Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2016., 22:04   #921
Ok, vratili se s GO i našli jednog žohara u kuhinji kako bježi. Gadan, crni, velik 3 cm. Idući dan pretresli špajzu i našli ih 3 u kutiji s alatom. Sve smo ih potamanili, počistili špajzu i pobacali bumortin po kuhinji, kupaonici i špajzi.

Da li je potrebno zvati deratizaciju? Nismo vidjeli ni jednog od kad smo ih fizički potamanili. Je li potrebno bumortin sipati i po ostatku stana? Čini mi se da su svi valjčići još uvijek na mjestu pa nisam sigurna u djelotvornost..

Potrošili smo i bocu alkohola da sve dezinficiramo, bljak
kalurim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 01:48   #922
Užaaas!!

Dragi ljudi, ja sam u unajmljenom stanu i eto i kod mene se pojavili pred par tjedana žohari u Rijeci. Bila je dezinskecija prošli ponedjeljak (6.6.). Odmah sljedeći dan sam se vratila kući popodne i otišla popiti vode a u praznom sudoperu me dočekao ogroman crni žohar koji pokušava izaći iz njega ali ne može. Usput sam našla po stanu sedam mrtvih žohara, i smeđih i crnim i malih i velikih. Od tada sam u strahu i gađenju. niti spavam i bojim se da ih ne prenesem u drugi stan. Najviše me trenutno brinu sušila za robu jer imaju rupice na nogama i ne znam jesu li možda u njima ostavili jajašca... mislila sam sa sajlom proći kriz cijelu cijev. Hoće li to biti dovoljno? Nova su sušila i stvarno ih ne želim baciti. Da bude još gora situacija, na terasi (u prizemlju stare zgrade živim) sam jučer pronašla otvorena i suha jajašca žohara, po slikama na netu, tri ooteke crnih žohara i jedna njemačkih smeđih žohara. Izgubila sam glavu do sada. Jučer sam pometala pod i pronašla nekoliko mrtvih bijelih tek izlegnutih žohara, ali danas sam isto takvog bijelkastog pronašla kako potpuno živahno šeta kuhinjskim podom. U dezinsekciji mi je rečeno kako ne smijem prati pod i nisam ga prala ali sam pomela nekoliko puta. Je li moguće da je to odnijelo otrov?? Selim se za tjedan dana u drugi stan pa bih molila još koji savjet kako da ne prenesem žohare. Oprostite na dugom postu, ali svim mojim prijateljima sam već dosadna s time, a ja ću poludit!!!!!
Afrikanka RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 12:01   #923
Imam dvije slike na stranici: http://imgur.com/a/tSYUm
Živim u stanu skoro 9 mjeseci, nisam apsolutno ništa groteskno viđao sve do prije mjesec dana, kada sam naišao na ovo. Živio sam u stanu sa žoharima prije i ovo sam identificirao već kao žohara. No, problem je u tome što su žohari koje sam ja imao bili smeđi (njemački) i većinom su trčali i skakali po kuhinji itd. No, ova stvar hoda jako sporo i ne reagira na to kada upalim svjetlo. Prvi put kad sam upalio svjetlo počelo je letjeti prema lampi. Kako sam upalio drugo odletjelo prema tom svjetlu. Kukca sam ubio, i pretpostavio da je ušao izvana, jer sam držao prozore otvorene bez mreže. To je bio početak devetog negdje. Cijeli stan pretresem, pregledam... Obzirom da je bio u ormaru, najviše sam tu pregledao, po kauču itd, sve stvari izvadio - ništa. No evo sad prošlo mjesec dana i nađem gospodina u kupaoni kako se mirno i polako šeta. Upalim svjetlo, isto ne reagira, nastavlja dalje da jako sporo tetura okolo. Tek kad sam ga pošpricao je malo poskočio i dočekao svoj kraj. Kupaona je bila zatvorena i nije mogao ući iz dnevne sobe (možda je prošli put ušao u dnevnu iz kupaone, o čemu nisam razmišljao, a da nisam vidio). Prozor u kupaoni je bio otvoren opet, a sada se pitam, pobogu, je li netko vidio te stvari i što su i dolaze li izvana, jesu li žohari i koja vrsta, što pobogu? Sada ću detaljnije pretresti stan, ali me zanima ima li tko kakvih dodatnih informacija... Dodatna okolnost da živim u pregrađu i nema stambenih zgrada okolo uopće.

