Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2007., 17:19   #1
Tko je najveći ateist?

Svevišnje Biće jer nikako ne može vjerovati u to što vjernici vjeruju. Besmisleno je.

Svevišnje Biće ZNA.

Samo nas ateizam i ZNANJE probližava Svevišnjem Biću.

Teza je Chamochimautova ili kako se već zove ( sačuvaj me Svevišnja od njegovog nicka!), a ja sam se složila da je u pravu i to 100% u pravu.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 18:01   #2
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Svevišnje Biće jer nikako ne može vjerovati u to što vjernici vjeruju. Besmisleno je.

Svevišnje Biće ZNA.

Samo nas ateizam i ZNANJE probližava Svevišnjem Biću.

Teza je Chamochimautova ili kako se već zove ( sačuvaj me Svevišnja od njegovog nicka!), a ja sam se složila da je u pravu i to 100% u pravu.
Daj nam Tanja malo bolje objasni tko je taj Chamochimauto i kakva je ta njegova teza.

Inače, nisam sigurna da je ateist naispravnija riječ u ovom kontestu. Teist= osoba koja vjeruje u postojanje boga/ božanskog bića.
Ateist = osoba koja niječe njeno postojanje.

Prihvaćam da Biće ne vjeruje u sebe, jer zna, međutim, niti ne niječe svoje postojanje. Nažalost, nemam za ponuditi bolji izraz.
Sofiapolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 19:39   #3
Je li ova teza ikad izložena od strane nekog filozofa? Zanimljiva je, kako god okreneš.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 19:40   #4
Quote:
Sofiapolis kaže: Pogledaj post
Inače, nisam sigurna da je ateist naispravnija riječ u ovom kontestu. Teist= osoba koja vjeruje u postojanje boga/ božanskog bića.
Ateist = osoba koja niječe njeno postojanje.

Prihvaćam da Biće ne vjeruje u sebe, jer zna, međutim, niti ne niječe svoje postojanje. Nažalost, nemam za ponuditi bolji izraz.
Dobro. Onda imamo dvije opcije. Svevišnje je teist, znači da vjeruje u nekoga iznad sebe, a to je onda jako jako problematično. Bog koji vjeruje u Boga ( da se izrazim povijesnim izrazom).

Druga opcija je da niječe svoje postojanje. Nijekati svoje postojanje može samo svijest u svijesnom biću. Međutim u tom slučaju imamo Svevišnje koje ne vjeruje u svoj postojanje, a to je onda jako jako problematično. Bog koji ne vjeruje u Boga.

JE Endi, izuzetno je zanimljiva i djelo je je jednog forumaša (koji je istini za volju završio filozofski) . I ja bih si to htjela razbistriti u glavi do kraja. Došli smo na nulu. Ni teist ni ateist.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!

Zadnje uređivanje TanjaOriginal : 16.11.2007. at 21:18.
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 20:21   #5
Najveći ateist? Ne znam koji je taj,ali sigurno ima preko 2m.
__________________
Jel znate da su Pepya deportirali iz Amerike?
Prince Ozzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 20:28   #6
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Svevišnje Biće jer nikako ne može vjerovati u to što vjernici vjeruju. Besmisleno je.

Svevišnje Biće ZNA.

Samo nas ateizam i ZNANJE probližava Svevišnjem Biću.

Teza je Chamochimautova ili kako se već zove ( sačuvaj me Svevišnja od njegovog nicka!), a ja sam se složila da je u pravu i to 100% u pravu.
Tanja ovdje se čovjek može polomiti. Klizavo je.
Bog zna da postoji. Ne mora u to vjerovati. Ni ti ni ja u svoje postojanje ne vjerujemo. Znamo.
Ateizam kao božanstvenost? Smatramo li sami sebe bogom prošlo bi dijelom.
Mislim da mi nismo bogovi.
Znanja što se tiče, dobro je. Samo teško ga za života čovjek dovoljno može sakupiti da bi otkrio Boga. Ali mislim da mi svi imamo istinu. Kad bi sve znanje ljudi, ali baš sve o svemu na jedno mjesto pribrali...bilo bi odgovora.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 20:46   #7
osim teista i ateizma, postoji i treća opcija, bog jednostavno jest i postoji. neovisno o tome da li mi vjerujemo u njega ili ne. jedini je problem što je nedokaziv pa se različita uvjerenja sukobljavaju a to zapravo uopće nije važno. kao što ja ne moram vjerovati u gravitaciju jer znam da je tu.
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 21:37   #8
Jednom sam na jednome forumu postavio pitanje: Koje je religije Bog? Evo ponavljam isto pitanje,a odgovor se moze nazrijeti.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 21:42   #9
Da pogodim, katolik je, right? Pun intended.
Blitz66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:06   #10
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Svevišnje Biće jer nikako ne može vjerovati u to što vjernici vjeruju. Besmisleno je.

Svevišnje Biće ZNA.

Samo nas ateizam i ZNANJE probližava Svevišnjem Biću.

Teza je Chamochimautova ili kako se već zove ( sačuvaj me Svevišnja od njegovog nicka!), a ja sam se složila da je u pravu i to 100% u pravu.
Teist vjeruje i nezna
Ateist ne vjeruje i nezna
I jedno i drugo NEZNA a Bog ZNA
Bog ne može biti ni Ateist ni Teist ali kako je svemoguć ... tko zna...
Orah is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:57   #11
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Svevišnje Biće jer nikako ne može vjerovati u to što vjernici vjeruju. Besmisleno je.

