Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 19:16   #741
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Razlijetanje ETH ili ChainLinka?


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
Ne bih znao, čuo sam za tu problematiku od čovjeka koji se za razliku od mene kuži u tehnologiju..........

A do sada se pokazao kao nepogrešiv
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 05.10.2017., 20:12   #742
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ne bih znao, čuo sam za tu problematiku od čovjeka koji se za razliku od mene kuži u tehnologiju..........



A do sada se pokazao kao nepogrešiv

Nisi skužio šta pitam - na koji misliš?


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 05.10.2017., 21:29   #743
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Kucilo, tvoje misljenje, dali da uletim u ark sada, ima li nade da poraste u dogledno vrijeme ?
Ako pogledaš da su prva tri veca pumpa imala po 2 mjeseca između sebe,tko zna kada ce sljedeci pump.Pogotovo s obzirom na nadolazeci gold fork kada bi mogli lijepi dumpovi doci.
Svakako ce doci jos jedan,previse je prostora za špekulaciju oko ARKa da do toga ne dode.
akimaki is offline  
Old 05.10.2017., 22:37   #744
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nisi skužio šta pitam - na koji misliš?


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
Sorry
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 05.10.2017., 22:48   #745
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Sorry
Pa šta sad "sorry"? Odgovor je?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 05.10.2017., 22:56   #746
Nemam pojma, preteško je to pitanje.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 06.10.2017., 04:58   #747
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Inače ako želite igrati na sigurno pričekajte da Ripple poraste zančajno (kao sada npr.) i nakon par sati ili dan za njim ide XLM (Stellar Lumen). Evo sada su krenuli i oni prije nekih sat vremena i tako je stalno. Stelar je zapravo Ripple 2 - suosnivač mi je čovjek koji je bio i vlasnik ili tako nešto Ripplea - Jed McCaleb . Dakle pratite Ripple i kada krene gore uložite u Stellar

Znalac
murof7 is offline  
Old 06.10.2017., 09:24   #748
Ali samo da upozorim da Stellar ima jaki dump - dakle cijena će jednog trenutka jako pasti
abusaef is offline  
Old 06.10.2017., 11:01   #749
Meni se taj Stellar jako svidio na prvu, još prije par mjeseci.
No propustio sam giveaway
Valjda samo moj online BTC wallet nije podržavao s tehničke strane taj giveaway. (sad više ne koristim online wallete)
rossonero is offline  
Old 06.10.2017., 12:13   #750
Pa Ripple 2 ili mini Ripple je Stellar, ali meni puno draži jer su potpuno suprotno krenuli od Ripplea - naime oni su se okrenuli od banaka i npr. čak pokušavaju u Africi uspostaviti neki sustav slanja novaca - brz i jeftin kako bi svi mogli jeftino imati novac. Isto tako drže puno novčića kod sebe, ali oni te novčiće ispuštaju kroz svakakve natječaje i akcije - pa tako su nagrađivali dobre projekte Lumenima. Isto tako bili su nagrađivali i BTC holdere nedavno - bio sam u BTC forumu stavio obavijest o tome prije par mjeseci, ne znam jel netko pokupio free Lumene ... Na početku su čak i Ripple holdere nagrađivali .

Uglavnom ja sada ne bi ulazio u njih više, zbog opasnosti od tog velikog rušenja cijene što je za njih pod normalno. No opet oni su prije onog velikog pada sviju bili na .023c što je još dosta ispod.
abusaef is offline  
Old 06.10.2017., 13:01   #751
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Pa Ripple 2 ili mini Ripple je Stellar, ali meni puno draži jer su potpuno suprotno krenuli od Ripplea - naime oni su se okrenuli od banaka i npr. čak pokušavaju u Africi uspostaviti neki sustav slanja novaca - brz i jeftin kako bi svi mogli jeftino imati novac. Isto tako drže puno novčića kod sebe, ali oni te novčiće ispuštaju kroz svakakve natječaje i akcije - pa tako su nagrađivali dobre projekte Lumenima. Isto tako bili su nagrađivali i BTC holdere nedavno - bio sam u BTC forumu stavio obavijest o tome prije par mjeseci, ne znam jel netko pokupio free Lumene ... Na početku su čak i Ripple holdere nagrađivali .

