Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 12:43   #881
Kong bu fen zi /The Terrorizers (Edward Yang, 1986)

sjajna tajvanska drama koja kroz neko vrijeme prati život tri para od kojih jedan predstavlja liječnika koji pokušava napredovati u karijeri smještajući prijateljima, dok njegova žena spisateljica ostavlja njega i pisanje, prilično moćan film
šugavo pseto is offline  
Old 21.04.2017., 18:11   #882
Gledao sam ga nedavno, zanimljiv i opuštajuć film. Zanima me ostatak Yangovog opusa.
Gaša is offline  
Old 21.04.2017., 22:26   #883
La Patota (2015)

Argentinski remake njihovog filma iz 1960. U starijem filmu navodno je naglasak bio na katoličkoj krivnji i moralnom poučku, a u novijem to nije slučaj.
Riječ je o mladoj odvjetnici na doktoratu koja želi mijenjati svijet na licu mjesta pa odlazi u provinciju podučavati srednjoškolce o politici i demokraciji. I onda ju siluju. Pratimo kako se ona nosi s tim, kako se oni oko nje koji joj žele dati podršku nose s tim i kako se petljaju u njene odluke. To je jako zanimljivo jer stvara frustraciju kod gledatelja. Najzanimljiviji su razgovori s ocem, već od same prve sekvence filma - gdje se vidi ta roditeljska ljubav ali i sukob dvaju svjetova. Teško pada nerazumijevanje glavnog lika i izostanak katarze, al možda je upravo fokus bio na psihološkim mehanizmima u kontekstu prihvaćanja i osuđivanja.
earthsea is offline  
Old 22.04.2017., 02:26   #884
@earthsea
original nisi uspio naci, ili te ne zanima?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 22.04.2017., 11:30   #885
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@earthsea
original nisi uspio naci, ili te ne zanima?
Ovo drugo.
earthsea is offline  
Old 22.04.2017., 18:44   #886
Attraction (2017)

SF drama made in Russia :/
Očekivanja su bila gotovo nikakva, mislim, ruska kinematografija mi nikad nije bila osobito privlačna, no kada sam vidio ruski SF - zainteresiralo me. Još kad sam primjetio da postoji i IMAX 3D format, morao sam pogledati.
Da ne duljim, izvanzemaljski svemirski brod se "sruši" (ovo je namjerno u navodnicima, shvatit ćete kada/ako pogledate film) u nekom kvartu u Moskvi. Ruski general, kćer ruskog generala, neka kvartovska ekipa i vanzemaljac će vas vjerujem zadržati pred ekranom tih sat i 40 minuta koliko film traje. Preporučam pogledati.

8/10
__________________
"potpis"
Q Storm is offline  
Old 22.04.2017., 18:54   #887
Billy Lynn's Long Halftime Walk (2016)

Ratna drama u kojoj se 19-godišnjak vratio iz Iraka kao heroj - nije ostavio suborca da ga se neprijatelj dočepa. Zajedno sa svojim ratnim squadom gostuje gdje god ih se pozove, na radost lokal patriota. Uz konstantne flashbackove iz rata, Billy se bori sa osjećajima i važe da li služiti još jednu misiju u Iraku ili ne.
Po meni, film je klasično američko smeće u kojem se slavi Amerika kao najveća velesila na svijetu, vojnici niti sami ne znaju zašto/za koga ratuju.. i slične situacije tipične za zatucane amere.. gledljivo s četvrtinom mozga..

5/10
__________________
"potpis"
Q Storm is offline  
Old 22.04.2017., 19:59   #888
Un Lac 2008

hladan, mračan i težak, ali krasan film znamenitog Philippe Grandrieux prava filmska naracija s pokojom krnjom rečenicom definitivno nije za svakoga

te

The Oblong Box (1969)

sa Vincentom Priceom i Christopherom Leejem po Edgaru Allan Poeu, a tako neka mistery drama

