Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2007., 20:57   #1
3 pitanja

svi znamo sa koja 3 pitanja je Hristos bio kusan, u spomen tome i sledeca anketica:

1) koliko ste zadovoljni radom foruma, tj. sagovornicima, da li ste utvrdili znanja, naucili stogodj novo... ili se pak razocarali, poljulali u veri?

2) ciji je Bog najjaci, tj. cija argumentacija, koja konfesija zvuci najubedljivije i sta cete uraditi po tom pitanju sa sobom, preobratiti se (ako ste progutali argumentaciju) ili ucvrstiti polozaje?

3) koji sagovornik je na vase misljenje najvise uticao, koga najradije citate, kome verujete, koga ljubite?


meni kokan, nj bezazlenost, prostodusnost, pitomost do gluposti, jurodivost, istrajnost, trpeljivost... izaziva umiljene ili bar osmeh (onaj blazen, spokojan) na mom predivnom licu... primer hriscanina. ako se ko od nas i bude spasao, to ce biti on!
(on je toliko blentav i pogubljen u svojim mastaranjima, zabludama, idealima... da ga ovo nece pokvariti)

dakle?
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 21:44   #2
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post

1) koliko ste zadovoljni radom foruma, tj. sagovornicima, da li ste utvrdili znanja, naucili stogodj novo... ili se pak razocarali, poljulali u veri?

2) ciji je Bog najjaci, tj. cija argumentacija, koja konfesija zvuci najubedljivije i sta cete uraditi po tom pitanju sa sobom, preobratiti se (ako ste progutali argumentaciju) ili ucvrstiti polozaje?

3) koji sagovornik je na vase misljenje najvise uticao, koga najradije citate, kome verujete, koga ljubite?
1. Zadovoljna (zamisli samo, zadovoljno žensko...).
Poljulja?
Internetski forum?
Ma 'ajde more Manasija...

2. Mislim...nije uopće subjektivno...ali što su ovi forumski muslimani sila, ih

3. Volim čitati Brezovku, Baron Samedija dok je pisao, Enchi, Adriatic...u principu više je onih koje volim čitati ( čak i kada se apsolutno ne slažem) no ovih drugih
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 21:56   #3
Quote:
KingOfTheRiver kaže: Pogledaj post
to sam i mislio da ti piše...
Slučaj koji se desio u dijelu BiH- maskota jedne banke ( ) zove se HIPKO.
Bio je dječiji dan štednje i djeci su podijelili letke i dali im upute da skandiraju njegovo ime kada se pojavi....izlazi maskota a djeca u glas NURKO, NURKO!
Naime ćirilično napisano HIPKO ( HYPKO) čita se Nurko
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 22:47   #4
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post

meni kokan, nj bezazlenost, prostodusnost, pitomost do gluposti, jurodivost, istrajnost, trpeljivost... izaziva umiljene ili bar osmeh (onaj blazen, spokojan) na mom predivnom licu... primer hriscanina. ako se ko od nas i bude spasao, to ce biti on!
(on je toliko blentav i pogubljen u svojim mastaranjima, zabludama, idealima... da ga ovo nece pokvariti)

dakle?


i mene je kokan uspio obratiti svojom iskrenošću, jednostavnošću i prostodušnošću. Pun je optimizna i vjere i na tome mu skidam kapu.

Đabe to: što ja znam da puno toga on ne zna,
i to što puno toga što on misli da zna - ja znam da nije točno
đabe to što često ispadne neznalica a ja pametan...

jer:

i sotona: zna da ja puno toga ne znam,
i to što ja puno toga mislim da znam - zli zna da to nije točno
ja bi vječno ispao bedak u raspravama s njim...


Koko ima jednostavnost djeteta kojega je Isus dao za uzor kad su se apostoli borili za "prva mjesta" u Božjem kraljevstvu. To nije infantilna djetinjarnost već Koko je ponizan, iskren i ljubi čovjeka i Boga!

