Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 05:38   #1
Problem s kožom ruku

Malo sam gledala, al ne vidim ovu temu - ukratko trebam savjet, pomoć ako je netko imao slična iskustva.
Unatrag otprilike 2 godine moj muž je primjetio da mu se ljuska- peruta koža na rukama. Nismo posebno obraćali pozornost, malo namaže običnom kremom.
Međutim, zadnjih par mjeseci se pogoršalo - koža ruku mu je crvena, pa kao otekne, ljušti se, svrbi, peče i što je najbolnije, puca kao da se porezao nožem. Dermatolog nije ništa utvrdio - kao, nisu gljivice, neka ne radi ništa rukama mjesec dana (moš mislit) pa će ( valjda) proći.
Probao je sve moguće masti i kreme, ispočetka se stanje poboljša, a onda kao da se koža prilagodi, pa opet bukne. Smeta mu dok radi ( grafika - papir, kemikalije), nosi platnene, pa gumene rukavice, ali ništa bolje.
Može li kakav savjet, pomoć, link, bilo što ...pliz.
Thanks!!!!
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:35   #2
nisam stručnjak, ali opis me jako podsjetio na candidu. ako se crveni, otekne, svrbi, puca pa ljušti, zvuči mi kao to. no, za njenu kožnu pojavu nema baš puno toga... možda bi mazanje uljem kantariona i čajevca moglo pomoći. ta kombinacija pomaže oštećenoj koži bez obzira na porijeklo oštećenja.
mogla bi biti i alergija na neko sretstvo koje koristi na poslu, recimo moja mama radi na kompu, ali stalno je rukama u papirima i koža joj je užasno suha i puca, ali je više bijela i ukrućena na jagodicama, pa su pukotine duboke i ne zarastaju. isprobala je sve na što smo sumnjali u kući i izgleda da je ipak nešto iz papira u pitanju. stanje joj se malo poboljša samo kada na poslu prilično debelo namaže ruke kremom, pa valjda ne dođe u toliko izravan doticaj sa svime.
vjerojatno i nije neka pomoć
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:50   #3
Imam isti takav problem, i to u zadnje dvije godine, prije toga je sve bilo ok. Prvo mi se pojavilo crvenilo po rukama i leđima, pa se nakon nekog vremena koža počela ljuštiti i dermatolog mi je dao neku mast koju je sam smiješao i od toga je prošlo. Po njegovim riječima, to mi se dogodilo zbog sunca.
Međutim ove zime je baš bilo katastrofalno stanje i evo prošli tjedan sam napravila test za alergije, i ispalo je da sam alergična na Ariel, Faks i bijeli živin precipitat (nemam pojma šta je to no ima ga u kozmetici i milijun drugih stvari).
Ako mu se to ponavlja moguće da i on ima alergiju na nešto, a s obzirom da ne znate na što, mazanje s kojekakvim kremicama može samo pogoršati stvari jer je možda alergičan baš na neki sastojak tih krema.
Neka ode po uputnicu za testiranje na kožne alergene. Vjerojatno će prvo morati izvaditi krv da se vidi IgE, ako je on povišen znači da ima alergiju.
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 08:57   #4
Hvala, puno na odgovorima. Bio je na nekakvom testiranju na alergiju - zalijepi se flaster na leđa, pa to stoji neko vrijeme, nisu otkrili nikakvu alergiju, ali mi je ta metoda, iskreno govoreći, izgledala dosta nepouzdano - nije vadio krv, to će biti slijedeći korak.
Hvala još jednom.
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 18:50   #5
Meni je preočito da se radi o dishidrozi.
Ima već topic ovdje o tome.
Meni je pomogla samo krema Diprogenta.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 20:02   #6
Smile

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Meni je preočito da se radi o dishidrozi.
Ima već topic ovdje o tome.
Meni je pomogla samo krema Diprogenta.
Hvala za link, odmah ćemo probati kupku od eteričnih ulja lavande i čajevca ( do sada je držao ruke u čaju od kamilice, pa stolisnika, šta sve nismo probali)
a i tu kremu Diprogenta, nadam se da će pomoći jer smo već očajni od pokušaja i ponavljanja. Taman se ponadamo, nakon par dana se sve vrati, pa opet ispočetka..
Hvala za pomoć!
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 20:05   #7
poznavala sam jednu ženskicu koja je isto tako imala problema s rukama....gotovo istih....
na kraju mislim da su joj rekli kako je to nekakva autoimuna bolest...
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 22:38   #8
Prvi post kao da sam ja pisala...

kod mene također suha kože ruku, ljuskice se rade bijele koje otpadaju i onda rane i ranice kao da sam prste nožem rezala. Ne mogu riječim opisati kakve su to boljke, koliko peče, boli...

Bila sam na alergološkom testiranju, nisam na ništa alergična, prva dijagnoza je bila dermatitis, pa je biopsija pokazala psorijazoformni dermatitis (tako nekako se zove).... Mazala rane sa ribljom masti, sa elocomom, aflodermom, belobazom... trebala i sa belosalicom... probala sam i 2,3 vrste prirodnih krema ali sve se to stalno vraća ako se i smiri... Taman zarastu rane i počne pucati na nekom drugom mjestu.

