Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2016., 08:09   #401
Quote:
inoxfire kaže: Pogledaj post
nemam registriranu firmu ali me zanima kako bih to mogao legalno raditi bez firme u HT, obzirom da sve obavljam u USA jedino bih profit dizao u HR i trosio.

I koliko je to sitno, koliko bi bilo ok da prodjem ispod radara?

Hval na info Garofeeder
Da bi bio legalan morao bi nesto registrirati, voditi knjigovodstvo, placati raznorazne dadzbine, porez na dobit...

PBZ nije trepnuo na par tisuca dolara mjesecno uplacivanih na tekuci devizni, ali ne bih te nagovarao na to... Rizik uvijek postoji...

To sto je u USA placen porez nema veze s ovim dijelom...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 08:41   #402
da, navodno banke traze porijeklo novca tek nakon 100k kn/mjesečno
inoxfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 09:14   #403
Quote:
inoxfire kaže: Pogledaj post
da, navodno banke traze porijeklo novca tek nakon 100k kn/mjesečno
Ne traze porijeklo nego jednokratnu transakciju (ili vise povezanih, sto god to znacilo) preko 105.000 prijavljuju Uredu za sprjecavanje pranja novca, a on onda reagira ili ne reagira... Duzne su prijaviti i svaku 'sumnjivu' transakciju, opet sto god to znacilo...

Cini mise da ovdje ima par bankara, mozda bi nas oni mogli malo prosvijetliti?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 21:19   #404
Pozdrav odradio sam jedan honorarni posao za klijenta sa Kariba. Sad zanima me kako primiti novce a da je sto manja provizija,paypal,skrill,banka i sl? Ima netko iskustva?
dadodd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 17:23   #405
Pozz ljudi,

Uplaceno mi je na žiro račun iz Slovenije 100 eur. Dao sam podatke / swift, iban (Splitska Banka)..

Sad nisam siguran - da li sam trebao dati tekući račun? Devizni nemam.. I što da radim ako lova ne sjedne?

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
Fajžendo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:24   #406
Pitanje, osoba ima prijavljeno sporedno zanimanje i sad bi na taj ziro primila uplatu od fizicke osobe iz Njemačke. Je li treba platiti neki PDV-na to?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:38   #407
Pozdrav, zanima me vaše mišljenje oko ozbiljnosti "posla". Ovaj tjedan mi se javila cura iz Estonije, da bi kupila od mene laptop koji je našla na Njuškalu i da joj kažem više info o njemu na mail (javila mi se na br mobitela, da joj se povratno javim na mail). Nema nikakvog problema za to pa sam to i napravila, međutim, kaže da bi kupila laptop za rođendan prijatelju pa da bi ona meni uplatila poštarinu i sve što treba platiti te da joj tek tada pošaljem (prvo se mora raspitati koliko bi to došlo u HP-u). Kako je meni to bilo sumnjivo, rekla sam da slobodno provjeri i da nisam sigurna je li ozbiljna ili nije, te mi je na to poslala sliku svoje osobne (njena je!, provjerila sam i na fb). E sad, da li imam i dalje pravo bit sumnjiva? :S Ja ne znam što misliti o njoj kao kupcu.
Sad čekam da vidim jel se šalil ili ne tako da mi pošalje link oglasa gdje je to vidjela.
awascro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 13:51   #408
Quote:
awascro1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me vaše mišljenje oko ozbiljnosti "posla". Ovaj tjedan mi se javila cura iz Estonije, da bi kupila od mene laptop koji je našla na Njuškalu i da joj kažem više info o njemu na mail (javila mi se na br mobitela, da joj se povratno javim na mail). Nema nikakvog problema za to pa sam to i napravila, međutim, kaže da bi kupila laptop za rođendan prijatelju pa da bi ona meni uplatila poštarinu i sve što treba platiti te da joj tek tada pošaljem (prvo se mora raspitati koliko bi to došlo u HP-u). Kako je meni to bilo sumnjivo, rekla sam da slobodno provjeri i da nisam sigurna je li ozbiljna ili nije, te mi je na to poslala sliku svoje osobne (njena je!, provjerila sam i na fb). E sad, da li imam i dalje pravo bit sumnjiva? :S Ja ne znam što misliti o njoj kao kupcu.
Sad čekam da vidim jel se šalil ili ne tako da mi pošalje link oglasa gdje je to vidjela.
Netko iz Estonije kupuje laptop na Njuškalu? Kaj ti to nije sumnjivo? Osobno znam takve primjere prijevare, jedna frendica je tako prodavala dječja kolica i javila joj se, kao, žena iz Nizozemske. Naravno da je bila prevarena na kraju.
Uglavnom, scenarij će ti vjerojatno biti takav da će tražiti da ti uplati novce na PayPal, a nkog toga ćeš sa lažne Paypal adrese dobiti mail da su ti novci stigli na račun, ali ne možeš do njih dok ne uplatiš neki polog i sl. kao osiguranje za isplatu. Drugim riječima, maznut će ti pare, bježi dalje od toga.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 14:06   #409
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Netko iz Estonije kupuje laptop na Njuškalu? Kaj ti to nije sumnjivo? Osobno znam takve primjere prijevare, jedna frendica je tako prodavala dječja kolica i javila joj se, kao, žena iz Nizozemske. Naravno da je bila prevarena na kraju.
Uglavnom, scenarij će ti vjerojatno biti takav da će tražiti da ti uplati novce na PayPal, a nkog toga ćeš sa lažne Paypal adrese dobiti mail da su ti novci stigli na račun, ali ne možeš do njih dok ne uplatiš neki polog i sl. kao osiguranje za isplatu. Drugim riječima, maznut će ti pare, bježi dalje od toga.
pa zato i kažem da mi je odmah bilo sumnjivo. doduše platit će na iban računa. ma svejedno i da se uplati, prvo se vide pare i podižu pa tek onda eventualno dalje.
awascro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 09:57   #410
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Netko iz Estonije kupuje laptop na Njuškalu? Kaj ti to nije sumnjivo? Osobno znam takve primjere prijevare, jedna frendica je tako prodavala dječja kolica i javila joj se, kao, žena iz Nizozemske. Naravno da je bila prevarena na kraju.
Uglavnom, scenarij će ti vjerojatno biti takav da će tražiti da ti uplati novce na PayPal, a nkog toga ćeš sa lažne Paypal adrese dobiti mail da su ti novci stigli na račun, ali ne možeš do njih dok ne uplatiš neki polog i sl. kao osiguranje za isplatu. Drugim riječima, maznut će ti pare, bježi dalje od toga.
Quote:
awascro1 kaže: Pogledaj post
pa zato i kažem da mi je odmah bilo sumnjivo. doduše platit će na iban računa. ma svejedno i da se uplati, prvo se vide pare i podižu pa tek onda eventualno dalje.
evo ako nekoga zanima kako se završilo:
javila se cura da mi "objasni" kako se treba dalje postupati, budući da je napravila Paypal transakciju na što sam rekla da me ne zanima nikakav Paypal. Odgovorila je kako sam luda što joj ne vjerujem budući da su novci na Paypalu i da ću ih dobiti NAKON što pošaljem paket njoj (prvotna priča je bila da šaljem nakon vidljive uplate). Za kraj sam rekla kako paket mogu eventualno poslati kada ja te novce vidim i podignem jer ću slanje platiti tim novcima. Tu je počela da će me prijaviti :klap: i više ni traga ni glasa.
awascro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 14:16   #411
Klasična prevara... Sreća pa nisi nasjela.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 17:09   #412
Trebao bi primiti doplatak iz Njemacke. Greskom sam prilikom popunjavanja u obrazac upisao IBAN tekuceg racuna u Erste & Steiermaerkishe banci. Da li postoji mogucnost da mi novci ipak sjednu na kunski tekuci racun? Zna li tko? Hvala na odgovoru?
Pozdrav!!!
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:14   #413
Znaci, prijatelj mi je iz Kanade uplatio nesto eura na cek koji glasi na bayerische landesbank, gdje i kako mogu podignuti taj novac!
Hvala
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 16:46   #414
Mislim da možeš u bilo kojoj banci, ali mislim da je naknada za takve stvari dosta visoka.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:25   #415
Pozdrav.

