Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 19:16   #61
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Na početku bijaše... Blade.

Sličnu stvar sam danas pročitao u nekom članku; afroamerikanci nikada nisu imali svog superheroja. Da nije bilo Bladea, ne bi bilo ni svih ovih Marvel vs DC pizdarija jer je Blade bio prvi superhero film koji je svojedobno požnjeo uspjeh i dao do znanja da su stripovi sljedeća isplativa stvar.

U nastavku sage bijaše... Blade II.

Jedan od rijetkih nastavaka koji su bili gotovo bolji od originala i koji su najavili Del Tora kao zanimljivog redatelja. Ne znam u čemu je stvar da ljudi ignoriraju ta dva filma. Možda radi Wesley Snipesa ili zato što nisu bili dio ovog ili onog svijeta.
Ne zaboravit Spawna

http://www.imdb.com/title/tt0120177/

Putreni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:17   #62
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Na početku bijaše... Blade.

Sličnu stvar sam danas pročitao u nekom članku; afroamerikanci nikada nisu imali svog superheroja. Da nije bilo Bladea, ne bi bilo ni svih ovih Marvel vs DC pizdarija jer je Blade bio prvi superhero film koji je svojedobno požnjeo uspjeh i dao do znanja da su stripovi sljedeća isplativa stvar.

U nastavku sage bijaše... Blade II.

Jedan od rijetkih nastavaka koji su bili gotovo bolji od originala i koji su najavili Del Tora kao zanimljivog redatelja. Ne znam u čemu je stvar da ljudi ignoriraju ta dva filma. Možda radi Wesley Snipesa ili zato što nisu bili dio ovog ili onog svijeta.
Samo je jedan pravi afroafrikanski junak - Shaft.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:17   #63
Ne gotovo, definitivno je bio bolji od prvog (del Toro je ipak bolji redatelj od tamo nekog Norringtona). Točno se osjeti da su iza kamere sjedili ljudi koji znaju znanje. Kvalitetan scenarij, rad kamerom, glazba, zabavni twistovi i napetost, solidan negativac, pomalo horor atmosfera u prvoj polovici filma. Jedina ozbiljna zamjerka je ona čitava nindža scena koja kao da je izašla iz crtića.
Baš sam nedavno gledao oba filma, prvi je jedino imao opak uvod, legendarne one-linere i zanimljivijeg Whistlera - sve ostalo za zaborav.

A tek zadnja scena u Blade 2 - zamisli da neki MCU Disney film ima jednu takvu post-credits scenu
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:19   #64
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Na početku bijaše... Blade.

Sličnu stvar sam danas pročitao u nekom članku; afroamerikanci nikada nisu imali svog superheroja. Da nije bilo Bladea, ne bi bilo ni svih ovih Marvel vs DC pizdarija jer je Blade bio prvi superhero film koji je svojedobno požnjeo uspjeh i dao do znanja da su stripovi sljedeća isplativa stvar.

U nastavku sage bijaše... Blade II.

Jedan od rijetkih nastavaka koji su bili gotovo bolji od originala i koji su najavili Del Tora kao zanimljivog redatelja. Ne znam u čemu je stvar da ljudi ignoriraju ta dva filma. Možda radi Wesley Snipesa ili zato što nisu bili dio ovog ili onog svijeta.
Točno tak
Blade
Vizar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:04   #65
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Samo je jedan pravi afroafrikanski junak - Shaft.
Djud, a Super Fly?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:32   #66
Vi koji ste gledali, 2D ili 3D? Odabrao sam za sutra 3D jer su neki komentirali da je prikaz Wakande izuzetan i samo radi toga isplati gledati u 3D
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 20:34   #67
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Djud, a Super Fly?
Pogledah trailer. Zašto to nije klasik.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:07   #68
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Djud, a Super Fly?
A Truck Turner??

