Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2013., 10:09   #81
Najveća bi mi bila želja pomagati djeci u africi
brzalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 09:39   #82
Ja bih željela pomagati siromašnim i bolesnim ljudima. Odnosno svima kojima je potrebna pomoć
brzalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 16:07   #83
najgluplji odgovor, ko da si miss.
pomaži djeci u africi tako da ne bacaš hranu i da štediš vodu i naftu, sve sirovine, da ne kupuješ banane i mobitele i slično.
to je ko da kažeš, htjela bi živjet na marsu i otvorit svoj restoran. nemoguće je pomagat djeci u africi, treba izvan afrike pomagat djeci afrike.

al da ne budem oftopičar
- Što bih volio/ljela raditi kad ne bih imao/la nikakavih obveza ?
pokazati i dokazati ljudima primjerom kako se može živjet racionalno i sretno istovremeno.
konkretno, implementirati 'redneck' zelenu tehnologju u kućanstva, koristiti dostupne materale i resurse oko njihovog 'staništa' i naučiti ih kako da to sami rade. istovremeno, za svaku osobu i njezino stanište smišljati kreativne, nejednolične solucije iz njima dostupnih resursa.

- Što me čini veoma sretnim/om? Što me nasmijava ?
tuđa sreća. smijeh (je zarazan).

- Zbog čega mi srce zatreperi ili mi se emocije uzburkaju ? Za čim čeznem ?
zbog nove spoznaje. za slobodom od ekonomske ovisnosti, želim imati novaca toliko da ne marim o njima tj da svaku ideju mogu provesti u djelo, a obećavam da te ideje ne bi bile sebične. zapravo želim da novci ne postoje, ali zasad moguće samo u manjim zajednicama.


- Što bih volio/ljela raditi da pomognem drugima ?
rekao sam u prvom odgovoru.

- Koje bih osobine želio/ljela imati ili ojačati ?
čisto i fluentno razmišljanje i isto takvo verbalno iznošenje zamisli.

- Što želim od svoje obitelji i prijatelja ?
da me podržavaju i pomognu savjetima ili konstruktivnim kritikama i kad je moguće, pomognu u ostvarenju mojih ideja.

- Što želim od ostalih ?
da ne osuđuju na prvu riječ, ne okreću glavu i ne odmahuju rukom, nego pričekaju izvršenje zamišljenog do kraja.

- Kako se moj najbolji prijatelj/ica i ja zabavljamo ?
razmjenom ideja i planova u raspravi. ili nogometom/tenisom, jedno je mentalna zabava, drugo fizička.

- Što sam običavao/la raditi, a sada to jednostavno ne mogu ?
sve što rade mladi.

- Kad ne bi morao/la razmišljati o novcu, čime bih se bavio/la ?
već sam rekao dvaput.

- Kad bih to imao/imala, bio/la ili mogao/la raditi, što bih time dobio/la i kako bih se zbog toga osječao/la ?
dobio bih osjećaj korisnosti i motivaciju za još više takvog rada. ovako imam osjećaj nerazumijevanja i frustracije radi nemogućnosti dokazivanja svega ili većeg dijela zamišljenog.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 15:58   #84
Želim biti ja, želim imati dovoljno i želim činiti dobro.
kaplan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 17:22   #85
Quote:
kaplan kaže: Pogledaj post
Želim biti ja, želim imati dovoljno i želim činiti dobro.
a koliko je to dovoljno?
setalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 10:37   #86
Quote:
setalica kaže: Pogledaj post
a koliko je to dovoljno?
Dovoljno je toliko koliko imam.
kaplan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 21:41   #87
Volio bih imati jedno 15.000kn svaki mjesec, svoju kuću negdje uz rijeku ili more 1 pasa i par mačaka. Ima li ko prijedlog kako da osiguram 15kk mjesečno hehehe
Microban is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 22:00   #88
Želim pobijediti svoju lijenost, skupiti hrabrost i izvest neizvedivo. W!sh me lucki
emeraldk1d is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 22:41   #89
Želim da prebrodimo sva trojica maminu smrt nekako, želim se baviti stvaranjem glazbe kao stalnim zanimanjem, želim se riješiti okp-a i ostalih šitluka koji me svakodnevno krkaju u mozak, želim se naučiti nositi s mizofonijom tako da nemam potrebu izderati se na nekog čim proizvede neki zvuk koji me iritira, želim biti bolji kao osoba, a ne dopustiti da loš dio mene prevlada, želim završiti bar ovaj preddiplomski...
Mystery phantom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 16:40   #90
Vidim da pojedinci pišu kako bi voljeli postati bolje osobe, osloboditi se nekih problema, postati sretniji i uspješniji itd. Možete pogledati moju temu "Savjeti za bolji život".

