Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2008., 02:11   #61
mislim da je kant govorio da sreća i vrlina ne idu jedno bez drugog
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 17:53   #62
e ljudi jel mi moze netko reci neku dobru stranicu o filozofskoj antropologiji, jer trebam seminarski od 12 stranica napisat...please...i molim vas ako je ikako moguce da sto brze to objavite...please..unaprijed hvala...
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 22:32   #63
iako mi je pomalo neugodno jer bi ja iz vaše pozicije kao starijih zajebavo i rugo se, ipak mi je dosta bitno

uglavnom, bio je test iz filozofije, koja mi je usput budi rečeno izrazito dobra kao predmet a i kao područje interesa. MEĐUTIM kako to biva na početku, uči se povijest ovo ono, grci naravno na početku... i kako sam naučio potpuno sve, pjevao knjigu i usput puno toga shvatio, došlo mi je kao iznenađenje test za kojeg smatram da je posvema loše napravljen, sudeći po reakcijama kolega i svojoj vlastitoj

stoga pitam vas da mi kažete smatrate li sljedeća pitanja prikladnima za 4. razred, početnike u filozofiji.

npr. što je za sokrata bit? oko tog se an prethodnom satu vodila rasprava i završila s odgovorom profesora "neću vam kazat" i nastavila s tim da se isto pitanje pojavilo u testu ?? osim takvog načina "pitat ću ono što nisam rekla" pitanje mi se čini u najmanju ruku kao opsežnu i vrijedno diskutiranja

empedoklo razlikuje 2 svemirska razdoblja - treba napisat koja. ??? svemirska razdoblja? on to ima?? po spomenutom na satu empedoklo razlikuje silu ljubavi i mržnje, ali da su svemirska razdoblja, e pa baš i nisu...

parmenid postavlja apsolutni identitet između: treba napisat čega... posve nejasno pitanje... ili sam ja mutola...

sokrat spominje daemonius, unutarnji glas ovo ono koji mu se obraća u određenim situacijama, "i on je glas?" pitanje jasno ko hm... nešto... hm.. JAKO NEJASNO!!! došlo mi je da napišem "da, on je glas." ... al suzdržo sam se... smuljao nešto da je glas "morala"...

tnx ahead
zagor_keramik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 20:35   #64
Molim za pomoć...Moram napraviti izlaganje o Platonovoj Državi. Pošto ne stignem i ne moram pročitati cijelu, već samo Treću knjigu, teško je odrediti nekakav kontekst. Zato bih molio nekoga da malo prepriča o čemu se zapravo radi, kakav je Platonov stav i tko su sudionici. Dakle, trebam širi kontekstualni okvir. Hvala.
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 21:14   #65
Molim vas ako mi netko može pomoći...profesor nam je zadao naslov
ZAŠTO NAM JE KORISNO PROUČAVANJE FILOZOFIJE?
Trebamo napisati kratak sastav pa ako bi mi netko mogao samo u nekoliko rečenica malo reći o tome iz vašeg osobnog iskustva puno bi mi značilo.
Unaprijed hvala!
Montezuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 20:27   #66
jebote na ovoj filozofiji nitko ne pomaze...pa ljudi dajte...stvarno...pa ima 10 dana trazim nesto o antropologiji vi nista...dajte pomozite...pa ne bih vas trazio da imam to iliu da znam nac na netu sta je bitno a sta ne....
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 22:44   #67
ja bi ti rado pomogla al ne znam

ako moš u to udrobit antropoZOFIJU, onda ajde na antropozofija.hr
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 22:47   #68
Quote:
Montezuma kaže: Pogledaj post
Molim vas ako mi netko može pomoći...profesor nam je zadao naslov
ZAŠTO NAM JE KORISNO PROUČAVANJE FILOZOFIJE?
Trebamo napisati kratak sastav pa ako bi mi netko mogao samo u nekoliko rečenica malo reći o tome iz vašeg osobnog iskustva puno bi mi značilo.
Unaprijed hvala!

biće već prošlo?
slobodna tema :njam: p to je bar lako onda..
npr uzmeš sintagmu - mehanizmi iza privida i onda o njoj filozofiraš.. bar bi ja tako

ebote može li meni neko napisat diplomski ja bi svima pisala što god treba samo ne svoje
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:17   #69
Sokrat

imamo malih poteškoća s Sokratovi citatima: ZNANJE=DOBRO i ZNAM DA (NIŠTA) NEZNAM
pitanje: kakve veze molim vas ima to sa : 'Upoznaj samog sebe' i 'Nesvjestan život nije vrijedan življenja'
ove druga dva citata su mi donekle jasna
ali ja bih trebala to povezati na neki način, no prepreka u mojim mislima , je ZNANJE=DOBRO.
Pa kakve veze to sad ima s ičim?
Na što misli pod pojmom Znanje? Jeli to SPOZNAJA SEBE, pa prema tome znaje poprima neku vrijednost?