Preporučam taj film svima koji ga nisu (još) pogledali. Ima nekoliko kultnih scena.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:36   #69
Svakako vrlo veliki hype oko ovog filma je malo povisio očekivanja, ali to mi nije smetalo da uživam u filmu, doduše ne bez mana. Po mom mišljenju najslabiji djelovi filma su početak i kraj, redatelj Coogler je vrlo hvaljen za svoja dva dosadašnja uratka, ali s obzirom da ima 31 god vidi se i neiskustvo za jedan ovakav blockbuster. Ali da krenem ispočetka. Efekti i sveukupno vizualni aspekt filma je bio jako dobar, prizori Wakande su jako dobri, oko kostimografije su se baš svojski potrudili i svidio mi se taj splet afričkog folklora i moderne tehnologije tipične za Marvelove filmove. Isto tako soundtrack je miks današnjeg hip hopa i plemenske glazbe i to samo poboljšava ugođaj. Scenarij se ipak pokazao kao veći zalogaj i tu film malo posrće. Dijalozi su ne baš tako uvjerljivi i za Marvelov film poprilično uštogljeni, na svu sreću tu uskaču Serkisov lik i T'Challina sestra koji malo razbiju led sa svojim offbeat likovima. Općenito radnja (neću spoilati) se lijepo gradi prema vrhuncu i ima zanimljiv konflikt i lijepi prirodni slijed, što se toga tiče tu sam bio baš zadovoljan, malo ima i sporednih linija, ali sve u svrhu glavnog sukoba. Plus bodovi i za vrlo dobar worldbuilding i dobru karakterizaciju velikog broja likova, rijetko koji superhero film to postigne i u duljem runtimeu. Gluma je bila možda jedan od slabijih aspekata, Boseman je okej, Serkis vrlo dobar, ali ostali nekako previše flat (ne mogu se sjetiti hrvatske riječi). Taj famozni negativac Killmonger će zasad otići u gornji dom Marvelovih negativaca, intrigantan lik i ima zanimljivu pozadinu i nekako je ipak malo uvjerljiviji od mnogih. Rekoh da je početak loš i film se prvih 10-20 min trudi pronaći svoje težište, ali ne osjećam da je bilo šta od runtimea bilo preoduljeno. Bitka na kraju je malo slabije razrađena i to mi je najveći minus koji bi srozao ocjenu kod mene, jednostavno nije mi zaokupila pažnju i previše je deja vu, šteta.
Sve u svemu za prvi film od mnogo potencijalnih nastavaka ovo je jako dobar solo debi za Black Panthera ( bolji u usporedbi s Captainom, Thorom ili Hulkom), scenografija i pažnja na detalje osvajaju, film je iskoristio kulturološki momentum jako dobro, ali da bi se uspoređivao s najboljim filmovima žanra ipak treba još neke finese popraviti. 4/5
andy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 22:18   #70
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Na početku bijaše... Blade.

Sličnu stvar sam danas pročitao u nekom članku; afroamerikanci nikada nisu imali svog superheroja. Da nije bilo Bladea, ne bi bilo ni svih ovih Marvel vs DC pizdarija jer je Blade bio prvi superhero film koji je svojedobno požnjeo uspjeh i dao do znanja da su stripovi sljedeća isplativa stvar.

U nastavku sage bijaše... Blade II.

Jedan od rijetkih nastavaka koji su bili gotovo bolji od originala i koji su najavili Del Tora kao zanimljivog redatelja. Ne znam u čemu je stvar da ljudi ignoriraju ta dva filma. Možda radi Wesley Snipesa ili zato što nisu bili dio ovog ili onog svijeta.
promašio si ceo fudbal, tj., krivo si shvatio moje riječi. normalno da je i prije bilo crnih superheroja, kao i filmova o njima, ali nitko, ponavljam, NITKO od njih nije imao toliku kulturološku važnost kakvu sada ima black panther. on nije samo heroj, radi se o predvodniku rase, pravom, punokrvnom vođi, a filmom se prožima poruka jedinstva crnaca diljem svijeta, afrika se mitologizira i to vrlo uspješno. film promiče zajedništvo unutar kulture, glavna poruka mu je da se ne isplati međusobno ubijati jedni druge već da se treba raditi na edukaciji, pomirenju, zbližavanju. ovo je jako relevantno za sad pošto još uvijek postoji gomila black-on-black zločina, unutar rasnih problema, a mlađe generacije se, nakon što pogledaju film, možda odvaže na proučavanje afričke povijesti i zainteresiraju se za tragične živote svojih predaka. ono što black panther daje crnačkoj populaciji dosad nije dao nikakav tip koji ubija vampire niti golem pod kapuljačom otporan na metke.
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 22:29   #71
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Na početku bijaše... Blade.