Uglavnom ja sada ne bi ulazio u njih više, zbog opasnosti od tog velikog rušenja cijene što je za njih pod normalno. No opet oni su prije onog velikog pada sviju bili na .023c što je još dosta ispod.
Ajoj... Meni se čini da ljudi kod nas ne znaju previše o Africi i o sustavima plaćanja kod njih. Što se toga tiče, oni su godinama ispred nas. U Africi od 2007. si ljudi prebacuju novce preko SMS poruka. Ironija, ali baš nerazvijenost infrastrukure, a dostupnost mobilnih telefona, je dovela do toga.
M-Pesa, EcoCash, Easywallet... Ima ih. Uglavnom, ne znam šta XLM može ponuditi jednoj Africi, a da već nemaju? Jedino manju proviziju, apsolutno ništa drugo, jer su i SMS transakcije trenutne.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 06.10.2017., 14:05   #752
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ajoj... Meni se čini da ljudi kod nas ne znaju previše o Africi i o sustavima plaćanja kod njih. Što se toga tiče, oni su godinama ispred nas. U Africi od 2007. si ljudi prebacuju novce preko SMS poruka. Ironija, ali baš nerazvijenost infrastrukure, a dostupnost mobilnih telefona, je dovela do toga.
M-Pesa, EcoCash, Easywallet... Ima ih. Uglavnom, ne znam šta XLM može ponuditi jednoj Africi, a da već nemaju? Jedino manju proviziju, apsolutno ništa drugo, jer su i SMS transakcije trenutne.
E pa upravo to! Dakle imamo 2 milijarde ljudi bez bankovnog računa, a svi imaju mobitele . Dakle implementirati blockchain tehnologiju u mobitele - Stellar je nešto kao PayPal ali vanbarkarski ... Njihove transakcije su navodno među najbržima na svijetu i gotovo besplatne ... poveži i to im je roadmap .

https://www.weforum.org/agenda/2017/...ial-inclusion/

Quote:
Just had a blockchain moment. 3K from US -> FR then forwarded it to PH to @coinsph Time? 40 seconds. Cost? 0.000004 EUR. Thanks @StellarOrg
Dakle 3000$ u 40 sekundi iz jedne u drugu državu i prebacivanje u treću državu - cijeli svijet je proputovalo i gotovo besplatno!

BTW Ovo što si spomenuo oko SMS transakcija funkcionira lokalno ili globalno?
abusaef is offline  
Old 07.10.2017., 03:23   #753
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
E pa upravo to! Dakle imamo 2 milijarde ljudi bez bankovnog računa, a svi imaju mobitele . Dakle implementirati blockchain tehnologiju u mobitele - Stellar je nešto kao PayPal ali vanbarkarski ... Njihove transakcije su navodno među najbržima na svijetu i gotovo besplatne ... poveži i to im je roadmap .

https://www.weforum.org/agenda/2017/...ial-inclusion/

Dakle 3000$ u 40 sekundi iz jedne u drugu državu i prebacivanje u treću državu - cijeli svijet je proputovalo i gotovo besplatno!

BTW Ovo što si spomenuo oko SMS transakcija funkcionira lokalno ili globalno?
Ali ne vidim po čemu je Stellar poseban? Waves ima gatewaye za fiat i kriptovalute, evo, čitaj:

https://blog.wavesplatform.com/waves...t-c598ceb02db7

Cijena transakcije ti je 0.001 Waves ( 0.4 euro centa po aktualnim cijenama ).

SMS transakcije funkcioniraju unutar tih servisa, koji su popularni u Africi.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 07.10.2017., 10:14   #754
Marketing ! Što misliš koliko "investitora" zapravo gleda specifikacije? To je ono što je i mene prije čudilo - zašto se ulaže u lošije? Jednostavno duže su na tržištu, poznatiji su i to je to. Po mom mišljenju i Cardano i druge godine EOS biti će bolji od Eteriuma po specifikacijama - ali da ga skinu sa trona trebat će puno vremena i vjerojatno neće uspijeti .
abusaef is offline  
Old 07.10.2017., 12:28   #755
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Marketing ! Što misliš koliko "investitora" zapravo gleda specifikacije? To je ono što je i mene prije čudilo - zašto se ulaže u lošije? Jednostavno duže su na tržištu, poznatiji su i to je to. Po mom mišljenju i Cardano i druge godine EOS biti će bolji od Eteriuma po specifikacijama - ali da ga skinu sa trona trebat će puno vremena i vjerojatno neće uspijeti .

Pa znam, to sam rekao par stranica ranije ovdje, ako se ne varam.

No, Stellar nema ni marketing, nego klasični “community hype”.

Jednostavno, ne vidim mu svijetlu budućnost.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 07.10.2017., 14:06   #756
https://www.coindesk.com/ethereum-de...ockchain-fork/

znaci ETH ide u fork?hoce li i kod njega ici nova valuta ili?


Evo jedna super stranica za praćenje crypto vijesti...

https://cryptopanic.com
murof7 is offline  
Old 07.10.2017., 17:33   #757
kupio omg i đuku skoro pa sigurna kombinaciju za katostrofu

Xiaomi is offline  
Old 07.10.2017., 17:46   #758
Quote:
Xiaomi kaže: Pogledaj post
kupio omg i đuku skoro pa sigurna kombinaciju za katostrofu

Mislim da ce OMG ici znatno dolje, neprestano je rastao, zavirio je i preko 10$, korekcija je vrlo izgledna
radiJAtor8 is offline  
Old 07.10.2017., 18:02   #759
no pa nisam bezveze napisao da je dobitna kombinacija za bankrot evo, vec sam laksi za -0.50%

hvala na upozorenju
Xiaomi is offline  
Old 08.10.2017., 01:24   #760
Na hrvatskoj Waves grupi na Telegramu smo skupili Wavesa u protuvrijednosti od milijun kuna ( po aktualnim cijenama ).

Razlog je podizanje nodea ( čvora ).
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.