Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2009., 17:52   #1001
Uh ma jedem ja
Vim Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 16:20   #1002
Kakva su vam iskustva sa kanama iz Lusha
Koristila sam caca maron, i bila zadovoljna, onda mi je prijateljica rekla da mi je kosa precrvena od nje pa bih sad isprobala onu smeđu .....
Uglavnom hoću više smeđu boju, ali bojim se da ne ispadnem pretamna... Kakva je vam bila ta nijansa, caca brun, prirodno imam srednje smeđu boju koju moja frizerka zove "mišji ton"
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 20:57   #1003
Jel mi može netko objasnit kako se ta kana stavlja na kosu, da sad ne čitam sve od početka, please... imam 18, a već sam počela sijedit. imam smeđu kosu pa bi se farbala u smeđu da ne mijenjam boju, ali se nekako bojim jer o tome ne znam ništa a frizeri više i ne farbaju s kanom. Malo mi molim vas pojasnite kak se sve to izvodi, koliko dugo izdrži boja, odn. nakon koliko vremena treba ponoviti postupak. Imam dosta slabu kosu jer mi je prije 3 mijeseca počela dosta ispadati i frčkava je pa je ne želim uništavati sa ovim običnim bojama koje su prepune kemikalija jer se bojim da mi još jače ne počne ispadati... MOLIM VAS POMOZITE!!!!
Octica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 06:40   #1004
Pogledaj stranicu hennaforhair.com tamo ces naci puno prakticnih savjeta i uputa

recimo ovo http://www.hennaforhair.com/techniques/index.html
Nesi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 20:19   #1005
Quote:
octopusssy kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko objasnit kako se ta kana stavlja na kosu,...
Ovako ja se farbam kanom iz dm-a. (ona persiana nešto)
Imam smeđu kosu,ali se farbam crvenom kanom.
I kanom ne možeš promijeniti boju kose.
Ja,primjerice,nisam crvena od kane,nego smeđa,ali nešto toplije smeđa od kane.
Jedino se na suncu primijeti jak crveni odsjaj,pa bi se moglo pomisliti da sam crvena. Ali,kad sam u unutarnjim prostorijama,niti nema neke velike razlike.
Sad,sa sijedima ne znam jer ih još nemam. Ali,vjerovatno će ti crvena kana ofarbati sijede vlasi u crveno.

meni se kana ne ispire. naravno da kad perem kosu da su početku (prvih mjesec dana) curi crveno (ali ne jako),ali ne ispire se. Naime,molekule kane vežu se za keratin u kosi i crveni odsjaj je trajan.

Ja sam se prva 2-3 puta kanirala jednom u mjesec i pol,a sad je eto,prošlo već 3 mjeseca otkada sam se zadnji put kanirala.
Izrast se ne vidi jako,barem ne meni.

Postupak:
*uzmeš keramičku padelicu za cornfleakes, ili ne znam,neku plastičnu padelicu,čašicu od velikog voćnog jogurta,bilo što.

*istreseš kanu unutra

*iscijediš limun (možeš i grejp ili naranču, ocat ne preporučam jer ćeš dosta dugo ˝mirisati˝) i uliješ ga u kanu

*dodaš neki čaj mlačni (ja od kamilice stavim,može i šipak,borovnica)

* ja u sve to dodam još i žlicu meda (neki dodaju još i cimet,crvenu papriku,ali ja radije ne da mi ne iziritira vlasište)

*sve izmiješaš,ne smije biti pregusto,ali niti prerijetko. Nešto kao recimo čvrsti jogurt ti treba doći.

*pustim jedno 2 sata da kana pusti boju

E onda odeš u kupaonicu. Preporučam ti da imaš neku staru majicu,jer fleke ne idu ča. Odnosno,ja imam i staru majicu,a još se i ogrnem starim šugamanom.
Navlaži si kosu malo,obuci rukavice i rukama si stavljaš to blato na glavu. Kuhinjskom folijom si omotaj glavu,obuci kapicu za tuširanje i drži to na glavi najmanje 2 sata. Ja držim oko 3 sata.

Skidanje: napuniš si kadu vodom,i zaroniš si glavu,tj.,kosu. Nakon toga šamponiraš. Jednom ili dvaput. Po potrebi.

