Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 23:45   #1481
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Le Pen je od mladih dobila 21%, dok je mlađahni zavodnik dobio od istih 18%.
Le Penin potencijal kod mladih je još veći i to bitno, samo joj je računicu poremetio Melenchon koji je iznenada otkrio suverenizam i počeo uzimati iz njezinog bazena. Generalno, Marine može biti sretna,ima svjetlu budućnost što se mladosti tiče, a od 2012. popularnost među mladima joj samo raste:

__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 23:51   #1482
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Strateški je pogriješila u smislu drugog kruga, dikreditirala se odavanjem svih političkih namjera (a i nemože drukčije kad je radikalka, išla si je nabrijati maksimum birača, 9 milijuna kažu je plafon, oni traže retoriku koja napada one druge)..sad će biti ili ili, protiv i za...binarna odluka birača.
Koliko puta je moguće ponoviti neku etiketu bez potrebe da se čak niti ne pokuša objasniti čemu?
Po čemu je ona radikalna?
Može li mi netko objansiti?

Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Gleao sam govor Macrona, on poziva na ujedinjenje
Jeis li možda pogledao i njen govor?
Što je rekla?
Ili nije bitno, nju nećeš ni saslušati, nije ni bitno špta kaže, bitno je koju su joj mediji etiketu nalijepili.


Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
... a nju nije ni spomenuo, a svim ostalima je čestitao na rezultatima.
Naravno, kad su svi ostali dio istog tima
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 01:20   #1483
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Možeš ukazati gdje je taj fantomski eurofanatizam npr na forumu?
Pitam jer ja ovdje vidim samo nacionalistički fanatizam. Nekoliko ljudi, posebno jedna osoba ali doslovno danonoćno, bez iti minute prestanka copy-pejsta jedan te isti post, nastojeći uvjeriti ostale da Le Pen nije onakva kakvom je mediji navodno prikazuju. Ako to nije fanatizam...

S druge strane, ti "eurofanatici", među kojima sam valjda i ja, obzirom da mi se ne sviđa ideja izolacije i uništenja EU, vide širu sliku, u likovima poput Le Pen ili Trumpa jasno ne vide 'zaštitnike naroda', pogotovo ne nekoga tko će učiniti da terorizam iščezne i prisiljeni su dati glas opcijama koje i nisu najidealnije, ali sigurno neće dati glas nekome tko uopće ne predstavlja njihovu ideju društvenog i državnog uređenja.
Imaš ih u establišmentu koliko oceš.A ti si jedan na forumu od zavedenih samo nisi fanatik.Ja sam na vratima svoje sobe zalepio zastavu plavu sa 12 zvezdica (evropska zastava) 1986 i bio sam pro bilo mi je cool progresivna ideja ali ideja se izopačila i iz sve snage sam sad protiv.Ja sam po ubeđenju kosmpolita ali u ovoj bitci sam iz sve snage na strani desnih nacionalnih partija koje bi da zabodu glogolov kolac tom vampiru.Koje je predstavlja pohlepu, banke velike korporacije ovo što oni guraju u svojoj agendi nema nikakve veze sa kapitalizmom više mi liči na komunizam.Levica i to progresivna takođe treba da se probudi ja nerazumem nekog ko je pro union pro labour može da podrži taj nakaradan i truo koncept.
Ljubav u zaledju is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:25   #1484
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Pa ti namjerno trolas. U prvom postu sam napisao da su se mladi okrenuli Melenchonu. Kakvi superlativi. Ali to ne znači da je Lepenka doživjela fijasko kod njih. Doživjela je fijasko, recimo, u Parizu, sa 5 %
Nisam na tebe ni mislio, ali na ovom topicu se jest pisalo da mladi luduju za MLP i slicno.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 07:30   #1485
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatila da je tako nazivaju radi stava o imigraciji i toga sto hoce da Francuska napusti NATO i EU.



E sad, ne znam vise koliko je ovo potonje stav koji i "ljevica" zastupa. Godinama vec nisam u Europi.

S tim da pretpostavljam da bi ona raspisala referendum i dala da ljudi sami izglasaju sto ce i kako ce po pitanju ove druge stavke. Tako da mi njen stav osobno nije bas problematican, dok god ima namjeru ljudima dati da na kraju sami odluce.
Koliko sam shvatio ti misliš da nije u redu da se izađe iz EU, a da se prije toga nema referendum.
ALi ako se da ljudima pravo izbora, i tek ako izglasaju izlazak, OK je da se izađe.

