Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2016., 16:44   #61
ništa te ne kužim.
zašto si tražila što kasnije testiranje ako ste ga tražili s ciljem odgode u prvom redu?
zašto te uzrujava činjenica da ožujkaše odgađaju kad i ti sama želiš odgodu za svoje dijete?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 09:15   #62
uzrujava me najviše činjenica što se svaka škola ponaša kako želi...
u trenutku prijave moje dijete je, po mojoj procjeni, bilo na granici emocionalne zrelosti, ali ja nisam stručnjak i smatram da je stručno mišljenje bitno i relevantno... no isto tako nisam htjela da se dogodi da odgodu odbiju ako ju nismo i zatražili službeno ... htjela sam se na neki način osigurati...
ne zadovoljavaju me ni odgovori: svi su tako i tako, ili svi idu/ne idu...
kasnije testiranje smatram poželjnim, bar za ove slučajeve koji su na granici... vrijeme čini svoje, i kod njih mjesec dva zna jako utjecati...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 09:49   #63
mi smo obavili sve preglede
psihologica u skoli nam se bas svidjela - mala je bila solo s njom oko pola sata, nakon toga je s nama popricala 5 minuta oko tehnikalija vezanih za upis
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 15:12   #64
Quote:
mala8 kaže: Pogledaj post
uzrujava me najviše činjenica što se svaka škola ponaša kako želi...
u trenutku prijave moje dijete je, po mojoj procjeni, bilo na granici emocionalne zrelosti, ali ja nisam stručnjak i smatram da je stručno mišljenje bitno i relevantno... no isto tako nisam htjela da se dogodi da odgodu odbiju ako ju nismo i zatražili službeno ... htjela sam se na neki način osigurati...
ne zadovoljavaju me ni odgovori: svi su tako i tako, ili svi idu/ne idu...
kasnije testiranje smatram poželjnim, bar za ove slučajeve koji su na granici... vrijeme čini svoje, i kod njih mjesec dva zna jako utjecati...
a gle, ne mogu testirati nego u travnju i svibnju, jer su upisi u lipnju.
i nemam dojam da svaka škola radi po svom, nego da su svi skloniji odgodama.

ja recimo imam ožujkaša koji će slijedeće godine biti školski obveznik i ne mislim tražiti odgodu, već ću prepustiti timu u školi da kaže svoje.
ako kažu da ide, neka ide, ako kažu da je za odgodu, neka bude tako.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 13:41   #65
Ne znam gdje si, ali kod nas npr. svaka škola nema psihologa i logopeda, a učitelj skoro nigdje ne sudjeluje u procjeni djeteta...
Svakako, čak i ako je raspon perioda testiranja od travnja do svibnja, meni je normalno da mlađi budu testirani bliže kraju a ne odmah prvi... moja je bila prvi dan
Mišljenja sam da uz ovako trom i nefleksibilan sustav, djeca blizu granice definitivno zaslužuju pojačanu procjenu...barem na razini one koju prolaze djeca koja traže raniji upis...ili da se to možda omogući na roditeljevo inzistiranje...ali čini se da idem van teme...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 10:04   #66
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
obavljas pregled i kod lijecnika skolske medicine i kod nekog strucnog suradnika u skoli kojoj dijete pripada.
(ovisno kada dobijes termin, neka prvo ide skola, nekad skolska medicina)

onda se sastaje strucno povjerenstvo, koje daje nalaz i misljenje o spremnosti za skolu.
nalaz dobije i roditelj (jer ima pravo uvida) i skola kojoj dijete pripada po mjestu stanovanja.

upsii ove gdoine su od 9-11.06. tu nosis dokumentaciju rodni list, domovnicu, prebivaliste (iako ovo ne zamm cemu ce im kad suna temelju toga dijete uvrstili na popis skola ).
neke skole to traze vec na testiranju u skoli.

ako se upisujes van mjesta stanovanja, onda skola koju upisujes mora pismenim putem zatraziti od skolske medicine/ili skole (ne znam tocno) misljenje o spremnosti djetea za skolu (obrazac 3)
Nosorog,nije bilo stručnog povjerenstva.
To je bio neki "predupis".
Obavili pregled školskog doktora i dobili potvrdu da je djete spremno za školu.
Ali,otići cu za svaki slučaj u školu u srijedu,da procitam i pitam sto je sve potrebno.
Nekako sam i mislila da treba domovnica/rodni list..
Upisi kod nas nisu taj datum vec od 1-3.6
U ostale dvije područne, drugi su datumi.
Svaka škola ima za sebe izgleda..

Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
ovo se obavezno dobiva ili?
mi smo liječnički i testiranje u školi odradili, sad samo čekamo da završe sva testiranja i taj sastanak tima iz škole sa šk liječnicom... na testiranju nam nisu ništa govorili da li je dijete prošlo ili ne
Mi smo testiranje imali individualno.
Jedno kod pedagogice u školi,a drugo kod školske.
Odmah smo dobili da je spremna za školu..


Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Što ovo znači? Treba doći roditelj i "upisati" tad dijete?
Jer mi smo imali prijave za školu koju želimo još u siječnju. Tamo su nam odmah dali termin za testiranje djeteta, termin kod liječnika ( i napisano što je sve potrebno za sistematski) te termin kad imamo roditeljski sastanak u školi.
Na testiranju je roditelj trebao popuniti još neki obrazac, mm ne zna kako je bio naslovljen, bilo je za djecu prvo grupno s psihologom, pa individualno (skupa s roditeljem) s pedagogom. Sad još sistematski i onda idemo na roditeljski ali to je nakon datuma koji spominješ
I mi. To su dakle bile pred prijave.
Sličan sistem je bio kod nas.
Ali mi nismo jos dobili upute za roditeljski?
Moguće nakon upisa u 6mjesecu..
Povjerenstvo se valjda sastaje nakon tog upisa?

Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
mi smo obavili sve preglede
psihologica u skoli nam se bas svidjela - mala je bila solo s njom oko pola sata, nakon toga je s nama popricala 5 minuta oko tehnikalija vezanih za upis
Mojoj kceri je ista pedagogica kao meni :-)
Zena je super,jos iz mog doba a ja školu završila 1999god :-)
Meni je zao sto nije bio i razgovor s psihologom.
Ne znam kako nije
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 14:11   #67
Pozz! Mi smo prošle godine tražili odgodu škole za sina, rođen 6.3. i dobili smo. Prošli smo liječnički pregled, cjepili se nismo jer sam rekla doktorici na pregledu ta želimo odgodu. Po njoj je on bio na granici za školu. I može i ne. U školu na pregled smo išli negdje početkom četvrtog mislim. I tamo sam odmah rekla da želim odgodu ali su ga svejedno pola sata "testirali". Oko 5.6. smo dobili doma Rješenje da je odobrena odgoda. Odgodu smo tražili najviše zboj problema s glasovnom analizom i sintezom te lošim izgovorom slova š,ž,č,ć. Naravno, kod logopeda smo se predbilježili još u 3.mj 2015. a tek ćemo početkom lipnja ove godine krenuti kod nje na vježbe, od listopada 2015. mu plaćamo privatno.
Ove godine smo se cijepili, kod zubara nismo morali ići jer smo bili prošle godine, vadili smo krv i urin. Opet smo bili u školi početkom trvanja i sve je bilo super. Puno je zreliji i više nema problema s analizom i sintezom, piše i čita i super izgovara slova i u spontanom razgovoru.
Iduće godine mi kćer kreće u školu. Navršit će 7 u kolovozu i kako god bude za nju ne mislim tražiti odgodu. Sada ima još 5 pa je još dosta razigrana i neozbilja. Zna napisati neke osnovne riječi i brojeve ali je još ne forsiram ničime. Nju sam predbilježila za logopeda u 10.2015 pa se nadam da će krenuti do siječnja 2017. Ima probleme s izgovorom slova najviše. Logo u vrtiću je počela s radom u listopadu 2015. i po meni je katastrofa!! mala neće ni da je vidi ni da joj prođe kraj vrata kad je vodim u sobu. Strah ju je. Ova stvarno ne zna sa djecom. Naučnica je, ovo joj je prvi posao, i ja sam joj čak nosila hrpu materijala za rad kad je uzela moju djecu na vježbe (nikakav napredak nije bio). Privatno je počela isto davati satove i to po 150kn. Užas.
Tsila is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 14:16   #68
mene zanima kaj bi bilo da se ja nisam npr javila nikome. upravo mi je palo na pamet da nas nitko nigdje nije zvao, poslao poziv doma, nista.
samo smo se interesirali di i kad kod dr, kad u skolu, kad su upisi...
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 17:13   #69
Moj se prošle god upisivao. U vrtiću je dobio poziv za školu za testiranje,a na testiranje smo trebali doći sa obavljenim sistematskim. Imali smo i poseban roditeljski u vrtiću vezan o upisu u školu gdje nam je sve rečeno. Koji doktor,kada, brojevi telefona... ne znam da li je tako u svim vrtićima.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 09:08   #70
Kod nas na upis potvrda od lijecnika,potvrda iz vrtića i oib..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 12:29   #71
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mene zanima kaj bi bilo da se ja nisam npr javila nikome. upravo mi je palo na pamet da nas nitko nigdje nije zvao, poslao poziv doma, nista.
samo smo se interesirali di i kad kod dr, kad u skolu, kad su upisi...
mi smo dobili poziv od skole kojoj pripadamo