Koko svaka ti čast i oprosti još jedanput za sva podbadanja!



Imaš negdje u Pismu: "a oni ga iskušavaše da iskušaju njegovu vjeru."
praško is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 22:57   #5
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post
svi znamo sa koja 3 pitanja je Hristos bio kusan, u spomen tome i sledeca anketica:

1) koliko ste zadovoljni radom foruma, tj. sagovornicima, da li ste utvrdili znanja, naucili stogodj novo... ili se pak razocarali, poljulali u veri?

2) ciji je Bog najjaci, tj. cija argumentacija, koja konfesija zvuci najubedljivije i sta cete uraditi po tom pitanju sa sobom, preobratiti se (ako ste progutali argumentaciju) ili ucvrstiti polozaje?

3) koji sagovornik je na vase misljenje najvise uticao, koga najradije citate, kome verujete, koga ljubite?


1. Nemam ja što biti zadovoljna ili nezadovljna forumašima, zaboga. Mi smo ogledalo jedni drugima. Ne može me nitko poljuljati u vjeri, imam svoj put i njime idem, tj. idem nekako, kao i svi vi ostali. Ne idemo jedni protiv drugih, nego jedni pored drugih. I učimo.

2. Sam Bog zna.

3) Utjecali su mnogi, ako ne i svi, makar svojom različitošću. Obogatili su me i proširili mi vidike i ja sam svima ZAHVALNA.

4) Nemojte se podbadat međusobno, ali treba se šalit. Ipak, ne zaboravimo da smo svi mi u istom sosu.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:00   #6
EDIT: Imaš negdje u Pismu: "a oni ga iskušavaše da prokušaju njegovu vjeru."
praško is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:22   #7
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post
svi znamo sa koja 3 pitanja je Hristos bio kusan, u spomen tome i sledeca anketica:
Gospodine Isuse, cesto si govorio u svojem Evandjelju, u svojim propovijedima i poukama narodu i ucenicima: Budite maleni, budite kao djeca, sluzite jedan drugome, pretjecite se u ljubavi... Znam da si tu i nama progovorio. Poziv na evandjeosku malenost i danas odzvanja svijetom, i danas izaziva ljude na obracenje i prihvacanje novoga stila zivota. I danas vrijedi isto pravilo: tko se uzvisuje bit ce ponizen, a tko se ponizi bit ce uzvisen.Amen!
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!

Zadnje uređivanje kokobill : 28.11.2007. at 23:39. Reason: greska
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 19:31   #8
Najveći značaj na ovom forumu su za mene imale 'veštice' i 'majstori'. Prve su me uvukle u svoj subjektivističko-relativistički svet, a drugi su me izbacili iz njega (i iz svega ). Ne mogu reći da sam na ovom forumu nešto novo spoznala, sve što je u meni sada - bilo je i pre mog dolaska i uključivanja u čitanje i razgovore. Ali su mi ove dve grupe forumaša pomogle da se to što je u meni postojalo pregrupiše, drugačije sastavi i konačno posve rastavi da bi došlo na svoje mesto. Ukratko, pomogli su mi da postanem slobodna.
Na forumu sam dugo (3,5 godine) i u toku tog vremena ovde je pisalo mnogo izuzetnih forumaša. Mnogi od njih nisu više sa nama, neki čak nisu ni među živima, te ih radije ne bih spominjala poimenično - bolje nego da neke sjajne ljude slučajno izostavim.
Mislim da svako ko je uporan može na ovom forumu pronaći ono po šta je i došao, ali i neočekivano naleteti na nešto na šta nije ni sumnjao da može postojati. Treba biti spreman na iznenađenja (prijatna i neprijatna).
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 13:28   #9
Zna li ko gdje je Aurora Aurea(braz Vasa), koji je pisao na ovom forumu do prije cca 1 godine?!
__________________
Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱέ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν
Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешнаго
أيها الرب يسوع المسيح ابن الله, إرحمني أنا الخاطئ
NVP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:46.