Zadnje uređivanje šugavo pseto : 22.04.2017. at 20:15.
šugavo pseto is offline  
Old 23.04.2017., 12:42   #889
It follows. Pogledah horrorac nakon dugo vremena misleci e mozda mi se potrefi pa actually i pogledam koji dobar uradak za promjenu.
A film je to, dobar uradak, dobra tema, ok izvezba, dobra glazba, solidna gluma, klincadija pa ni ne ocekujem nesto. Klisej scena nije bilo na bacanje sto je pozitivno. The End je bio li la, traljavo izveden. Znaci pucanj je vrijedio samo u vodi, a svi pucnjevi van vode pucanj u prazno. Nategnuto.
The End, ali bas zadnja scena. Ona nije rekla jel prokletstvo nastavljeno ili ne. Ako se dobro obrati pozornost, momak koji ih je pratio je 2 puta okrenuo glavu, drugi put na djecju dreku, sto sigurno vodi na to da nije It, jer It ima fiksirani pogled all the time.
Necu ga stavljati u kos s ostalim filmovima, nego cu samo gledati horrorce, a po tome mu dajem 6.5/10
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 23.04.2017., 17:34   #890
Brimstone


Iako smjesten u vrijeme i mjesto snimanja westerna ovo ipak nije western. Naravno, to nije zamjerka i film je prilicno dobar. Lijepo je snimljen, gust je i samo promatrati prirodu i likove koje su smjestili u film. Gluma jako dobra, glavni negativac odlican. Malo smeta sto negativac granici sa elementima natprirodnog ali ok. Brutalan film, ima dosta nasilnih scena iako se ne pretjeruje i te scene su tu da ostave odredjeni dojam, nisu same sebi svrha.
Sve u svemu meni se svidja. Dva i pol sata prodju brzo i film je za preporuku.

7/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Old 23.04.2017., 23:51   #891
young victoria. kostimirana drama o mladim danima viktorije prve. solidan film, i prilicno lijep (snimatelj zna znanje), ali meni pomalo prazan ...hagen bogdanski je glavni snimatelj vamo i u 'das leben der anderen'.
VI

lost city of z. moglo je ovo biti bolje. glavni lik je dobar, ali po meni dzungla nije prikazana u svojoj moci i okrutnosti. domoroci imaju premalu minutazu. "el abrazo de la serpiente" pregazi ovo djelo.
VI
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 24.04.2017., 00:58   #892
Quote:
593 kaže: Pogledaj post

lost city of z. moglo je ovo biti bolje. glavni lik je dobar, ali po meni dzungla nije prikazana u svojoj moci i okrutnosti. domoroci imaju premalu minutazu. "el abrazo de la serpiente" pregazi ovo djelo.
VI
To si gledao u kinu il je već izašlo?
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Old 24.04.2017., 12:53   #893
Kong: otok lubanja

Pa ovo nije tako tragično kao što su neki pisali...
Zabavno je, brzo prođe, Kong je cool, svi negativci riješeni kak spada. Savršena pop corn večer
Iskreno bilo mi je malo sumnjivo kaj ih je toliko na kraju ostalo živo i ne sviđa mi se pomisao na nastavak, ali koga briga...teško da ću ga pogledati.
6/10

Logan

Zar ovako završavaju X meni?
Nisam to tako zamišljala, ja bih da oni žive vječno i uvijek budu "u snazi". Ovakvi su mi nekako otužni i nisu takav kraj zaslužili. Film je previše prožet nekom kvazidramom i nije mi legao. I mala mi se ne sviđa, dobro je obavila svoj posao, daleko od toga, ali ne I ne bih je htjela više gledati u ostalim filmovima
Zašto film nije popratio djecu do kraja? Do tog Edena ako uopće postoji? Zašto je ostavljeno tako nedorečeno? Razočarana sam.
4/10
VK Girl is offline  
Old 24.04.2017., 13:19   #894
Ma vie de Courgette

Vrlo simpatičan (i kratak) animirani film koji se ustvari bavi dosta teškim temama ali na quirky (ne znam koje je hrvatska riječ za to) način, ugodno gledanje i štosna animacija svakako 7/10


Get Out

E doslovno nisam imala pojma o čemu je film, nit vidjela trailer nit sinopsis, onako na blef skroz. I ugodno se iznenadila, izvrstan film, nepredvidljiv, jeziv i napet kad treba a opet nekad zabavan i duhovit, isto tako i krvav pred kraj. Najbolje što se likovi ponašaju i razmišljaju kako bi trebali, vrlo pametno i logično, a sama ideja filma mi je isto fascinantna. Glumci isto odlični, kao i režija + kamera, ma sve valja. Zasad najbolji film ove godine.
8/10
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Old 24.04.2017., 14:18   #895
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Logan

