Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2009., 13:52   #1
Carinski presretaci ili kako otici pod radnim vremenom sluzbenim autom u birc

http://www.monitor.hr/clanci/sukerov...cestama/27229/

Usred krize bacaju lovu na neke "Sukerove presretace" koji bi letali cestama i zaustavljali gradjane te ih maltretirali gupostima. Sta je sljedece? Upad carinika u kucu i ako nemas racune, potvrdu o carinjenju i dostavni list za sve zlice u kuhinji oduzimanje i globa?

Gdje je kraj macehinskog odnosa Republike Hrvatske prema vlastitim gradjanima?

Odnosno, kad bude sljedeca runda glasanja samo dajte glas HDZ-u, on vam je bacio pare na presretace i stosta drugo beskorisno i neugodno.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 13:56   #2
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
http://www.monitor.hr/clanci/sukerov...cestama/27229/

Usred krize bacaju lovu na neke "Sukerove presretace" koji bi letali cestama i zaustavljali gradjane te ih maltretirali gupostima. Sta je sljedece? Upad carinika u kucu i ako nemas racune, potvrdu o carinjenju i dostavni list za sve zlice u kuhinji oduzimanje i globa?

Gdje je kraj macehinskog odnosa Republike Hrvatske prema vlastitim gradjanima?

Odnosno, kad bude sljedeca runda glasanja samo dajte glas HDZ-u, on vam je bacio pare na presretace i stosta drugo beskorisno i neugodno.
Nema se više para, blagajna prazna, proračun za 2010 kao da smo u raju a ne u krizi. Sad Šuki smišljava kako da opstane još koji mjesec na vlasti i isplati plaće i ostala davanja iz proračuna.

Eto sad nas presreću a za mjesec dva pdv ide na 25% a harač na 8%
__________________
“U loži reprezentacije sjede Mamić i Vrbanović. Ako mislite da je rezultat jedne utakmice važnija stvar od te činjenice, toliko o vama.

Bravo dečki. Ne nogometaši. - by Matija Babić - pa vi čitajde i dalje index.hr”
vegi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 13:57   #3
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Gdje je kraj macehinskog odnosa Republike Hrvatske prema vlastitim gradjanima?

Odnosno, kad bude sljedeca runda glasanja samo dajte glas HDZ-u, on vam je bacio pare na presretace i stosta drugo beskorisno i neugodno.
Ok, protiv sam kupovine tih automobila ali o kojem ti to odnosu trabunjas?

Carinski presretači imaju sve ovlasti poput policijskih samo što ne otkrivaju prometne prekršitelje nego one koji krše carinske i trošarinske propise i mogu djelovati na svim hrvatskim cestama...

znaci, jel ti krisis zakone RH? Ako ih krisis onda nisi nista bolji od ovih koje spominjes da bacaju novce. Nemam nista protiv da love one koji krše carinske i trošarinske propise, ali sam protiv toga da im se kupuju novi automobili. Automobila drzava ima koliko te volja i mogli su im dati te automobile. Jedino je tu problem, a nije problem sto love kriminalce koji ostecuju drzavni proracun, a tako i sve nas zajedno.
DInar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:23   #4
da,kad bi samo stvar bila u novim autima, di su tu troskovi odrzavanja tih vozila, nepotrebno pokurenog goriva, place tim ljudima...ima svakakvih varijabli u tome..a ne samo cijena vozila iz salona...
crvek2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:00   #5
Nisam primjetio u tekstu da se spominje kako ce zaposliti dodatne ljude. Dakle nema govora o novom teretu za novozaposlene. I da, mozda je najbolje kada bi sve ukinule i nista ne bi trosili. Ljudi moji koja vi osnovnoskolska razmisljanja imate.
DInar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:50   #6
Mogu se oni hebat sa carinskim presretačima. Ja radim projekt kako da sa svojim kolegama prokopam super-hiper-ultra-mega-giga-supra-infra tajni tunel čiji bi ulaz bio nedaleko od mađarske granice, a izlaz u Mađarskoj nedaleko od njihove granice s Hrvatskom.

Alaj će šverc-komerc napredovat!

I bit ćemo čisti k'o suza. Čak nećemo morat podmičivat niti carinike.

Pa će lijepo ići oružje, cigarete i slične """"delicije"""" kroz taj tunel.