Vidiš, oni koji ne vole LKe Pen smatraju zapravod da ne treba ljudima dozvolit opciju da birjau, nego ejdsnostavno ostat u EU.
Zapravo pravo na izbor ljudima je nešti čime plaše birače.
To je nPrvao na izbor protivnici Le Pen navode kao dokaz da je ona protivnik demokracije.
Liberal, eurofili i slični smatraju da je referendum antidemokratski mehanizam.
Nevjerovatno ali istinito.
Mediji su ti koji plasiraju tu tezu, a ljudi oji pasivno promatraju izbore su ejdnostavno proihvatili tu tezu.
Da je demokracija ne dozvoliti ljudima da odluče, negoda odlučuju političari.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:23   #1486
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Nisam na tebe ni mislio, ali na ovom topicu se jest pisalo da mladi luduju za MLP i slicno.
Mladi su po prirodi buntovnici, i uvijek će biti skloni iz revolta protiv establishmenta glasati "protiv".
Na ovim izborima su Hamon (socijalist) , Macron (centrist, globalist, bankar) i Fillon (republikanac) bili establishment.
Melenchon i Le Penn su protivnici postojeće vladajuće elite.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:33   #1487
Quote:
Ninjamaster kaže: Pogledaj post
Ovo sa medijima je u stvari vrlo veliki problem.

Ako doslovno svi tzv. mainstream mediji koriste istu terminologiju da ju opišu, onda se tu radi o vrlo jakoj i organiziranoj difamacijskoj kampanji koja je, razumno je pretpostaviti, dirigirana. Mogu razumjeti da HRT novinar pročita par rečenica vijesti od Reuters-a i da to prenese kao vijest, ali da veliki i utjecajni "mainstream" mediji svi govore isto, to je onda ozbiljna stvar.

Priča o demokraciji, bez mogućnosti pristupa informacijama, je besmislena.
Tu je demokracija nešto kao kulturno-umjetničko društvo koje izvodi neko staro kolo.
Kao, mediji slikaju ljude koji idu glasati i govore kako je to lijepo i broje izlaznost.
A u stvari se, korištenjem medijske manipulacije, stvara stado ovaca koje poslušno i spremno guštaju u svojem pravu na izborni folklor, u isto vrijeme živeći u diktaturi.

Jeziva situacija.

Pluranost medija ti se na Zapadu svodi da svake novine prenose istu viejst, iz istog izvora, napisanu rukom istog autora.
Imaš bezbroj kanala, a svaki ti donosi isto.
Ista stvar kao da na izborima imaš više ponuđenih opcija, a pod svakom je iso ime.
Doduše, radi se samo o klonovima.

Totaliraz m su donekle razbijen pojavom RT-a i pojvaom neovisnih medija preko društvenih mreža, no Imperij uzvraća udarac i uvdi cenzuru.
Najprije zajedno politika i mediji prokazuju tzv fake news, što im se obilo o glavu, jer bar dio ljudi je kritičan i ne vjeruje dogmatski više politilčarima i medijima koji sviraju u istu trbu s njima, nego traže argumente i dokaze, ne samo lijepnje etiketi po "alternativnim" opcijama poput LePen.

ELite gube borbu i uvode "MInistarstvo istine" koje će biti delegirane od strane političara i korporacija i koje selektirat istinite od neistinitih inormacija.
Najbolji primjer je Francuska koja je valjda išla i najdalje u tome...
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:57   #1488
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Pluranost medija ti se na Zapadu svodi da svake novine prenose istu viejst, iz istog izvora, napisanu rukom istog autora.
Imaš bezbroj kanala, a svaki ti donosi isto.
Ista stvar kao da na izborima imaš više ponuđenih opcija, a pod svakom je iso ime.
To smo odlično vidjeli na primjeru presstitucijskog izvještavanja iz sirijske zvjezdarnice iz Londona.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 11:23   #1489
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Nije u redu ovo sto rade Juncker i neki njemački političari , ali je ljudski potpuno razumljivo . U idućih 5-10 godina se EU treba stabilizirati i napraviti mnoge reforme te je sad sve na kocki sa ovim francuskim izborima. Logično je da će uprijeti svaki atom volje ako može pomoći da Macron pobjedi. Ne znam samo u kojem i čijem svemiru bi nekakva politika izolacije Le Pen bilo kome donijela boljitak.
Zanimljivo je nečlanstvo u >EU nazvati izolacionimom.
SMijem li pogađati? Ovo si pročitao u nekim novinama da nečlanstvo u EU znači izolacionizam, jel tako?