S time da kao da se proširuje, imam to isto na potkoljenici, nešto sitno na laktovima i na ristovima. Nekad jako svrbi, nekad ne...i tako u krug.

I to traje već 3,4 godine. na zadnjoj kontoli su mi rekli da ćemo na PUVA cream terapiju, gledam po netu, sve je samo ne dobro (što se nuspojava tiče) starenje kože, povećava mogućnost raka kože itd.... To je sunčanje pod UV lampama...

Ne znam više s čime da mažim i što da radim, moram čim više izbjegavati vodu a to je nemoguće uz malo dijete, suđe, veš i ostalo, skoro sve perem u rukavicama i već mi je muka od toga...

Ima li netko da je riješio ovaj problem?

E da, trenutno pijem čaj od jednog dede koji navodno liječi psorijazu čajem, tek sam počela pa ćemo vidjeti kako će se manifestirati.
babysittingnatalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 23:24   #9
znam da je stari topic, ali vrijedi probati.

je li netko u međuvremenu našao neku kremu/metodu koja stvarno pali i koja uspijeva izliječiti 'ovo'? u zadnjih 2 tjedna mi se pojavio problem identičnog opisa kao u uvodnom postu nemam blage veze šta da radim, otkud da počnem.
__________________
John Hancock with the safety off
after every show
JimiH is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 00:17   #10
možda kontaktni dermatitis
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 23:08   #11
Bila sam prije 2 godine na ovoj temi, dermatitis se dosta proširio, s krvavim ranama. Izbacila sam svinjetinu i alkohol ali bilo je malo bolje, ali bez naznaka da će proći.

Isprobala sam razno razne kreme, masti, ulja, jela pila sve i svašta masne novce potrošila.....sve do prije 2mj kada sam kupila balzam od gaveza. Sve po rukama je otišlo u roku 10 dana.

Ruke sada normalno perem, nema rana, potpuno su zdrave. Perem i suđe bez rukavica nakon mnooogo godina.

Još imam na koljenu suhu ranu ne znam da li će i to otići. Prezadovoljna sam!
babysittingnatalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 00:23   #12
Quote:
babysittingnatalija kaže: Pogledaj post
Bila sam prije 2 godine na ovoj temi, dermatitis se dosta proširio, s krvavim ranama. Izbacila sam svinjetinu i alkohol ali bilo je malo bolje, ali bez naznaka da će proći.

Isprobala sam razno razne kreme, masti, ulja, jela pila sve i svašta masne novce potrošila.....sve do prije 2mj kada sam kupila balzam od gaveza. Sve po rukama je otišlo u roku 10 dana.

Ruke sada normalno perem, nema rana, potpuno su zdrave. Perem i suđe bez rukavica nakon mnooogo godina.

Još imam na koljenu suhu ranu ne znam da li će i to otići. Prezadovoljna sam!
nemoj se prerano veseliti i ipak koristi rukavice, makar kako da ti se čini da je sad sve prošlo. znam točno taj osjećaj, ne znaš koji ti je vrag bio i misliš si hepi kak je sad sve super i možeš raditi sve ko i drugi ljudi... ali cvrc. meni je prva kutijica kreme od gaveza isto tako famozno pomogla, ali sve se vratilo nakon par mjeseci, a druga kutija - istog sastava, istog proizvodjača - više nije pomogla. osjetljivu kožu moraš paziti i štititi, nema druge.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 22:38   #13
Quote:
babysittingnatalija kaže: Pogledaj post
Bila sam prije 2 godine na ovoj temi, dermatitis se dosta proširio, s krvavim ranama. Izbacila sam svinjetinu i alkohol ali bilo je malo bolje, ali bez naznaka da će proći.

Isprobala sam razno razne kreme, masti, ulja, jela pila sve i svašta masne novce potrošila.....sve do prije 2mj kada sam kupila balzam od gaveza. Sve po rukama je otišlo u roku 10 dana.

Ruke sada normalno perem, nema rana, potpuno su zdrave. Perem i suđe bez rukavica nakon mnooogo godina.

Još imam na koljenu suhu ranu ne znam da li će i to otići. Prezadovoljna sam!
Gdje si nabavila taj balzam od gaveža, proizvođač, cijena i gdje nabaviti?

Imam isti problem Ruke suhe, perutaju se, koža puca. Desna ruka jače nego lijeva, čak mislim da je u pitanju alergija na prašak za suđe, možda i sapun jer mi je desna ruka jače ispucana nego lijeva, a u njoj obično držim spužvicu dok perem suđe. Sigurna sam da mi smetaju i sredstva za čišćenje. Iako čistim s gumenim rukavicama, kada ih nakon čišćenja izvučem iz njih, osim što smrduckaju po toj gumi, užasno su suhe. Alergična sam (nos zaštopan) i to tijekom cijele godine. Doktorica me nije slala na alergo testove jer bi po njoj dobila istu terapiju kao i sada. Tada ju se nisam sjetila pitati za ruke jer nisam to shvaćala ozbiljno.

Kako se rade ti alergo testovi, da li posebno za kožne bolesti i za bolesti dišnog sustava, ili može to odjednom?
cokolladica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.