Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2014., 19:02   #1
Smije li se Neofen kombinirati s Lupocetom kod snižavanja temperature odrasloj osobi?

Dakle, ne vjerujem da imam još mnogo za dodati ovdje, samo me zanimalo smiju li se kombinirati Neofen s Lupocetom 500mg u svrhu snižavanja temperature koja je vrlo visoka (39.6)?

Zahvaljujem!
seduction is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 19:46   #2
Quote:
seduction kaže: Pogledaj post
Dakle, ne vjerujem da imam još mnogo za dodati ovdje, samo me zanimalo smiju li se kombinirati Neofen s Lupocetom 500mg u svrhu snižavanja temperature koja je vrlo visoka (39.6)?

Zahvaljujem!
neka ti radije odgovori neki od doktora na forumu , nisam siguran dali se smije ali ja sam kombinirao mnogo puta.
Neofen je ubiti ibuprofen a lupocet paracetamol . mnogo puta sam znao popit Lupocet pa ako mi temperatura nije padala popio bi Ibuprofen jer je on jače djeluje na snižavanje temperature
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 20:26   #3
Ako nema kontraindikacija za bilo koji od ta dva lijeka, kombinacija je OK.
Dapače, ako postoji potreba, može npr. Neofen 400mg pa za cca 2-4 h Lupocet, pa za cca 2-4h opet Neofen 400

Naravno, preduvjet je utvrditi uzrok vrućice (npr.ako je potrebno ipak antibiotsko liječenje...)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 09:36   #4
39.6 temp bar tako kaze pedica moje djece,najcesce ima bakterijskog uzrocnika, ako se radi o inace zdravoj osobi.No s tako visokom temp. svakako bi trebalo posjetiti LOMa jer skidanje temp. bez da se rijesi uzrocnik moze biti prikrivanje simptoma koje moze kasnije prouzrociti puno teze i ozbiljnije probleme.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.