Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 11:56   #1
Potrosacki kredit preko American Express kartice?

Pozdrav,zanima me da li je moguce dobiti potrosacki ili gotovinski kredit preko american express kartice? Naime dobio sam karticu prije tjedan dana pa me zanima. Da li je lako dobiti potrosacki kredit ili mi treba potvrda od poslodavca i sl?
necudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:01   #2
Potrošački možeš, moja frendica je dobila u ikei kao skroz novi korisnik, samo zovi Amex za najavu prije.

Gotovinski ne, tek nakon godinu dana članstva i to samo ako ti oni sami pošalju ponudu (uvijek naravno možeš pitati i iskazati interes).



Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:18   #3
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Potrošački možeš, moja frendica je dobila u ikei kao skroz novi korisnik, samo zovi Amex za najavu prije.

Gotovinski ne, tek nakon godinu dana članstva i to samo ako ti oni sami pošalju ponudu (uvijek naravno možeš pitati i iskazati interes).


Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Oprostite sto vas gnjavim,ali biste mi mogli pojasniti taj potrosacki kredit. Da li je potrosacki d mi banka isplati gotovinu na moj racun i ja potrosim na sto hocu ili je potrosacki kredit samo kad zelim kupiti odredjenu stvar i dobijem kredit za tu jednu odredjenu stvar bez isplate gotovine na moj racun?
necudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:36   #4
Ovo drugo ti je potrosacki kredit. Nema gotovine na tvom racunu

Quote:
necudo kaže: Pogledaj post
ili je potrosacki kredit samo kad zelim kupiti odredjenu stvar i dobijem kredit za tu jednu odredjenu stvar bez isplate gotovine na moj racun?
Odes u trgovinu, odaberes robu, trgovac ti da ugovor koji potpises (prije toga nazove Amex odnosno PBZcard da dobije odobrenje), odneses robu kuci.

Nema gotovine na racunu pajdo moj pa da je zapijes u prvoj birtiji
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:45   #5
Ako trebate gotovinu s amexa postoji način... Nije jeftino ali je jeftinije od amexove naknade pogotovo ako je riječ o manjim iznosima

Otvoriš si Skrill račun i na njega vežeš Amex karticu, naručiš si Skrill prepaid karticu i povučeš novac s amexa te ga digneš skrill karticom na bankomatu. Idealno za manje iznose emergency casha

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:50   #6
Ili nađeš nekoga tko planira nešto kupiti i ima keš, ti mu to platiš svojim Amexom na rate, a on tebi da keš koji bi ionako potrošio.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:57   #7
Thumbs up

Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Ako trebate gotovinu s amexa postoji način... Nije jeftino ali je jeftinije od amexove naknade pogotovo ako je riječ o manjim iznosima

Otvoriš si Skrill račun i na njega vežeš Amex karticu, naručiš si Skrill prepaid karticu i povučeš novac s amexa te ga digneš skrill karticom na bankomatu. Idealno za manje iznose emergency casha

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena hoćeš biti ljubazna pa to malo pojasniti. Mislim ok, ne moraš pojašnjavati otvaranje Skrill accounta, ali ovo za podizanje gotovine hoćeš reći ili napraviti usporedbu kolika je prilikom podizanja gotovine. Naime, koristim opciju podizanja gotovine kad sam u inozemstvu, pa me zanima usporedba troškova. Evo recimo 100eura pomoću Skrill prepaid kartice i 100eura kada normalno dižem s Amex kartice. Ako ti nije teško
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:11   #8
Trebalo bi malo računati.
Ali evo ovako, dakke Amex naplati 5,5% od transakcije podizanja gotovine.

Skrill naplati 2,5% kod prebacivanja love na Skrill račun i 1,75% kod podizanja na bankomatu.

Pretpostavimo da su troškovi konverzije tu negdje.

Nisam nikad dizala veće iznose, tu i tamo sto do parsto kn i to me izađe jeftinije.

E sad... Prouči malo fees pa vidi

Poslano sa mog HUAWEI M2-801L koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.