Može li mi netko ukratko navesti sve načine na koje se može primati uplata iz inozemstva.
Radi se o manjim mjesečnim iznosima ostvarenim prodajom rukotvorina.
Znam za PayPal i uplatu na devizni, no tu moje znanje prestaje i ne znam niti za jedan drugi način primanja uplate.
Ako može savjet da ne kopam po cijelom topicu
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 10:40   #416
Neteller, skrill. Možda dolje opcije pošto možeš napraviti karticu pa direktno dizati novac s tog računa.
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 23:04   #417
Direct checkout, ima li netko iskustvo s tim i je li moguće kod nas?
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 11:23   #418
Ako se radi o vecoj uplati deviza, koliko banka uzima proviziju? I ako bi tko znao da mi rijesi dilemu...znam ako mi legne veca lova da ce porezna odmah traziti da platim porez, mislim 4%, a taj novac mi je za kupnju stana (dio iznosa).....Pitanje- da li bi izbjegla plaćanje poreza ako mi sestra direktno uplati na racun firme koja bi meni prodala stan?
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2018., 14:54   #419
zaradio sam nekih 26 dolara na jednoj poker stranici i to sam stavio na svoj bankovni racun. Nakon par dana je to sjelo, ali mi je odmah i stornirano. Dobio sam poziv iz banke gdje su me obavjestili o tome a ni oni pa ni ja nismo znali zast se to dogodilo. Jedino sta mi je ova iz banke rekla da treba nekakav dokaz ili tako nest da mi ovi posalju pa da ja to pokazem u banci. I preko maila sam uspio dobit od njih taj nekakav swift message, i to sam neki dan odnio u banku. I prekjucer sam dobio mail da mi je vracen taj iznos natrag na poker racun a kao razlog je naveden ''invalid bank details''. znaci negdje sam nekakve podatke krivo napisao, al ne znam sta. Imao sam samo 3 stvari, pod ime banke napisao sam ''zagrebacka banka d.d'' bez č jer ne prima takva slova. Pod swift code ZABAHR2XXXX(dodao 3 x-a ali ionako je pisalo da bi i oni to napravili jer treba 11 slova ili brojeva), i trece je bilo broj mog racuna.

Jel bi znao netko mozda gdje sam pogrijesio i kako da uplatim taj iznos na svoj racun?
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2018., 15:43   #420
Je li taj tvoj račun u banci devizni račun?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.