Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2007., 13:01   #21
plaćaš, trošiš, dižeš gotovinu isto kao i tata poštujući ugovoren mjesečni limit ... osim što se naplaćuje s njegovog tekućeg računa ... što i nije tako loše
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 13:34   #22
hvala!
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 14:57   #23
Visa Classic - ZABA

Pozdrav svima!

Platim ja u trecem mjesecu 980 kn hotel. Dode mi dospjece 28.03 i ja uredno podmiri 500 kn. Racunam ostalo mi jos 480 to cu ovaj mjesec. Kad bum dodem na internet bankarstvo i tamo mi pise 780 kn ostalo za platit????480 kn i nekakvo dospjece glavnice od 300 kn?Nista nisam kupavala vise na kartici niti sam ju uopce koristila.Mislim sta je to?Nista nije placeno nista nije oslo osim toga hotela koji sad ispada da sam platila 1300 kn?U banci kazu da je to normalno?Kako normalno tolika kamata za niti mjesec dana?Moze li mi tko objasniti?
Hvala
annika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 18:39   #24
koja vrsta kartice? poslovna ili privatna? otkud ti da je kamata? koga si u zabi pitala? imaš li uvod u promet putem interneta? dobijaš li poštom promet? kad je izdana - da nije godišnja članarina?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 19:37   #25
E znam da nisam bas sve napisala. :-)To je vissa clssic. Imam uvid putm neta i tu sam i vidjela da je promjenjeno, a izvjesce dolazi za koji dan. Sluzbenica u banki, da je to nekakva glavnica koja se mora platiti jer kao imam otplatu kredita do 2011?Mislim nista ne kuzim.Kakav kredit na iznos od 950 kn?Mislim uvijek sam ovako kupovala ali nikad nije dosla toliko ogromna ta glavnica.Uvrh glave do 45 kn?Nije clanarina jer su mi sve kartice navodno u Zagrebackoj banki besplatne kad imam lepezu.
Pisalo je samo dospjece glavnice za 21.04.2011?I to je kao u redu?Ne kuzim? zaista?
Hvala!
annika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 20:32   #26
Čuj a jel ti to jedini trošak, ili imaš neki dug otprije? Jer kolko kužim, platiš nekaj npr. 21.4.2009, obavezno je platit 5% npr. 10.5. , a ostalih 95% dospijeva 21.4.2011.

Kamatu na preostalu glavnicu obračunavaju svaka 3 mjeseca, tak da bi na cca. 10.000 kn ona bila 300 kn. Nekaj tu smrdi.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 22:17   #27
ispada da je nekakav revolving, platiš dio odmah a dio kasnije, al ne mogu vjeovat da netko ima karticu a ne zna koju i kako funkcionira. i da zaba ne prikazuje promet, ne samo stanje, preko weba
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 22:48   #28
Quote:
sailor kaže: Pogledaj post
al ne mogu vjeovat da netko ima karticu a ne zna koju i kako funkcionira. i da zaba ne prikazuje promet, ne samo stanje, preko weba
ne bi vjerovao, ali takvih je masa ljudi ...

ja imama tu visu, ali ju ne koristim ... to je prva revolving kartica zabe ...

no išla sam pogledati kako izgleda kod go! kartice ... na e-zabi postoji mogućnost dohvata transakcija, ne promet jer tu prikazuje ono što ti je dospjelo na naplatu, a ne trošak koji si napravio ... i tu vidiš što si "peglao" po kartici zajedno s kamatama koje su došle na naplatu

kao što je @Crow Jane rekla, kod visa classic kartice 5% dolazi odmah na naplatu, a ostatak si dužan podmiriti tokom slijedeće 2 godine ...

tih 5% na njezin iznos je 49 kn no mislim da je minimalno 95 kn ... iznos od 885 kn dužna je platiti najkasnije istekom 24-og mjeseca ... e, sad tih 300 kn je možda (kažem možda) iznos kamate koju bi platila da taj ostatak plati u 24-om mjesecu
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 12:10   #29
Pa i meni se cini da je to to...Da kao 2011 platim to bi bilo toliko,ali platila sam odmah..?Nemam nista drugo na tu karticu.Svakih 6 mjeseci platim neko putovanje i to je to.Imam je 5 godina i ovo se nikad nije dogodilo...Zaba kaze da je u redu, a ja opet ne kuzim...Necu je vise koristit..A sta je sa Go karticom jeli to bolje?Jeli isto revolving?
Hvala svima!
annika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 13:13   #30
go! kartica
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 23:50   #31
Question Naplata MasterCard???

Evo ovako... Do sada mi je na naplatu dolazilo po ovakvom principu:

ono sto potrosim od 15.6. do 15.7. mi dođe na naplatu 15.8.
Obavijest se generira 15.7

a danas mi doslo na naplatu za razdoblja:
15.6. - 15.7. i 16.7. - 5.8.!!!

I sad kao slijedece generiranje obavijesti je 5.9. a placanje 15.9.

znaci sada mi je razdoblje pojedinog racuna postalo od 5. do 5. (umjesto od 15. do 15.) i imam odgodu placanja od 10 dana (prije je bilo mjesec dana!)

