Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2013., 23:06   #21
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Why not, ako nisu nešto žešće zajebli u prošlosti?

Baš kao što je netko u ranijim postovima rekao, mnogi ljudi u ime dobrih, starih vremena eto, idu obnavljati stara prijateljstva. Prijatelj ti sigurno nije netko koga nije zanimao tvoj život, problemi i aktivnosti 5 - 10 i više godina.

Naravno, 'ko voli nek izvoli, ali ja nisam za takve stvari. Znači, misliš da imaš nekog na koga možeš računati i taj netko odjednom prekine vaš odnos i komunikaciju. Nakon koliko godina, on ti se nacrta pred vratima. Od mene sigurno ne bi dobio lijepu dobrodošlicu. Kao što taj netko mene nije trebao koliko godina, tako ni ja njega sada ne trebam.

I da, ako su žešće zajebali u prošlosti, znači, postoji razlog zašto smo prekinuli komunikaciju. Za takvu osobu bi čak i imala razumijevanja i dopustila joj da se ispriča, kaže što joj je na duši bilo svih tih godina. Prekid komunikacije bez nekog očitog razloga je puno gori. Šta će mi reći, joj, baš sam te mislio/la nazvati jučer, pa zvati te na cugu dan prije, ovo ono, ali eto, baš je proletilo tih 10 godina.
__________________
"Alright, everything is alright, since you came along - ...."
Hopery is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 23:14   #22
Nije se puno javilo onih koji su me ostavili na cjedilu.
Prema onima koji se jave sam ispočetka dao ponovne prilike, ali to ne vodi nikuda.
Oni se ne ispričavaju, nego se samo jave kao da ništa nije ni bilo.
Većinom je to radi nekog interesa ili samohvale.
Kasnije se prema njima ponašam kao i oni prije prema meni, tj. ne vidim ih, kao da su prozirni.
Tako se ponašam i prema onima koji se nisu javili.

Ja sam kod ponovnih prilika uvijek zaboravio sve šta je bilo prije i išao ispočetka, kao da su se dogodile samo lijepe stvari.
Nakon toga ubrzo dobijem ... jer se osoba samo pretvarala ili ju je nešto možda dirnulo pa je nakratko promijenila mišljenje, ili ima neki interes.
Većinom je ovo zadnje.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 15:05   #23
Quote:
Hopery kaže: Pogledaj post

Naravno, 'ko voli nek izvoli, ali ja nisam za takve stvari. Znači, misliš da imaš nekog na koga možeš računati i taj netko odjednom prekine vaš odnos i komunikaciju. Nakon koliko godina, on ti se nacrta pred vratima. Od mene sigurno ne bi dobio lijepu dobrodošlicu. Kao što taj netko mene nije trebao koliko godina, tako ni ja njega sada ne trebam.
da slazem se, kada se sa ljudima s kojim si super predugo ne cujes, ta razocaranost u kombinaciji s vremenom kao da se udvostruci. iznutra kao da se totalno distanciras. u mojem slucaju ,ja se uz tu osobu nikad vise necu moci opustiti.




Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Imam i ja "takvog". Povrijedio me pred par godina jako. Lagao mi je i izdao moje povjerenje. No, ja ću sad reći nešto što će vjerojatno ovakvu reakciju izazvati, ali - ja sam sasvim sigurna da on mene voli.

U nekom trenutku sam odlučila oprostiti mu, uz napomenu da leti brzinom svjetosti ako se nešto iole slično ponovi. No, ja počinjem sada lagano, nakon što se valjda "opustio" primjećivati tragove prošlog ponašanja...nije tako kao prije, ali ima tih nekih stvari koje me smetaju.

Ne znam, možda i nisam trebala oprostiti. On meni očito nije, iako kaže da je. (naime i ja sam nešto napravila njemu, prema njegovom viđenju stvari, ali nije bilo laganje, ni iznevjeravanje povjerenja, prije je bilo to da nisam radila nešto što je on htio)

Inače sam sklona brzo prijeći preko prošlosti, smatram da, ako je odnos bio dobar, zaslužuje drugu šansu...ne znam. Imate neki savjet?
ne kuzim ovo sto govoris da mislis da te voli? ti si u braku a on i tebe i dalje voli. bas cudno. kaj si on onda tocno ocekuje od tog prijateljstva.
ili si htjela rec da te i dalje voli kao prijatelj?

mislim si ako ste si vi oboje nanjeli stetu i to si priznali onda ustvari nekog temelja za ici dalje i ima. stvar je kod ljudi koji ti se jave i nastave dalje kao da nije nista bilo.
ovo kaj govoris da primjecujes i dalje neka sranja kod njegovog ponasanja e to ti moze biti znak da ipak nista se promjenilo nije.
a ljudi rade tu gresku sto misle da ce im drugi u znak prijateljstva trpit svasta.

