Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 13:19   #121
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kolega orion, vrlo brzo će se naći netko tko će ti objasniti da je u hrvatskoj 87% katolika i da je zato tvoje mišljenje nebitno
Mislim da bi Isus uvažio svačije mišljenje, barem tako su me učili

Isto tako ne smatram se vlasnikom nečijeg tijela(žene) da joj diktiram što da radi. Isusu doduše bi bilo žao što je potencijal za život prekinut, ali ne bi se protivio odluci žene siguran sam.

Jesu li ljudi zaboravili Isusov nauk?
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:47   #122
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi Isus uvažio svačije mišljenje, barem tako su me učili

Isto tako ne smatram se vlasnikom nečijeg tijela(žene) da joj diktiram što da radi. Isusu doduše bi bilo žao što je potencijal za život prekinut, ali ne bi se protivio odluci žene siguran sam.

Jesu li ljudi zaboravili Isusov nauk?
Kod nas kršćanstvo nema veze sa učenjem Isusa Krista, nego sa borbom protiv komunizma i nevladinih udruga.

Malo se nešto mazne, malo se nekog premlati, ali što ćeš, svi smo mi grešnici, bude oprostio Bog (a oprostit će samo ako se ispovijedim svećeniku, u protivnom idem u pakao)
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:42   #123
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi Isus uvažio svačije mišljenje, barem tako su me učili

Isto tako ne smatram se vlasnikom nečijeg tijela(žene) da joj diktiram što da radi. Isusu doduše bi bilo žao što je potencijal za život prekinut, ali ne bi se protivio odluci žene siguran sam.

Jesu li ljudi zaboravili Isusov nauk?
Evanđelje po Mateju, dakle, Biblija:
Quote:
Sve, dakle, što želite da ljudi čine vama, činite i vi njima. To je smisao Zakona i Prorokâ.

13 Uđite na uska vrata! Jer širok je i prostran put koji vodi u propast i mnogo je onih koji njime idu. 14 A uska su vrata i tijesan put koji vodi u život i malo je onih koji ga nalaze.

15 Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem runu, a iznutra su grabežljivi vukovi. 16 Prepoznat ćete ih po plodovima njihovim. Zar se grožđe bere s trnja ili smokve s čička? 17 Tako svako dobro drvo donosi dobar plod, a svako nevaljalo drvo donosi bezvrijedan plod. 18 Dobro drvo ne može donijeti bezvrijedan plod, niti nevaljalo drvo može donijeti dobar plod. 19 Svako drvo koje ne donosi dobar plod siječe se i baca u vatru. 20 Dakle, prepoznat ćete ih po plodovima njihovim.

21 Neće svatko tko mi govori: ‘Gospodine, Gospodine’, ući u kraljevstvo nebesko, nego onaj tko vrši volju Oca mojega koji je na nebesima. 22 Mnogi će mi reći u onaj dan: ‘Gospodine, Gospodine, nismo li u tvoje ime proricali i u tvoje ime demone istjerivali i u tvoje ime mnoga silna djela činili?’23 Tada ću im kazati: Nikad vas nisam poznavao! Odlazite od mene, vi koji činite bezakonje!

24 Stoga će svatko tko čuje ove moje riječi i izvršava ih biti kao razborit čovjek koji je kuću sagradio na stijeni. 25 I zapljuštala je kiša, došle su bujice, zapuhali su vjetrovi i udarili su na tu kuću, ali ona se nije srušila, jer joj je temelj bio na stijeni. 26 A svatko tko čuje ove moje riječi, a ne izvršava ih, bit će kao lud čovjek koji je kuću sagradio na pijesku. 27 I zapljuštala je kiša, došle su bujice, zapuhali su vjetrovi i udarili su na tu kuću i ona se srušila i posve se raspala.”
Pametnom dosta.

Ključno u svemu ovome je ono "vrši volju Oca mojega", a ne "popa svoga" ili "tv voditelja svoga" ili "ćaće svoga", pa čak ni "vjerske institucije svoje".
Dakle gospodo, bibliju u ruke (ili nešto drugo, ovisno o afinitetima), pa postupite po vlastitoj savjesti. Sve ostalo, sve ostalo što vam drugi kažu, ma tko oni bili, vam je zakurac.
IceClimber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:40   #124
Quote:
IceClimber kaže: Pogledaj post
Pametnom dosta.