Sličnu stvar sam danas pročitao u nekom članku; afroamerikanci nikada nisu imali svog superheroja. Da nije bilo Bladea, ne bi bilo ni svih ovih Marvel vs DC pizdarija jer je Blade bio prvi superhero film koji je svojedobno požnjeo uspjeh i dao do znanja da su stripovi sljedeća isplativa stvar.

U nastavku sage bijaše... Blade II.

Jedan od rijetkih nastavaka koji su bili gotovo bolji od originala i koji su najavili Del Tora kao zanimljivog redatelja. Ne znam u čemu je stvar da ljudi ignoriraju ta dva filma. Možda radi Wesley Snipesa ili zato što nisu bili dio ovog ili onog svijeta.
Blade. Vrh vrhova.
Ovakvi filmovi mi trebaju.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 23:09   #72
Quote:
halek kaže: Pogledaj post
Vi koji ste gledali, 2D ili 3D? Odabrao sam za sutra 3D jer su neki komentirali da je prikaz Wakande izuzetan i samo radi toga isplati gledati u 3D
Ma kakvi, preskoči 3D, nije ništa posebno.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 01:06   #73
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Pogledah trailer. Zašto to nije klasik.
Pa je. Mislim da su neko vrijeme mislili napraviti i njegov remake

Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
A Truck Turner??

Preporučam taj film svima koji ga nisu (još) pogledali. Ima nekoliko kultnih scena.
Gad dem, ja za ovo prvi put čujem, a znam dosta tih... opskurnih filmića. Stavljeno na listu za gledanje.

Quote:
papa franku kaže: Pogledaj post
promašio si ceo fudbal, tj., krivo si shvatio moje riječi. normalno da je i prije bilo crnih superheroja, kao i filmova o njima, ali nitko, ponavljam, NITKO od njih nije imao toliku kulturološku važnost kakvu sada ima black panther. on nije samo heroj, radi se o predvodniku rase, pravom, punokrvnom vođi, a filmom se prožima poruka jedinstva crnaca diljem svijeta, afrika se mitologizira i to vrlo uspješno. film promiče zajedništvo unutar kulture, glavna poruka mu je da se ne isplati međusobno ubijati jedni druge već da se treba raditi na edukaciji, pomirenju, zbližavanju. ovo je jako relevantno za sad pošto još uvijek postoji gomila black-on-black zločina, unutar rasnih problema, a mlađe generacije se, nakon što pogledaju film, možda odvaže na proučavanje afričke povijesti i zainteresiraju se za tragične živote svojih predaka. ono što black panther daje crnačkoj populaciji dosad nije dao nikakav tip koji ubija vampire niti golem pod kapuljačom otporan na metke.
Gle, sve je to fino i lijepo. Za početak, nisam ništa fulao, ti si sam napisao da "generacije i generacije nisu imale takvog junaka". Jesu. Bila je gomila afroameričkih junaka, što poznatijih, što manje poznatih. Ono što si ovdje napisao je, da oprostiš, čista glupost. Jer, film neće nikoga pozvati da proučava afričku prošlost zato što je ona nasilna, krvava i još uvijek pod teškom čizmom bijelog čovjeka. Film još nisam gledao, ali ako je u njemu neka referenca da je ovih dana tamo sjajno i bajno, da će svi prosperirati ako se drže zajedno... to onda ide u domenu teških bajki. Koje su čisto okej, da se razumijemo, filmovi mogu i trebaju biti edukativni, ali ako ćeš nego pregaženu zemlju predstavljati kao egzotičnu, mističnu i super-duper destinaciju, šalješ krivu poruku. Blade je jednostavan u tome; ne zajebavaj se s crnim bad ass frajerom. Shaft je isto bio jednostavan u tome; crnci mogu biti bad ass i cool dok rješavaju zločine. Zato ti filmovi imaju svoj odjek u prošlosti, zato ih se pamti i danas. Stvarno misliš da će netko pamtiti Panteru nakon, recimo 20 godina?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:46   #74
Kako nazvati film koji nema postenog humora niti postene akcije? Svi koji ovo smatraju najboljim marvelovim filmom su na teskim drogama...
__________________
What can change the nature of a man?
Sycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:46   #75
Quote:
Sycho kaže: Pogledaj post
Kako nazvati film koji nema postenog humora niti postene akcije? Svi koji ovo smatraju najboljim marvelovim filmom su na teskim drogama...
Evo meni dovoljno da ne odem u kino.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:50   #76
Quote:
Za početak, nisam ništa fulao, ti si sam napisao da "generacije i generacije nisu imale takvog junaka". Jesu. Bila je gomila afroameričkih junaka, što poznatijih, što manje poznatih.
na ovo sam se osvrnuo u početku posta kojega si ti citirao, ali pokušat ću to učiniti još jasnijim. kao što sam rekao - NARAVNO da je bila prije gomila afroameričkih ili afričkih junaka, ali nijedan od njih nije bio ovako VAŽAN.

