Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2014., 22:09   #121
Question

Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Za sad je informacija da će se dobit. Hoće li ili neće....vidjet ćemo.
Dobit knjige? Tko, gdje, kako? Upadam kao padobranac..ali i ja od ove god imam prvašića..a nisam nigdje čula da budu besplatne?!!?? za koga, za sve ili???
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 08:16   #122
Bandic je najavio besplatke uzbenike za grad Zagreb, ako si u drugom gradu nista od toga
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 08:44   #123
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
Bandic je najavio besplatke uzbenike za grad Zagreb, ako si u drugom gradu nista od toga
da ali koliko ja sam shvatila ne svima, već socijalnim kategorijama građana te roditeljima koje imaju 3 ili više djece

neka me netko ispravi ako griješim
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 11:34   #124
Svi osnovnoškolci. A ovo za socijalne slučajeve i troje i više djece vrijedi za srednjoškolce.
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/b...---339949.html

...Novinarima je rekao da za sada svi osnovnoškolci u gradu Zagrebu, njih preko 60.000 ima besplatne udžbenike, a ove godine će besplatne udžbenike imati i srednjoškolci roditelja koji imaju treće i sljedeće dijete te sve ranjive skupine.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 22:27   #125
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
Bandic je najavio besplatke uzbenike za grad Zagreb, ako si u drugom gradu nista od toga
a haaaaaaaaaaa to..ne , nisam iz zg
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 15:11   #126
Kada kreće isporuka knjiga,imam prvašicu,naručeno preko NN,oko 15.7?
mativa2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:09   #127
Mamite help!

dali je negdje u knjižarama ili bilo gdje drugdje viđen ovaj ruksak, Zagreb, Varaždin, Rijeka, Split?

GORJUSS školski anatomski ruksak, NEW HEIGHTS




hvala
ninči is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 14:57   #128
Quote:
mativa2007 kaže: Pogledaj post
Kada kreće isporuka knjiga,imam prvašicu,naručeno preko NN,oko 15.7?
Ja sam tek u ponedjeljak dobila knjige koje sam narucila preko e kupi a trebale su stic jos12.8.
Nesto je bio zastoj u tiskanju knjiga pa je sve kasnilo...tak da je vjerojatno to slucaj i prek nn
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 15:05   #129
Quote:
ninči kaže: Pogledaj post
Mamite help!

dali je negdje u knjižarama ili bilo gdje drugdje viđen ovaj ruksak, Zagreb, Varaždin, Rijeka, Split?

GORJUSS školski anatomski ruksak, NEW HEIGHTS




hvala
evo gledam katalog od narodnih novina al ne prek neta neg ga listam i vidim te torbe i one tvrdje sk torbe i pernice i biljeznice sa tim motivom ili slicnim...al kad odem na net nema nista
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 11:09   #130
Quote:
ninči kaže: Pogledaj post
Mamite help!

dali je negdje u knjižarama ili bilo gdje drugdje viđen ovaj ruksak, Zagreb, Varaždin, Rijeka, Split?

GORJUSS školski anatomski ruksak, NEW HEIGHTS




hvala
ako se ne varam taj ruksak sam vidjela jucer u NN Kod tzv. džamije - Trg žrtava
fašizma 15 i imaju sav asortiman sa tim likom
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 17:23   #131
zanimljiv članak o novim udžbenicima....

http://www.jutarnji.hr/kako-nas-vara...-lani/1217504/
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 22:13   #132
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
zanimljiv članak o novim udžbenicima....

http://www.jutarnji.hr/kako-nas-vara...-lani/1217504/
Obično i jeste tako.
Promjene su toliko male da se komotno moglo i bez njih.

Godinama sam radila u knjižari i izdavačkoj kući... dobra se zarađuje na udžbenicima i sumnjam da će se oko te problematike nešto bitno mijenjati.
Ono što je žalosno je to da učitelji radije odaberu program izdavača od kojeg su dobili laptop ili plaćeni smještaj u hotelu, nego program koji je kvalitetniji...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 21:21   #133
Ma ne bi nastavnici izabrali nikad udžbenik koji nije kvalitetan, nastavnici su sveci, što je njima jedan laptop u usporedbi s znanjem učenika?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:39   #134
Joj dajte nemojte biti toliko naivni.

Kakvi laptopi? Kakva putovanja?
Mozda nekad bilo, sad se spominjalo.

Nikakve predstavnike izdavackih kuca ja u skoli vidjela nisam vec sigurno 5-6 godina, i vise.
Na kraju razdoblja od 4 godine dobijes popis odobrenih udzbenika i na razini aktiva raspravis koji je najmanje los, jer odlicnih nema (bar u mojoj struci). Taj se udzbenik izabere i end of story.