Zar ovako završavaju X meni?
Nisam to tako zamišljala, ja bih da oni žive vječno i uvijek budu "u snazi". Ovakvi su mi nekako otužni i nisu takav kraj zaslužili. Film je previše prožet nekom kvazidramom i nije mi legao. I mala mi se ne sviđa, dobro je obavila svoj posao, daleko od toga, ali ne I ne bih je htjela više gledati u ostalim filmovima
Zašto film nije popratio djecu do kraja? Do tog Edena ako uopće postoji? Zašto je ostavljeno tako nedorečeno? Razočarana sam.
4/10
Zato sto se film zove Logan.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Old 24.04.2017., 17:44   #896
About Elly

Pregršt je tema kojih se dotiče Farhadi u ovom filmu. Neke su k'o šaka u oko. Neke su suptilnije. Mimo svega toga, to je triler. Kad gledaš film i shvatiš da je tematski tripldabl, kao i da autor istog ne forsira k'o Westbrook, a onda samo mo'š sjesti i uživati, što drugo. U moru izvrsnosti izdvojio bih sam finiš. Zaručnik, nakon prepoznavanja, nakon što je shvatio da su njegove sumnje opravdane, uradi točno ono za čim posežu svi oni koji su u 'okovima religije', koja god ona bila – istom se služe ne bi li prekrili sve nedostatke koje posjeduju kao ljudska bića.


Taste of Cherry

Pokojni je Roger Ebert uvrstio Kiarostamijev film na listu najgorih koje je gledao te i te godine kad ga je gledao. Rekao je, naime, da je film neizdrživa dosada. Ne bih se složio. Rekao bih da je izdrživa dosada. Imajući u vidu moje nepoznavanje Kiarostamijeva opusa, a ni iranske kulture kao takve, dobio sam nekoliko misdirekcija od samog redatelja koje su intrigantan, ali i blago dosadan film učinile vrijednim gledanja. Možda je do mene, ali mislio sam da je 'vozač' derpe. U prvih deset minuta. Također, nisam razumio kraj. Kraj nakon kraja, tj.


The Color of Paradise

Patnja djece, dio milijun-i-neki. U rukama nekog drugog redatelja možda bi i djelovalo kao eksploatacija na svim mogućim razinama, kao jeftin pokušaj izazivanja (emocionalne) reakcije. No, ovo je u sigurnim rukama (here's lookin' at you, David Seaman) Majida Majidija. Izdvojio bih dječakov emocionalni slom u kojemu konačno uspijeva verbalizirati ono što sam već znao, no on je to svejedno morao izgovoriti i slomiti mi srce. Detalji, najsitniji, čine Život. U trenutku dok dječakov otac pokušava 'kupiti' sebi novu ženu, sjedi na podu sa ukrštenim nogama ispred sebe, svježe obrijan i decentan kol'ko može biti, a onda vidi krumpir, tj. svoj nožni palac koji viri kroz čarapu. Na kraju, pak, dječak dodirne boga. Ja mislim.


Close-Up

Zaista ne znam na koji je način Kiarostami uspio nagovoriti sudionike stvarnog događaja da sudjeluju u filmu. Igranom filmu, cijenim, premda na trenutke preuzima značajke i dokumentarca. Tu je i razlika, barem meni, između Kiarostamija i Majidija. Prvi, premda snima dobre filmove, koristi sve moguće i nemoguće postupke ne bi li poantirao. Majidiju je, čini se, dovoljna jedna soba, dvoje ljudi i kamera. I jedan i drugi propituju ljudovanje u svim svojim oblicima, ali na različite načine. Jednoć je jedan redatelj rekao ako ćeš već krasti, kradi od najboljih. Protagonist ovog filma otišao je korak dalje i na nekoliko veselih dana 'ukrao' identitet iranskog redatelja.