Ključno u svemu ovome je ono "vrši volju Oca mojega", a ne "popa svoga" ili "tv voditelja svoga" ili "ćaće svoga", pa čak ni "vjerske institucije svoje".
Dakle gospodo, bibliju u ruke (ili nešto drugo, ovisno o afinitetima), pa postupite po vlastitoj savjesti. Sve ostalo, sve ostalo što vam drugi kažu, ma tko oni bili, vam je zakurac.
Jako mi je drago vidjeti da si citirao između ostalog Zlatno pravilo i Lažne proroke, meni najsnažnije dijelove Novog zavjeta. A za sve one ''velike vjernike'' koji nisu našli shodno pročitati Bibliju dodao bi još jedan prigodan citat:

Molitva:
Kad molite, ne budite kao licemjeri koji se vole upadno moliti u sinagogama i na raskršćima, da ih vide ljudi. Zaista, kažem vam, već su primili svoju plaću.
A ti kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata te se pomoli Ocu svom u tajnosti, pa će ti platiti Otac tvoj, koji vidi u tajnosti.
deepwater is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:36   #125
Košić opet na braniku revizionizma. Čovjek je zreo za zatvor.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:31   #126
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Košić opet na braniku revizionizma. Čovjek je zreo za zatvor.
ima li osnova za prijavu?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:41   #127
Pa dobro jel ima ta bagra imalo srama!?
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 20:01   #128
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Pa dobro jel ima ta bagra imalo srama!?
Da imaju srama morali bi imati savjest te bi morali biti skromni, ponizni, po Isusovom učenju. Obzirom da Crkva ne funkcioniura po Isusovom učenju od kad je dotični uskrsnuo onda je odgovor ne.
Na neki logički način, Crkva koja podržava ovog biskupa, koji podržava ratnog zločinca koji je radio etnička čišćenja, podržava to isto.
Crkva u RH ima samo jedan motiv, jedno učenje, jedan bog, a taj bog se zove novac(i nekretnine). To zaključujem iz razloga što brojke ne lažu, plus što se svi uzvrpolje kad se taj isti novac spomene čista psihologija

Zadnje uređivanje Orion1984 : 26.10.2017. at 20:40.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:30   #129
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Košić opet na braniku revizionizma. Čovjek je zreo za zatvor.
Samo nek me netko na forumu pita gdje ja vidim fašizam i da to ne postoji
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:51   #130
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Samo nek me netko na forumu pita gdje ja vidim fašizam i da to ne postoji
Evo da uvježbamo..................gdje ti Srebrni-medvjede vidiš fašizam??
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 09:28   #131
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Evo da uvježbamo..................gdje ti Srebrni-medvjede vidiš fašizam??
u veličanju NDH
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:13   #132
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...i/1003727.aspx

Odlična usporedba indexa o Košiću i Irineju. Jedna te ista bagra koja širi mržnju i netrpeljivost i najradije bi vratili društvo u srednji vijek.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:06   #133
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/k...i/1003727.aspx

Odlična usporedba indexa o Košiću i Irineju. Jedna te ista bagra koja širi mržnju i netrpeljivost i najradije bi vratili društvo u srednji vijek.
Nacionalisti nemaju ništa protiv svog nacionalizma, ali kad je neki drugi narod nacionalistički onda im to jako smeta
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 14:23   #134
Crkve su uvijek sluzile zlu. I danas su u sluzbi zla. Bez zla nemaju smisla postojanja.
Sto Kosic ne kaze koju o bijedi u kojoj gradjani zive ili mega pljacki kroz Agrokor? To se ne uklapa u velicanje NDH i HDZa.
Pedofili i homoseksualci namecu se svojim nazadnjackim stavovima.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:00   #135
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kod nas kršćanstvo nema veze sa učenjem Isusa Krista, nego sa borbom protiv komunizma i nevladinih udruga.
I upravo si opisao jednu od bitnih odrednica hrvatstva.Ti momak imas jako malo ili gotovo nista pojma o hrvatskoj povijesti (sudim ne samo po ovome, vec i po drugim postovima).Zar u kapitalnome djelu o ranoj povijesti Hrvata, O upravljanju carstvom, ne pise:

ako bi bilo koji stranci pošli u rat protiv zemlje ovih istih Hrvata i nametnuli im rat, tad će moćni Bog ratovati za Hrvate i zaštititi ih, a Petar, Kristov učenik, dat će im pobjedu?

