Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2007., 20:58   #21
PA zar je uopće bitno što taj lik misli? Uostalom, znam za onoga don (da me ubiješ ne mogu se sjetiti, znam da vodi Hrvatski populacijski pokret i da niegdje nije dogurao), tko je taj don kaćunko?

Za ovoga kome se ne mogu trenutno sjetiti imena, znam da je 90-ih godina pričao kako je diplomirao u Beogradu, poslije je vrag odnijeo šalu, pa je diplomirao u Čačku. Onda je Čačak i to samo zato što su četnici, može li biti išta drugo?, rekao da oni nemaju ni za pravoslavne nikakvu bogosloviju, a kamoli katoličku, no onda se on sjetio da su ga krivo citirali i diplomu premjestio u Prištinu, taman je počelo gruvati, nadao se da će duže, i eto, dobro je ispalo. Još uvijek se nije oglasila Priština o toj diplomi.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 21:28   #22
Ma poanta je da ljudi poput dolje citiranog provode u svojim župama nekakvu svoju politiku i nitko ih neće prijaviti, a ljudi dolaze tamo vjenčati se, ispovijediti se... Mogu samo misliti kako takvi svećenici gledaju na grijehe koje im vjernici ispovijedaju; negdje si misle koji meni ku*** treba da ja tebe sad slušam, i onda za pet minuta to što slušaju pretvore u svoju korist, te se na slijedećoj misi pojavljuju pitanja vjere, bogohulstva, raznoraznih moralnih i etičkih pitanja... ne daj Bože da živimo u nekoj manjoj sredini gdje jedan svećenik zna kad tko prdne, jer se taj "grešnik" koji na ispovijedi prizna svoje grijehe, na slijedećoj misi proziva i biva "izopćen"; ne u doslovnom smislu, ali zamislite si takvu situaciju da ne možete nikuda pobjeći, a svi vas gledaju kao da ste gubavac...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 21:49   #23
jel i taj uvaženi svećenik osposoblen za kvalitetan rad s ljudima kao i psiholog?

Šteta...
praško is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 23:11   #24
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
PA zar je uopće bitno što taj lik misli? Uostalom, znam za onoga don (da me ubiješ ne mogu se sjetiti, znam da vodi Hrvatski populacijski pokret i da niegdje nije dogurao), tko je taj don kaćunko?

Za ovoga kome se ne mogu trenutno sjetiti imena, znam da je 90-ih godina pričao kako je diplomirao u Beogradu, poslije je vrag odnijeo šalu, pa je diplomirao u Čačku. Onda je Čačak i to samo zato što su četnici, može li biti išta drugo?, rekao da oni nemaju ni za pravoslavne nikakvu bogosloviju, a kamoli katoličku, no onda se on sjetio da su ga krivo citirali i diplomu premjestio u Prištinu, taman je počelo gruvati, nadao se da će duže, i eto, dobro je ispalo. Još uvijek se nije oglasila Priština o toj diplomi.
Baković, ako se ne varam. On vodi taj "pokret".
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 02:16   #25
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Don Kačunko... on je lokalni klaun, njega ni najzadrtiji katolici ne uzimaju baš nešto ozbiljno...

Samo, ne kužim politiku crkve koja ga ne drži podalje od javnosti. Sramoti ih...
Je li kome palo na pamet da se Crkva slaže s, barem nekim, njegovim nebulozama (iskreno, mislim da se u potpunosti slažu sa svim njegovim izjavama)? Jer, da se ne slaže, davno bi oprali ruke od njega.
Ovako on, s prešutnim slaganjem i odobravanjem crkve, širi stavove poput navedenog (a sa svime se crkva slaže), i dok ljudi ne dižu galamu, na dobiti su; ako/kad ljudi krenu negodovati oko takvih stavova, e, tada će se Crkva na brzinu oglasiti i uvjeravati sveopći puk kako oni nemaju veze s tim izjavama...
Najbolje je izjavio Mel Gibson - "vjerujem u Boga, ali ne u crkvu i crkvenjake!"
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 07:41   #26
Pustite Don Bloga na miru, pa kad ga vidiš il uživo il na TV-u kad daje izjave čak i srednjoškolcu koji zna osnove psihologije - sve je jasno.