poslali bi ti iz skolske medicine, tak negdje u ovo doba, kada oni rade ove komisije, kad bi vidili da su vas preskocili (oni imaju popis djece koja su skolski obveznici)
i kaj je najbolje, ti bi bila kriva da se nisi pojavila

jedni moji na selu, su dobili pozvi za predskolu, kada im je mala imala 5g
moguce da vide da ti je dijete u preskolskom sustavu pa ti zato nisu niti slali (vrtici dobro informiraju roditelje, a i rade testiranja)

iako je jakoooo rijetko da za predskolu salju. to se isto roditelji sami informiraju (osim ovi gdje moraju opravdat nastavnika za tih 70 sati predskole, pa skupljaju djecu )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 13:52   #72
Ja ne kuzim koja je svrha samih upisa.
Samo moramo doci tamo jedan od ta tri dana, ne moramo nikakve papire nositi.
To moraju samo oni koji su trazili prijevremeni upis i iz drugog upisnog podrucja.
Sto ce tamo s nama, hoce li nam detaljnije reci o nalazu komisije i stvarima na kojima bismo trebali poraditi ili ce to biti vise na principu dobar dan - dovidjenja?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 21:08   #73
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim koja je svrha samih upisa.
Samo moramo doci tamo jedan od ta tri dana, ne moramo nikakve papire nositi.
To moraju samo oni koji su trazili prijevremeni upis i iz drugog upisnog podrucja.
Sto ce tamo s nama, hoce li nam detaljnije reci o nalazu komisije i stvarima na kojima bismo trebali poraditi ili ce to biti vise na principu dobar dan - dovidjenja?

mislim da ima jos jedan papir za ispuniti
i da te vide jos jedanput, ali mislim da ti nis nece reci

mi moramo i potvrdu o zaposlenjima za produzeni boravak donjeti (i opet sam zaboravila pitati, to je potvrda sa e-gradjana dovoljna, ili moram u kadrovskoj traziti potvdu da radim u punom radnom vremenu? brijem da je ovo drugo.)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 09:53   #74
pise i od hzmo i od poslodavca
jos kuzim nekako (iako ne ) da ne vejruju poslodavcima pa traze od hzmo, ali jebote, cemu onda i poslodavac?! sto, mirovinski ce ti dati potvrdu da radis a poslodavac ce reci ne ne radi, slucajno sam prijavio?!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 10:27   #75
Bas super.
A ja bih recimo bas voljela vidjeti nalaz za moje dijete.

Nama za potvrdu nis ne pise na stranicama skole.
Sjecam se da je pedagog to spominjao.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 10:35   #76
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pise i od hzmo i od poslodavca
jos kuzim nekako (iako ne ) da ne vejruju poslodavcima pa traze od hzmo, ali jebote, cemu onda i poslodavac?! sto, mirovinski ce ti dati potvrdu da radis a poslodavac ce reci ne ne radi, slucajno sam prijavio?!
Mi smo trebali donijeti (prošle godine) potvrdu o zaposlenju od poslodavca da bi mala bila upisana u boravak. Ovo od hzmo-a nismo ništa nosili . Na upisima smo popunili Upisni list i to je bilo to. No kod mene u školi (gdje radim) na upisima se u ta tri dana testiraju djeca ( ne prije) i obavljaju upisi, s popunjavanjem sve potrebne papirologije. Na upisima ti stručna služba daje kratko objašnjenje o tome kak je dijete spremno za školu, kaj je ok, na čemu bi se trebalo poraditi (tipa glasovna analiza i sinteza i sl.)
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 10:47   #77
mi smo testiranje obavili, upisi su ocito formalnost
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:27   #78
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pise i od hzmo i od poslodavca
jos kuzim nekako (iako ne ) da ne vejruju poslodavcima pa traze od hzmo, ali jebote, cemu onda i poslodavac?! sto, mirovinski ce ti dati potvrdu da radis a poslodavac ce reci ne ne radi, slucajno sam prijavio?!
bas
al mislim da je caka u ovom, puno radno vrijeme, to se ne vidi na mirovinskom.

ma lakse mi je isprintat sa e-gradjana, ovak moram dic guzicu i otic u kadrovsku (i ostat pol sata pricat o djetetu, vremenu, godinama )


@tisi, imas pravo vidjeti nalaz djeteta. mogla si i prije otici i pitati.
mozes i skolsku nazvat i pedagoga/psihologa pitat.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 14:25   #79
Evo ja zvala nasu skolu i ne moramo nositi potvrdu od poslodavca.
Ako bude trebalo, naknadno cemo, a najvjerojatnije nece uopce ni trebati.
Ako sam dobro shvatila, nije velik interes
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 14:11   #80
Tražim gdje su to već raspisani upisi u prvi razred - jel to samo za SD županiju a ostali još spavaju?
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.