Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 12:53   #61
Ja nekad i ne primjetim zvonjavu crkvenog zvona jer imam dubok i miran san, ili sam udubljena u posao.
Razumijem, neke crkveno zvono podsjeti da se prekrize, pomole, nekoga na prolaznost zivota.
Neke druge opet podsjeti da zive u drzavi s bogatom katolickom tradicijom, zvonjava im probija usi, dovodi ih do ludila, stvara nemir, nelagodu..
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:55   #62
Quote:
mr. torture kaže: Pogledaj post
koga briga za crkvene zakone. to je kao da ti imaš svoje zakone, pa ću ih ja poštovat
U hrvatskoj vrijede jedino zakoni RH-a, a ustavni sud će procijenit što će dalje bit sa zvonjavom.
Meni, osobno, zvonjava ne smeta svakodnevno jer ne živim blizu crkve. Ali isto tako znam da nekim ljudima smeta, budi ih u 6 ujutro i ne prestaje zvonit po 10 minuta svom snagom. I to treba regulirat. Neka oni koji uživaju u tome stave mp3 zvonjave u uši pa neka uživaju, a neka ostale puste da spavaju.
Pa zašto bi onda mene bilo recimo briga za muslimanske zakone,za romske na kraju za tvoje ,za bilo čije,ako se ne poštuju moji zakoni zašto bi ja morao poštovati tuđe??Ako se ne poštuje moja kultura koja se prezentira zlom nazadnom i svakakvom što točno mene sprečava da gledam tako na druge???
A zašto vi ne bi nas pustili da u miru prakticiramo svoju vjeru sa svim joj pripadajućim riutalima (na što po ustavu imamo i pravo)?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:56   #63
Quote:
lea* kaže: Pogledaj post
Ja nekad i ne primjetim zvonjavu crkvenog zvona jer imam dubok i miran san, ili sam udubljena u posao.
Razumijem, neke crkveno zvono podsjeti da se prekrize, pomole, nekoga na prolaznost zivota.
Neke druge opet podsjeti da zive u drzavi s bogatom katolickom tradicijom, zvonjava im probija usi, dovodi ih do ludila, stvara nemir, nelagodu..
A neke treće možda jednostavno smeta buka i zvučno zagađenje? Mislim, nije lijepo živjeti pored noćnog kluba koji nema izolaciju po propisima, a ovo nije neka razlika. I jedno i drugo je samo buka.
Schlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:57   #64
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ma po čemu?

Postavlja se temelj za stavljanje zvonjave u vremenski okvir od 7 do 19 h (jel ti uopće čitaš temu?). Gdje ti tu vidiš temelj za potpunu zabranu?
Ne možeš tražiti zabranu nečega ako nemaš dokaz za to, stavljanjem zvonjave iznad zakona na ustavnoj razini stvara se temelj za tražanje zabrane zvonjave a ako ne upali ovdje postoji Strasbur
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 12:59   #65
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa zašto bi onda mene bilo recimo briga za muslimanske zakone,za romske na kraju za tvoje ,za bilo čije,ako se ne poštuju moji zakoni zašto bi ja morao poštovati tuđe??Ako se ne poštuje moja kultura koja se prezentira zlom nazadnom i svakakvom što točno mene sprečava da gledam tako na druge???
A zašto vi ne bi nas pustili da u miru prakticiramo svoju vjeru sa svim joj pripadajućim riutalima (na što po ustavu imamo i pravo)?
pa i ne treba te bit briga. nije ni mene. mene samo zanimaju zakoni ove države. slobodno ti gledaj na druge kako god želiš. ko ti to brani. pa isto bi mišljenje imao i da živim u nekom muslimanskom u gradu i da me oni bude u 6 u jutro.

i nemaš ti po ustavo pravo na ništa, dok god to narušava nečija osnovna temeljna prava. ali uglavnom, sud će o tome odlučit. ni ti ni ja ne znamo pravnu problematiku
__________________
Steklovata - Novi god
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:00   #66
Quote:
Schlock kaže: Pogledaj post
A neke treće možda jednostavno smeta buka i zvučno zagađenje? Mislim, nije lijepo živjeti pored noćnog kluba koji nema izolaciju po propisima, a ovo nije neka razlika. I jedno i drugo je samo buka.
E to je stvar percepcije u klubovima se pušta glazba i mulac od 20 godina će biti sretan jer ne mora platiti uklaz nego čuje glazbu u dvorištu i party
Dok će senilna baba koja ni ne zna što je to glazba gađati isti klub jajima (ukoliko joj ne pošalju stripera na račun kuće)
Iso je sa zvonima,zvono je instrument,koji proizvodi glazbu,sad doživljaj te glazbe je jel drugačiji od osobe do osobe
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:01   #67
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ovdje nije problem u tome već jednostavno se radi o tome da neke zvonjava budi iz njihovog ljigavog i trulog hednostičkog sna i to jako irtira,ali bolje se je promjeniti nego se odupirati promjeni
ma s.... ti se na automatiziranu tradiciju... ja sam proveo jedan cijeli mjesec spavajući u stanu jako blizu zvonika...zvonio je svaki 15 minuta. jedan put za prvu četvrt dva put za drugu 3 put za treću i svaki put nakon četvrti za sat...znači u ponoć 4 plus 12 puta.....