Zadnje uređivanje jickso : 01.10.2016. at 12:13.
jickso is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 12:17   #924
Quote:
Afrikanka RI kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, ja sam u unajmljenom stanu i eto i kod mene se pojavili pred par tjedana žohari u Rijeci. Bila je dezinskecija prošli ponedjeljak (6.6.). Odmah sljedeći dan sam se vratila kući popodne i otišla popiti vode a u praznom sudoperu me dočekao ogroman crni žohar koji pokušava izaći iz njega ali ne može. Usput sam našla po stanu sedam mrtvih žohara, i smeđih i crnim i malih i velikih. Od tada sam u strahu i gađenju. niti spavam i bojim se da ih ne prenesem u drugi stan. Najviše me trenutno brinu sušila za robu jer imaju rupice na nogama i ne znam jesu li možda u njima ostavili jajašca... mislila sam sa sajlom proći kriz cijelu cijev. Hoće li to biti dovoljno? Nova su sušila i stvarno ih ne želim baciti. Da bude još gora situacija, na terasi (u prizemlju stare zgrade živim) sam jučer pronašla otvorena i suha jajašca žohara, po slikama na netu, tri ooteke crnih žohara i jedna njemačkih smeđih žohara. Izgubila sam glavu do sada. Jučer sam pometala pod i pronašla nekoliko mrtvih bijelih tek izlegnutih žohara, ali danas sam isto takvog bijelkastog pronašla kako potpuno živahno šeta kuhinjskim podom. U dezinsekciji mi je rečeno kako ne smijem prati pod i nisam ga prala ali sam pomela nekoliko puta. Je li moguće da je to odnijelo otrov?? Selim se za tjedan dana u drugi stan pa bih molila još koji savjet kako da ne prenesem žohare. Oprostite na dugom postu, ali svim mojim prijateljima sam već dosadna s time, a ja ću poludit!!!!!
Stvari dobro pregledaj, odjeću operi, isto pregledaj, nema druge. Druga stvar, možda i bolja, ti je napraviti karantenu za stvari, npr. pitaš prijatelja da ti malo sačuva pa ako ne bude imao žohare, možeš slobodno stvari kod sebe.
jickso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 04:34   #925
Quote:
jickso kaže: Pogledaj post
Imam dvije slike na stranici: http://imgur.com/a/tSYUm
Živim u stanu skoro 9 mjeseci, nisam apsolutno ništa groteskno viđao sve do prije mjesec dana, kada sam naišao na ovo. Živio sam u stanu sa žoharima prije i ovo sam identificirao već kao žohara. No, problem je u tome što su žohari koje sam ja imao bili smeđi (njemački) i većinom su trčali i skakali po kuhinji itd. No, ova stvar hoda jako sporo i ne reagira na to kada upalim svjetlo.
ja bi rekao da su to normalni smeđi žohari samo su jako iscrpljeni i gladni. I moji uspore kad ih malo pritegnem i ne dam im mjesecima do hrane
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 04:36   #926
o meni

evo sad počistio stan , nisam izbaciva smeće dva i pol mjeseca (nebitno zašto za ovu temu)
šokiran što sam ih u hrpi od 2 metra kubična našao samo u kartonskoj kutiji za cipele
i to ne samo ovaj puta, i ovo ljeto slično samo je i pitanju bila kartonska kutija za mlijeko