Je li možda Švicarska izolacionistička zemlja?
Pa koliko smao Francusza dnevno ide raditi u Švicarsku?

Zar je to izolacionizam?

Evo, imamo primjer Rusije. Ona jest stvarno pokušana biti izoliranom od strane UEU članica, pls još nekih država od koje je i Japan, SAD i Kanada koje su joj susjedne držae?

I koji je rezutat te izloacije Rusije?
Rast BDP, probijanje na prvo mjesto u proizvodnji žitarica, potpisivanje stotina milijuna ugovora s Velikom Britanijom i SAD-om, te gospodarske projekte sa Kinom vrijedne bilijarde dolaraa.

Kako dakle ne članstvo u EU može biti izolacionizam?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 11:30   #1490
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post
Smiješno je gledati na le pen kao nekoga tko će vas spasiti od islamskog terorizma. Neće moći deporatirati cijelu muslimasku populaciju kako vi u vašim mokrim snovima zamišljate. Migracija će se masimalno zaustaviti u EU, svima je to napokon došlo u glavu i to će biti jasna europska politka bez obzira tko bio Francuski predsjendnik. Retorika vas pali, konkretno oko islama nema neka drastična rješenja.
Ne pratiš "slobodumne" medije.
Macron vidi u imigraciji priliku za gospodarski razvoj Francuske.
Nas naši mediji uvjeravaju da trebamo doseljavat Arape u Hrvatsku.
Mađarskoj i Poljskoj se prijeti tužbama i sankcijama jer ne žele imigrante.
Milijuni izbjeglica i imigranata "čekaju" u Turskoj da ih Erdogan pusti.
Italija i pogotovo Grčka su pune imigranat koje čekaju prilku daodu prema zapadu.
Srbijom baulja nekolikod esteaka tisuća imigranata.

Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post
Marine Le Pen jedino može uništiti EU i izazvati mega finacijsku krizu kakva nije viđena od velike depresije, finacijski iscrpiti svoj narod suldim trošenjem na vojsku(3% gdp-a), izolirati francusku u sigurnosno- vojnom od ostatka europe i stvoriti temelje za buduće ratove među eu državama.
Ponavljaš ono što ste pisali za Brexit i šro se očito nije dogodilo.
Nikakve finacijske krize nema u Britaniji.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 11:41   #1491
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Nije u redu ovo sto rade Juncker i neki njemački političari , ali je ljudski potpuno razumljivo . U idućih 5-10 godina se EU treba stabilizirati i napraviti mnoge reforme te je sad sve na kocki sa ovim francuskim izborima.
Potpuno pogrešno.
Upravo ovo ludilo unitarizacije i uvođenje diktatorskih ovlasti briselske eurokracije koju građani ne biraju će dovesti do kaotičnog raspada EU.

Ali zasljepljeni idealisti to ne žele vidjeti.


Quote:
Logično je da će uprijeti svaki atom volje ako može pomoći da Macron pobjedi. Ne znam samo u kojem i čijem svemiru bi nekakva politika izolacije Le Pen bilo kome donijela boljitak.
Sa Macronom će EUnitaristi dobiti krila, i gurnuti EU na put raspada. Le Penn je sada izbor koji nije najbolji, ali je jedina nada da će se povratiti pamet poludjeloj Eurokraciji. Da se konačno izvadi glava iz pijeska i počne normalno komunicirati unutar EU.
Da se počnu osluškivati želje građana, a ne interesi elita.