a i novozagrebačka crkva zvoni tradicionalno sa snimke jer zvono nema
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:02   #68
Quote:
mr. torture kaže: Pogledaj post
pa i ne treba te bit briga. nije ni mene. mene samo zanimaju zakoni ove države. slobodno ti gledaj na druge kako god želiš. ko ti to brani. pa isto bi mišljenje imao i da živim u nekom muslimanskom u gradu i da me oni bude u 6 u jutro.

i nemaš ti po ustavo pravo na ništa, dok god to narušava nečija osnovna temeljna prava. ali uglavnom, sud će o tome odlučit. ni ti ni ja ne znamo pravnu problematiku
Moja vjera narušava tvoja prava,krasno
Ja po ustavu imam pravo na prakticiranje svoje vjere i točka,to što ti crkvu smatraš ovakvom ili onakvom je tvoja stvar ali ja po ustavu imam pravo da me zvon budi u 6 ujutro
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:03   #69
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Moja vjera narušava tvoja prava,krasno
Ja po ustavu imam pravo na prakticiranje svoje vjere i točka,to što ti crkvu smatraš ovakvom ili onakvom je tvoja stvar ali ja po ustavu imam pravo da me zvon budi u 6 ujutro
ne tvoja vjera, tvoja zvonjava

ok, nisam znao da imam čast pričat sa ustavnim sucem
__________________
Steklovata - Novi god
mr. torture is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:04   #70
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
E to je stvar percepcije u klubovima se pušta glazba i mulac od 20 godina će biti sretan jer ne mora platiti uklaz nego čuje glazbu u dvorištu i party
Dok će senilna baba koja ni ne zna što je to glazba gađati isti klub jajima (ukoliko joj ne pošalju stripera na račun kuće)

Iso je sa zvonima,zvono je instrument,koji proizvodi glazbu,sad doživljaj te glazbe je jel drugačiji od osobe do osobe
Upravo tako, i buka u noćnim klubovima je strogo regulirana i ne možeš imati klub u naseljenom mjestu bez ikakve izolacije. Ista stvar je i sa zvonima, jednako bi i ti subjekti trebali poštovati propise kao i noćni klubovi.
Schlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:04   #71
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
ma s.... ti se na automatiziranu tradiciju... ja sam proveo jedan cijeli mjesec spavajući u stanu jako blizu zvonika...zvonio je svaki 15 minuta. jedan put za prvu četvrt dva put za drugu 3 put za treću i svaki put nakon četvrti za sat...znači u ponoć 4 plus 12 puta.....


a i novozagrebačka crkva zvoni tradicionalno sa snimke jer zvono nema
A što bi trebali imati konpoce i zvonara kao u srednjem vijeku svijet ide naprijed pa se i crkva prilagođava dobu (kao što je uvijek činila)
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:08   #72
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A što bi trebali imati konpoce i zvonara kao u srednjem vijeku svijet ide naprijed pa se i crkva prilagođava dobu (kao što je uvijek činila)
nikad se nije zvonilo na puni sat a kamoli na četvrti.... tradicija je tradicija...nije tu da se mijenja jer onda više nije tradicija....