Quote:
Jer, film neće nikoga pozvati da proučava afričku prošlost zato što je ona nasilna, krvava i još uvijek pod teškom čizmom bijelog čovjeka.
pa baš zato bi se i trebala proučavati, ali pod poviješću sam više ciljao na etnološku i kulturnu ostavštinu stare afrike kakva je bila prije dolaska kolonijalista.

Quote:
Film još nisam gledao, ali ako je u njemu neka referenca da je ovih dana tamo sjajno i bajno, da će svi prosperirati ako se drže zajedno... to onda ide u domenu teških bajki. Koje su čisto okej, da se razumijemo, filmovi mogu i trebaju biti edukativni, ali ako ćeš nego pregaženu zemlju predstavljati kao egzotičnu, mističnu i super-duper destinaciju, šalješ krivu poruku.
wakanda je fiktivna zemlja i može se prikazati kako god hoće, a ako misliš na prave afričke zemlje, u nijednom trenutku se ne spominje da je tamo super i bajno niti je to u filmu tako prikazano, naprotiv, ostatak svijeta misli da je wakanda third-world country kao i većina afričkih zemalja, a za dublje stvari trebao bih se poslužiti spoilerima, što neću napraviti, ali ukratko - ne propagira se ovo što si ti napisao u prvoj rečenici.

Quote:
Stvarno misliš da će netko pamtiti Panteru nakon, recimo 20 godina?
ništa manje nego što danas pamte shafta ili bladea.

eto pa čitam da su se rasisti i trolovi jako uzjebali zbog ovog filma i izmišljaju fake vijesti da ih crnci napadaju i tuku na projekcijama. s druge strane, afroamerički radikali potaknuti filmom pozivaju na oslobađanje bivših crnih pantera iz zatvora. koji je crni superheroj na velikom platnu prije potaknuo ovakav momentum?
papa franku is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:52   #77
Ja sam se nećkala gledati to ili 12 strong s obzirom da ponuda u kinima i nije neka, pa sam se odlučila ipak za Panteru i nisam zažalila. Bolji mi je od Marvelovih filmova koje sam gledala (izuzev Avangersa). Nije mi bilo dosadno, ima akcije, Serkis je dobar, ženski likovi isto dobro napisani, glavni glumac i glavni negativac su tanji dio filma, također malo previše #BLM kenjanja, al overall sam ugodno iznenađena. Bolji mi je daleko od recimo razvikane Wonder Woman i sad sam nahypeana za Infinity War.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:55   #78
Film mislim da nije ni namjenjen da bude bogat humorom kao Ragnarok, jer Coogler nije Waititi. Mnogi vele da film jedan od ozbiljnijih u MCU i kao takav da šljaka. Uglavnom, jedva čekam večer da pogledam.
halek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 12:21   #79
Saznalo se da su cak dva kriticara iz Australije dali negativnu recenziju filmu na Rotten Tomatoes

http://junkee.com/black-panther-revi...stralia/146487
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 12:52   #80
Film je solidan i ispunio je sve što se od Marvela može očekivati. Dobro je što nema napadnog i forsiranog humora koji prekida uživljenost i unatoč malo ozbiljnijem pristupu, film je uvijek u light mood-u.
Ima nekoliko slabijih generičkih dijelova, no cijeli film ima glavu i rep.

Winter Soldier je još uvijek najbolji Marvelov film, dok je GOTG najbolji Marvelov komedijski pristup.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.