Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2009., 20:29   #141
zanima me gdje se mogu i da li se mogu kod nas kupit umjetni dredovi, a da su tapirani?
eikinskjaldi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 16:31   #142
oi
pravim i popravljam dreadove na lokaciji virovitica-zagreb
zainteresirani nek se jave na pm
dredidred is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 21:58   #143
jel ima koja dobra dusica da napravi dreadove na području karlovca??
pacmandva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 10:35   #144
bok, ja bi si pravio dredove čistim zanemarivanjem kose (mislim na pranje šamponima koji ne ostavljaju ništa na kosi, ne korištenje regeneratora i ne češljanje)... samo imam već dugu kosu, nekih 40-50 cm, i relativno je ravna, al primjetio sam da ako ju ne češljam postaje dosta valovita i da se zapetlja (ne bi čovjek vjerovao ^^)...

uglavnom, zanima me jel moguće počet radit dredove s već dugom kosom?
s0lus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 18:22   #145
moguće je, samo trebaš strpljenje
dredidred is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 15:24   #146
jel mi moze neko rec kolko najmanje moze bit dugacka kosa za dread?
sad mi je dugacka nekih 11 cm i zanima me kolko bi dugacka bila kad bi napravio dreadove na njoj.mislim napravit ovak,homemade dreadove,gledo sam na youtubeu i uopce ne izgleda kompliciran postupak..mogu pokusat D
odura_issova is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 20:19   #147
mislim da možeš počet polako ^^
mene zanima koji su to "no residue" šamponi kod nas? pitao sam i u onom konzumu za kozmetiku, i u ljekarni, tražio sam šampon koji ništa ne ostavlja na tjemenu i kosi, šampon za osjetljivo vlasište. u ljekarni su mi uvalili bejbi džonsons nou mor tirs, i spomenuli par nekih biljnih, al ti su mi malo skupi bili :S
s0lus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 16:12   #148
pravim i popravljam dredove na području varaždina. zainteresirani javiti na pm.
obeysilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 12:47   #149
Quote:
s0lus kaže: Pogledaj post
mislim da možeš počet polako ^^
mene zanima koji su to "no residue" šamponi kod nas? pitao sam i u onom konzumu za kozmetiku, i u ljekarni, tražio sam šampon koji ništa ne ostavlja na tjemenu i kosi, šampon za osjetljivo vlasište. u ljekarni su mi uvalili bejbi džonsons nou mor tirs, i spomenuli par nekih biljnih, al ti su mi malo skupi bili :S
Meni je johnson's bio dobar, ali prije par mjeseci sam otkrila alverde za osjetljivo vlasište. Mislim da alverde košta 20-tak kn i od njega mi se kosa mrsi više nego inače pa onaj dio kod korijena kose više ne moram upletati, dread mi se dalje sam radi Nisam nigdje na njemu našla da piše "no residue", ali biljni je(neki ga čak svrstavaju u prirodnu kozmetiku) pa pretpostavljam da ne bi smio ostavljati naslage... Ako sam u krivu neka me netko ispravi pa da promijenim šampon.
Primijetila sam da neki pišu da u početku treba rjeđe prati dreadove, ali mislim da su u krivu. Perem kosu svakih dva do tri dana i primijetila sam da mi dreadovi od toga prije postanu čvrsti, nikada ne smrde i nemam nametnike Jedino na one najnovije nakon pranja utrljam prirodan pčelinji vosak(10g sam platila 7kn i traje mi već 3 godine) i oko osjetljivijih dijelova omotam konac dok ne očvrsne.
Nadam se da će nekome koristiti nešto od mojih iskustava
Loa Leana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 14:59   #150
Dreadovi su mi zaista zaakon i san mi je imati ih. ali ja bi volila imat dredlockse po ciloj kosi, pa me interesira ima li neki umetak, ali ne da je fiksan, da se može nekako "zakačit" Za kosu???? Jer bi ja volila imat samo jedan dread u nekoj boji onako da mi visi, sa strane...to mi je fora, da ne idem sad na ultimatum drediranje cile kose.....nadam se da me kužite?!

E i da ..koliko bi me to stajalo?


: pliizhelp:
__________________
cherryfied*
daydream_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 16:28   #151
Quote:
daydream_girl kaže: Pogledaj post
Dreadovi su mi zaista zaakon i san mi je imati ih. ali ja bi volila imat dredlockse po ciloj kosi, pa me interesira ima li neki umetak, ali ne da je fiksan, da se može nekako "zakačit" Za kosu???? Jer bi ja volila imat samo jedan dread u nekoj boji onako da mi visi, sa strane...to mi je fora, da ne idem sad na ultimatum drediranje cile kose.....nadam se da me kužite?!

E i da ..koliko bi me to stajalo?