Obratite pozornost na njegov pogled, brzinu i način govora, cjelokupni dojam koji ostavlja njegova osobnost.

Bolje ga je ne komentirati, jer bude ti čovjeka kasnije žao a ti se osjećaš jadno.

Bolje je pohvaliti ono dobro u njega: iskrenost u namjeri, dosljednost u radu, beskompromisnost u stavovima i otvorenost u iznošenju stavova bez licemjernih diplomatskih odgovora te svakako velika inteligencija i obrazovanje kojima vrlo kvalitetno brani svoje stavove.
praško is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:26   #27
Quote:
praško kaže: Pogledaj post
Pustite Don Bloga na miru, pa kad ga vidiš il uživo il na TV-u kad daje izjave čak i srednjoškolcu koji zna osnove psihologije - sve je jasno.

Obratite pozornost na njegov pogled, brzinu i način govora, cjelokupni dojam koji ostavlja njegova osobnost.

Bolje ga je ne komentirati, jer bude ti čovjeka kasnije žao a ti se osjećaš jadno.

Bolje je pohvaliti ono dobro u njega: iskrenost u namjeri, dosljednost u radu, beskompromisnost u stavovima i otvorenost u iznošenju stavova bez licemjernih diplomatskih odgovora te svakako velika inteligencija i obrazovanje kojima vrlo kvalitetno brani svoje stavove.

je... da....osim sto ludjacima nije mjesto na televiziji... i nije mjesto na propovjednici bilo koje vrste... ipak to ljudi slusaju.... i dosta ih povjeruje

ako je bolestan treba ga hospitalizirati ili poslati u invalidsku mirovinu.... a ne dozvoliti da ljudima soli pamet svojom bolestinom

to sto suosjecas s bolesnim covjekom ne znaci d aces mu dati djecu na odgoj

mislim da crkvi uvijek dobro dodju takvi nadobudni kreteni koji ce raditi njihove prljave poslove (promicati ekstremne stavove koji bas nisu popularni u javnosti a crkva bi ih najradije u zakon ubacila)... ruke si i tako uvijek lako opere kad joj nasteti image-u... samo se odrekene te zalutale ovce i to je to....
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:58   #28
idiJot
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 20:35   #29
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
je... da....osim sto ludjacima nije mjesto na televiziji... i nije mjesto na propovjednici bilo koje vrste... ipak to ljudi slusaju.... i dosta ih povjeruje

ako je bolestan treba ga hospitalizirati ili poslati u invalidsku mirovinu.... a ne dozvoliti da ljudima soli pamet svojom bolestinom

to sto suosjecas s bolesnim covjekom ne znaci d aces mu dati djecu na odgoj

mislim da crkvi uvijek dobro dodju takvi nadobudni kreteni koji ce raditi njihove prljave poslove (promicati ekstremne stavove koji bas nisu popularni u javnosti a crkva bi ih najradije u zakon ubacila)... ruke si i tako uvijek lako opere kad joj nasteti image-u... samo se odrekene te zalutale ovce i to je to....
Primjećujem da mi se tvoji stavovi sve više sviđaju...
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 20:37   #30
Quote:
Teta26 kaže: Pogledaj post
Primjećujem da mi se tvoji stavovi sve više sviđaju...


