Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2007., 17:52   #1
Kad Bog odgovori

Evo predbožićno je vrijeme. Oni koji vjeruju, koliko god ih život vuče, zaustave se malo u te dane. Stanu i nevjernici.
Možda vam u narednim danima sam Gospod riješi pokoju vašu dilemu. Možda vas osnaži, utješi.
Koliko god izgledali danas jaki naš život na zemlji ne traje dugo. Snaga se istopi usput.
Danas sam vidjela ljude umorne.
Danas sam vidjela tri smrti.
Što zapravo znači uspjeti u ovom životu? Čovjek redovno završava pokriven preko lica bijelom plahtom.

Kamo idemo?
Mislite li da nam Bog može odgovoriti na ova važna i bolna pitanja?
Ja mislim da rado to učini. Kad Bog odgovori svijet vam više ne izgleda daleko...približi vam se sva ljubav.

Biste li se usudili od Boga tražiti odgovor?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 18:04   #2
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Evo predbožićno je vrijeme. Oni koji vjeruju, koliko god ih život vuče, zaustave se malo u te dane. Stanu i nevjernici.
Možda vam u narednim danima sam Gospod riješi pokoju vašu dilemu. Možda vas osnaži, utješi.
Koliko god izgledali danas jaki naš život na zemlji ne traje dugo. Snaga se istopi usput.
Danas sam vidjela ljude umorne.
Danas sam vidjela tri smrti.
Što zapravo znači uspjeti u ovom životu? Čovjek redovno završava pokriven preko lica bijelom plahtom.

Kamo idemo?
Mislite li da nam Bog može odgovoriti na ova važna i bolna pitanja?
Ja mislim da rado to učini. Kad Bog odgovori svijet vam više ne izgleda daleko...približi vam se sva ljubav.

Biste li se usudili od Boga tražiti odgovor?
Ne ! Taj odgovor moram naći sam.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 18:13   #3
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Ne ! Taj odgovor moram naći sam.
Misliš li da ti ne bi odgovorio...ili ga ti ne bi htio pitati? Bojiš li se?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 18:18   #4
Prije par dana sam prosla kraj mjesta prometne nesrece. Jadnog covjeka je pokupilo auto, a vozac je pobjegao.

Lezao je odmah kraj pjesackog prijelaza. I cinio se nekako malen i stisnut. I sesir i cipela su mu ispali i lezali nedaleko od njega.

I bilo mi je uzasno u tom trenutku. Automatska vrtoglavica.

Jednog trena je taj covjek isao u ducan, a drugog je bio mrtav. Ni kriv ni duzan. I taj moj nenadani susret sa svijescu da smo smrtni i da mozemo otici svakog trenutka, nesto o cemu pokusavas ne razmisljati, me prilicno potresao.

Ne znam ima li cega iza fizicke smrti. Jedan dio mene se nada da ima, ma koliki skeptik ja bila.
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 19:37   #5
Vjeruj mi,Brazovka, sto vise razmisljam o ovim pitanjima koja si postavila, sve vise osjecam nemir, neku zalutalost...
I koliko god da padam, pa se ponovo dizem, pa ponovo padam, i koliko god da imam ´´lomova´´ - sve vise sam siguran da je jedini odgovor na sva ta pitanja u ISUSU KRISTU.

Zato,sjetimo se rijeci Gospodnjih:´´Blago siromasnima duhom,njihovo je Kraljevstvo nebesko.´´
__________________
Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱέ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν
Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешнаго
أيها الرب يسوع المسيح ابن الله, إرحمني أنا الخاطئ
NVP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 21:14   #6
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post

Lezao je odmah kraj pjesackog prijelaza. I cinio se nekako malen i stisnut. I sesir i cipela su mu ispali i lezali nedaleko od njega.

I bilo mi je uzasno u tom trenutku. Automatska vrtoglavica.

Jednog trena je taj covjek isao u ducan, a drugog je bio mrtav. Ni kriv ni duzan. I taj moj nenadani susret sa svijescu da smo smrtni i da mozemo otici svakog trenutka, nesto o cemu pokusavas ne razmisljati, me prilicno potresao.