Rani srednji vijek - susjedi Hrvata su pogani Madari, pogani i kasnije polupokrsteni Bugari, islamski Saraceni.
Razvijeni srednji vijek - obiljezen borbom protiv susjednih sizmatika (pravoslavaca) i heretika.
Kasni srednji i novi vijek - Osmanlije.

Da, krscanstvo u Hrvata uvijek je imalo dvostruku ulogu, jedno je bilo ono sto ti posprdno nazivljes "Isusovim naukom", a drugo homogenizacija drustva u borbi za opstanak i protiv svega sto je prijetilo opstanku Hrvata kao takvih.Bez obzira da li se radilo o ekskomuniciranim Mlecanima 1202. godine, Osmanlijama i njihovim dzihadima ili komunistima i njihovom zlocinackom ideologijom.

I tako sve od "stoljeca sedmog" .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:12   #136
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
I upravo si opisao jednu od bitnih odrednica hrvatstva.Ti momak imas jako malo ili gotovo nista pojma o hrvatskoj povijesti (sudim ne samo po ovome, vec i po drugim postovima).Zar u kapitalnome djelu o ranoj povijesti Hrvata, O upravljanju carstvom, ne pise:

ako bi bilo koji stranci pošli u rat protiv zemlje ovih istih Hrvata i nametnuli im rat, tad će moćni Bog ratovati za Hrvate i zaštititi ih, a Petar, Kristov učenik, dat će im pobjedu?

Rani srednji vijek - susjedi Hrvata su pogani Madari, pogani i kasnije polupokrsteni Bugari, islamski Saraceni.
Razvijeni srednji vijek - obiljezen borbom protiv susjednih sizmatika (pravoslavaca) i heretika.
Kasni srednji i novi vijek - Osmanlije.

Da, krscanstvo u Hrvata uvijek je imalo dvostruku ulogu, jedno je bilo ono sto ti posprdno nazivljes "Isusovim naukom", a drugo homogenizacija drustva u borbi za opstanak i protiv svega sto je prijetilo opstanku Hrvata kao takvih.Bez obzira da li se radilo o ekskomuniciranim Mlecanima 1202. godine, Osmanlijama i njihovim dzihadima ili komunistima i njihovom zlocinackom ideologijom.

I tako sve od "stoljeca sedmog" .
Nisam siguran da su turci bili komunisti, ali kršćanstvo je sasvim sigurno bilo učenje Isusa Krista.

Meni zapravo uopće nije jasno kakve ovo sve veze ima sa mojim postom
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:20   #137
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da su turci bili komunisti, ali kršćanstvo je sasvim sigurno bilo učenje Isusa Krista.

Meni zapravo uopće nije jasno kakve ovo sve veze ima sa mojim postom
Normalno, ne mozes shvatiti napisano, lakse je glupirati se.Okani me se ubuduce s ovakvim postovima.

Isus nije bio krscanin niti je stvorio krscanstvo.Krscanstvo se kao religija razvilo nakon njegove smrti i kroz povijest je dozivjelo mnoge promjene i podjele.Takoder, svaka krscanska religija na odredenom podrucju je imala vlastiti razvoj i razlicito se ukorijenila u drustvo.Koliko danas krscanstvo ima veze s ucenjem Krista ostavljam teolozima da rasprave.

Katolicka vjera, odnosno Crkva u Hrvata tokom povijesti je uvijek zauzimala (i) ulogu branitelja Hrvata i njihove opstojnosti.Bez obzira na stav sluzbenog Vatikana.Dapace, prema izvorima vidimo da je krscanstvo na taj nacin i uslo medu Hrvate.