: pliizhelp:
Ne kužim, dal hoćeš dredove po cijeloj kosi ili samo jedan? Jer prvo pišeš: "ja bi volila imat dredlockse po ciloj kosi", a onda: "Jer bi ja volila imat samo jedan dread u nekoj boji onako da mi visi, sa strane".
Ti bi povremeno htjela imati jedan dred koji nije od tvoje kose ili nešto drugo?
Loa Leana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 19:10   #152
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Ak hoćeš dredove, najbolje ti je napravit kod nekog tko doista zna raditi a ne po salonima jer oni koriste najbrži mogući način s kemikalijama za mini-val. To kosu znatno skrati i ošteti. Dredovi se ispravno rade bez kemikalija ali je taj proces dugotrajan - recimo, ak imaš kosu do ramena, prosječne gustoće, tu svakako ima 24 sata posla. Oni se mogu raspetljati, ali to još duže traje. Prvi mjesec kada ih napraviš je nezgodan jer ti se vlasište na njih privikava,možeš malo dobit prhuti, no, to se riješi s nekim običnim šamponom za to. Idealno je ne prat kosu mjesec dana nakon što ih napraviš. Ak je ljeto i nemreš izdržat, možeš i nakon dva tjedna prat. Posle ti se kosa neće skoro uopće mastiti.
Nikako ti ih ne bi preporučila ako imaš tanku i rijetku kosu, jer kad narastu i postanu teški, mogu ti počupat brdo kose, osobito kada su mokri (napiju se vode ko male spužvice). Zato ti je praktičnije radit tanje (recimo oko debljine malog prsta).
Dredovi se također moraju održavati, što možeš jenostavno raditi i sam, nije to niš komplicirano. Neki ljudi su jednostavno lijeni pa zato imaju i neuredne, čupave dredove.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla u odluci.
Meni je žao što sam ih ošišala, to mi je bila najzahvalnija frizura do sad.
Ako te još nešto zanima, pitaj.
E jel možeš reć kod kog si ti radila dredove
Pingvinizegipta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 15:32   #153
Sama sam ih radila.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 18:39   #154
Drrrrrrreeeeeeeeeddddddddd

e jel zna ko jel radi još onaj salon Neva u Splitu,i jel se treba predbilježiti za dreadove
Ganja KarleK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 16:15   #155
Quote:
Loa Leana kaže: Pogledaj post
Ne kužim, dal hoćeš dredove po cijeloj kosi ili samo jedan? Jer prvo pišeš: "ja bi volila imat dredlockse po ciloj kosi", a onda: "Jer bi ja volila imat samo jedan dread u nekoj boji onako da mi visi, sa strane".
Ti bi povremeno htjela imati jedan dred koji nije od tvoje kose ili nešto drugo?
joj koja sam ja luzerka!!!Lapsus scriptae...tad mi se žurilo (dok sam to pisala)... UGL:JEDAN!!!! Starci mi ne daju cijelu kosu, al bi to volila
__________________
cherryfied*
daydream_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 22:10   #156
Quote:
daydream_girl kaže: Pogledaj post
joj koja sam ja luzerka!!!Lapsus scriptae...tad mi se žurilo (dok sam to pisala)... UGL:JEDAN!!!! Starci mi ne daju cijelu kosu, al bi to volila
Možeš si po netu potražiti kako se to radi, ja sam svoj prvi radila sama i izgleda bolje od svih dredova koje sam vidjela. Drugi mi je radila dredidred za 10kn, ali taj je još mladi pa ne znam kako će biti kad se do kraja učvrsti, a uskoro idem raditi treći
Mogu se nabaviti i sintetički u raznim bojama koji se mogu po volji stavljati i skidati, ali nemam pojma koliko to košta, preferiram prirodne.
A na kojem području živiš?
Loa Leana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 02:13   #157
hm imam jako rijetku kosu (izvolte i prilog)




i eto da cujem par misljenja o tome i kako bi ti dreadovi izgledali a vjerujem da to i nebi bilo bas divno i krasno jer imam frendicu koja je imala dugu dugu valovitu kosu koja nije bila rijetka kao moja a sada ima malo dredova na glavi + tanki su.
e sada, jedina razlika u mojoj kosi je sta je ovo nesto starija slika i trenutno mi je nesto ispod ramena, ali cisto sumnjam da to mijenja previse stvari...
isplati se raditi ili ne?
__________________
[ Postoji li negdje kirurg, čije su ruke čarobne... da tako rastegne moje tijelo, da kada odem... ostanem. ]
Zmrvič. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 16:09   #158
E ovako ja bi si ti napravio i ful mi je cool to jer se furam na reggae..pa me zanima koliko košta to stavljanje dredova u običnim salonima...???
splifman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 18:30   #159
Quote:
Loa Leana kaže: Pogledaj post
Možeš si po netu potražiti kako se to radi, ja sam svoj prvi radila sama i izgleda bolje od svih dredova koje sam vidjela. Drugi mi je radila dredidred za 10kn, ali taj je još mladi pa ne znam kako će biti kad se do kraja učvrsti, a uskoro idem raditi treći
Mogu se nabaviti i sintetički u raznim bojama koji se mogu po volji stavljati i skidati, ali nemam pojma koliko to košta, preferiram prirodne.
A na kojem području živiš?
Jug dalmacije....Metković...zanima me di mogu te sintetičke nabavit...ako ne znaš možeš li mi se javit na pm da mi obj.kako si radila svoj dred?
__________________
cherryfied*
daydream_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 15:55   #160
Quote:
daydream_girl kaže: Pogledaj post
Jug dalmacije....Metković...zanima me di mogu te sintetičke nabavit...ako ne znaš možeš li mi se javit na pm da mi obj.kako si radila svoj dred?
sintetički dredove možeš nabaviti na stranici http://www.afrocare.com/catalog/
platiti možeš kreditnom karticom ili bankovnim transferom (ne preporučujem jer će ti zaračunati i bankovnu proviziju od tipa četvrtine iznosa, do trećine čak).

http://www.afrocare.com/catalog/Elys...reads_251.html ovo su ti gotovi dredovi koje odmah možeš montirati na kosu, a stavljaju se ovako http://www.afrocare.com/trd/pages/steps/ESD/. imaš ih u raznim bojama, a dužine su ti 60 centimetara.

ako si dovoljno vješta, možeš ih izraditi i sama u boji, dužini i debljini koju hoćeš. u tom slučaju si naručiš ovaj artikl http://www.afrocare.com/catalog/Kane...Braid_251.html. kako se rade možeš vidjeti ovdje: http://www.squeakmachine.com/Tutoria...p?section=hair

ako te još što zanima, slobodno pitaj
RabidXPanic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.