Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2005., 10:31   #21
znam sluchaj kad je djevojka trazhila testiranje na hpv pa ju je ginekolog maltene odgovarao, jer kao nije imala rizichne odnose.


uopce ne razumijem

pa nisu to neki invazivni i rizichni pregledi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 10:32   #22
Quote:
te@ kaže:
nije se sjetio sam mi to reć.
eto ni meni ovo nije jasno jebote daš mu 700 kn tj. moliš ga uzmi mi 700 kn a ovaj neće
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 10:35   #23
Quote:
magic kaže:
znam sluchaj kad je djevojka trazhila testiranje na hpv pa ju je ginekolog maltene odgovarao, jer kao nije imala rizichne odnose.


uopce ne razumijem

pa nisu to neki invazivni i rizichni pregledi.
ne da nisu invazivni i rizični nego niti ne osjetim te dvi sekunde dok uzme bris ili papu (bar ja neke moje prije kažu da ih boli mene ne)
a ovaj moj je valjda isto u filmu da nema potrebe jer ja uredno živim...ma jebenti sve po spisku jesam....i uvik sam živila al onaj moj mužičko je da oprostite jeba i prije mene.....ko zna koliko se dugo mogu te beštijetine vuć...dobro da smo uopće i ostali trudni...meni je teta koja radi u laboratoriju di mi je muž radio briseve rekla da se to može vuć i 5-6-7-8 i ko zna koliko godina....
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 11:09   #24
Ljudi su dosta neinformirani, i to ide na teret nasem zdravstvu i preventivnim skolskim programima! Supruga i ja smo prosli pakao sa toksoplazmozom, i tek kad nas je pogodilo smo prvi put culi za tu bolestinu. I ne samo mi, vecina nasih prijatelja pojma nije imala o cemu se radi, rijetki su imali samo neku povrsnu predodzbu. A zapravo je i nije problem izbjeci prije zaceca ako znas o cemu se radi. Uglavnom, preventiva bi trebala biti bolja, a i smijesno je (ili tuzno) da sam moras lijecniku govoriti koje preglede da napravi. Ne stede li na posve krivom mjestu?!?!
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 11:11   #25
ja ju nemam
bar ju nisam imala pred 5 godina
a od onda se nisam suncala u solarijima ili promjenila partnera (a brijem da nije ni on) pa da bi opet testirala

al na temu mogu reci da kad sam ja pred 5 godina dobila cin 1 ultra bed jaka upala papu onda je mene doktor bez da sam ga ja molila ili znala o cemu se opce radi ili bilo sta poslao na sve te briseve i istestirali su me na sve zive bakterije i ostale bestije
koje su bile fala bogu negativne..

tak da se opce cudim da se to mora moliti da ti netko napravi.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 11:14   #26
sama si odgovorila - ti si imala upalu.


ovdje pishemo o zhenama koje nemaju nikakve simptome i trazhe testiranje.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 11:21   #27
Quote:
magic kaže:
sama si odgovorila - ti si imala upalu.


ovdje pishemo o zhenama koje nemaju nikakve simptome i trazhe testiranje.
Ne bi me čudilo da po istom principu, ako se oćeš na aids testirat - da ti kažu da šta će ti jer ionako nemaš nikakve simptome.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 11:24   #28
uzhasno glupo.


i onda se neshto zakomplicira pa te pitaju gdje si do sad bila
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 11:27   #29
Re: Re: Re: Re: Re: Prokleta bakterija - trudnoća delay

Quote:
te@ kaže:
Jap. Ja sam sama svom dr to predložila, iako sam rekla da planiram trudnoću i da sam zato došla malo ranije na godišnji pregled (inače sma bila lani u 10 mjesecu) on mi to ne bi bio predložio.

Jednostavno, po njemu - gledajuć moju povijest bolesti - za to nije bilo nikakvih indikacija. I ne mogu mu baš na tome zamjerit, jer ne znam što je standardna procedura, al' mi se čini da oni standardno ne preporučuju automatski briseve ako se se nisi na nešto žalila, ili prije imala nekakvu bakteriju.

Iako, bio je ljubazan, rekao je - OK, nije to loše ako želite bit sto posto sigurni da je s vama sve ok. Velim - želim.

Mislim, nisam se do sad zajebavala sa zdravljem, pa ne želim imat komplikacija znajući da sam prevencijom neke stvari mogla otkriti/izliječiti.

Znam po mojoj sestri koja je kroz trudnoću pila nekakve antibiotike zbog tih bakterija + što je morala ležati i opet na kraju nije ih se uspijela riješiti.....Al eto beba je ok, i porođaj je prošo sve u redu, al i dan danas ima problema. Pa zar je tako teško postavit valjanu dijagnozu.
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 11:47   #30
pa ak je sve super ..zake bi onda doktor cjepidlacio i isao raditi sve moguce briseve..

da sam ja doktor i da postoji zena koja godinama ima savrsenu papu i bez ikakvih problema
ja ju isto ne bi slala na dodatne testove
eventualno da planira trudnocu pa da provjeri dali je bas sve sve savrseno super.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 11:53   #31
Quote:
DarthFlake kaže:
eventualno da planira trudnocu pa da provjeri dali je bas sve sve savrseno super.