Da, Osmanlije kao narod, a ni Turci kao skupina naroda nisu bili komunisti u 15. ili 16. st.Bezveze trolas (ali hej, 90 posto tvojih postova su trolerski, pa nek se nade jos i jedan hah).

Katolicka Crkva i njezine strukture u Hrvatskoj su prepoznale kriptokomuniste i kulturni marksizam kao prijetnju.Stoga se i obrusavaju na iste.To sto to tebi ne pase je drugi par carapa i ne daje ti za pravo trolati ili se pak ismijavati na racun kompletne hrvatske povijesti i uloge krscanstva te Katolicke Crkve u njoj.A pogotovo ne kad ti je baza za isto vlastito neznanje.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:32   #138
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
Katolicka Crkva i njezine strukture u Hrvatskoj su prepoznale kriptokomuniste i kulturni marksizam kao prijetnju.Stoga se i obrusavaju na iste.
Dijelovi Katoličke crkve u Hrvatskoj ne bi prepoznali stvarno zlo ni da ih opali nogom u guzicu.

Čekaj, pa upravo jedan (najeksponiraniji, ali u nakaradnim stavovima sasvim sigurno nije usamljen, dapače) njihov jako visoko pozicionirani član koji kante svojih frustracija izlijeva po svima nama, praktično bez i riječi osude iz te "veleštovane" institucije. Čim je iskonsko zlo njihov član, institucija doživi kolektivnu sinkopu.

Sjetimo se samo ponašanja Katoličke crkve uoči i u početku drugog svjetskog rata kad su, u strahu od navodne komunističke prijetnje, potpuno prespavali ne samo pojavu nacista i fašista (kao stvarne prijetnje mnogima), već i dobar dio nevjerojatnog zla koje je uslijedilo.




Kad je u pitanju Katolička crkva, vrijedi ponoviti da je njihov glavni motiv očuvanje i povećanje materijalnog bogatstva crkve (povećavanje utjecaja od sekundarnog je značaja jer ono samo služi prvom i stvarnom motivu). Oni su ovdje samo zbog para.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:38   #139
Ukratko, da Hrvati nisu bili kršćani onda se ne bi branili protiv nikoga tko bi ih napadao, nego bi valjda gledali u nebo dok ih drugi osvajaju.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:40   #140
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Dijelovi Katoličke crkve u Hrvatskoj ne bi prepoznali stvarno zlo ni da ih opali nogom u guzicu.
Kao ni dijelovi forumasa, kao ni dijelovi naseg drustva, kao ni dijelovi nase vlade, itd.Poanta je?Da se svaka organizacija sastoji od sposobnih i nesposobnih ljudi?

Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Sjetimo se samo ponašanja Katoličke crkve uoči i u početku drugog svjetskog rata kad su, u strahu od navodne komunističke prijetnje, potpuno prespavali ne samo pojavu nacista i fašista (kao stvarne prijetnje mnogima), već i dobar dio nevjerojatnog zla koje je uslijedilo.
I opet taj butthurt koji se vuce jos iz Drugog svjetskog rata.Sluzbeni Vatikan je prakticki bio na ratnoj nozi s Hitlerom.Katolicke strukture u Njemackoj su vecinski podrzavale Hitlera.Katolicke strukture u SAD-u su u potpunosti podrzavale borbu protiv nacizma.I kaj sad?

Eh, ali problem je sto su i katolicke stukture u Njemackoj i one u SAD-u kao zlo prepoznale i komunizam.Siroti genocidni komunisti.Bu-hu.

Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Kad je u pitanju Katolička crkva, vrijedi ponoviti da je njihov glavni motiv očuvanje i povećanje materijalnog bogatstva crkve (povećavanje utjecaja od sekundarnog je značaja jer ono samo služi prvom i stvarnom motivu). Oni su ovdje samo zbog para.
Da, ako cemo gledati naocalama jednog Dudeka iz Spickovine Donje koji misli da su mu svi krivi za sve.Samo ovisi koje je doba godine i koja ce ga lokalna budala u birtiji obrazovati po tome pitanju.Jednom je to Merika, drugi put Crkva, treci put komunjare, cetvrti put Adeze, itd.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.