Quote:
zoya85 kaže: Pogledaj post
Ljudi imaju potrebu za oživljavanjem nekih starih veza i prijateljstava, jer jednostavno ne trebaju ponovno u startu ulagati neki trud- za upoznavanje nove osobe i gradnju novog odnosa.
Računaju da sa osobom iz prošlosti u ime "dobrih, starih vremena" mogu nastaviti tamo gdje su stali.
da istina
kockasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 19:05   #24
Quote:
kockasta kaže: Pogledaj post
ne kuzim ovo sto govoris da mislis da te voli? ti si u braku a on i tebe i dalje voli. bas cudno. kaj si on onda tocno ocekuje od tog prijateljstva.
ili si htjela rec da te i dalje voli kao prijatelj?

mislim si ako ste si vi oboje nanjeli stetu i to si priznali onda ustvari nekog temelja za ici dalje i ima. stvar je kod ljudi koji ti se jave i nastave dalje kao da nije nista bilo.
ovo kaj govoris da primjecujes i dalje neka sranja kod njegovog ponasanja e to ti moze biti znak da ipak nista se promjenilo nije.
a ljudi rade tu gresku sto misle da ce im drugi u znak prijateljstva trpit svasta.
Pa ovako - mislim da me je prije volio i da mi i dalje voli - ne baš samo kao prijateljicu. Ja sam njemu dala do znanja i onda i sad da ništa od toga. Onda ga je to povrijedilo, pa mi je "radio svašta", itd. Sad kad se ponovo pojavio u mom životu, rekla sam mu da su moji osjećaji prema njemu i dalje samo prijateljski, da sad imam i partnera (što nisam imala prije kad smo prijateljevali)...on je na sve to reagirao zrelo, kaže za prošlo ponašanje da nije bilo u redu i da me sad samo želi u životu, u kojem god svojstvu ja to htjela. No, iako je počelo dobro, ja bi rekla da se on nada i nečem drugom. Zato je i dobio packu da "nek pazi ovaj put, ako krene starim stopama, onda leti". Pa sad - teško je to, mislim, tip je najbolje društvo koje sam ikad imala, zgodan, duhovit - ali eto, ne privlači me na taj način. Nekako njušim nevolju, vidim da je ljubomoran....ne znam...neki savjet? I nisam udana, "samo" imam partnera.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 20:39   #25
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Pa ovako - mislim da me je prije volio i da mi i dalje voli - ne baš samo kao prijateljicu. Ja sam njemu dala do znanja i onda i sad da ništa od toga. Onda ga je to povrijedilo, pa mi je "radio svašta", itd. Sad kad se ponovo pojavio u mom životu, rekla sam mu da su moji osjećaji prema njemu i dalje samo prijateljski, da sad imam i partnera (što nisam imala prije kad smo prijateljevali)...on je na sve to reagirao zrelo, kaže za prošlo ponašanje da nije bilo u redu i da me sad samo želi u životu, u kojem god svojstvu ja to htjela. No, iako je počelo dobro, ja bi rekla da se on nada i nečem drugom.
mislim ovisi koliko dugo se poznajete
ako ste prijatelji odkad ikad i ako se on sad zaljubio u tebe a bili ste dugo prijatelji onda stvarno tu nekog prijateljstva i ima. i onda nebi to prekidala vec samo se malo distancirala. dok se on ne ohladi.

ako ste se upoznali nedavno, on se zaljubio i sad posto nije obostrano kune se na neko prijateljstvo, bojim se da je to samo da te drzi u videokrugu.
nisam u tom slucaju optimisticna sto se prijateljstva tice, ali mozda sam u krivu
kockasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 20:43   #26
Nisam ni ja optimistična. Vidjeti ću kako će se stvari odvijati.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.