Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2017., 22:06   #41
Quote:
TalkingHead kaže: Pogledaj post
Nisam. Nemoj me navlačiti na svoje svjetonazore. Moj je život, moja odluka.
Googlaj ga ako te zanima, nemoj ako te ne zanima. Meni svejedno.

Ne navlačim te na moja vjerovanja, ti sam ideš prema njima. Ili je barem budizam par koraka bliži tome nego kršćanstvo recimo.

Sve u svemu, nije bilo potrebe za takvim odgovorom. U uvodnom postu tražio si za pomoć pri odabiru, za mišljenja itd..to sam i dao. Jednu od mnogih alternativnih opcija. Naravno da je na kraju sve na tebi.

Zadnje uređivanje Empyreus : 01.12.2017. at 22:29.
Empyreus is offline  
Old 02.12.2017., 07:05   #42
Prijatelju, oprosti mi molim te što sam neugodno reagirao na tvoj dobronamjerni savjet i pomoć. Moji roditelji su se sinoć gadno posvađali pa je ta njihova energija bijesa prešla na mene i zato sam burno reagirao. Ali svejedno, nije opravdanje, nisam trebao istresti svoju frustraciju na tebe.
Talking Heads is offline  
Old 02.12.2017., 08:35   #43
Quote:
TalkingHead kaže: Pogledaj post
Neće biti Kršćanstvo-Katoličanstvo. Razlog je čisto praktičan. Provjerio sam, nema ništa besplatne literature na netu koja se može skinut...
Bas takve vjerske literatire svih vjera na Internetu ima na vagone. Utipkao sam biblija pdf i u 0.35 sekundio dobio 2270000 rezultata. Druge nisam provjeravao ali logika je ista. Oni žele veću vjerničku populaciju i zbog toga njihovi materijali moraju biti ovako dostupni.
S druge praktične strane, zbog infrastrukture i veličine vjerničke zajednice logično i nadasve praktično bi bilo u arapskoj/muslimanskoj zemlji odabrati muslimansku vjeru, u pravoslavnoj pravoslavnu, u njemačkoj luteransku, u katoličkoj katoličku, i.t.d.
Ja osobno nisam katolik niti kršćan ali živim u pretežno katoličkoj zajednici i ako želim koristiti infrastrukturu imam takvu kakvu imam u svom okruženju. U arapskoj zemlji bih koristio džamiju ako bi mi bilo dozvoljeno. Ako ne, imam prirodu, vode, šume, nebo, planine, Sunce, Mjesec,... Duše su svugdje jednako vrijedne i Bog je svugdje isti.
LLSkylights is offline  
Old 02.12.2017., 09:40   #44
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Ako ne, imam prirodu, vode, šume, nebo, planine, Sunce, Mjesec,... Duše su svugdje jednako vrijedne i Bog je svugdje isti.

Pogodak!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 02.12.2017., 10:52   #45
Quote:
TalkingHead kaže: Pogledaj post
Prijatelju, oprosti mi molim te što sam neugodno reagirao na tvoj dobronamjerni savjet i pomoć. Moji roditelji su se sinoć gadno posvađali pa je ta njihova energija bijesa prešla na mene i zato sam burno reagirao. Ali svejedno, nije opravdanje, nisam trebao istresti svoju frustraciju na tebe.
Sve 5. I mislio sam si da je nešto takvoga bilo u pitanju. Nisi ni prvi ni zadnji koji je tako reargirao, događa se svima nama ovdje na forumu... svaki dan, na nekim podforumima više ili manje
Empyreus is offline  
Old 02.12.2017., 17:03   #46
Evo ovako, ipak ću napravit neki miks Budizma i Yoge (ne samo meditativna već i Mantra Yoga, Hatha Yoga...). Tako je ja mislim najbolje. Ništa mi neće falit i bit ću u potpunosti zadovoljan.
Talking Heads is offline  
Old 02.12.2017., 17:12   #47
Quote:
TalkingHead kaže: Pogledaj post
Izabrao sam Kršćanstvo-Katoličanstvo. Odluka je konačna, neće se mijenjati. Može se zatvoriti.
Datum upisa 30.11.

Dva-tri dana kasnije ovako stoje stvari:


Quote:
Evo ovako, ipak ću napravit neki miks Budizma i Yoge (ne samo meditativna već i Mantra Yoga, Hatha Yoga...). Tako je ja mislim najbolje. Ništa mi neće falit i bit ću u potpunosti zadovoljan.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 02.12.2017., 19:03   #48
Ne znam otkud ti to da s prosvjetljenjem prestaješ postojati. Samo prestaje odvojenost. Tj patnja.

p.s. e da, još i ovo: ne znam otkad je joga duhovnost? Dakle ništa se ne duplicira. Bez obzira na što se odlučiš, možeš se uvijek dalje baviti jogom.

p.p.s. kako možeš izabrati u što vjeruješ? vjeruješ u ono u što vjeruješ. ne treba ti za to nikakva analiza nego probaj pa vidi kako se osjećaš . evo tu ima kviz http://www.playbuzz.com/benjaminbire...best-suits-you

Zadnje uređivanje san.ja : 02.12.2017. at 19:12. Reason: zaboravila
san.ja is offline  
Old 02.12.2017., 19:31   #49
Quote:
san.ja kaže: Pogledaj post
p.p.s. kako možeš izabrati u što vjeruješ? vjeruješ u ono u što vjeruješ. ne treba ti za to nikakva analiza nego probaj pa vidi kako se osjećaš . evo tu ima kviz http://www.playbuzz.com/benjaminbire...best-suits-you
Kviz je glup. Na neka pitanja sam mogao dati ili zaokružiti više odgovora, ili mojeg odgovora uopće nije ni bilo i slično. Vjerojatno bi za druge isto tako moglo biti, a i za TalkingHead. Kviz je previše jednostavan, kratak i površan. Na kraju je rezultat bio ateizam što je točno, ali ne u smislu da je ovo kviz o tome koje bi religije netko trebao biti, ateizam nije religija, niti je on suprotnost religiji - ireligioznost je.