Pa jesi čito da nam autorica planira.....
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 11:53   #32
Quote:
DarthFlake kaže:
pa ak je sve super ..zake bi onda doktor cjepidlacio i isao raditi sve moguce briseve..

da sam ja doktor i da postoji zena koja godinama ima savrsenu papu i bez ikakvih problema
ja ju isto ne bi slala na dodatne testove
eventualno da planira trudnocu pa da provjeri dali je bas sve sve savrseno super.
Koke, nisi shvatila - papa-test ne detektira nužno bakterije. Posebno bakterije kao što se ureaplazma, ešerihija koli i slične.


Može nekad (ali ne uvijek) pokazat na neke promjene kad je npr. klamidija u pitanju, ali većinu bakterija papa "ne prepoznaje" već za njih trebaju tzv. brisevi na aerobe i anaerobe.

Osim toga, čitaj moj prvi post - otišla sam doktoru zato jer planiram trudnoću.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 03:58   #33
opet ne shvacam

otisla si doktoru jer planiras trudnocu i ovaj je rekao napravimo te briseve..

i sad smo odjednom u cudu jer papa ne detektira sve i svasta i sto te i prijasnjih godina nije slao na sve te briseve ili kaj?

oprostite mi malo sam spora" u zadnje vrijeme
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 10:32   #34
Quote:
DarthFlake kaže:
opet ne shvacam

otisla si doktoru jer planiras trudnocu i ovaj je rekao napravimo te briseve..

i sad smo odjednom u cudu jer papa ne detektira sve i svasta i sto te i prijasnjih godina nije slao na sve te briseve ili kaj?

oprostite mi malo sam spora" u zadnje vrijeme
otisla je doktoru jer planira trudnocu a on nije smatrao da je uopce potrebno napraviti briseve, dok ona nije inzistirala.

pa se ispostavilo da je dobro sto je inzistirala.

bakterioloski testovi bi trebali biti neizostavni dio prekoncepcijske obrade. ali eto jos uvijek nisu.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:42   #35
aha..znaci ipak sam dobro shvatila..

i opet me to uopce ne iznenadjuje..
ni najmanje..
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 11:53   #36

Quote:
DarthFlake kaže:
opet ne shvacam

otisla si doktoru jer planiras trudnocu i ovaj je rekao napravimo te briseve..

i sad smo odjednom u cudu jer papa ne detektira sve i svasta i sto te i prijasnjih godina nije slao na sve te briseve ili kaj?

oprostite mi malo sam spora" u zadnje vrijeme
Quote:
violent_femmes9 kaže:

otisla je doktoru jer planira trudnocu a on nije smatrao da je uopce potrebno napraviti briseve, dok ona nije inzistirala.

pa se ispostavilo da je dobro sto je inzistirala.

bakterioloski testovi bi trebali biti neizostavni dio prekoncepcijske obrade. ali eto jos uvijek nisu.
Quote:
DarthFlake kaže:
aha..znaci ipak sam dobro shvatila..

i opet me to uopce ne iznenadjuje..
ni najmanje..

sudeci po ovome sto napisala gore, ne izgleda mi da si bila dobro shvatila.

nadam se da je sad jasno.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 12:56   #37
Quote:
DarthFlake kaže:

i opet me to uopce ne iznenadjuje..
ni najmanje..
Ne kužim, što te ne iznenađuje?

Ne iznenađuje te da ako doktoru veliš da si došla obaviti pretrage jer planiraš trudnoću - da ti on automatski ne napravi bakteriološke briseve, iako zna da su bakterije najveći izazivači spontanih pobačaja do 10 tjedana trudnoće?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 13:30   #38
Quote:
magic kaže:
znam sluchaj kad je djevojka trazhila testiranje na hpv pa ju je ginekolog maltene odgovarao, jer kao nije imala rizichne odnose.


uopce ne razumijem

pa nisu to neki invazivni i rizichni pregledi.
Eto, ja ne planiram trudnoću još, al sam imala situaciju sličnu ovoj.
Tražila sam test na klamidiju, a ginekologica dobro da me nije istukla i istjerala van jer da nemam simptome...
Pa zato se valjda i rade ti testovi jer obično simptoma NEMA!?
Uglavnom, ona test nije htjela napraviti, sljedeći izgovor joj je da se to plaća a da ja nisam imala rizične odnose!?
Pa nek se plaća, pobogu, ko da budeš ti iz svog džepa platila đizs... uglavnom, test sam kasnije napravila kod drugog ginekologa, i bio je pozitivan...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 13:47   #39
vidiš ti ovo,
ja sam mislila da je dovoljno raditi papa-test i tek kad vidiš neke simptome, odnosno ako se ponavljaju upale, da tek onda radiš i briseve
brrrrr, jadne žene

zašto onda ginić ne napravi svakoj ženi na rutinskom pregledu i briseve osim papatesta?
kentaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 13:49   #40
Quote:
kentaur kaže:

zašto onda ginić ne napravi svakoj ženi na rutinskom pregledu i briseve osim papatesta?
zato jer misli da ce ovako proci jeftinije.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.