jel mi može itko objasnit malo tu vezu
što prije!
tzara.girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 13:07   #70
Quote:
tzara.girl kaže: Pogledaj post
imamo malih poteškoća s Sokratovi citatima: ZNANJE=DOBRO i ZNAM DA (NIŠTA) NEZNAM
pitanje: kakve veze molim vas ima to sa : 'Upoznaj samog sebe' i 'Nesvjestan život nije vrijedan življenja'
ove druga dva citata su mi donekle jasna
ali ja bih trebala to povezati na neki način, no prepreka u mojim mislima , je ZNANJE=DOBRO.
Pa kakve veze to sad ima s ičim?
Na što misli pod pojmom Znanje? Jeli to SPOZNAJA SEBE, pa prema tome znaje poprima neku vrijednost?
Pa da. Imaš ovdje topic na tu temu.
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 18:14   #71
PLATON _ FEDON

ima mozda neko da je procitao tu knjigu i napisao neke biljeske o tome ili mozda znate neku internet stranicu di da ih nadjem hitno mi treba a nisam citao knjigu jos LOL

ak neko ima zahvalan sam mu
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 23:25   #72
jel zna netko dal je ispravno reci najvjerojatnije ili najvjerovatnije,,, to mi je bas fora s tim sam se mucio i dok sam bio manji....moglo bi se o tome dosta razmišljati ...hehe
__________________
Nije važno ciljati u metu, važno je metati u cilj.
Kedžo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 01:01   #73
Quote:
Kedžo kaže: Pogledaj post
jel zna netko dal je ispravno reci najvjerojatnije ili najvjerovatnije,,, to mi je bas fora s tim sam se mucio i dok sam bio manji....moglo bi se o tome dosta razmišljati ...hehe
za vrijeme pisanja ja bih napisao najvjerojatnije dok kada bih istu tu riječ čitao pročitao najvjerovatnije
__________________
Nema glupavih pitanja, samo laganih odgovora!
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 21:16   #74
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Pa da. Imaš ovdje topic na tu temu.
hvala
valjda ću shvatit to kak ide
tzara.girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:10   #75
Question Filozofski fakultet

Zanima me, koliko predmeta se moze "uzeti" na filozofskom? Zato sto se nitko koga pitam ne moze odluciti.
xXkLaSiCaRxO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:31   #76
Pa zar,nemaju svoju studentsku referadu ?
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:05   #77
kaj je to.ja sam jos u srednjoj
xXkLaSiCaRxO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 00:03   #78
Prijamni za filozofiju?

Namjeravam ici na prijamni za filozofiju, pa me zanima kakva su iskustva ako je tko ranije isao.sto treba uciti.jeli tesko.koliko srednja skola utjece itd.
Bio sam na njihovoj str. al volioo bi informacije iz prve ruke.
Sputnik57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 21:26   #79
Spremam ispit iz etike vec 2 godine pomozite mi!!!!
Iskreno, nekoliko sam puta procitala u ove 2 god ,iz nekih glupih razloga se tako desilo, ali ne mogu da nadjem logiku u etici. Drugacije ne znam uciti.
Eh ovako, treba mi sablon hronoloski, ja cu pokusati nesto pa mi vi dodajte ili pojasnite gdje stavim upitnik...skontat cete vec.

1. Antroplosko razdoblje
-sofisti-
Bice po sebi ne postoji vec postoji prema svijesti. ???
Gnoseoloski relativizam, gnos. nihilizam i gnos. skepticizam ???

-sokratova intelektualisticka etika-

Ono sto je dobro ja moram saznati. Zajedno sa sofistima smatra
da je misljenje sustina svega. Po njemu je covjek moralan ako ima
znanje.

.......nastavit ce se...eto za sada 2 mala pitanjca
L1E3J1L1A is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 13:54   #80
Quote:
L1E3J1L1A kaže: Pogledaj post
-sofisti-
Bice po sebi ne postoji vec postoji prema svijesti. ???
Prema sofistima ne postoji ništa po sebi, nego sve može biti samo onako kako se nama čini. Pa ako se tebi čini da je ovako, a meni da je drugačije, nema uopće smisla govoriti tko je u pravu. Jer nema ''u pravu'' kad nema istine - tek hrpa raznolikih mnijenja.
Na kraju odlučuje govornička vještina, vještina uvjeravanja, sposobnost da se drugome promijeni mnijenje.

Lako to možeš usporediti sa suvremenim pravosuđem. Kad u sudnici dva odvjetnika zastupaju različita i suprotstavljena mnijenja - što je presudno? Da li je presudno to tko govori istinu? Ima li uopće istine, ili samo različitih verzija? Ili je presudno to koji odvjetnik vještije brani svoje mnijenje?

Sofisti kažu da istine nema, jedino vještine obrane mnijenja. To ih razlikuje od filosofa koji priznaju retoričku vještinu kao praktično korisnu, ali uvijek zadržavaju poštovanje spram istine, koja je takva kakva jest, neovisno o tome što mi mislimo o njoj.
Quote:
-sokratova intelektualisticka etika-

Ono sto je dobro ja moram saznati. Zajedno sa sofistima smatra
da je misljenje sustina svega. Po njemu je covjek moralan ako ima
znanje.
Imaš o tome nešto na prethodnoj stranici ovog topica.
__________________
nagovor na filosofiju
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.