A ostalo isto nije točno. Možeš 'izabrati' u smislu procijeniti koja propozicija ima više šansi da bude istinita tako što analiziraš argumente jedne i druge strane, i onda ipak odlučiš držati kao istinitu onu propoziciju koja ima više uvjerljivih razloga ili dokaza za sobom.
Empyreus is offline  
Old 02.12.2017., 20:43   #50
Ispalo da bi mi Budizam odgovarao po ovom testu. Logično.
old-soul80 is offline  
Old 02.12.2017., 23:41   #51
Najjači budista mi je Steven Seagal. On se nasiljem bori protiv nasilja.
Budizam je ostavio veliki utjecaj na mnoge borilačke vještine, poput Aikida.
Talking Heads is offline  
Old 03.12.2017., 09:35   #52
Aikido je vise pod sintoistickim utjecajima
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 03.12.2017., 11:11   #53
Quote:
TalkingHead kaže: Pogledaj post
Najjači budista mi je Steven Seagal. On se nasiljem bori protiv nasilja.
Budizam je ostavio veliki utjecaj na mnoge borilačke vještine, poput Aikida.
Tao. (nisam siguran kojoj vjeri Sagal pripada a koliko je to hollywood)
Uspostavlja narušenu ravnotežu.

Budisti su pacifisti do kraja, ne djelovati taman da to znači smrt. (to opravdavaju karmom)
Fantasist is offline  
Old 03.12.2017., 13:52   #54
Je, zato su samostani po istočnoj Aziji imali svoje vojske
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 03.12.2017., 14:15   #55
https://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Seagal#Religion

Religion

Seagal is a Buddhist. In February 1997, Lama Penor Rinpoche from Palyul monastery announced that Seagal was a tulku, and specifically the reincarnation of Chungdrag Dorje, a 17th-century terton (treasure revealer) of the Nyingma, the oldest sect of Tibetan Buddhism.
Seagal's recognition aroused controversy in the American Buddhist community, with Helen Tworkov commenting in Tricycle to doubt the extent of Seagal's "spiritual wisdom" and to suggest that Seagal bought his Buddhahood by donations to Penor's Kunzang Palyul Choling center.
Penor Rinpoche responded to the controversy by saying that Seagal, although acting in violent movies, had not actually killed people, and that Seagal was merely recognized, whereas enthronement as a tulku would require first a "lengthy process of study and practice".

Talking Heads is offline  
Old 03.12.2017., 14:20   #56
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Aikido je vise pod sintoistickim utjecajima
Ok, u pravu si ali zato je Shaolinski Kung-fu pod Budističkim utjecajem (Zen).



https://en.wikipedia.org/wiki/Shaolin_Kung_Fu
Talking Heads is offline  
Old 03.12.2017., 14:40   #57
Stavio sam Buddhin wallpaper za background svog desktop kompjutera, da me ohrabri da krenem putem Budizma.
Talking Heads is offline  
Old 03.12.2017., 14:51   #58
Ja bih se složila s nekima koji su ti već napisali da pojačaš odlaske u prirodu i introspekciju. Biranje duhovnog puta ne funkcionira. Duhovni put izabere tebe kada si spreman. Potraga za onim što te privlači je nešto drugo. Ako si sklon promišljanju o sebstvu, svrsi i vjeruješ u prošle živote, pojam duše i reinkarnaciju, u katoličanstvu nemaš što tražiti. Tu ti možda mogu pomoći prakršćani jer oni su naučavali takvu filozofiju - prilično sličnu hinduističkoj.
Također trebaš paziti da se sam ne zaletiš u neke žešće prakse jer mnoge nisu za igru. Mogu se pokrenuti stvari na koje nisi spreman, pogotovo ako uzimaš terapiju. Pokušaj uz laganu glazbu malo meditirati, čisto da zažmiriš, opustiš se i pokušaš isprazniti um na čas i vidi kako će se stvar razvijati. Svi odgovori pa i smjernice za daljnji put doći će ti iznutra.
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Old 03.12.2017., 15:03   #59
Quote:
TalkingHead kaže: Pogledaj post
https://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Seagal#Religion

Religion

Seagal is a Buddhist. In February 1997, Lama Penor Rinpoche from Palyul monastery announced that Seagal was a tulku, and specifically the reincarnation of Chungdrag Dorje, a 17th-century terton (treasure revealer) of the Nyingma, the oldest sect of Tibetan Buddhism.
Seagal's recognition aroused controversy in the American Buddhist community, with Helen Tworkov commenting in Tricycle to doubt the extent of Seagal's "spiritual wisdom" and to suggest that Seagal bought his Buddhahood by donations to Penor's Kunzang Palyul Choling center.
Penor Rinpoche responded to the controversy by saying that Seagal, although acting in violent movies, had not actually killed people, and that Seagal was merely recognized, whereas enthronement as a tulku would require first a "lengthy process of study and practice".

Naravno da su interesi i politika u igri, toga je bilo od početka tog nebudistickog tulku praznovjerja.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 03.12.2017., 17:43   #60
Quote:
TalkingHead kaže: Pogledaj post
Moji roditelji su se sinoć gadno posvađali pa je ta njihova energija bijesa prešla na mene i zato sam burno reagirao.
Ako živiš sa njima, odseljavanje će ti pomoć više nego bilo koja filozofija ili vjerovanje.

Zadnje uređivanje ubačeni element : 03.12.2017. at 17:56.
ubačeni element is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.