WTF???
I to bez ikakve obavijesti...

Pogledao sam uvjete koristenja i tamo pise da sjedaju na racun 10 dana nakon obavijesti...

Jel to nesto novo? Neka nova "anti recesijska mjera"?

Jadno...
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 23:59   #32
tko je banka izdavatelj?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 00:01   #33
Ah da...zaboravih najbitnije: Zagrebacka banka...
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 00:06   #34
ja imam njihov master 15 godina ... i oduvijek mi je naplata 16-og (tako sam izabrala) i oduvijek se račun "zatvara" s 06-im ... znači 10 dana prije naplate ...

tak da mi ovo tvoje generiranje obavijesti tj. zatvaranje mjesec dana prije naplate baš i nije jasno ...

istu karticu ima i moj suprug i moja mama i hrpa ljudi oko mene i stvar je ista
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 00:35   #35
Meni se do sada (zadnje 2 godine) "zatvarao" 15-og.... a naplata je bila 15-og ali slijedeci mjesec... znaci mjesec dana odgode...

Evo kako to izgleda sa eZaba:

-ovako je to nekada izgledalo:


-onda je ovdje obavijest pomaknuta na 16.7., ali placanje ostaje isto:


-onda se dogodilo ovo, (naplata za 2 razdoblja 15.8.!):


-i ovako ce to izgledati u buducnosti :
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 08:30   #36
Koliko je meni poznato ti si kod ispunjavanja pristupnice mogao odabrati datum dospijeća. Tako sm ja odabrao 20tog u mjesecu jer mi je svojedobno plaća bila 15togu mjesecu.

Obavijest je bila generirana 10tak dana ranije. Tako primjerice 12.08 se formira obavijest za troškove nastale u razdoblju 13.07-12.08 a sve skupa dospijeva na plaćanje 20.08.

Meni se prije čini da su tebe sad doveli u standardno stanje, jer to što si imao baš mi se ne čini standardnim kao što imaju ostali.

Sad postavlja se pitanje koje uvjete si ti svojedobno potpisao kada si vadio kartice. TKo više zna šta je onda bilo na snazi

ZABA je lopovska banka i mijenjaju Ugovore kak im se sprdne tak da mi kod njih više niš ne iznenađuje, pa moguće da su skužili (a trebalo im je, jel...) da imaš nešto što ostali nemaju. No bez obzira na to, morlai bi biti onako kako si potpisao.....a što si potpisao, vjerujem više ni sam neznaš
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 09:49   #37
@out law9 (ako drugačije napišem, dobijem zvijezdice) ... moja mama je nekada radila u jednoj firmi koja je imala poseban ugovor s bankom oko masterice pa joj se dok je radila u toj firmi kartica obračunavala i naplaćivala kao i tebi s time da je za devizni trošak naplata isto išla odvojena na neki drugi datum .... kad je otišla u mirovinu, banci je trebalo nekoliko mjeseci, možda i godina da to vrati u "normalno" stanje... mislim da je to obavila po informaciji od bivšeg poduzeća da više nije njihov djelatnik, ali bilo je davno pa se ne sjećam ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 18:47   #38
da, od prije par mjeseci sam freelancer.... pa su vjerovatno te pogodnosti bile vezane uz firmu u kojoj sam radio...

hvala Lavica02 i Edgar...
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 10:57   #39
Transakcija s kreditne kartice Mastercard

Lijep pozdrav,
imam pitanje vezano za transakciju s kreditne kartice Mastercard Zagrebacke banke...
Naime, jucer navecer sam kupila avionske karte preko kompanije Ryanair na internetu i odmah pri zavrsetku kupnje dobila sam potvrdu da su karte kupljene, medjutim potvda na mail koja treba stici nije dosla, a pricala sam s prijasnjim korisnicima ryanirove kompanije i kazu da je ta potvrda koja na mail dolazi nuzna i da dolazi odmah.
I danas sam bila u banci gdje su mi rekli da se vidi da je kartica koristena, ali da jos uvijek novci nisu skinuti i nek pricekam do sutra..
Mene zanima da li je netko imao takvih iskustava, hoce li novci biti skinuti jer za to treba odredjeni period ili je doslo do nekakve pogreske pa je transakcija obustavljena posto ni potvrdu na mail nisam dobila..
Bojim se zbog toga sto znam da je Ryanair niskobudjetna kompanija pa da se ne bi dogodilo da novci budu skinuti, a da karte ne vidimo...
Hvala svima unaprijed na odgovoru....
atila10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 11:19   #40
Transakciju ces vidjeti za koji dan, a potvrda koja nije dosla mozda je pogreska zbog pogresnog maila koji si ajmo reci slucajnonaveli, uglavnom trebat ce ti neki kod od ryana za daljnju proceduru.
Savjetujem da pričekas koji dan da vidis tocno na izvidu MC-a koliko sdu skinuli pa da onda kontaktiras ryan
walter wingfield is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.