Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2011., 21:42   #81
Quote:
kopitarka kaže: Pogledaj post
a mislim ono, wau, logičan odgovor, što ja znam, ubila je sestru, i što sad, zašto je ne bi ubila, i koji je na kraju odgovor, nervozna sam...
da opet vidi tajanstvenog muškarca ?
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 21:55   #82
Quote:
nevanevičicaa kaže: Pogledaj post
da opet vidi tajanstvenog muškarca ?
Ti si negdje pročitala odgovor!
Artistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 22:21   #83
Quote:
nevanevičicaa kaže: Pogledaj post
da opet vidi tajanstvenog muškarca ?
aha, a ja toliko mozgala, a na kraju ispade jednostavan odgovor,
kopitarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 22:27   #84
možda poslije majčinog sprovoda nije više nigdje vidjela tog muškarca pa se nadala da će se bar pojavit na sestrinom sprovodu?! to mi je jedini 'logičan' razlog koji se može izvuć iz navedenih podataka
antea_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 23:34   #85
Quote:
antea_a kaže: Pogledaj post
možda poslije majčinog sprovoda nije više nigdje vidjela tog muškarca pa se nadala da će se bar pojavit na sestrinom sprovodu?! to mi je jedini 'logičan' razlog koji se može izvuć iz navedenih podataka
psihopatkinjo

meni se baš sviđa test.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 01:36   #86
Quote:
Artistica kaže: Pogledaj post
Ti si negdje pročitala odgovor!
što nije jednostavno? zar je zbilja tako ?
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 03:04   #87
Ovo je izvuceno iz konteksta tj. mali dio od ogromnog drugog dijagnostickog materijala koji se koristi u dijagnostici kako u psihijatriji tako i u klinickoj psihologiji.
Ako se vi drzite samo ovog malog dijela koji je prikazan u prvom postu,neminovno se dolazi do zablude i kratkovidnosti.

Psihopatija ima razne podjele po vanjskim manifestacijama, kako u emocionalnom tako i u strukturnom aspektu. Da bi se dijagnostikovo ''poremecaj licnosti'' ili psihopatija ( ovaj drugi naziv je termin koji je danas uglavnom napusten) potrebno je dobiti podatke kako anamnesticke tako i heteroanamnesticke. Obicno pracenje zivotne historije od djetinjstva pa nadalje i pouzdanost podataka koji su sakupljeni su od velike vaznosti. Ono sto govori pacijent moze u velikom procentu biti obmana, laganje, pa je vazno pratiti njegovo manifestno ponasanje i taktickim pitanjima dobijati reakcije za dijagnostiku. Psiho testovi licnosti, ima ih raznih su pomocno sredstvo i daju dobre rezultate. Heteroanamneza-podaci koji drugi daju o pacijentu i njegovom zivotu igraju veliku ulogu, izgled i zivotni stil, navike, htjenje, odjevanje, aktivnosti daju rezultate.
Dosta se govori o razlikovanju ''karakrernih neuroza'' od psihopatije, ove mogu biti jedno te isto kad se posmatra , ali jedne su reparabilne a druge nisu.
Ono gore pomenuto pitanje nema nikakvu vrijednost ili ima vrijednost koliko i iskaz histerika '' ja nisam emocionalno nestabilan''.
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 04:17   #88
Quote:
Tinchi kaže: Pogledaj post
Djevojci od 18 godina umre majka. Naravno, održan je i sprovod na kojem ona zapaža muškarca koji joj neobično privlači pozornost. Nakon 6 mjeseci djevojka ubija vlastitu sestru. ZAŠTO?


... pa sto ju nebi ubila ?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 06:05   #89
ma ja sam psihopat bez obzira na to što nisam dala psihopatski odgovor na pitanje
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 13:35   #90
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
psihopatkinjo
ta sam! a sad me baš zanima jesam li u pravu i, ako jesam, mogu li onda to stvarno smatrat svojom dijagnozom
antea_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 15:17   #91
Quote:
nevanevičicaa kaže: Pogledaj post
što nije jednostavno? zar je zbilja tako ?
To je točan odgovor. Znači ti si...psihopatkinja
Artistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 15:56   #92
Quote:
antea_a kaže: Pogledaj post
ta sam! a sad me baš zanima jesam li u pravu i, ako jesam, mogu li onda to stvarno smatrat svojom dijagnozom
apsolutno. zapravo apsoluDno
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 07:29   #93
Zaljubila se u tajanstvenog pa joj ga je sestra otela.

Nekak mi se cini uzasno povezan s psiho odgovorom al opet je realan i razradjen.

Maah uostalom,koja glupost.Ak je zgodni dosao mami,zatso bi dosao sestri??? To mi odgovorite.
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 14:05   #94
Quote:
Me,myself and I kaže: Pogledaj post
Zaljubila se u tajanstvenog pa joj ga je sestra otela.

Nekak mi se cini uzasno povezan s psiho odgovorom al opet je realan i razradjen.

Maah uostalom,koja glupost.Ak je zgodni dosao mami,zatso bi dosao sestri??? To mi odgovorite.
Izgleda da slično razmišljamo.
Meni je isto takvo objašnjenje palo na pamet i također mi je "psihopatsko" objašnjenje nelogično.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 14:17   #95
martian, poanta je u tome da psihopatu ljudski život ne vrijedi ništa, pogotovo ako mu je nečija smrt potrebna da bi ostvario neki svoj cilj... koji običnom čovjeku može izgledati čak trivijalno. na primjer, zamisli lingvista psihopata koji govori 59 mrtvih jezika i pitanje je zašto bi on ubio posljednjeg govornika nekog jezika kojeg je proučavao? pa naravno, zato da bi govorio 60 mrtvih jezika... cilj mu je bio postići tu okruglu brojku.
ljoljo ljoljiqi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 14:26   #96
Quote:
ljoljo ljoljiqi kaže: Pogledaj post
martian, poanta je u tome da psihopatu ljudski život ne vrijedi ništa, pogotovo ako mu je nečija smrt potrebna da bi ostvario neki svoj cilj... koji običnom čovjeku može izgledati čak trivijalno. na primjer, zamisli lingvista psihopata koji govori 59 mrtvih jezika i pitanje je zašto bi on ubio posljednjeg govornika nekog jezika kojeg je proučavao? pa naravno, zato da bi govorio 60 mrtvih jezika... cilj mu je bio postići tu okruglu brojku.
Hvala na trudu da mi približiš psihopatski način razmišljanja , ali ja i dalje smatram da nema garancije da bi gospodin zgodni došao na sprovod sestri ako je bio na sprovodu mami.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 14:34   #97
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Hvala na trudu da mi približiš psihopatski način razmišljanja , ali ja i dalje smatram da nema garancije da bi gospodin zgodni došao na sprovod sestri ako je bio na sprovodu mami.
a čuj, to je takva priča... i mene je uvijek zbunjivalo zašto se skarlet ohara udala za reta batlera kad je voljela ešlija... to su sve sami psikopati.
nema ni garancije da bi g. zgodni bio s njom zato što je ubila sestru, zapravo samo psihopati smatraju da život mora davati neke "garancije", zato tako i postupaju
ljoljo ljoljiqi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.