A PDV mogu nabit što se mene tiče i na 122 posto. Baš me briga, imat ćemo svoj tunel.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:57   #7
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Mogu se oni hebat sa carinskim presretačima. Ja radim projekt kako da sa svojim kolegama prokopam super-hiper-ultra-mega-giga-supra-infra tajni tunel čiji bi ulaz bio nedaleko od mađarske granice, a izlaz u Mađarskoj nedaleko od njihove granice s Hrvatskom.

Alaj će šverc-komerc napredovat!

I bit ćemo čisti k'o suza. Čak nećemo morat podmičivat niti carinike.

Pa će lijepo ići oružje, cigarete i slične """"delicije"""" kroz taj tunel.

A PDV mogu nabit što se mene tiče i na 122 posto. Baš me briga, imat ćemo svoj tunel.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:03   #8
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Jel bi htio uletit u projekt?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:08   #9
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Usred krize bacaju lovu na neke "Sukerove presretace" koji bi letali cestama i zaustavljali gradjane te ih maltretirali gupostima. Sta je sljedece? Upad carinika u kucu i ako nemas racune, potvrdu o carinjenju i dostavni list za sve zlice u kuhinji oduzimanje i globa?
Dubinska carinska kontrola je sasvim uobičajena u zapadnim državama...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:06   #10
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Dubinska carinska kontrola je sasvim uobičajena u zapadnim državama...
Naravno ,no sve i svašta je uobičajeno u zapadnim zemljama a kada se primjeno kod nas eto problema.
Kako to da nisu prije to napravili ? Kada je šverca i sličnog bilo u većem opsegu ( nafta npr) nego sada...Svaka šuša je "prebacivala "šleper cigareta!

"Danas na cesti a sutra u vašem domu !"

Šala naravno ,nemam što skrivati od bilo koga ali me zanima pozadina svega toga a znajući našu vladu tu nisu cista posla...
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:22   #11
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Naravno ,no sve i svašta je uobičajeno u zapadnim zemljama a kada se primjeno kod nas eto problema.
Kako to da nisu prije to napravili ? Kada je šverca i sličnog bilo u većem opsegu ( nafta npr) nego sada...Svaka šuša je "prebacivala "šleper cigareta!

"Danas na cesti a sutra u vašem domu !"

Šala naravno ,nemam što skrivati od bilo koga ali me zanima pozadina svega toga a znajući našu vladu tu nisu cista posla...
Ni ja nemam bilo što skrivati od ikoga. Osim jedne sitnice. A to je jedan ah, malo veći stroj za kopanje tunela, inaće ništa drugo.

I sad bi pit'o ja
šta j' to kilo-dva.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 21:36   #12
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Dubinska carinska kontrola je sasvim uobičajena u zapadnim državama...
kao i dobar standard također...čak mislim da je prvo nastao standard a tek poslije te kontrole i ostale perverzije...naravno, hrvatska koja se već odavno kreće guzicom prema naprijed i ovo će odraditi naopako...

sasvim je jasno da ni ovi presretači neće kontrolirati one kamione za koje im je naređeno da žmire kad naiđu a da će opet driblati sirotinju...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 14:59   #13
Nije mi jasna njihova namjena. Kakva jebena carinska kontrola. Dakle, idem s ženom i djecom punici na bakalar i zaustavi me carinska kontrola i sad je pitanje da koji kurac 'oće od mene?

Što, bu gledali dal sam platil carinu na auto koji vozim ili kazić u autu. Uopće mi nije jasno.

Jedino ak bu presretali kamione po cesti i gledali dal su putem robu iskrcali u RH a kao ju voze u BiH.
Rowenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 19:57   #14
Quote:
DInar kaže: Pogledaj post
Ok, protiv sam kupovine tih automobila ali o kojem ti to odnosu trabunjas?

Carinski presretači imaju sve ovlasti poput policijskih samo što ne otkrivaju prometne prekršitelje nego one koji krše carinske i trošarinske propise i mogu djelovati na svim hrvatskim cestama...

znaci, jel ti krisis zakone RH? Ako ih krisis onda nisi nista bolji od ovih koje spominjes da bacaju novce. Nemam nista protiv da love one koji krše carinske i trošarinske propise, ali sam protiv toga da im se kupuju novi automobili. Automobila drzava ima koliko te volja i mogli su im dati te automobile. Jedino je tu problem, a nije problem sto love kriminalce koji ostecuju drzavni proracun, a tako i sve nas zajedno.
svi krše zakone,samo što vlast ima imunitet pa ti raznorazni interceptori služe za kažnjavanje bake sa češnjakom i slično,zbog toga je to bačen novac,osim toga za koji kurac služe carinici na granici.
piturf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.