Ja se moram uskoro kanirati. Ali stalno odgađam jer mi je hladno i nikako da se ˝uhvatim posla˝.
__________________
A man never tells you anything until you contradict him.
George Bernard Shaw
Stupid Cupid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 22:26   #1006
hvala ti puno
Octica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 15:24   #1007
Quote:
octopusssy kaže: Pogledaj post
hvala ti puno
nema na čemu.
zaboravila sam napisati da je taj MED proizvoljan,znači,ne moraš ga staviti. Nisam ga ni ja stavljala prva dva puta.

a kuhinjska folija: pod tim nisam mislila na alufoliju,nego na onu običnu plastičnu.
__________________
A man never tells you anything until you contradict him.
George Bernard Shaw
Stupid Cupid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 19:52   #1008
Nikada nisam vjerovala u kane (sem u crvene)niti sam ih voljela ali kako je i kod nas otvoren taj Lush molila bih djevojke koje su koristile kane iz Lusha da mi kazu kakve su,kako djeluju na kosu,da li se primaju i kakve nijanse imaju.Hvala
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 15:32   #1009
e ovak, prije sam se kanirala, a onda prešla na farbe za kosu. vratila bi se kaniranju pa me zanima jel se mogu kanirati a da ne bude neželjenih posljedica tip zelene kose i slično? zadnji put sam se farbala u 11.mjesecu i to onom farbom koja bude na kosi 10 minuta.
__________________
21.8.2009. moja srećica <3
mikamika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 16:21   #1010
Quote:
mikamika kaže: Pogledaj post
e ovak, prije sam se kanirala, a onda prešla na farbe za kosu. vratila bi se kaniranju pa me zanima jel se mogu kanirati a da ne bude neželjenih posljedica tip zelene kose i slično? zadnji put sam se farbala u 11.mjesecu i to onom farbom koja bude na kosi 10 minuta.
Ako koristiš čistu kanu ne bi trebalo biti problema. Pod čistom kanom mislim na kanu bez ikakvih primjesa (bez indiga, mineralnih soli itd.)
Ja se redovito farbam i kaniram naizmjence i nisam pozelenila. Još.
chmichak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 22:30   #1011
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva sa kanama iz Lusha
Koristila sam caca maron, i bila zadovoljna, onda mi je prijateljica rekla da mi je kosa precrvena od nje pa bih sad isprobala onu smeđu .....
Uglavnom hoću više smeđu boju, ali bojim se da ne ispadnem pretamna... Kakva je vam bila ta nijansa, caca brun, prirodno imam srednje smeđu boju koju moja frizerka zove "mišji ton"
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
Nikada nisam vjerovala u kane (sem u crvene)niti sam ih voljela ali kako je i kod nas otvoren taj Lush molila bih djevojke koje su koristile kane iz Lusha da mi kazu kakve su,kako djeluju na kosu,da li se primaju i kakve nijanse imaju.Hvala
Ja sam se kanirala par puta Lushevom smeđom kanom, caca brun. Tamnije kane se, za razliku od klasičnih crvenih, odmah stavljaju na kosu (budući da je u sastavu pretežno indigo), a ne ostavlja se poput kane da odstoji da se boja razvije (ako sam što krivo shvatila, neka me iskusnije cure isprave). Prvi put kada sam se kanirala, rastapala sam te velike kocke toplom vodom, no to je toliko dugo trajalo da je indigo očito izgubio svoja svojstva, budući da mi niti nakon 8h držanja nije ostavilo boju. Sljedeći put sam kanu prvo naribala, a zatim rastopila vodom te odmah stavila na kosu. Držala sam punih 8h i razlika je bila jasno vidljiva, baš lijepa, tamna, smeđa boja.
@libertango, vjerujem da ti neće jako potamniti ako držiš kraće kanu na kosi, probaj prvi put držati samo koji sat.
@Neuhvatljivaa, imaš par nijansi u Lushu, crvenu, smeđu (mislim da čak i dvije nijanse smeđe) i crnu. Prvi put ima puno zezancije i čišćenja, ali već drugi put sve ide brže i lakše. Meni se jako sviđa kosa na dodir nakon kaniranja i lijepo se sjaji. Čak mi i se sviđa i miris kose (iako, tokom samog kaniranja grozno smrdi! ).
margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 12:53   #1012
margot,hvala ti puno.Htjela sam samo da pitam mada sam uvjek bila protivnik kane svake sem crvene i nebih je upotrijebila ali me zanima vase misljenje o toj Lush kani jer sam cula da je svi hvale
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 13:42   #1013
