Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2015., 15:09   #81
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
pa nije sudac dužan uzeti vještačenje psihijatra kao dokaz
Nije dužan, ali ga je uzeo u obzir !

p.s.

Evo nešto od prije 3 godine , kompilacija: http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...m-kaznama.html



Kako prolaze moćnici koji su uzrokovali nesreće s fatalnim ishodom?


Prometne nesreće s fatalnim ishodom u kojima su mnogo puta sudjelovale utjecajne i moćne osobe nisu uvijek imale sudski ishod kakav je javnost očekivala.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 15:35   #82
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nije dužan, ali ga je uzeo u obzir !
ovo nema smisla, ovako paušalno ocjenjivati bez uvida u presudu i obrazloženje odnosno ocjenu svih dokaza nema smisla

Quote:
p.s.
Evo nešto od prije 3 godine , kompilacija: http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...m-kaznama.html

Kako prolaze moćnici koji su uzrokovali nesreće s fatalnim ishodom?

treba usporediti presuda moćnicima o običnim smrtnicima u sličnim predmetima odnosno slučajevima pa bi se moglo nešto konkretnije. recimo za Žužića sina od tajkuna se reklo da je dobio drastičnu kaznu u odnosu na sudsku praksu.



Quote:
Prometne nesreće s fatalnim ishodom u kojima su mnogo puta sudjelovale utjecajne i moćne osobe nisu uvijek imale sudski ishod kakav je javnost očekivala.
i dobro je da sudske presude nemaju uvijek epilog kako je javnost očekivala. kako za moćnike tako i za obične smrtnike
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 15:50   #83
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Pravno gledano, "činjenice" 1 i 2 su irelevantne za ovaj postupak. Naime, očito su ovdje vođeni odgovarajući postupci i rezutirali tako kako su rezultirali.

Činjenica 3 - otegotna okolnost. Daje sliku opetovanog neodgovornog ponašanja u prometu (prekršaji).

Činjenica 4 - 2009, kako je završio postupak? Ako je proglašen krivim, apsolutnon otegotna okolnost (već osuđivan - za slično djelo). Iako kod 3. i 4. ne znam smatra li se ponašanje na cesti i ponašanje na moru "sličnim" ponašanjem....

Ostaje 2011. Očekivao bih da u ovakvom predmetu (pod lupom javnosti) sutkinja dobro obrazloži presudu i izrečenu kaznu. Nisam je čitao, i ne da mi se.

Ali očito je povjerovala vještacima obrane da mu je bilo "jako zlo".

Vidjet ćemo kako će to ocijeniti drugostupanjski sud, DORH se čini mi se žalio na presudu.
Zašto bi 1. i 2. bile irelevantne, bez obzira da li su postupci vođeni ili ne i kako su završili.

Kada naime gledaš obrazac ponašanja nekog vozača (ili bilo koje druge profesije), uzimaš u obzir valjda njegovo cjelokupno ponašanje u prometu u svim godinama vožnje. Znači, ne pravni obrazac, nego obrazac ponašanja sudionika u prometu.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 15:53   #84
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
opet premalo informacija. piše samo da su žene prelazile cestu pa ih je auto udario. ne piše ni brzina automobila, ni jesu li žene prelazile na dozvoljen način cestu, ni jel vozač mogao reagirati ukoliko ove nisu prelazile na dozvoljeni način, ni brzina automobila.i sad ti mene tražiš da ja glumim suca a nemam nikakve instrumente za utvrđivanje relevantnih činjenica
Ne tražim ništa. No on je u tom slučaju osuđen, što znači da je krivnja postojala, da nije ne bi bio osuđen. Znači da je tu dovoljno ipak informacija o tom slučaju rečeno. Imaš njegovu krivnju, i imaš smrtni slučaj. Ne znam što bi se još trebalo dodati a da se dobije slika o njegovom ponašanju u prometu.

Koliko je smrtnih slučaja dovoljno za koje si proglašen krivim u recimo 30 godina vožnje raznim prometnim sredstvima a da se onda može za nekoga reći da je opasan u prometu. Jel to 4 kao ovdje, ili je to 6 ili je to 8 ili je to 20?

Koliko osoba prosječan vozač usmrti u 30 godina vožnje?
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 15:55   #85
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
pa nije sudac dužan uzeti vještačenje psihijatra kao dokaz
Ali ga je uzeo, o tome govorimo.