Ne znam ima li cega iza fizicke smrti. Jedan dio mene se nada da ima, ma koliki skeptik ja bila.
Iskreno Scath Bježanje od samog razmišljanja o smrti je prijevara. Današnji svijet nam uveliko pomaže. Govori se i slavi uspjeh današnjeg dana....i goni sve u trku. Za nečim imaginarnim. Sve je to u redu ali da se da naglasak samo ponekad barem na stvarni ishod našeg života.
Svakog trenutka svatko od nas može umrijeti. Uspjeh kakav god bio na materijalnoj razini ostaje za nama ...ne nosimo ga.
Važno je, izuzetno je važno imati što ponijeti. Promatram ljude. Čitam i vas na forumu. Ljudi su jednostavno lijepi....bez obzira koliko god budemo i grubi jedni prema drugima. Grubost je od bola. Slični nas problemi muče. O mnogima se razgovara o ovom važnom pitanju ...malo.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 21:18   #7
Quote:
NVP kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi,Brazovka, sto vise razmisljam o ovim pitanjima koja si postavila, sve vise osjecam nemir, neku zalutalost...
I koliko god da padam, pa se ponovo dizem, pa ponovo padam, i koliko god da imam ´´lomova´´ - sve vise sam siguran da je jedini odgovor na sva ta pitanja u ISUSU KRISTU.

Zato,sjetimo se rijeci Gospodnjih:´´Blago siromasnima duhom,njihovo je Kraljevstvo nebesko.´´
Koliko god da padaš...nisi jedini. Padamo svi. Na kraju ću vam dati isječak iz jednog svog razgovora s Bogom. Bit će mi bolno ali poklonit ću vam to.
Vjerujem da ćemo nakon ovog života biti živi.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:00   #8
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Biste li se usudili od Boga tražiti odgovor?
Bi
__________________
.
sunasce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:34   #9
Quote:
sunasce kaže: Pogledaj post
Bi
I ja bih. No zašto netko neće?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:39   #10
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
I ja bih. No zašto netko neće?
a zar neko nece?
nekog ne inetersuje "zasto"???
__________________
.
sunasce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:55   #11
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Misliš li da ti ne bi odgovorio...ili ga ti ne bi htio pitati? Bojiš li se?
Mislim da se taj odgovor nalazi u svakom ljudskom srcu , na nama je da ga potražimo.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:58   #12
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Evo predbožićno je vrijeme. Oni koji vjeruju, koliko god ih život vuče, zaustave se malo u te dane.

Biste li se usudili od Boga tražiti odgovor?
Za mene su adventske nedjelje najblizi duhovni dozivljaj kad sabirem sva dobra djela ka bliznjem,a odgovor je mir u dusi koji mi podari Svevisnji.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 23:04   #13
Quote:
sunasce kaže: Pogledaj post
a zar neko nece?
nekog ne inetersuje "zasto"???
Ne znam sunašce...pitam.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 15:19   #14
[QUOTE=brezovka;11309325]
Quote:
Evo predbožićno je vrijeme. Oni koji vjeruju, koliko god ih život vuče, zaustave se malo u te dane. Stanu i nevjernici.
Zašto bi stali...da porazmisle o darovima, ili što za hranu napraviti...???


Quote:
Možda vam u narednim danima sam Gospod riješi pokoju vašu dilemu. Možda vas osnaži, utješi.
Onaj koji daje dileme, ne nudi sam i odgovore. Na, tebi je da ih pronađeš.

Quote:
Koliko god izgledali danas jaki naš život na zemlji ne traje dugo. Snaga se istopi usput.
Danas sam vidjela ljude umorne.
Danas sam vidjela tri smrti.
Smrt je dio života ili obratno, onaj tko je zaboravio na svoju tjelesnu smrtnost dijete je kojeg će život naučiti gorku lekciju, čim mu netko dragi umre.

