Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2012., 21:59   #101
Quote:
APerfectCircle kaže: Pogledaj post
Koliko odgovora i savjeta na jedan trolerski post...
Brijem da nije trolerski jer sam ja nekad razmišljao isto xD.
Geek-nigga is offline  
Old 23.07.2012., 12:28   #102
Spolni razvoj

ADOLESCENCIJA (od trinaeste do šesnaeste godine)
Razdoblje života koje karakterizira povećan spolni interes. Za to postoji nekoliko razloga: tjelesne promjene, povećana razina spolnih hormona, povećano kulturološko naglašavanje spolnosti te vježbanje spolnih uloga odraslih. Spolno ponašanje sve više počinje poprimati značajke spolnog ponašanja odraslih osoba.
Djevojke i mladići zbunjeni su zbog spolnosti te često postavljaju pitanja o odnosima i spolnom ponašanju.
Kod mladića se razvijaju sekundarne spolne karakteristike (šire se ramena, rastu dlačice na prsima i pod pazuhom, povećava se mišićna masa…), koje su u središtu njihova interesa. Javljaju se erekcije potaknute izravnom tjelesnom stimulacijom, erotskim maštanjima ili čitanjem eksplicitna seksualnog materijala. Masturbacija je učestalija, usmjerena je užitku i orgazmu. Dječaci postaju zabrinuti i posramljeni zbog nepredviđenih i neželjenih erekcija te su katkad okupirani pokušajima izbjegavanja neželjenog uzbuđenja. Jedan dio dječaka prvi put ejakulira. I dalje se u grupi vršnjaka prepričavaju znanja o spolnosti, uspoređuju iskustva, javljaju se ponašanja “iz svlačionice”, dječaci izlaze goli jedni pred druge te potiču aktivnosti poput masturbacijskih ili ejakulacijskih natjecanja.
Četrnaestogodišnje djevojčice uglavnom su fizički zrele, imaju razvijena gotovo sva sekundarna spolna obilježja. Neke od njih prvi put masturbiraju.
I dječaci i djevojčice okupirani su vlastitim izgledom i dojmom koji ostavljaju na druge osobe. Zabrinuti su jesu li seksualno privlačni. Ogledalo im je najbolji prijatelj i najgori neprijatelj. Neki postaju “popularni” u društvu vršnjaka.
Javlja se pojačano zanimanje za romantične veze i ljubavi prema vršnjacima, ali i prema nekim odraslim uzorima. Obično je to vrijeme prvih ljubavi koje se ne taje i oko kojih se otvoreno iskazuju emocije. Neki adolescenti uspostavljaju romantične veze (“hodanje”) koje uključuju eksperimentiranje ljubljenjem, milovanjem preko odjeće, uzajamnu masturbaciju ili međusobno dodirivanje genitalija. Spolne aktivnosti obično se odvijaju u tajnosti, iako se mnoga iskustva prepričavaju u vršnjačkim skupinama.
http://www.poliklinika-djeca.hr/publ...azvoj-djeteta/

Kao što vidiš dečki u tvojoj dobi su još zbunjeni. pričekaj malo sa zaključcima.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Old 13.04.2014., 01:58   #103
oh moj bože, pa zar je već 4 godine prošlo?
Znam da ovo probably nitko neće vidjeti, pošto je zadnji post bio 2012. godine, ali nema veze.
Dovoljno je da jedna osoba koja je u sličnoj situaciji pročita..