Danas bila u dm-u i malo bacim pogled na kane. Prije su sve tri vrste (kesten,mahagonij,crvena) imale istu cijenu-18.90 kn. A sada je kesten 23.90,a mahagonij 25.90. ma mislim,nisu normalni tako poskupiti. Crvena je i dalje 18.90 i sad ne znam dal da napravim zalihe doma ili ne. Jedna vrećica ima 80 grama. A za jedno kaniranje meni treba najmanje 1 i pol do dvije vrećice.
Baš su bezobrazni tako poskupiti,a ruku na srce,pa i nije im bogzna kakva kvaliteta.
Joj,kad će otvoriti Muller u Rijeci...
__________________
A man never tells you anything until you contradict him.
George Bernard Shaw
Stupid Cupid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 17:56   #1014
Quote:
Stupid Cupid kaže: Pogledaj post
Danas bila u dm-u i malo bacim pogled na kane. Prije su sve tri vrste (kesten,mahagonij,crvena) imale istu cijenu-18.90 kn. A sada je kesten 23.90,a mahagonij 25.90. ma mislim,nisu normalni tako poskupiti. Crvena je i dalje 18.90 i sad ne znam dal da napravim zalihe doma ili ne. Jedna vrećica ima 80 grama. A za jedno kaniranje meni treba najmanje 1 i pol do dvije vrećice.
Baš su bezobrazni tako poskupiti,a ruku na srce,pa i nije im bogzna kakva kvaliteta.
Joj,kad će otvoriti Muller u Rijeci...
Koja gamad!
Znaš kolko je ta kana koštala prije par godina u Sloboštini u dućanu od Pino-Trade-a - 7 kuna! U dm-u je tad bila više nego duplo više. Ja sam znala uzet po 6-7 kutija jer nisam često išla na tu stranu.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 18:31   #1015
Sjećam se kad je u dm-u koštala 14 kn,e pa onda su poskupili na 19,a sad je mahagonij 26 kn! Ja koristim crvenu,ali svejedno...Mislim da nije u redu da tako poskupe..Kao prvo to niti nije nova pošiljka,pogledala sam datum pakiranja je veljača 2009.! Znači,pred godinu dana! A nije ni neka kvaliteta: mama mi je rekla da kad se ona tamo 1970-ih kanirala,njoj su ruke ostajale crvene crvene,a meni sada je tek neka slaba smeđe narančasta..
Ja koristim tu Persianu iz dm-a jer nemam drugog izbora: Lush ne volim,ona iz bio&bio je još i skuplja,Muller nemamo..
__________________
A man never tells you anything until you contradict him.
George Bernard Shaw
Stupid Cupid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 21:24   #1016
Koja stoka I ja se sjećam kad je Persiana bila manje od 10kn. A puna je pijeska i boji slabo. I meni je Mueller već preskupa, pogotovo jer se volim često kanirat (imam par (khm...) sijedih), treba opet krenut u indijske dućane tražit...
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 11:24   #1017
Muller kana je sada prešla cijenu od 30 kn, mislim da je oko 31-32 i nešto sitno, barem je bilo zadnji put kada sam gledala - prestrašno!
Već dugo nisam bila u onom Indian shopu u Jurišićevoj, zadnji put kada sam pitala nisu imali, ali kao trebali su dobiti. Baš se moram zaletiti tamo, jer ovo je prestrašno postalo
Vim Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 12:20   #1018
Koliko grama ima ova Muller kana? Ova Persiana ima samo 80 grama. Pročitala sam ovdje da cure iz Zagreba kupuju kanu u indijskom,pa sam se i ja prije koji mjesec zaletila do indijskog u Rijeci. Na upit imaju li kanu,žena me skoro izbacila iz dućana. Počela je govoriti kako još najbolje da drži i šampone,deterdžente,kalodont.. ajoooj...
Ne znam. Probat ću frendicu koja ide u Trst pitat da mi donese ako nađe. Zna li itko gdje se kupuje kana u Trstu? Neka mi javi,please.
__________________
A man never tells you anything until you contradict him.
George Bernard Shaw
Stupid Cupid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 12:27   #1019
Joj, netko je uzimao kanu ili cassiu u Trstu tu na ovom pdf-u, al ne sjećam se tko.
80 g samo? Mueller ima 100g.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 20:00   #1020
Quote:
Stupid Cupid kaže: Pogledaj post
...
Ne znam. Probat ću frendicu koja ide u Trst pitat da mi donese ako nađe. Zna li itko gdje se kupuje kana u Trstu? Neka mi javi,please.
Ja! Ja!

U centru Trsta kad ideš prema gore od Upima i Coina, na istoj strani ceste imaš dvije male parfumerijice. Jedna se zove Erba Matta, druga ne znam. Tamo ima svakojakih kana. Ali u većini tih njihovim malih žgabucina ima kane.
Ja sam kupovala u staklenoj teglici dođe oko 7 eura 150 g, ali ima jeftinijih i raznih proizvođača.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.