oces furat
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 20:39   #31
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
oces furat
Ovo pitanje nisam čula od osnovne škole... kako je to slatko...
Ali, ja pred brakom...
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 20:42   #32
Quote:
Teta26 kaže: Pogledaj post
Ovo pitanje nisam čula od osnovne škole... kako je to slatko...
Ali, ja pred brakom...
a nema veze.. mogu ti bit djeverusa
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 20:44   #33
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
a nema veze.. mogu ti bit djeverusa
Može! Čak sam toliko liberalna da puštam djeverušama da same dogovore svoj "outfit"...
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 20:49   #34
ako dobim zeleni sesir cak cu ti i latice bacati
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:19   #35
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ako dobim zeleni sesir cak cu ti i latice bacati
Samo reci koja nijansa, kakav oblik i broj glave, odmah nabavljam!
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:21   #36
a jesmo ga nadrobile kartonirat ce nas za chat ....babe


kakva tema.. takvi postovi
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:28   #37
off topic - molimo moderatore da malo progledaju kroz prste...

on topic - pomalo sam se nadala da će temom proći i oni koji zagovaraju ovakav stav... možda koji predstavnik crkve... na žalost, nisu... šteta...
Htjela sam vidjeti, kod zagovornika ovakvog stava, kako bi argumentirali takvo razmišljanje. Fascinira me takav tip ljudi, i nadala sam se da ću vidjeti na čemu temelje te stavove...
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:58   #38
Quote:
Teta26 kaže: Pogledaj post
off topic - molimo moderatore da malo progledaju kroz prste...

on topic - pomalo sam se nadala da će temom proći i oni koji zagovaraju ovakav stav... možda koji predstavnik crkve... na žalost, nisu... šteta...
Htjela sam vidjeti, kod zagovornika ovakvog stava, kako bi argumentirali takvo razmišljanje. Fascinira me takav tip ljudi, i nadala sam se da ću vidjeti na čemu temelje te stavove...


obrati se kokobilu... on ce ti uskociti ako trebas neki primjerak za proucavanje... nije sramezljiv po pitanju iznosenja ovakvih stavova u javnosti... bakovic mu je alterego
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 23:30   #39
Ne dirajte mi koka, mi smo se pobratimili dan, ak on ode pa što nas onda odi ostane? nema ni manasije, ni...

danas je don Blog bio na HRT1 u emisiji kodna naziva "Mir i dobro!" i to u uniformi časnika HV-a. Baš je smiješan, onako jadan izaziva sažaljenje, taki mršav, ona kosa, panična pogleda, nervozno je čitao neki tekst. A jadan, može samo da piva onu pismu: Takvoga me majka rodi, takav ću i ostariti...

Ma ljudi moji meni svejedno njega jao. nemojmo grešit dušu, jer kad protiv takvih ljudi nešto govoriš to ti je teška griota, to ti je isto ka da se grbi smiješ što ima grbu. Jadno i žalosno od nas, a od mene prvoga!

Jest da on možda u radno vrijeme, kada odrađuje plaču časnika Hv-a a koja ide od svih nas, piše svoj blog a ne vježba po vojarni, ma neka ga, bolje i to pa da se saplete i razbije. Tko zna šta bi onda pisa. Đavolska i komunistička urota mu postavi zamku i sl.

pustitimo ga na miru božjem! Ako ga je Bog stvorio i za svog pastira duša izabrao, pa valjda on znade što čini!

EDIT: evo odmah se javno ispovjedam, pred svima, evo ako i don Blog čita i njemu direktno, i pred Bogom izjavljujem da mi je ža i da nisam htio nikoga uvrijedit a opet nisam želio lagat. iako je ovo više bio cinični naturalizam, oprosti mi don a i ti dragi Bože a i svi što me ovdi trpite, ta slab sam i grešan čovik. Ka list na vjetru kojeg svaki vjetrić konstantno njiše a stalno sve više i više padam i padam
praško is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 08:14   #40
Quote:
praško kaže: Pogledaj post
pustitimo ga na miru božjem! Ako ga je Bog stvorio i za svog pastira duša izabrao, pa valjda on znade što čini!

Jadan li je taj bog sa takvim pastirima!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.