Slucajno sam se sjetio ovoga i odlučio potražiti temu, da vidim ako slučajno još uvijek postoji.. i postoji!
Sada imam 17 godina, još uvijek sam homoseksualac i jako sam sretna i uravnotežena osoba

Saviet br 1.
Najbitnije je da sam sebi priznaš to što jesi. Na početku je jako teško, jer tvoje vizije "kako vidis sebe za 5,10 godina" se drastično mijenjaju. Osjećaš se kao da si u nekom nepoznatom gradu, gdje svi ljudi pričaju nekim drugim, tebi nepoznatim jezikom. I osjećaš se osamljeno i izgubljeno. Proći će. Strpljenje je jako bitno u ovom razdoblju. Kada skupiš hrabrosti, ne bi bilo loše da to priznaš nekoj osobi kojoj 100% vjeruješ, iako su neki forumaši savjetovali da to zadržiš za sebe. Jer meni je pao kamen sa srca kada sam to nekome povjerio... jer sam izgubio osjećaj osamljenosti i izgubljenosti

Savjet br. 2
Ako si jako mlad i nesamostalan, bolje nemoj priznati roditeljima. Za roditelje ima vremena. Za mene moji još ne znaju, niti im planiram reći u skoroj budućnosti

Savjet br. 3
Budi pažljiv, puno osoba koji su stariji od tebe će te pokušati iskoristiti. Mene je jedan našao i pratio. full creepy. Ali je s vremenom, hvala bogu (ako postoji) odustao

Savjet br 3
U srednjoj je ekipa puno bolja nego u osnovnoj. Postao sam strašno društveno biće nakon što sam se upisao u svoju divnu gimnaziju.

Savjet br. 4
Ukoliko si odrastao u jako religioznom okruženju, znaj da je religija bezveze. Ne sugeriram na to da budeš ateist, čak sam i ja jako duhovno biće, ali prepoznaj razliku između religije i vjere. Ja sam imao traume od toga da ću završiti u pakao itd, ali kada odrasteš, shvatiš da je pakao najveća glupost koja je čovjeku ikada pala na pamet. I odlično oružje za ispiranje mozgova. Budi bolji od toga.

Savjet br. 5
Budi hrabar i strpljiv. Voli sebe, voli druge i glavu naprijed. Kada bolje pogledaš, stvari uopće nisu onakve kako se čine.

Kiss svima, širite ljubav!
oblakasx is offline  
Old 13.04.2014., 12:56   #104
Tek sad vidim temu i čudim se idiotskim komentarima nekih osoba da s 13 godina ne znaš jesi li hetero ili homo.
Itekako ti je s 13 jasno bar da nisi hetero ili nisi homo.
Moraxella is offline  
Old 13.04.2014., 13:08   #105
Quote:
oblakasx kaže: Pogledaj post
Kiss svima, širite ljubav!
Baš lijepa priča

Daj baci oko na ovu temu, možda imaš iskustava koja bi nekome pomogla
Almost Rosey is offline  
Old 13.04.2014., 13:09   #106
Drago mi je čuti da si dobro! Samo tako nastavi
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Old 13.04.2014., 13:13   #107
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Znati ili ne svoju seksualno orijentaciju s 13 godina je jako individualno
Bože Bože šta su ova moderna sada vremena postala pomodna, kao tobože dijete "ne zna" što ga privlači u 13oj, kakve su to gluposti? U moje vrijeme 90ih kad sam bio osnovna, meni a i ostalima muškima u mojem razredu sa 13 god. nije bilo teško shvatiti da smo Heteroseksualci, obzirom da smo u svakoj mogućoj prilici zurili curama u...da ne kažem gdje Cijeli nam se repertoar razmisljanja tada svodio samo na zurenje u ženske u razredu i van njega, te naravno i razno raznim pristupima curama, bilo dobacivanjima nekim, ili bilo šta, sve u svemu cure su nam tad kad smo imali 13 god. bile sve što nas je zanimalo, ALFA I OMEGA cijelog razmišljanja haha.

Hebote to jednostavno znaš u 13oj, od glave do pete preko one stvari da ne budem prost.

Zadnje uređivanje PATROCLUS00 : 13.04.2014. at 13:22.
PATROCLUS00 is offline  
Old 13.04.2014., 16:33   #108
jao.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Old 13.04.2014., 16:38   #109
'nate što, autor se javio, dao epilog, dobio preporuku gdje može dati/dobiti podršku. Temu o seksualnoj orijentaciji imamo, tako da teorijsku raspravu možete nastaviti ondje.
Elem, ključ.
Almost Rosey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.