Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2007., 18:14   #41
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
kako pa ti si bosanac!
glavonjo,zašto si tak škrt, pol marke je dve kune.
kaj te briga za kaj mu je, oće li kupit kruh il cugu, ak poklanjaš,pa ne postavljaš uvjete na kaj smije potrošit a na kaj ne.
a jesi širokogrudan,pih!

Nije isto dao ti čovjeku koju umire od gladi (time čineći mu dobro) ili dajući pijancu (time pospješujući njegovu ireverzibilnu i neizlječivu cirozu jetre)...
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:23   #42
to zato kaj si dopuštaš za pravo da nečiji život sudiš. ak te pita novce, daj mu i ne misli na kaj će potrošit,ak mu daješ kruh,ne misli oće li ga pojesti ili dati nekom drugom da pojede. kužiš, kaj te boli briga?

a milodar crkvi je garant dao.pih.
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:26   #43
Znam, ali ti pijancu pomažeš da se ubije na jedan način. Ti postaješ suodgovoran da zlo koje čini sam sebi...
A onaj komu daš kruh, ti si svoje učinio, pa ako ogladni pojest će, a ako ne, dat će nekom drugom. Ako baci - grešnik je....
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:35   #44
dakle, koko se stisao za 2 kune! :-)
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:40   #45
ne, nije imao sitnog....
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:42   #46
kad mu daš te dve kune,vjeruj mi da si mu učinil uslugu(osim ak nemaš superuber moć uvjeravanja,pa nagovoriš čovjeka da ode na rehabilitaciju,ostavi se ovisnosti i alkohola i u čitavom tom putu mu pomogneš). mislim, to su ljudi koji su na margini društvene ljestvice, rijetko tko se brine za njih i fakat su sjebani do koske ljudi, alkohol im je utjeha i pomoć da prebrode dan.
mislim, serimo,al većina ljudi isto kad se oće osjećat bolje konzumira alkohol,jel,konzumira ga i svećenik na misi, može si slobofno uzet maraskin sok,isto bojom liči na krv.. iid,itd..
isto mi je super kad netko iz principa ne želi dat kunu jer on smatra da si taj koji prosi treba nać posao.
ah ah..


si videl manasija, dvije kune cccccc
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 18:53   #47
misno vino nije boje krvi.... btw.
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 20:59   #48
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
kako pa ti si bosanac!
glavonjo,zašto si tak škrt, pol marke je dve kune.
kaj te briga za kaj mu je, oće li kupit kruh il cugu, ak poklanjaš,pa ne postavljaš uvjete na kaj smije potrošit a na kaj ne.
a jesi širokogrudan,pih!
Budem se korigirao i unaprijed pripremio cijelu 1KM.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:18   #49
koko se toliko izvestio u razoblicavanju sirotinje, da ih namirise na kilometar.
zato ih obilazi u sirokom luku,
i uvek ustedi koju kunu!

bolje spremi paradajz da gadjas popove-lopove, tako ja radim...

__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:22   #50
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post
koko se toliko izvestio u razoblicavanju sirotinje, da ih namirise na kilometar.
zato ih obilazi u sirokom luku,
i uvek ustedi koju kunu!

bolje spremi paradajz da gadjas popove-lopove, tako ja radim...