reklo bi se , vole karton više nego boga vidjet
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 17:13   #927
Quote:
jickso kaže: Pogledaj post
Imam dvije slike na stranici: http://imgur.com/a/tSYUm
Živim u stanu skoro 9 mjeseci, nisam apsolutno ništa groteskno viđao sve do prije mjesec dana, kada sam naišao na ovo. Živio sam u stanu sa žoharima prije i ovo sam identificirao već kao žohara. No, problem je u tome što su žohari koje sam ja imao bili smeđi (njemački) i većinom su trčali i skakali po kuhinji itd. No, ova stvar hoda jako sporo i ne reagira na to kada upalim svjetlo. Prvi put kad sam upalio svjetlo počelo je letjeti prema lampi. Kako sam upalio drugo odletjelo prema tom svjetlu. Kukca sam ubio, i pretpostavio da je ušao izvana, jer sam držao prozore otvorene bez mreže. To je bio početak devetog negdje. Cijeli stan pretresem, pregledam... Obzirom da je bio u ormaru, najviše sam tu pregledao, po kauču itd, sve stvari izvadio - ništa. No evo sad prošlo mjesec dana i nađem gospodina u kupaoni kako se mirno i polako šeta. Upalim svjetlo, isto ne reagira, nastavlja dalje da jako sporo tetura okolo. Tek kad sam ga pošpricao je malo poskočio i dočekao svoj kraj. Kupaona je bila zatvorena i nije mogao ući iz dnevne sobe (možda je prošli put ušao u dnevnu iz kupaone, o čemu nisam razmišljao, a da nisam vidio). Prozor u kupaoni je bio otvoren opet, a sada se pitam, pobogu, je li netko vidio te stvari i što su i dolaze li izvana, jesu li žohari i koja vrsta, što pobogu? Sada ću detaljnije pretresti stan, ali me zanima ima li tko kakvih dodatnih informacija... Dodatna okolnost da živim u pregrađu i nema stambenih zgrada okolo uopće.
O ovome je već pisala čini mi se forumašica marta44, a i ja sam ih primjećivala. Vidim ih samo ljeti, lete na svijetlo i jednom sam jednog vidjela kako je uletio kroz prozor. Kad sam okolo pričala ljudima govorili su da sam luda. Isto izgledaju kao germanski žohari a navodno su to azijski žohari koji za razliku od germanskih jako dobro lete, vole svijetlo i množe se VANI oko kanti za smeće ili slično. Ja sam isto prvo bila u sto muka,a otkad sam ovo saznala jednostavno držim zavjese ljeti. Tu i tamo vidim jednog ali ga mirno zgazim i do idućeg ljeta ništa. Računaj dakle negdje od sedmog do devetog mjeseca da možeš na njih naletjeti. Malo mi je bezveze što sam ove informacije mogla pronaći jedino tu na forumu i na stranim stranicama, u HR se nigdje ne spominje ova nova vrsta žohara iako se spominju neke druge nove leteće vrste... čini mi se nekakav smeđi žohar koji isto živi po vani.
leptir84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 18:48   #928
stiglo je proljeće , krajnje vrijeme za malo počistit po stanu što se nakupljalo od početka studenog
vrijeme i kad se žohari počinju razmnožavati multipliciranom brzinom, reko treba to sasjeći u startu
kao ono šok
ispod hrpe veličine pol jakuševca svega par komada , valjda ih je presjekao onaj kobno ledeni sječanj
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 21:35   #929
Pozdrav svima!

Ne toliko u stanu, ali u podrumu imamo problema sa žoharima.
Velik je prostor, ima puno rupa jer nije ožbukano i naravno puno stvari gdje se mogu zavući.

Koje bi bilo najbolje riješenje? Pročitao sam kako dosta hvale bornu kiselinu. Gdje to uopće ima za kupiti? Pitam u ljekarni - nema, pitam u poljoprivrednoj - nema.
luke123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 19:38   #930
Neka ti netko iz Srbije ili BiH preveze bornu. Ja sam tako nabavljao.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:04   #931
ima neka kreda, pa kad vam neko ide u indiju neka donese kredu a ne štapiće. cijene na ebayu su paprene.

https://www.youtube.com/watch?v=d7l7NaXbjSE
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:21   #932
Ima onaj bumortin. To su mali valjčići. Ja sam to kod mame postavljala i nestali su. Nema ih već preko godinu dana. Kupila a ih u nekoj ljekarni kod trešnjavačkog placa. Mogu se i naručiti online. Zguglajte "bumortin" pa ćete vidjeti.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 01:42   #933
Ima li neko iskustva/savjet vezano za mrezice koje se mogu postavit na ventilaciju? Postoje velike sanse da male crne bube ulaze kroz ventilaciju. Hvala
elenelf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:25   #934
Quote:
elenelf kaže: Pogledaj post
Ima li neko iskustva/savjet vezano za mrezice koje se mogu postavit na ventilaciju? Postoje velike sanse da male crne bube ulaze kroz ventilaciju. Hvala

Efikasno , ali moraš napraviti tako da mrežicu možeš skinuti i oprati jer će ses vremenom nakupiti debele naslage prašine pa neće biti cirkulaciije a nije lijepo ni za vidjeti
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 02:06   #935
Dakle, prije godinu dana uselila sam u stan u najmu tijekom ljeta i tek nakon par tjedana primjetila da se po stanu muvaju žohari. Obzirom da je stanar prije mene, blago receno, bio uzasno neuredan, trebalo mi je puno vremena da stan dovedem u red, pa sam se ponadala kad sve očistim da će biti bolje. Nakupovala sam klopke, špricala Raidom i na kraju kupila Bumortin. Kroz kojih 2 mjeseca, žohari su nestali i nisam ih viđala kojih punih 8 mjeseci. Ali naime, ponovno je došlo ljeto, a s ljetom i žohari. Vidjela sam ih 3-4 u par dana, ponovo sam kupila Bumortin prošli tjedan, ali sad sam upravo prvi puta kad sam se vratila doma naišla na jednog na krevetu! Pročešljala sam sve forume, al bojim se da Bumortin ovaj puta neće biti dovoljan. Ima li još nešto što je efikasnije, novo, a da mogu naći u Zagrebu? Pojavljuju li se i inace ljeti češće?
tenaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:03   #936
Kad nađeš odakle ti ulaze bilo koji otrov će ti biti dobar, ali moraš locirat gdje su našli vrata...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 13:39   #937
Thumbs up Bumortin - najefikasniji provjereno!!!!