U njoj sam napisao najbolje savjete iz stotina pročitanih knjiga, osobnog i tuđeg iskusva, grupirao ih da budu pregledne, te maksimalno pojednostavnio. Tekst ima samo 18 stranica, te lako možete pročitati samo ono što vas zanima. Nadam se da će nekome pomoći
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život

Zadnje uređivanje zoki89 : 26.08.2013. at 17:36.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 16:49   #91
ja iskreno, imam samo jedan savjet za bolji život, slijediti svoj san.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 01:27   #92
prije svega, treba imati san...

Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
ja iskreno, imam samo jedan savjet za bolji život, slijediti svoj san.
crazy-cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 04:41   #93
Quote:
crazy-cat kaže: Pogledaj post
prije svega, treba imati san...
Tada ga potraži Proučavaj različite stvari, zanimaja, hobije, isprobaj nešto, razgovaraj o tuđim iskustvima, te ćeš lakše shvatiti što želiš. Također razmišljaj o stilu života koji ti odgovara: s partnerom, samostalno, putovanja, poslovni život, ljubavni i obiteljski, pomaganje životinjama i ljudima, neka kombinacija navedenog itd.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 23:44   #94
Što bih volio/ljela raditi kad ne bih imao/la nikakavih obveza ?

Čitati knjige, naučiti barem još 2 starna jezika, svirati klavir (jer nisam svirala od svoje 12.godine), ići na jahanje i streljaštvo s prijateljicom, proučavati svijet kroz knjige i iskustva
- Što me čini veoma sretnim/om? Što me nasmijava ?

veoma sretnom me čine nedjeljni obiteljski ručkovi kad smo svi zajedno, putovanja, a nasmijava me moja draga prijateljica i humoristične serije koje gledam s majkom kad imam vremena

- Zbog čega mi srce zatreperi ili mi se emocije uzburkaju ? Za čim čeznem ?

srce mi zatreperi kad prvi puta posjetim neko mjesto ili kad čitam knjigu pa dođem do najzanimljivijeg dijela... zatreperi i kad sretnem dragu osobu koju dugo nisam vidjela. čeznem za starim prijateljem i putovanjima

- Što bih volio/ljela raditi da pomognem drugima ?

već volontiram u jednoj bolnici

- Koje bih osobine želio/ljela imati ili ojačati ?

ambicioznost bih željela pojačati

- Što želim od svoje obitelji i prijatelja ?

iskrenost, odanost, oslonac, sreću, slaganje

- Što želim od ostalih ?

poštovanje i priznanje mog truda i zalaganja

- Kako se moj najbolji prijatelj/ica i ja zabavljamo ?

izlazimo,razgovaramo, putujemo, gledamo serije, komentiramo knjige, šetamo, idemo na jahanje

- Što sam običavao/la raditi, a sada to jednostavno ne mogu ?

čitala knjige, pjevala u crkvenom zboru

- Kad ne bi morao/la razmišljati o novcu, čime bih se bavio/la ?

zalaganjem protiv nasilja i sexualnog zlostavljanja nad djecom, ženama i starijim ljudima

- Kad bih to imao/imala, bio/la ili mogao/la raditi, što bih time dobio/la i kako bih se zbog toga osječao/la ?

dobila bih to da konačno pravda djeluje jer ne vjerujem u pravdu (nažalost, a pravnica sam) i sve frustracije jer se loši ljudi zbog loši djela izvuku, sve te frustracije bi nestale
__________________
Svatko ubija onoga koga voli. Netko gorkim pogledom, netko riječju laskavom... Netko voli premalo, netko previše...Netko kupuje, a netko prodaje.
žana guja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 18:07   #95
nemam pojma niti što želim biti niti što želim činiti.

s vremena na vrijeme se motiviram poznatom pjesmom sunscreen baz luhrmana, pogotovo onim stihom kad kaže "don't feel guilty if you don't know what you want to do in your life, the most interesting people I know didn’t know at 22 what they wanted to do with their lives, some of the most interesting 40 year olds I know still don’t"

ali znao ovo bit jako zbunjujuće i depresivno, kad ne znaš što želiš.