Svevišnje Biće ZNA.
Mi nismo Svevišnje Biće (ako postoji) i ne možemo znati šta ono misli/veruje/zna ili možda ne radi ništa od toga. Mislim da ovakva izjava samo pokazuje nečiju veru u Svevišnje Biće i njegovu prirodu.

Quote:
Samo nas ateizam i ZNANJE probližava Svevišnjem Biću.
Mislim da to ide ovako: nasluta - vera - ateizam - agnosticizam - gnosticizam (znanje). No, kako je to znanje unutar nas samih i nemoguće ga je podeliti sa drugima - sa strane uvek izgleda kao vera.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 00:31   #12
ma čenči lupne tu i tamo i ostane živ.
najveći ateist je ateist koji je najvišlji i najdeblji.
onda je najveći.
da.
a tko je taj pojma nemam.
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 00:39   #13
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Svevišnje Biće jer nikako ne može vjerovati u to što vjernici vjeruju. Besmisleno je.

Svevišnje Biće ZNA.

Samo nas ateizam i ZNANJE probližava Svevišnjem Biću.

Teza je Chamochimautova ili kako se već zove ( sačuvaj me Svevišnja od njegovog nicka!), a ja sam se složila da je u pravu i to 100% u pravu.
Teza je kontradiktorna. Ako kažeš 'Samo nas ateizam i ZNANJE probližava Svevišnjem Biću', to onda nije ateizam, jer pretpostavlja egzistenciju Svevišnjeg.

Ako kažeš 'Samo nas vjera u Svevišnjeg približava njemu'. Onda ti je vjera kriva, jer nemaš pojma što je Svevišnji, pa vjeruješ u neki svoj izmišljeni koncept.

Dakle, svaki spomen i pogled na Svevišnjeg je uzaludan, bilo da je ateizam, teizam ili agnosticizam ili gnosticizam, bilo što ...

Ako postoji Svevišnji zar misliš da on ima trivijalne teorije poput nas ljudi i da uopće ZNA nešto?
crazy person is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 12:46   #14
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Mislim da to ide ovako: nasluta - vera - ateizam - agnosticizam - gnosticizam (znanje). No, kako je to znanje unutar nas samih i nemoguće ga je podeliti sa drugima - sa strane uvek izgleda kao vera.
Ne mislim da ide tako. Znam da ide tako.
Moraš proči sve faze.

Usput da odgovorim Kokobilu.

SVEVIŠNJE JE GNOSTIK! Nije nikakve vjere jer znanje isključuje vjeru.

Slažem se s Crazy Person. Teza pretpostavlja postojanje Svevišnje. Već sam rekla da nema realne šanse da VJERUJEM u Svevišnju. ZNAM.
Prema tome ja sam ateistkinja, ne vjerujem. Budući da znam, teza stoji.
Zašto?
Zato što se vjerom ne može spoznati. Vjera je ništa-čista glupost i nerad.

I dobro je Enči rekla. Dok se ne prođe faza ateizma ništa od svega. Nema znanja. Tek tada čovjeku postane jasno da je Bog osobno ili Boginja osobno. Što sam probala objasniti na temi o Svijesti, ali su me ispljuvali psiholozi.
Naše Svevišnje Biće još se vjerojatno nije ni "rodilo". Tek se razvija.
Crkva je ovdje da izazove "spontani pobačaj" jer oduzima znanje. Iliti stapanje sa Svevišnjim Bićem. Kud god da se okrenem - Sotona stoluje u crkvama.

O.K. Mijenjam tezu.
Samo gnosticizam nas vodi ka Svevišnjem Biću. Vjera udaljava.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 14:24   #15
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Vjera je ništa-čista glupost i nerad.
I vera je vrlo često izuzetno korisna faza.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 15:35   #16
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
I vera je vrlo često izuzetno korisna faza.
je

istinski vjernici su doista sretni ljudi, jer nemaju ograničenja kao mi "sumnjivi Tome"
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 15:40   #17
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
je

istinski vjernici su doista sretni ljudi, jer nemaju ograničenja kao mi "sumnjivi Tome"
Takvi ne postoje, jer vera i sumnja uvek idu u paru.

Najbolje je biti gnostik, jer 'znanje' isključuje i veru i sumnju.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 16:47   #18
Znanje isključuje sumnju, ali ne i vjeru.
crazy person is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 16:51   #19
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Takvi ne postoje, jer vera i sumnja uvek idu u paru.

Najbolje je biti gnostik, jer 'znanje' isključuje i veru i sumnju.
Najbolje je biti ono što odgovara tvojoj prirodi , to ćeš najlakše " nositi".
Orah is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 17:20   #20
Quote:
Orah kaže: Pogledaj post
Najbolje je biti ono što odgovara tvojoj prirodi , to ćeš najlakše " nositi".
Uvek i jesi ono što trenutno odgovara tvojoj prirodi.

Zato i mislim da je bespredmetno uveravati vernika (ateistu, agnostika, itd.) da to nije ispravno, samo zato što smo mi sami u nekoj drugoj fazi.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.