Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2011., 00:14   #2021
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Jesi ti to dobro napisala - 10x veću težinu nego je uobičajeno za tu dob? Što su ti rekli za dalje?
evo bila sam kod svog gin. i rekao mi je da je valjda krivo napisano da je sigurno 247 grama,nadam se da je u pravu
u ponedeljak idem ponovno u bolnicu na profile valjda če raditi ult pa ču ponovno pitati
sunce007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 14:51   #2022
Eh, evo i mene u klubu, ponavljanjem testa dobila sam dijagnozu. Rezultati
0' - 4,5; 60' - 10,3; 120' - 9,2. Sad sam od jučer na dijeti i već ne znam što jesti, čini mi se da će mi se ishrana svesti na posni sir, vrhnje, crni i kukuruzni kruh, pileća prsa i nešto voća.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 15:47   #2023
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
Eh, evo i mene u klubu, ponavljanjem testa dobila sam dijagnozu. Rezultati
0' - 4,5; 60' - 10,3; 120' - 9,2. Sad sam od jučer na dijeti i već ne znam što jesti, čini mi se da će mi se ishrana svesti na posni sir, vrhnje, crni i kukuruzni kruh, pileća prsa i nešto voća.
moj ogtt je bio i mrvicu lošiji...nakon dijete od tjedan dana guk profil mi je od 4,4 do 4,7 - 2 sata nakon obroka što je odlično.....kontrola za 2-3 tjedna i dijeta do kraja trudnoće...sada sam 29.tjedan....meni ta dijeta s Vuka Vrhovca uopće nije loša... ok treba se naviknuti na količine ali dobiješ lijepo popis namirnica koliko i čega smiješ i ja si tako kombiniram obroke....
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 12:24   #2024
Ja radim mali profil za dva tjedna. Nadam se da će biti OK, valjda bi trebao ako se držim dijete. A mislim da će i meni dijeta biti do kraja, sad sam 30 tj, pa nije to tako strašno.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 18:07   #2025
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
Ja radim mali profil za dva tjedna. Nadam se da će biti OK, valjda bi trebao ako se držim dijete. A mislim da će i meni dijeta biti do kraja, sad sam 30 tj, pa nije to tako strašno.
računaj da si na dijeti do kraja,bez obzira na nalaz profila... meni su tako gore rekli... a meni je sada sa dijetom školski nalaz...tako da vjerujem da će i tebi biti...također imam kontrolni profil opet za 2 tjedna...

ja sam na dijeti od 28 tt
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 18:43   #2026
ja danas bila na Vuk Vrhovcu na OGTT-u.. rekli su mi samo da je natašte bilo 5,0 i da je to u redu..
rekli su da mogu malo, ali malo, vode pijuckati dok čekam.. bila sam i na wc-u između drugog i trećeg vađenja i sad tu čitam da se ne smije na wc.. ma da?? mislim zakaj nitko to onda ne napomene!? neću sad valjda morati sve ponovo
-katrin- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 19:17   #2027
Quote:
-katrin- kaže: Pogledaj post
ja danas bila na Vuk Vrhovcu na OGTT-u.. rekli su mi samo da je natašte bilo 5,0 i da je to u redu..
rekli su da mogu malo, ali malo, vode pijuckati dok čekam.. bila sam i na wc-u između drugog i trećeg vađenja i sad tu čitam da se ne smije na wc.. ma da?? mislim zakaj nitko to onda ne napomene!? neću sad valjda morati sve ponovo
Zašt se ne bi smjelo na wc? U OGTT-u se odustalo od mjerenja glukoze te na VV to više ne rade. To se radi samo u pojedinim labosima po DZ. Nećeš morati ponavljati test.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 13:44   #2028
Jel bio neko u zadnje vrijeme vaditi GUK profil na Vuk Vrhovcu? Samo da mi kaže koja je procedura. Hvala!
Dora_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 14:34   #2029
Quote:
Dora_zg kaže: Pogledaj post
Jel bio neko u zadnje vrijeme vaditi GUK profil na Vuk Vrhovcu? Samo da mi kaže koja je procedura. Hvala!
Guk profil se ne radi kod njih nego doma pa se onda sutradan k njima donese krv

Ogtt se radi kod njih pa sad ne znam da li si mislila baš na profil ili ogtt?
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 14:43   #2030
Baš moram napraviti GUK profil i ginekolog mi je na uputnici napisao Vuk Vrhovac. Kaj to znači da ja od njih dobivam igle, epruvete i kaj mi već treba i onda im to nosim ili dobim onaj aparatić?
Dora_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 15:44   #2031
Quote:
Dora_zg kaže: Pogledaj post
Baš moram napraviti GUK profil i ginekolog mi je na uputnici napisao Vuk Vrhovac. Kaj to znači da ja od njih dobivam igle, epruvete i kaj mi već treba i onda im to nosim ili dobim onaj aparatić?
dobiti ćeš 4 lancete (iglica) i 4 epruvetice s reagensom gdje ćeš morati nacijediti krvi iz prsta