Nitko u EU nije stvarno protiv EU, nego je pitanje kakvu mi to EU želimo.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 12:20   #1492
O Marine Le Pen najbolje govori njen otac: j'ai honte que la présidente du FN porte mon nom, tj. sram me da predsjednica FN-a ima moje prezime (2015. u TV intervjuu).
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 12:38   #1493
Quote:
Ninjamaster kaže: Pogledaj post
Ukoliko doslovno svi mediji zovu Le Pen far-right ili extreme-right, a stavovi su onakvi kakvi su navedeni u Wikipediji, onda je priča o slobodi (ili kompetentnosti) medija potpuno promašena.
Provjerio sam upravo na google-u i far-right i extreme-right se uz nju pojavljuje u CNN-u, BBC-u, Standard, Independent, ABCnews...

U stvari, možda su se termini promijenili, a nisu me obavijestili, možda se sada "far-right" zove ono što je ranije bilo "left". Nešto tipa Orwellova 1984.
Ovo si jako dobro primjetio.
Sve što je opozicija vladajućem poretku i vladajuim kastama se naziva ekstremom.

Ekstremno desnim se smatra ne pozivanje na ne članstvo u EU, nego popitivanje članstva.
Dakle, sama rasprava o društevnom uređnju mainstream mediji smatraju bogohuljenjem i nečim nepristojnim samo da se uopće spominje.
Članstvo u EU je nova dogma o kojoj ne smije biti rapsrave.
svaki pokušaj pozivanje na argumentiranu debati naziva se antidemokratskim.
Po novoj orwelijanskoj teoriji demokracija je sustavu kojem nema referenduma, nema slobode tiska , nego samo ono što odbre vladajući.
Tiranije, ekstremna desnica, totalitarizam, su sustavi u kojima postoje referendumi, sustavi u kojima nema dogmi, nego je rasprava otvorena o svemu, tisak i sloboda izražavanja je potpuna i neograničena od strane politike i korporacija..... dakle, slobodno se smiju u javnost plasirati stavovi s kojima se ne slažemo i koje smatramo neargumentiranima.
Po sadašnjem poretku tiranija je sustam u kojem sami građani odlučuju koje izvore i koje vijesti smatraju točnima, dok je demokracija sustav u kojem su vijesti strogo kontrolirane od strane vlasti i korporacija.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 12:43   #1494
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
O Marine Le Pen najbolje govori njen otac: j'ai honte que la présidente du FN porte mon nom, tj. sram me da predsjednica FN-a ima moje prezime (2015. u TV intervjuu).
Ova rećenica puno više govori o njemu.

Naravno, zaboravio si napisati što joj on to zamjera

I naravno, još si i više zaboravio reći što te to u liku i djelu dotičnog gospodina toliko impresionira da njegov sud smatraš relevantnim
Da pogodim, njegove vriejdnosne sudove smtraš relevantnim i po drugim pitanjima, jel tako?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 12:46   #1495
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
PA upravo je EU ta koja ograninačava europske firme da se boe na svjetskom tržištu,
Umejsto da zakonodavstvo bude agilno i prilagođeno tržištu,europske su firme ograničene raznim, često bizarnim ograničenjima eurobiroktara.

Le Pen nije atnteuropljanka i nije protiv svake EU, ali je protiv ovakve EU.
Ona se zalaže zqa uniju neovisnih država, ne Uniju državu sa pokrajinama.
EU ima samo brutalnu poreznu politiku. A na poslovanje europskih firmi na vanjskom tržištu eurobirokrati ne mogu nimalo utjecati jer je to izvan njihove jurisdikcije. Njima je važno kao i kod naših političara, dobro oguliti kompanije kako bi se štitilo uhljebništvo.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 12:51   #1496
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Potpuno pogrešno.
Upravo ovo ludilo unitarizacije i uvođenje diktatorskih ovlasti briselske eurokracije koju građani ne biraju će dovesti do kaotičnog raspada EU.
Ali zasljepljeni idealisti to ne žele vidjeti.
Sa Macronom će EUnitaristi dobiti krila, i gurnuti EU na put raspada. Le Penn je sada izbor koji nije najbolji, ali je jedina nada da će se povratiti pamet poludjeloj Eurokraciji. Da se konačno izvadi glava iz pijeska i počne normalno komunicirati unutar EU.
Da se počnu osluškivati želje građana, a ne interesi elita.
Nitko u EU nije stvarno protiv EU, nego je pitanje kakvu mi to EU želimo.
Evo super. Ajde mi lijepo u desetak recenica napisi kakvu ti to EU zelis da preispitam jos jednom svoje stavove.