Drugi je par rukava koje udzbenike i autore ministarstvo gura, ali to veze nema s nastavnicima.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 16:55   #135
Quote:
ninči kaže: Pogledaj post
Mamite help!

dali je negdje u knjižarama ili bilo gdje drugdje viđen ovaj ruksak, Zagreb, Varaždin, Rijeka, Split?

GORJUSS školski anatomski ruksak, NEW HEIGHTS




hvala

mislim da imaš u profila (bar sam ih vidila u splitu)

http://www.profil-mozaik.hr/ruksak-s...R/151283,10585

http://www.profil-mozaik.hr/torbe-ru...rnice/CA/10585
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 17:14   #136
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Joj dajte nemojte biti toliko naivni.

Kakvi laptopi? Kakva putovanja?
Mozda nekad bilo, sad se spominjalo.

Nikakve predstavnike izdavackih kuca ja u skoli vidjela nisam vec sigurno 5-6 godina, i vise.Na kraju razdoblja od 4 godine dobijes popis odobrenih udzbenika i na razini aktiva raspravis koji je najmanje los, jer odlicnih nema (bar u mojoj struci). Taj se udzbenik izabere i end of story.

Drugi je par rukava koje udzbenike i autore ministarstvo gura, ali to veze nema s nastavnicima.
Dugo vremena se to niti ne dogovara u skoli, puno je nacina da se to dogovori u 4 oka.
Kukrika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 18:43   #137
Ma da, nemamo pametnijeg posla nego hodocastiti po izdavackim kucama u potrazi za imaginarnim laptopom i/ili sponzoriranjem nekakvog putovanja.

Izgleda da je mnogima ludo zabavno siriti te nekakve urbane legende koje veze nemaju sa stvarnoscu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 09:09   #138
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ma da, nemamo pametnijeg posla nego hodocastiti po izdavackim kucama u potrazi za imaginarnim laptopom i/ili sponzoriranjem nekakvog putovanja.

Izgleda da je mnogima ludo zabavno siriti te nekakve urbane legende koje veze nemaju sa stvarnoscu.
pa ne hodocastite vi profesori/ucitelji nego hodocaste njihovi predstavnici prema vama i donose vam udžbenike jer fascinantno je da neke skole preferiraju Alfu, neke ŠK , neke Profil itd.......
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 09:17   #139
I opet cu ponoviti pa tko hoce vjerovati, neka vjeruje, tko nece ne mora.

U moju skolu vec godinama nije usao nikakav predstavnik nijedne izdavacke kuce.
U vrijeme biranja novih udzbenika (svake 4 godine) nam postom dodju paketi izmijenjenih udzbenika - jedan paket na razini aktiva, da nas 5 koji predajemo isti predmet mozemo vidjeti koje su promjene. Taj jedan paket na kraju zavrsi u skolskoj knjiznici, ne kod mene doma.

Stovise, u zadnje 3 godine si sami kupujemo odabrane udzbenike, do prije 3 godine smo od skole dobivali povrat novca kad bi donijeli R1, sad vise ni to.
Ako racunas da imam I do 6 razlicitih programa godisnje (za svaki poseban udzbenik I RB), izracunaj koliko me to kosta na pocetku skolske godine.

Dakle, daleko od bilo kakvih laptopa, sumnjivih paketa, "poklona" bilo koje vrste.

I zaista cisto sumnjam da postoje skole koje kolektivno, iz svih predmeta guraju udzbenike jedne izdavacke kuce.
To je isto vec dio spomenute urbane legende.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 09:20   #140
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
zanimljiv članak o novim udžbenicima....

http://www.jutarnji.hr/kako-nas-vara...-lani/1217504/
Meni je najfacsinantniji dio o ujednacenom formatu, koji ujednacen format? Prema udzbenicima odabranim u nasoj skoli za 1 razred osnovne skole slijedi ovako: Hrvatski ima 2 formata, Matematika udžbenik i Priroda i drustvo udžbenik je format jedan isti kao i hrvatski a radne biljeznice su sasvim 3 format, vjeronauk je opet 4 format, vjronauk je 5 format, glazbeni je 6 format - znaci 6 formata:
A da ne spominjem da su udzbenici od nakladnika Alga takav shit da je to strasno: korice imaju valjda 100 gramski papir a listovi udzbenika i radnih biljeznica 60 gramski ako ne i manje i sve se bojim sto ce se desit kada djeca pocnu brisati po takvim papirima
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.