Quote:
Što zapravo znači uspjeti u ovom životu? Čovjek redovno završava pokriven preko lica bijelom plahtom.
Na(učiti) u tvrdoj materiji, stjeći znanja, dobivati spoznaju....i umrijeti...i to odnjeti dalje sa sobom.

Quote:
Kamo idemo?
Na kino projekciju vlastitog života...na sažetak, na odvajanje bitnog od nebitnog...idemo dalje (bez HZD-a)


Quote:
Mislite li da nam Bog može odgovoriti na ova važna i bolna pitanja?
Ne, jer ključ i smisao naše preobrazbe posjedujemo sami.


Quote:
Ja mislim da rado to učini. Kad Bog odgovori svijet vam više ne izgleda daleko...približi vam se sva ljubav.
Ništa ne daje, ako se ne traži...tko kuca otvara mu se...makar i čađavi dimnjak.
Quote:
Biste li se usudili od Boga tražiti odgovor?
Tražih ga to tisuću puta a ostadoh bez odgovora...možda je onjemio i oglušio od našeg traženja pa šuti...a onda pitaj onaj tio sebe i čuti ćeš odgovor što ti je raditi..i ne čekati...već djelovati...i ne bježati od života očekivajući njegov odgovor.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 18:42   #15
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
I ja bih. No zašto netko neće?
Dobro, Boga ima, no što misliš ti umreš i on ti kaže da tebe više nema niti ćeš imati život vječni, već ćeš ići tamo gdje si bila dok se nisi rodila (mislim na spoznaju o sebi i sjećanja) ?
Bassconnect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 14:30   #16
Quote:
Bassconnect kaže: Pogledaj post
Dobro, Boga ima, no što misliš ti umreš i on ti kaže da tebe više nema niti ćeš imati život vječni, već ćeš ići tamo gdje si bila dok se nisi rodila (mislim na spoznaju o sebi i sjećanja) ?
Neće ići. Ne bih to lako prihvatila. Bez Boga neću ni na zemlji.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 14:42   #17
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Zašto bi stali...da porazmisle o darovima, ili što za hranu napraviti...???
Iznenadila bi se...ne staje se jedino radi hrane. Nije loše prirediti i pravu gozbu za Božić.
Eh...ne stavljam već dvije godine kuglice na jelku, već slatkiše. Djeca ih polako pojedu. Niti jelku dam skinuti dok ne prođe i drugi Božić.

Quote:
Onaj koji daje dileme, ne nudi sam i odgovore. Na, tebi je da ih pronađeš.
Ne nudi ali pomaže...kad god pokucaš.

Quote:
Smrt je dio života ili obratno, onaj tko je zaboravio na svoju tjelesnu smrtnost dijete je kojeg će život naučiti gorku lekciju, čim mu netko dragi umre.
Svi zaboravljamo. To si dobro rekla. Ma zapravo nekad ti sjajno ide.
Nemam što dodati.
Quote:
Na(učiti) u tvrdoj materiji, stjeći znanja, dobivati spoznaju....i umrijeti...i to odnjeti dalje sa sobom.
Ako u znanje ubrajaš oprost, suosjećanje, ljubav...slažem se i dalje.


Quote:
Na kino projekciju vlastitog života...na sažetak, na odvajanje bitnog od nebitnog...idemo dalje (bez HZD-a)
Idemo dalje...ne zanima me baš politika. Kurvinski me je izigrala nekoliko put. Priznajem netko i to mora.


Quote:
Ne, jer ključ i smisao naše preobrazbe posjedujemo sami.
Možemo i više. S pravom vjerom.


Quote:
Ništa ne daje, ako se ne traži...tko kuca otvara mu se...makar i čađavi dimnjak.
Slažem se.