Through the Olive Trees

Imam jedan problem s ovim filmom. Zapravo, nemam, ali ću cjepidlačiti jer je nemoguće da mi se jedan Kiarostamijev film svidio do kraja. A, jebi ga, jest. Cepit ću dlačice zbog uvoda. Ako sam dobro shvatio, opet je tu neki film-je-nije-film trenutak zbog kojeg... ma, zapravo, nemam što srati. Odličan je film. Svi su postupci, kao i taj film-je-nije-film, film-unutar-ali-zapravo-izvan-filma, na mjestu. Glumci su sjajni, pogotovo mladić koji nosi cijeli film. Jedina osoba za koju znam da je više srao i obećavao da dobije ono što želi (pičku ako ćemo biti realni, ljubav ako baš i nećemo) je Nick Cave kad je napisao Palaces of Montezuma.




Bonus:

Sramotno sam zaostao. Ne u razvoju, premda je i to upitno. Zaostao kad je u pitanju rumunjska kinematografija. Stoga sam neku večer otišao u kino i pogledao novi film Kristija Pujuja. Sieranevada, zove se. Radi se o izvrsnoj tragidramediji o disfunkcionalnoj obitelji. Traje skoro tri sata i svaki je trenutak u istoj savršen. Režija, gluma, priča (i kako se ista razvija). Bez greške. Nekoliko sam puta zaplakao. Od smijeha. Pogledao sam i novi film Jee-woon Kima, The Age of Shadows. Prilično solidan špijunski triler sa nekoliko maštovitih režijskih rješenja kad su u pitanju akcijske sekvence. Ipak, moram priznati da mi je još jedan južnokorejski film na sličnu temu malo bolji. Zove se Assassination.
LouReeth is offline  
Old 24.04.2017., 23:41   #897
Sieranevada je super, al brate, ipak su ga razvukli malo previše. Fantastični detalji kojih se sjećam: bratić youtuber, sestra plače na bakin govor o komunjarama, masovna obiteljska scena kod dolaska svećenika, izuvanje, razgovor sa ženom u autu pri čemu ona 'zna'. Pamtim i ponešto loše, ima suvišnih stvari, ali generalno uspio zeznuto zamišljen film. Koliko je tu rada trebalo s glumcima, a imaš osjećaj da je svaki lik razrađen do detalja...

Que horas ela volta?

Baš simpa, dražesna brazilska humorna drama, jedan od onih filmova koje možeš gledat sto godina jer je naprosto tako normalan, neopterećen, ugodan. A opet, likovi su realistični, i uvjerljivo iznose komadić društvene stvarnosti kroz vlastito nesvjesno perpetuiranje socijalnih i statusnih nejednakosti (čak i kad su oni ti 'slabiji'). Super naslov. Ima režijskih detalja koji mi se nisu svidjeli, al inače baš dobar film koji možete gledati s mamom.
Inconnu is offline  
Old 25.04.2017., 12:40   #898
case 39. boze dragi, kakvo megasmece. mala je jedina svijetla tocka u filmu.
IV

Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
To si gledao u kinu il je već izašlo?
kino.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 26.04.2017., 00:39   #899
Riphagen 2016

iako načelno izbjegavam i već mi debelo na kurac idu politički korektne teme o progonu židova i cijela ta evropćanska opsesija i sablazan holokaustom koji je, gle čuda, osmislio i proizveo, doslovno iznjedrijo, a tko drugi, nego civilizirani i sređeni evropćanin za vrijeme drugog rata, ovaj film, čija radnje se zbiva u Nizozemskoj, točnije u Amsterdamu ipak solidno je odrađen politički triler po istinitoj priči koji vrijedi pogledati, možda da je malo kraći

Zadnje uređivanje šugavo pseto : 26.04.2017. at 00:53.
šugavo pseto is offline  
Old 26.04.2017., 01:11   #900
Inspiriran skorašnjim izlaskom Kingsmana, odlučio sam konačno pogledati prvi Kingsman : The Secret Service (2014).
Kakav spektakularan previd sam napravio! Uvjerljivo najbolji moderan špijunski film, istovremeno i najbizarniji film koji sam gledao (ostao sam frapiran onom scenom u crkvi).
Colin Firth bio bi briljantan James Bond, Michael Caine zaboravljiv (osim njegovih posljednjih riječi ), Taron Egerton briljantan rookie, Sam Jackson bio bi 10-ka od negativca da nije odlučio implementirat ono kretensko fufljanje.
9/10
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.