A uzeo je u obzir u ovome zadnjem slučaju vještačenje da nekome nekad ikad može pozliti tako da izgubi svijest
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 15:55   #86
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Zašto bi 1. i 2. bile irelevantne, bez obzira da li su postupci vođeni ili ne i kako su završili.
zato što je nastupila rehabilitacija
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:10   #87
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
zato što je nastupila rehabilitacija
bljuca mi se od pravnih fora, sudac treba biti covjek kao prvo a ne ljigavi cinovnik koji slijepo gleda fore koje mu serviraju kretenski debili poput tomice
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:11   #88
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ne tražim ništa. No on je u tom slučaju osuđen, što znači da je krivnja postojala, da nije ne bi bio osuđen. Znači da je tu dovoljno ipak informacija o tom slučaju rečeno. Imaš njegovu krivnju, i imaš smrtni slučaj. Ne znam što bi se još trebalo dodati a da se dobije slika o njegovom ponašanju u prometu.
ti si mene pitao kako bi ja presudio? ja kažem nemam činjenično stanje pred sobom, ti mi linkaš članak u kojem i dalje nema odlučnih činjenica samo da je auto udario dvije osobe od kojih je jedna preminula. kako je sud tada 80-ih presudio ne znam, jel pravedno ili nepravedno ne mogu znati.
bitno je to da ako je on odslužio kaznu zatvoa ili uvjetnu, onda je nastupila rehabilitacija i smatra se neosuđivanim. to važi i za tebe i za mene i za Papu i za Obamu

Quote:
Koliko je smrtnih slučaja dovoljno za koje si proglašen krivim u recimo 30 godina vožnje raznim prometnim sredstvima a da se onda može za nekoga reći da je opasan u prometu. Jel to 4 kao ovdje, ili je to 6 ili je to 8 ili je to 20?
po meni je dovoljno sam objesno i opasno ponašanje u prometu bez da je itko stradao. e sad budimo iskreni pa recimo da se velika većina vozača ne drži svih normi u prometu

Quote:
Koliko osoba prosječan vozač usmrti u 30 godina vožnje?
0.001
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:11   #89
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
zato što je nastupila rehabilitacija
Pa čin rehabilitacije ne mijenja činjenicu da njegovo cjelokupno ponašanje u prometu pokazuje to što pokazuje. Uostalom, on je tu rehabilitaciju ionako pregazio na način da je počinio više od 30 prometnih prekršaja, većinu zbog prebrze vožnje, u 10 godina. Što znači da se ipak nije rehabilitirao.

Razlika između tih prekršaja zbog brze vožnje i smrtnih slučajeva je samo u tome što mu kod ovog 31 slučaja niko nije podletio pod kotače i našao se na putu

Zašto misliš da bi se nekome, kada se gleda njegova ukupna slika ponašanja u prometu, trebalo nešto oduzeti ili izuzeti?
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:13   #90
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
0.001
Obzirom da je njegov skor 4, odlično se rehabilitirao
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:30   #91
Pusti frajera vidiš da trola... Nema veze što je rehabilitiran, ima hrpa otegotnih okolnosti zbog kojih nije trebao dobiti uvjetnu osudu. Npr. mijenjanje iskaza tj. laganje, nedostatak kajanja (iako je pro forme izrazio žaljenje), odnos prema obitelji oštećenih/ubijenih Talijana.
Al ne moralo se ić rastezati KZ i ublažavati kaznu kada nema osnove za to...
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:32   #92
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pa čin rehabilitacije ne mijenja činjenicu da njegovo cjelokupno ponašanje u prometu pokazuje to što pokazuje. Uostalom, on je tu rehabilitaciju ionako pregazio na način da je počinio više od 30 prometnih prekršaja, većinu zbog prebrze vožnje, u 10 godina. Što znači da se ipak nije rehabilitirao.
nije. kad nastupi rehabilitacija smatra se da osoba nije ni kažnjavana.

Quote:
Razlika između tih prekršaja zbog brze vožnje i smrtnih slučajeva je samo u tome što mu kod ovog 31 slučaja niko nije podletio pod kotače i našao se na putu
većina vozača ponekad vozi iznad ograničenja brzine.