Ps 19, 14
Od oholosti čuvaj slugu svoga
da mnome ne zavlada.
Tad ću biti neokaljan,
čist od grijeha velikoga.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:26   #51
koko, kad si vec u komsiluku, procitaj psalm 21 (gore dole 2, ne znam u vas nomenklaturu), tamo david prorokuje stradanje Hristovo. ima zanimljivih detalja.
__________________
Cp6 je Xpuctob, paqyje ce cmptu.
Manasija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 21:35   #52
Quote:
Manasija kaže: Pogledaj post
koko, kad si vec u komsiluku, procitaj psalm 21 (gore dole 2, ne znam u vas nomenklaturu), tamo david prorokuje stradanje Hristovo. ima zanimljivih detalja.
Hvala budem procitao.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 13:47   #53
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Ne kužim.
Kakve veze ima vjernost i glupost...
pa nema, u tome i jest poanta. nisi glup ako vjeruješ da činiš dobro.
nadalje, grijeh je ne samo činiti zlo već i propustiti učiniti dobro.
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 16:39   #54
Slažem se s tobom, ali ipak ako znam da ne činim dobro ako pomažem pijancu, onda mi se to ne može ubrojiti ni kao grijeh propusta dobra....
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 17:53   #55
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom, ali ipak ako znam da ne činim dobro ako pomažem pijancu, onda mi se to ne može ubrojiti ni kao grijeh propusta dobra....
bolje je učinit dva dobra i jedno zlo nego ne učiniti ništa
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 21:01   #56
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
bolje je učinit dva dobra i jedno zlo nego ne učiniti ništa
Sve zavisi sta podrazumjevas pod " zlom ". Ako je zlo ubojstvo, nikakva dobra ne mogu nadoknaditi zivot.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 22:17   #57
Slažem se s Kokobillom. Zlo ne opravdava cilj... I NIKAKVO DOBRO ne može opravdat zlo...
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 22:46   #58
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Sve zavisi sta podrazumjevas pod " zlom ". Ako je zlo ubojstvo, nikakva dobra ne mogu nadoknaditi zivot.
pod "zlom" konkretno u ovom slučaju mislim "dati pet kuna prosjaku koji s time kupi alkohol". mislim da to jedno zlo i nije strašno kad se uzme u obzir da druga dva puta tih pet kuna ipak završe u rukama osoba koje s njima kupe kruh ili što god bilo to što im trenutno najviše treba.
nadalje, "zlo" bude manje ako se radi o osobi koja nema krov nad glavom a alkohol dokazano grije.

ukratko, nikad ne možemo imati unaprijed garanciju da činimo dobro a i ljepši je osjećaj dati s povjerenjem.
__________________
mijenjam postavke. težim skladu.
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 01:22   #59
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Slažem se s Kokobillom. Zlo ne opravdava cilj... I NIKAKVO DOBRO ne može opravdat zlo...
neki dan su u jednoj dnevnoj novini (mislim da je bio jutarnji) izašle fotografije jednog invalida koji je sjedio u kolicima i prosio, a onda se digao iz kolica (kraj radnog vremena valjda) i uredno ih složio u gepek bmw-a i odvezao se.

Prijatelj iz trsta mi je pričao kako je taman krenuo jednom sirotom prosjaku u kapu staviti euro kad je prosjaku zazvonio mobitel kojeg je ispod nje stavio. Namiješio se uzeo mobitel i rekao: pronto! - i pružio ruku da dohvati eruo .....?

U Rimu sam vidio sirotu ženu koja boluje od neke bolesti kičme kako leži potpuno svinuta na ulici i nije se mogla kretati nego puzeći. Bila je obučena skroz u crno sa crnom maramom oko glave, izgledala je kao neka starica iz zagore. Prišao sam da joj dam neku siću kad sam joj vidio ruke koje vire iz krpa - mlade, svježe nategnute kože, fine, njegovane čak.

ne samo da su glumci, nego profesionalci
S.Andrej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 08:50   #60
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
pod "zlom" konkretno u ovom slučaju mislim "dati pet kuna prosjaku koji s time kupi alkohol". mislim da to jedno zlo i nije strašno kad se uzme u obzir da druga dva puta tih pet kuna ipak završe u rukama osoba koje s njima kupe kruh ili što god bilo to što im trenutno najviše treba.
nadalje, "zlo" bude manje ako se radi o osobi koja nema krov nad glavom a alkohol dokazano grije.

ukratko, nikad ne možemo imati unaprijed garanciju da činimo dobro a i ljepši je osjećaj dati s povjerenjem.
Ovim se lijece posljedice, a ja zastupam otklanjanje uzroka. Barem tezim ka tom.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.