jedino bih mogla odgovorit na pitanje što bih voljela imati, a to je novac. imati se ne može ništa drugo pametno
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 22:27   #96
- Što bih volio/ljela raditi kad ne bih imao/la nikakavih obveza ?
putovat, sadit bašću možda, bavit se nečim kreativnim, družit se

- Što me čini veoma sretnim/om? Što me nasmijava ?
ljudi koji su mi dragi, crtići neki

- Zbog čega mi srce zatreperi ili mi se emocije uzburkaju ? Za čim čeznem ?
ajoj treperenje od nekih dobrih pjesama, od neke dobre umjetnosti.. a neam pojma jel čeznem za ičim. možda mirnijim svijetom, nekom tišinom, nekom prirodom.

- Što bih volio/ljela raditi da pomognem drugima ?
ukinit kapitalizam, poubijat političare, inače mislim da i nema nade za ljude, pa ono.

- Koje bih osobine želio/ljela imati ili ojačati ?
neam pojma. nemam neke želje.

- Što želim od svoje obitelji i prijatelja ?
pa ono, da me vole kao.

- Što želim od ostalih ?
da postanu malo više svjesni sebe

- Kad ne bi morao/la razmišljati o novcu, čime bih se bavio/la ?
umjetnost neka- slikanje, crtanje, pisanje, učenje zanimljivih stvari, nešto sa svemirom

- Kad bih to imala, bila ili mogla raditi, što bih time dobila i kako bih se zbog toga osječala ?
neam pojma ako se nije desilo još. možda bi mi i dosadilo nakon nekog vremena radit samo to.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 09:35   #97
Ja bih htjela živjet na selu i uzgajat životnjie, uzgajat povrće i ljekovite bilje i naravno sve to prodavat i živit od toga. zatim proizvodila bi i sireve i maslac od domaćeg mlijeka, a sve to naravno uz bolju polovicu Htjela bi se maknut iz Zagreba što dalje,bez obzira što svi pričaju da bi najrađe u Zagreb, ja bi što dalje iz Zagreba Negdje gdje se sporije živi, gdje je manje stresa, gdje se ljudi još imaju vremena družit jedni s drugima, i gdje "Čovijek čovijeku nije vuk već prijatelj i potpora".

To što sam navela nepostoji, al nešto približno slično tome
jelenkoo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 10:26   #98
Quote:
Lila R. kaže: Pogledaj post
jedino bih mogla odgovorit na pitanje što bih voljela imati, a to je novac. imati se ne može ništa drugo pametno
Zdravlje? Ljubav? Prijatelj?
polonaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 22:05   #99
Nemam cilj

Evo ovako, imam problem koji je nastao nedavno pa sam se pitao jeli itko prošao kroz sličnu situaciju i ima savjet. Problem je što nemam nikakvih želja niti ambicija u životu.
Malo o mojoj situaciji- Imam 20 godina, na fakultetu sam, imam novca, prilično sam zgodan i apsolutno ništa mi ne fali, ali moj jedini pokretač je da ne budem teret obitelji.
Oduvijek sam se pitao mnogo stvari o svijetu i pošto sam živio u malom dosadnom selu imao sam mnogo vremena za razmišljanje i proučavanje svijeta oko sebe. Većinu vremena sam provodio tako i želja mi je bila postati znanstvenik. Odrastao sam i počeo sam shvaćati slabost znanost i njenu relativnost, ali još sam imao želju spoznati.
Tada sam se jednog dana probudio i u mom mozgu više nije postojala niti jedna kontradikcija niti nepoznanica za koju sam vjerovao da je riješiva. Više nisam imao potrebu za razmišljanjem.
Sada zbunjen plutam kroz vrijeme a jedina želja mi je želja za željom
Kako se izvuči iz besciljnosti, kako se uvjeriti u neku vrijednost, makar lažnu?
Da stvar bude gora moj potencijal je ogroman, nikad nisam upoznao nekog čija bi se inteligencija mogla mjeriti s mojom.
__________________
'Grown adults refusing to take medicine in favour of prayer is my favourite form of natural selection.' - Ricky Gervais.
Atronach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 22:42   #100
Slicna situacija kod mene, samo sto se ja ne uzdižem u nebesa poput tebe, nemam love kao i ti, ali ono sto mene koci jest sto ne vidim smisao svega oko sebe. A onda odmah nema niti cilja.
Uncommon Man is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.