Quote:
Zašto misliš da bi se nekome, kada se gleda njegova ukupna slika ponašanja u prometu, trebalo nešto oduzeti ili izuzeti?
zato što zakon tako kaže. kad nastupi rehabilitacija, nema više pravnih posljedica kaznenog djela.
što se tiče konkretno mog razmišljanja, mislim da osuđenik ne treba dva puta plaćati isti dug državi i društvu. koliko god je država dužna brinuti za sigurnost građana, toliko isto prema "opasnim" osobama koristi samo ona sredstva koja su krajnje potrebna tzv. ultima ratio
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:34   #93
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
Pusti frajera vidiš da trola... Nema veze što je rehabilitiran, ima hrpa otegotnih okolnosti zbog kojih nije trebao dobiti uvjetnu osudu. Npr. mijenjanje iskaza tj. laganje, nedostatak kajanja (iako je pro forme izrazio žaljenje), odnos prema obitelji oštećenih/ubijenih Talijana.
Al ne moralo se ić rastezati KZ i ublažavati kaznu kada nema osnove za to...
hrpu gluposti si napisao ovdje.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:38   #94
Ajde genije KZ u ruke i malo se educiraj umjesto da besramno trolaš i izvrćeš stvari
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:40   #95
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
Ajde genije KZ u ruke i malo se educiraj umjesto da besramno trolaš i izvrćeš stvari
koliko ja vidim tu se više radi o ZKP-u nego o KZ-u
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:44   #96
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
nije. kad nastupi rehabilitacija smatra se da osoba nije ni kažnjavana.


većina vozača ponekad vozi iznad ograničenja brzine.



zato što zakon tako kaže. kad nastupi rehabilitacija, nema više pravnih posljedica kaznenog djela.
što se tiče konkretno mog razmišljanja, mislim da osuđenik ne treba dva puta plaćati isti dug državi i društvu. koliko god je država dužna brinuti za sigurnost građana, toliko isto prema "opasnim" osobama koristi samo ona sredstva koja su krajnje potrebna tzv. ultima ratio
logika ti je u tezem kurcu, oces rec da kad netko izvrsi kaznu za ubojstvo da se njemu cisti dosje da se tretira kao da nije kaznjavan, ko tu koga
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:56   #97
Nemoj vidiš da je tip ekspert u kaznenom pravu

Inače, uvjetna osuda i ublažavanje kazne su regulirani KZ-om a ne ZKP.
Drži se ti nalaza Tomekovih vještaka i obrazloženja presude
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:58   #98
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Pravno gledano, "činjenice" 1 i 2 su irelevantne za ovaj postupak. Naime, očito su ovdje vođeni odgovarajući postupci i rezutirali tako kako su rezultirali.

Činjenica 3 - otegotna okolnost. Daje sliku opetovanog neodgovornog ponašanja u prometu (prekršaji).

Činjenica 4 - 2009, kako je završio postupak? Ako je proglašen krivim, apsolutnon otegotna okolnost (već osuđivan - za slično djelo). Iako kod 3. i 4. ne znam smatra li se ponašanje na cesti i ponašanje na moru "sličnim" ponašanjem....

Ostaje 2011. Očekivao bih da u ovakvom predmetu (pod lupom javnosti) sutkinja dobro obrazloži presudu i izrečenu kaznu. Nisam je čitao, i ne da mi se.

Ali očito je povjerovala vještacima obrane da mu je bilo "jako zlo".

Vidjet ćemo kako će to ocijeniti drugostupanjski sud, DORH se čini mi se žalio na presudu.
U SAD se za treće ponovljeno (ne)djelo istog tipa dobija 20+ godina pržuna.
Ni svi okončani postupci nisu "irelevantni" kao što ti navodiš, već su otegotna okolnost.
Recidivizam se posebno "nagrađuje".

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 16:59   #99
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
Ajde genije KZ u ruke i malo se educiraj umjesto da besramno trolaš i izvrćeš stvari
koliko ja vidim tu se više radi o ZKP-u nego o KZ-u
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 17:03   #100
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
Nemoj vidiš da je tip ekspert u kaznenom pravu

Inače, uvjetna osuda i ublažavanje kazne su regulirani KZ-om a ne ZKP.
Drži se ti nalaza Tomekovih vještaka i obrazloženja presude
daj čovječe ti si rekao da je mjenjanje iskaza i laganje otegotna okolnost
bit će da je obrana okrivljenika regulirana KZ-om a ne ZKP-om

knjige u ruke i ponavljat gradivo
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.