evo slučajno sam vidjela temu pa vam mogu reći iz svog osobnog (groznog) iskustva kako smo se riješili invazije žohara i to sad u trajanju dvije godine. Uglavnom živimo u neboderu, deratizaciju rade povremeno preko pričuve i nismo primjetili nikad žohare do prije dvije godine jedno jutro u mačjoj posudici s vodom bio je smeđi utopljenik. Zaključimo da je žohar, valjda je došetao iz nečijeg susjednog stana, kupimo Raid klopku postavimo i kao sve je ok. Nakon nekoliko dana u noći upalim svjetlo u kupaoni, a u kadi dva primjerka. Već lagana panika. Pretražimo stan nigdje ništa. Slijedeću noć uletimo u kupaonu i jedan trči po zidu. Kupimo Raid pjenu za žohare. Posprejamo debelo pjenom sve moguće pozicije. Uglavnom žohari se razmnožili u tjedan dana da ne bi vjerovali. Na moje oči prolaze kroz prepreku od Raid pjene i idu dalje svojim stazama. Špricali smo svim mogućim sredstvima ali bilo ih je sve više i više, za nevjerojati. Uglavnom provjereno: ne udarati žohara papučom jer ako je to ženka iz nje isti tren izlaze deseci malih bijelih žoharčića koji se odmah kreću dalje (vidjela na svoje oči - horor). Na kraju smo bili izbezumljeni i čuli slučajno za Bumortin naranđaste kuglice. S pesimizmom nabavili i postavili na sva moguća mjesta u stanu. Na svoje oči sam vidjela da dolaze do njih i grickaju ih. Tjedan dana nije bilo efekta i mislila sam ništa. Odjednom shvatimo nema ih. I stvarno nema niti jednog jedinog već dvije godine (kuglice redovito preventivno mijenjamo svakih 6 mj). Tako da nije istina da nema žohara u stanu gdje je mačka, Raid pjena i klopka potpuno neefikasni, kuglice zakon ali mora proći vrijeme da prenesu to u gnijezdo i da počne djelovati.
Meduza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 23:55   #938
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Kad nađeš odakle ti ulaze bilo koji otrov će ti biti dobar, ali moraš locirat gdje su našli vrata...
Problem je u tome što živim u stanu gdje su kuhinja i spavaća soba odvojeni staklenim vratima koje držim otvorenima, al ih u predjelu kuhinje uopće ne viđam, već se pojavljuju oko kreveta i ormara. Bumortin je u svim kutevima sobe. Užas, ne spavam već danima od paranoje
tenaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:51   #939
Quote:
tenaj kaže: Pogledaj post
Pojavljuju li se i inace ljeti češće?
ljeti se puno puno brže razmožavaju
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:39   #940
eto ih opet i u mom neboderu, odnosno u neposrednoj blizini mog stana. već tri godine ih nije bilo niotkuda na mojem katu od kadsu došli iz sanitacije i sve poprskali, i sad sam ih prvo počela viđati u prizemlju,a jučer navečer me zadesila noćna mora. dakle, vraćam se ja doma, već krenula stavljati ključ u bravu kad li spazim žohara kako šeta po mojom ulaznim vratima. naravno, u panici se odmičem (odskačem) od vrata i ne znam što ću jer gad i dalje šeta po vratima i ne pokazuje namjeru da negdje ode. i tako, stojim ja u hodniku u kojem stalno nestaje svijetla pa ne mogu pratiti kretanje nesnosne bube (predstavnik stanara uveo rasvijetu na senzore, što se inače super, ali u ovoj situaciji nije) i ne mogu ući u stan. onda sam skupila hrabrosti, uzela otirač, klepnula gada, on pao na pod i počeo juriti stubištem, ja uletjela u stan, dohvatila raid i počela prskati sve oko sebe, cijela vrata, pola stubišta, preventivno i pola stana......skoro ugušila sebe i mačku.
uglavnom, želim pitati (jasno mi je da moram zvati dezinsekciju, kad mene bumartin ne djeluje), budući da ću kroz tjedan dana lakirati parkete a žohari su osjetljiva bića, ima li nade da se relociraju u drugi podobniji habitat nakon lakiranja parketa i smrada laka? pa bi dezinsekciju zvala nakon lakiranja, a do tada spavam s Raidom (zlatnim jer oni drugi niš ne valjaju) pod jastukom.
luda vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.