vadiš 4 puta na dan: natašte - 2 sata iza doručka, ručka i večere

prvo moraš otići po to sve,ili netko tvoj i onda dobiješ termin kada radiš profil i upute i iglice i to što sam ti gore napisala

broj na koji trebaš zvati je 2353 - 934 i tražiš sestru Dragicu...ona će ti sve objasniti i kada da dođeš

već jesi na dijeti?
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 09:22   #2032
Nisam još na dijeti. OGTT mi nije bio dobar pa su mi radili GUK profil koji mi je bio super. Međutim pikam se s heparinom pa ginekolog želi to sve imati pod kontrolom. Rekao mi je samo da izbjegavam slatko.
Dora_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:19   #2033
Quote:
Dora_zg kaže: Pogledaj post
Nisam još na dijeti. OGTT mi nije bio dobar pa su mi radili GUK profil koji mi je bio super. Međutim pikam se s heparinom pa ginekolog želi to sve imati pod kontrolom. Rekao mi je samo da izbjegavam slatko.
kužim... kod mene je bila drugačija procedura

ogtt nije bio dobar

javila sam se VV i rečeno mi je dijeta tjedan dana i onda napraviti profil

profil bio dobar ali zbog lošeg ogtt-a opet kontrola za 2 tjedna, i dalje dijeta

malo me zbunjuje kako ti je ogtt bio loš, a profil dobar ali opet nisam stručnjak
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 18:38   #2034
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
kužim... kod mene je bila drugačija procedura

ogtt nije bio dobar

javila sam se VV i rečeno mi je dijeta tjedan dana i onda napraviti profil

profil bio dobar ali zbog lošeg ogtt-a opet kontrola za 2 tjedna, i dalje dijeta

malo me zbunjuje kako ti je ogtt bio loš, a profil dobar ali opet nisam stručnjak
Očito to što cura jede po obroku ne prelazi određenu količinu ugljikohidrata pa da profil bude loš posebno ako je izbacila slatkiše pa ih nije jela kad je radila profil.
No i ja se slažem da, ako OGTT zadovoljava kriterije za gestacijski DM, treba biti na dijeti. Moguće da profil i nije loš nego je loš po kriterijima SZO iz 2003.g.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 09:32   #2035
evo i mojih rezultata: na tašte 5,0 , nakon 60 min 9,1 , nakon 120 min 8,9 dijagnoza: gestacijski dijabetes
u komi sam
inače sad sam 26+3 i nisam dobila nijednu kilu u trudnoći, sad su s dijetom krenule opet na dole OMG
ima ko kakvu utjehu?
-katrin- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 11:36   #2036
Quote:
-katrin- kaže: Pogledaj post
evo i mojih rezultata: na tašte 5,0 , nakon 60 min 9,1 , nakon 120 min 8,9 dijagnoza: gestacijski dijabetes
u komi sam
inače sad sam 26+3 i nisam dobila nijednu kilu u trudnoći, sad su s dijetom krenule opet na dole OMG
ima ko kakvu utjehu?
Koliki ti je BMI bio prije trudnoće? Drugim riječima te pitam da li imaš viška kilograma od prije. Kilaža je relativna stvar skroz dok beba dobro napreduje. Drži se i ne živciraj oko kilograma. Koliko si kg izgubila tijekom dijete i u kojem vremenskom periodu?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 12:48   #2037
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Koliki ti je BMI bio prije trudnoće? Drugim riječima te pitam da li imaš viška kilograma od prije. Kilaža je relativna stvar skroz dok beba dobro napreduje. Drži se i ne živciraj oko kilograma. Koliko si kg izgubila tijekom dijete i u kojem vremenskom periodu?
imala sam visoki BMI prije trudnoće, nekih 10ak kg previše, možda čak i malo više od 10.. jasno mi je da sam imala previše, ali...
do 4.mjeseca trudnoće sam zbog mučnina i povraćanja izgubila 3 kg i onda sam to vratila i zadnja 2 mjeseca stojim na toj kilaži, znači kilaži otprije.
U utorak sam saznala rezultate OGTT-a i od tad sam na dijeti, stalno sam očajno gladna, imam rupu u želucu i koma se osjećam stalno glad, glad i glad, sva ta sr.. koja pojedem u sklpou dijete su nula.. i sad sam prijmijetila da mi lagano kile idu na dole, ništa još drastično, ali poznavajući sebe i svoj organizam za tjedan dana ću imati 3-4 kg manje, a za 3 tjedna do GUK profila i puno manje.. užas
cijelu trudnoću pazim što jedem zbog mučnina i povraćanja i nisam uopće skoro jela ni slatko, ni pila sokove, ni jela masno, zato sam najviše u komi
-katrin- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 15:32   #2038
Quote:
-katrin- kaže: Pogledaj post
imala sam visoki BMI prije trudnoće, nekih 10ak kg previše, možda čak i malo više od 10.. jasno mi je da sam imala previše, ali...
do 4.mjeseca trudnoće sam zbog mučnina i povraćanja izgubila 3 kg i onda sam to vratila i zadnja 2 mjeseca stojim na toj kilaži, znači kilaži otprije.
U utorak sam saznala rezultate OGTT-a i od tad sam na dijeti, stalno sam očajno gladna, imam rupu u želucu i koma se osjećam stalno glad, glad i glad, sva ta sr.. koja pojedem u sklpou dijete su nula.. i sad sam prijmijetila da mi lagano kile idu na dole, ništa još drastično, ali poznavajući sebe i svoj organizam za tjedan dana ću imati 3-4 kg manje, a za 3 tjedna do GUK profila i puno manje.. užas
cijelu trudnoću pazim što jedem zbog mučnina i povraćanja i nisam uopće skoro jela ni slatko, ni pila sokove, ni jela masno, zato sam najviše u komi
Ne razumijem zbog čega si u komi, osim gladi. Sada je važno da adekvatno jedeš kako je propisano, a tvoj gubitak na težini i nije tako dramatična stvar skroz dok beba adekvatno napreduje. Naime, nije ti u interesu na tih 10 kg viška dobiti još cca 15 kg niti ti nije u interesu rađati bebu preko 4 kg što nije nimalo lako. Ako ti je to malo hrane što jedeš, možeš grickati povrće npr krastavce. Vjerujem da je dijeta za tebe velika promjena jer si ranije pretpostavljam jela i veće količine hrane i kaloričniju hranu, ali naviknut ćeš se. Ako doista padneš za 3-4 kg kroz 3 tjedna, javi se ginekologu za savjet i/ili raniji pregled.

