favory-a i Amora (tj. Sorrisa). Iako znam da je Favory među najboljima u Hr, ipak su preskupi.
Ima tko iskustva s Amorom?
Na slikama mi super izgleda, ali nisam još nikad probala njihov catering...
Chilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 15:44   #5535
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
konfeti: u Famili (ima bijelih, rozih i plavih) za 4,19 eura za 0,5kg (to ti je kod Muggie, malo izvan Trsta)
u Eurospinu (samo bijeli konfeti) po 2,20 eura za 0,5kg (odmah kraj Famile)

a s obzirom da me to dođe cca 6-9 eura za kg, a kod nas 180kn/kg puno mi je isplativije

do tamo znam da se vozimo cestom SS15, ali može se provjerit na njihovim stranicama kako doći do njih
e hvala... ma bez brige, Trst jaaaako dobro poznajem, pa mi nije problem ništa naći
__________________
Sometimes we just have to go with: whatever happens, happens!
ja ma ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 15:55   #5536
Quote:
Chilly kaže: Pogledaj post
Jel ima tko preporuku za catering?

Dosad sam tražila ponudu od Favory-a i Amora (tj. Sorrisa). Iako znam da je Favory među najboljima u Hr, ipak su preskupi.
Ima tko iskustva s Amorom?
Na slikama mi super izgleda, ali nisam još nikad probala njihov catering...
Preporuku i nemam jer sam ja samo uzimala od Transadrie i bila sam super zadovoljna njima, ali se ženskica razbolila pa od toga ništa

Bonavia
Ronjgi
As
Favory
Amor
Gardens
Blato
Villa Mira - ako taj dan nemaju svadbu
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 12:50   #5537
Pozdrav svima!

Ispričavam se što ovako ulijećem u temu ali nadam se da ćete mi moći pomoći savjetom. Zanima me koji su ok restorani/konobe s lijepom terasom (poželjno pogledom na more) na potezu od opatije do moščeničke drage za manje vjenčanje od 30ak uzvanika. Bitno je da je hrana dobra, da je ima dovoljno i da cijene nisu astronomske. Pretpostavljam da se za 400-500 kn po osobi s uključenim pićem može pronaći tako nešto?

Po slikama mi se najviše sviđa Ariston ali sam čula da su im porcije minijaturne, ok - slijedovi, ali na svadbama ljudi popiju pa vole i pojesti konkretno.

Hvala vam puno i sretno s pripremama za vaš dan!
Mali Pingvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 13:27   #5538
cure, da vas pitam.
da li možda znate da li se treba neka dozvola ili sl za slikanje tamo u luci, tj, tamo na carini pored gata/lukobrana? mi smo se mislili nekako slikati kod guvernerove - tamo na onim torpedima, pa smo mislili možda i do Torpeda ili nekamo pored dizalica u luci . gledali smo kako će vjenčanje biti "riječko-rokersko" tako da budu i fotke u tom stilu. Šta vi mislite o tome i da li se mogu dobiti te dozvole ili šta već?
pipilina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 14:59   #5539
Quote:
pipilina kaže: Pogledaj post
cure, da vas pitam.
da li možda znate da li se treba neka dozvola ili sl za slikanje tamo u luci, tj, tamo na carini pored gata/lukobrana? mi smo se mislili nekako slikati kod guvernerove - tamo na onim torpedima, pa smo mislili možda i do Torpeda ili nekamo pored dizalica u luci . gledali smo kako će vjenčanje biti "riječko-rokersko" tako da budu i fotke u tom stilu. Šta vi mislite o tome i da li se mogu dobiti te dozvole ili šta već?
pipilina, moj savjet je da direktno odeš dolje njih pitati, a ako ne znaju odgovor da te upute na nekoga jer znam da je jednom (dok još terminal nije bio otvoren) jedan tip dobio kaznu jer je ušao u dio necarinske zone bez dozvole. I moram priznati da ti je ideja zakon ja sam htjela slično tome, hartera, stara gradska plaža, ali dragi je protiv ne kuži on taj riječki štih ali svejedno ga volim

mali pingvin
sorry, nemam pojma, ono nije moje područje
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 11:31   #5540
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post

mali pingvin
sorry, nemam pojma, ono nije moje područje
Hvala svejedno! Valjda će naići neka forumašica s tog dijela koja bi mogla imati ideju
Mali Pingvin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.