Quote:
Tražih ga to tisuću puta a ostadoh bez odgovora...možda je onjemio i oglušio od našeg traženja pa šuti...a onda pitaj onaj tio sebe i čuti ćeš odgovor što ti je raditi..i ne čekati...već djelovati...i ne bježati od života očekivajući njegov odgovor.
Traži ga i dalje. Nemruth...ne možeš razgovorom s Bogom utaživati svoju znatiželju, već srce.
Nikad ga ništa ne bih pitala provjere ili dokaza radi. Pitanje koje mu postavljam obuzima me potpuno.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 09:09   #18
[QUOTE=brezovka;11326961]
Quote:
Iznenadila bi se...ne staje se jedino radi hrane. Nije loše prirediti i pravu gozbu za Božić.
Eh...ne stavljam već dvije godine kuglice na jelku, već slatkiše. Djeca ih polako pojedu. Niti jelku dam skinuti dok ne prođe i drugi Božić.
Navući ćeš i miševe na jelku...moji susjedi su jednom imali bor do pred sam Uskrs i staru hrenovku ispod šivaće mašine...ali oni su Adams family


Quote:
Ne nudi ali pomaže...kad god pokucaš.
Samo mora biti doma, kad kucaš

Quote:
Svi zaboravljamo. To si dobro rekla. Ma zapravo nekad ti sjajno ide.
Nemam što dodati.
Ide mi u životu ide miiii, samo da je malo više ljubaviiiii

Quote:
Ako u znanje ubrajaš oprost, suosjećanje, ljubav...slažem se i dalje.
To nije klasično znanje već prije iskustvo...




Quote:
Idemo dalje...ne zanima me baš politika. Kurvinski me je izigrala nekoliko put. Priznajem netko i to mora.
Sve je danas politika.


Quote:
Možemo i više. S pravom vjerom.
Nema prave vjere postoji samo jedna duhovnost koja isključuje svaku vjeru.


Quote:
Traži ga i dalje. Nemruth...ne možeš razgovorom s Bogom utaživati svoju znatiželju, već srce.
Nikad ga ništa ne bih pitala provjere ili dokaza radi. Pitanje koje mu postavljam obuzima me potpuno.
Odmaram se, čekam da on potraži meni i znaš što našao me je...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 22:13   #19
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

To nije klasično znanje već prije iskustvo...
Zar iskustvo nije znanje? Bila si naspavana , nadam se.


Quote:
Nema prave vjere postoji samo jedna duhovnost koja isključuje svaku vjeru.
Duhovnost bez vjere u Boga je umišljaj.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 03:21   #20
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post

Zar iskustvo nije znanje? Bila si naspavana , nadam se.

Duhovnost bez vjere u Boga je umišljaj.
Samo bi se nadovezo ;

Duhovnost bez boga je "gudi gudi"nes.
Gud gudi osoba je svetija od sveca, uznemirena sudbinom tasmanijske vjeverice dok na ruci nosi narukvicu potpore borbi protiv raka. Gudi gudi persona osjetljiva je na negiranje prava žljkmfcoseksualacima da se žene sami sa sobom. Takove ih stvari stvarno jako uznemiravaju.
Gudi gudičari slušaju uglavnom duhovnu glazbu na kojoj se čuju zvuci prirode kao što su; kliktanje orla, pjev dupina, cvrkutanje ptica i žuborenje potočića.
Gudi gudičari jedu samo duhovno čistu hranu i ne vole kad ih dodiruju ljudi koji to ne čine.
Svaki ima gurua ili ga pak vodi svemir, ponekad praznina (kako to oni vole kazati)
Uvijek su na "putu" i vole se time hvaliti. Najveća im je furka činjenica da je "put" sam sebi smisao.
Vole se reinkarnirati i to često rade.
Toliko su "gudi gudi", takve "motherfucking" dobrice da vrlo često ne vide ljude oko sebe.
Kad im se pokuša objasniti da se ljubav prema Bogu dokazuje žrtvovanjem za svoje bližnje - pobjegnu glavom bez obzira u "duhovnost"
Svoj mali mirni kutak, zaseban svijet u kojem ih nitko ne dira.
Otprilike !

Duhovnost u kojoj nema boga uglavnom je samozavaravanje i kontinuirano samozadovoljavanje.
Tipa; "Ja u svojoj veličanstvenoj samodostatnosti (iz sigurne udaljenosti) - kužim svijet"
Dajte mi moj mir i ne opterećujte me jer imam posla - upravo radim pranajamu.

PS. tako nekako...
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.