Inače, izvan trudnoće povećan broj kilograma dovodi do tzv. inzulinske rezistencije u kojoj ima inzulina dovoljno, ali tkiva ne reagiraju na njega. Sada u trudnoći to može doći jače do izražaja. Važno je na to misliti jer uz modifikaciju prehrane i uz kretanje može se izbjeći ili barem odgoditi razvoj dijabetes mellitusa tip 2.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:24   #2039
Quote:
-katrin- kaže: Pogledaj post
imala sam visoki BMI prije trudnoće, nekih 10ak kg previše, možda čak i malo više od 10.. jasno mi je da sam imala previše, ali...
do 4.mjeseca trudnoće sam zbog mučnina i povraćanja izgubila 3 kg i onda sam to vratila i zadnja 2 mjeseca stojim na toj kilaži, znači kilaži otprije.
U utorak sam saznala rezultate OGTT-a i od tad sam na dijeti, stalno sam očajno gladna, imam rupu u želucu i koma se osjećam stalno glad, glad i glad, sva ta sr.. koja pojedem u sklpou dijete su nula.. i sad sam prijmijetila da mi lagano kile idu na dole, ništa još drastično, ali poznavajući sebe i svoj organizam za tjedan dana ću imati 3-4 kg manje, a za 3 tjedna do GUK profila i puno manje.. užas
cijelu trudnoću pazim što jedem zbog mučnina i povraćanja i nisam uopće skoro jela ni slatko, ni pila sokove, ni jela masno, zato sam najviše u komi
Cattleya ti je sve dobro napisala...

evo mojeg iskustva, ja sam na dijeti evo dva tjedna... kila dolje.... u trudnoći sam ih do 28-og tjedna dobila 10kg... i od tada sam na dijeti jer je ustanovljen gestacijski dijabetes

osjećaj gladi koji ti spominješ je po meni relativan pojam... ja sam odmah shvatila da je to nešto što moram zbog svojeg djeteta... vjeruj mi da sam jela 3 puta više nego što smijemo po dijeti... nisam se prežderavala, ali da volim kaloričnu hranu, volim, i opet sam sada ok na ovoj dijeti... ok imala sam 2 dana krizu ali sada sam ok...

spominješ tu da ćeš ići u minus s kilama....sama kažeš da si imala prije previše... pa da i gubiš kile a dijete ti super napreduje, ne vidim problem... možeš to smatrati olakotnom okolnošću jer poslije nećeš morati skidati kile

htjedoh ti samo reći da od kada sam saznala za dijabetes i dijetu... iako mi zna biti teško na momente i budem gladnjikava... to radim za svoje dijete i nije mi ništa teško za nju....

a kada vidim na aparatiću kako mi je sada dobar šećer, onda sam i ponosna što disciplinom utječem na to

nije to trajno stanje proći će i to kao i sve
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 17:12   #2040
bok drage trudnice...
i ja sam u klubu slatkih trudnica i na dijeti već više od mjesec dana.
i više neznam šta da jedem pa ako ima tko kakav zgodni receptić molim da mi pošaljete.

ja sam granični - tako mi je doktor rekao
prvi ogtt mi je bio na tašte 4,6 nakon dva sata 8,3 nakon tri tjedna natašte 4,5 nakon pola sata 8,8 nakon sat vremena 9,7 a nakon dva sata 7,8
nalaz se malo popravio

a kilažu već mjesec i pol držim isto tj. +10kg i danas napunila 30tj
dendi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.