zvonjava crkve je da najavi misu a ne da zvoni usred noći 90 decibela

a ako se prilagođavaju nek onda vjernicima pošalju SMS da ih pozivaju na misu
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:12   #73
Quote:
Schlock kaže: Pogledaj post
Upravo tako, i buka u noćnim klubovima je strogo regulirana i ne možeš imati klub u naseljenom mjestu bez ikakve izolacije. Ista stvar je i sa zvonima, jednako bi i ti subjekti trebali poštovati propise kao i noćni klubovi.
Zvona i buka

http://youtu.be/VXsv64KtDuE
http://youtu.be/wfWJ75YglIg
http://youtu.be/gcTj4CRFOgw
http://youtu.be/a36XZtENAUE
http://youtu.be/bk7r6srbfNE
http://youtu.be/W38pTAQ8Ln4
http://youtu.be/ZLnTuBKAukQ
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:24   #74
Quote:
Schlock kaže: Pogledaj post
A neke treće možda jednostavno smeta buka i zvučno zagađenje? Mislim, nije lijepo živjeti pored noćnog kluba koji nema izolaciju po propisima, a ovo nije neka razlika. I jedno i drugo je samo buka.
Crkve se, u najvećem broju slučajeva, nalaze na istom mjestu stotinama godina i cijelo to vrijeme zvone...onaj tko to ne može podnijeti jer mu smeta buka, ne bi trebao kupovati ili iznajmljivati stan u blizini crkve.
S noćnim klubovima je drukčije. Ako ti netko napravi noćni klub pod prozorom, normalno da mora zadovoljiti sve propise u vezi buke...jer ne nalazi se taj klub na tom mjestu stotine godina.
Tarapanaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:29   #75
Quote:
Tarapanaaa kaže: Pogledaj post
Crkve se, u najvećem broju slučajeva, nalaze na istom mjestu stotinama godina i cijelo to vrijeme zvone...onaj tko to ne može podnijeti jer mu smeta buka, ne bi trebao kupovati ili iznajmljivati stan u blizini crkve.
S noćnim klubovima je drukčije. Ako ti netko napravi noćni klub pod prozorom, normalno da mora zadovoljiti sve propise u vezi buke...jer ne nalazi se taj klub na tom mjestu stotine godina.

veza između stoljetnog postojanja i nepostojanja - vrijedna je divljenja, ali ne i zdrave logike
crkva se mora držati reda, kao i svi ostali.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:40   #76
Quote:
Tarapanaaa kaže: Pogledaj post
Crkve se, u najvećem broju slučajeva, nalaze na istom mjestu stotinama godina i cijelo to vrijeme zvone...onaj tko to ne može podnijeti jer mu smeta buka, ne bi trebao kupovati ili iznajmljivati stan u blizini crkve.
S noćnim klubovima je drukčije. Ako ti netko napravi noćni klub pod prozorom, normalno da mora zadovoljiti sve propise u vezi buke...jer ne nalazi se taj klub na tom mjestu stotine godina.
i stotinama godina nije bilo automata koji je zvonio na struju nego je zvonar prije mise pozvonio i to je bilo to....

a kao što rekoh ima crkava bez zvona koje zvone iz zvučnika
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:44   #77
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
i stotinama godina nije bilo automata koji je zvonio na struju nego je zvonar prije mise pozvonio i to je bilo to....

a kao što rekoh ima crkava bez zvona koje zvone iz zvučnika
Zvuk iz zvučnika je slabiji nego da imaju pravo zvono. Trebalo bi ti biti drago.
Tarapanaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:47   #78
Quote:
Tarapanaaa kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da ljude koji se na popisu stanovništva deklariraju kao katolici zaboli ona stvar jel ćeš ti vjerovati da su oni pravi katolici ili ne?
Ne da ne vjerujem, tvrdim da je popis stanovništva bezvrijedan, jer čin deklariranja katolikom ne košta ništa.

Da se plaća crkveni porez, hop, puf, odjednom bi Hrvatska bila puna ateista...
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:51   #79
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
nemirni i dovedeni do ludila, samo još trebaju trešteću zvonjavu u svojoj blizini
za sve postoji neki kućni red i mir.
tako bi trebalo biti i za crkvu.
Vrijedi li to onda i za npr. ZET ?? Ima puno ljudi koji žive blizu tramvaja i cijelu noć ih moraju slušati ??Vrijedi li za aute ?? Za rane dostave kruha u mlijeka ?? Ako ćemo tako postaviti stvari onda ne treba nitko ići u S.Koreju jer je S. Koreja došla k nama...
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:52   #80
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ne možeš tražiti zabranu nečega ako nemaš dokaz za to, stavljanjem zvonjave iznad zakona na ustavnoj razini stvara se temelj za tražanje zabrane zvonjave a ako ne upali ovdje postoji Strasbur
Da ponovim, još jednom, polako....

Stavljanje zvonjave u vremenski okvir NIJE preduvjet za potpunu zabranu...

Jednako kao što građevinski radovi isto ne idu van okvira 7-19 pa to NIJE preduvjet za njihovu potpunu zabranu. Ili misliš da će se jednom zabraniti i građevinski radovi
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.