Da li EU treba imati zajednicku (Unitarnu) politiku i zasto (pro&contra) po pitanjima:

1) zajednickih oruzanih snaga
2) monetarne politike
3) vanjske politike
4) energetike
5) fiskalne Unije
6) Federalnu policiju sa ovlastima vecima od nacionalnih
7) Granicnu carinsku policiju
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:30   #1497
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
O Marine Le Pen najbolje govori njen otac: j'ai honte que la présidente du FN porte mon nom, tj. sram me da predsjednica FN-a ima moje prezime (2015. u TV intervjuu).
Njen stari je još puno dalje desno od nje, za slučaj da netko ovde ne zna.
SaatanaPerkele is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:39   #1498
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatio ti misliš da nije u redu da se izađe iz EU, a da se prije toga nema referendum.
ALi ako se da ljudima pravo izbora, i tek ako izglasaju izlazak, OK je da se izađe.

Vidiš, oni koji ne vole LKe Pen smatraju zapravod da ne treba ljudima dozvolit opciju da birjau, nego ejdsnostavno ostat u EU.
Zapravo pravo na izbor ljudima je nešti čime plaše birače.
To je nPrvao na izbor protivnici Le Pen navode kao dokaz da je ona protivnik demokracije.
Liberal, eurofili i slični smatraju da je referendum antidemokratski mehanizam.
Nevjerovatno ali istinito.
Mediji su ti koji plasiraju tu tezu, a ljudi oji pasivno promatraju izbore su ejdnostavno proihvatili tu tezu.
Da je demokracija ne dozvoliti ljudima da odluče, negoda odlučuju političari.
Da, to sam zeljela kazati, da bi na kraju dana ona raspisala referendum (pretpostavljam) i dala da ljudi sami odluce. Ne bi ih proizvoljno micala iz EU.

Koliko je pametno izaci, ne znam, nisam dovoljno upucena u njihovo stanje stvari da bih imala cvrst sud, no u svakom slucaju, referendum je demokratski mehanizam i ako narod tako odluci, onda je i to dio demokracije.

Ja zapravo Francuskoj u globalu zavidim ako im je ovo radikalna figura. Pa mi imamo sto puta radikalnijih likova posvuda po Kongresu. Ona je mica maca u usporedbi.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 20:44   #1499
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Sigurno da takva politika nije nešto napamet i naivno, postoje interesi i ciljevi.
Misliš da su famozne elite (oni vode igre i imaju karte) bedaste ?

Naša predjednica je bila u posjeti i sklopili su dogovore oko suradnje.
Hr. se svrstala prozapadno, neznam gdje bi dalje trebali.

Inače ne možete dokazati da je ta hipoteza oko povezanosti zapada i terorista, apsurdno zapravo. Može se objasniti kroz malo jače teorije urote.
Nema potrebe da svoje neznanje i neinformiranost zamotavaš u teoriju zavjere. Imaš tonu knjiga na temu naoružavanja, obučavanja i financiranja mudžahedina (npr. Bin-Laden) u Afganistanu u 80-ima (iz kojih su nastali Talibani) i sada u Siriji. Pa i bezbrojni Ameri to uopće ne osporavaju.
Nemoj se sramotit više .
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:43   #1500
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Mladi su po prirodi buntovnici, i uvijek će biti skloni iz revolta protiv establishmenta glasati "protiv".
Na ovim izborima su Hamon (socijalist) , Macron (centrist, globalist, bankar) i Fillon (republikanac) bili establishment.
Melenchon i Le Penn su protivnici postojeće vladajuće elite.
Od mladih je Melanchon sigurno dobio najvise glasova. Mladi teze kandidatima koji teze promjeni sistema i koji donose najvise radikalnih poteza.
Njih Macron ne zanima jer makar je fensi smensi nema iza sebe ni jedan potez koji bi bio ala mladenacki drzak za kojeg bi se mladjarija uhvatila. Melanchon ima najvise toga, od jako visokog poreza na bogate do nacionalizacije auto cesta, zracnih luka, ogromna drzavna banka(na ovo mladi ljevicari uvijek padaju).
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.