Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2006., 19:24   #1
Exclamation Seksualno zlostavljanje

Danas je kod mene bila jedna poznanica koja se inače školuje za odgajateljicu.Pričala mi je kako je najmlađa žrtva seksualnog zlostavljanja tromjesečna curica koja od tada ima epileptičke napadaje,u Hrvatskoj je najmlađa žrtva sedmomjesečna curica i to ih je obje seksualno iskorištavao vlastiti otac!E sad rekla mi je da takve žrtve u malo odraslijoj dobi,idu na razgovore sa psihologom koji ih uče da ne osjećaju negativnost prema tim ljudima koji su ih zlostavljali već da osjećaju negativnost prema tom samom činu.Evo,ja koja sam inače posebno osjetljiva na ovakve stvari,ne mogu jednostavno shvatiti da se od ljudskog bića općenito može tražiti da ne osjeća odbojnost prema osobi koja joj je to napravila.Koje je vaše mišljenje?Šta općenito mislite o tim poremećenim ljudima,šta uzrokuje tu poremećenost?
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 19:28   #2
sve te osobe se trebju kastrirati kako nikad vise ne bi seksualno zlostavljali.
znam da zvuci radikalno, al to je moje misljenje.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 19:40   #3
Quote:
3nina3 kaže:
Danas je kod mene bila jedna poznanica koja se inače školuje za odgajateljicu.Pričala mi je kako je najmlađa žrtva seksualnog zlostavljanja tromjesečna curica koja od tada ima epileptičke napadaje,u Hrvatskoj je najmlađa žrtva sedmomjesečna curica i to ih je obje seksualno iskorištavao vlastiti otac!E sad rekla mi je da takve žrtve u malo odraslijoj dobi,idu na razgovore sa psihologom koji ih uče da ne osjećaju negativnost prema tim ljudima koji su ih zlostavljali već da osjećaju negativnost prema tom samom činu.Evo,ja koja sam inače posebno osjetljiva na ovakve stvari,ne mogu jednostavno shvatiti da se od ljudskog bića općenito može tražiti da ne osjeća odbojnost prema osobi koja joj je to napravila.Koje je vaše mišljenje?Šta općenito mislite o tim poremećenim ljudima,šta uzrokuje tu poremećenost?
Jaki porivi i nedovoljna seksualna aktivnost, usto i nedostatak adekvatne osobe za to upražnjenje, smanjuju obrambeni mehanizam pojedinaca koji bi trebao svjesno zaustaviti i svaki primisao na takvo zadovoljavanje. Naravno ima tu i ispoljavanja moć nad svojim žrtvama koja može biti afrodizijak za takvu gnjusobu kao i saznanje da će žrtve šutjeti i da nikome neće reći. Usto prilika sama čini lopova a može se uplesti tu i alkohol. Najstrašnije je ako to partner otkrije i ne reagira dok se u kući događa strava
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 19:44   #4
Quote:
dersu kaže:
sve te osobe se trebju kastrirati kako nikad vise ne bi seksualno zlostavljali.
znam da zvuci radikalno, al to je moje misljenje.
najučinkovitije.... grozimm se takvih priča i u meni bude bijes!!!!!!!!!
__________________
....ja sam žensko....
Jumangi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 19:51   #5
Ja ne mogu razumijeti kakav čovjek/otac! mora biti da učini nešto takvo maloj bebi!Ne,odbijam razumijeti da se od djece traži da ne osjeća odbojnost prema ocu koji joj je to napravio,možda to moje razmišljanje nije u redu ali ja jednostavno ne mogu to razumijeti,meni suze naviru na oči kad čujem ovakve priče.Po meni,ovakvi ljudi nebi bili kažnjavani na 10-15 godina.Pa takva osoba ostaje ista ili još gora kada izađe iz zatvora!
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 19:54   #6
to su monstrumi
teichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 23:58   #7
Quote:
dersu kaže:
sve te osobe se trebju kastrirati kako nikad vise ne bi seksualno zlostavljali.
znam da zvuci radikalno, al to je moje misljenje.

Koliko sam citala izvjestaje ,pedofilima nije pomoglo ni kastriranje,jer kastracija sama po sebi ne unistava do kraja seksualni poriv.Pedofilija je neizljeciva.
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 04:03   #8
Hmm...neznam,meni je to isto uzasno kad cujem za takve stvari,i po meni je to najgore sto neka osoba moze napraviti nekoj drugoj. Neznam stvarno zasto ih poucavaju da ne osjecaju odbojnost prema osobi koja je to napravila,ali recimo da je meni puno teze za shvatiti ako osoba koja je prezivjela kontinuirano zlostavljanje osobe u obitelji NE osjeca odbojnost prema toj osobi,makar shvaca sto je napravila. Ima li netko odgovor na to pitanje? Najblize sto sam dosao odgovoru je da mozda dijete gleda na onog koji ju/ga je zlostavljao gleda kao dvije podvojene osobe.

I inace sam razmisljao o kazni za seksualno zlostavljanje,po meni bi bila kastracija(potpuna,i penis i testisi) i 30 godina kod najlaksih slucajeva do smaknuca. Kad bi se uspostavile takve kazne bilo bi i puno manje takvih zlocina,jer kad covjek koji ima takve bolesne nagone ide nesto takvo napraviti strah od kazne ga u nasoj predivnoj zemlji nece bas sprijeciti,dok bi samo najveci ludjaci to napravili ako bi bile teze kazne. Sjetite se predivnog slucaja u kojem je sudac rekao da je prst u anus poput rukovanja. Ili nedavno kad je profesor s faksa dobio samo 3 i pol godine(!) za iskoristavanje retardiranih klinaca...

"Najstrašnije je ako to partner otkrije i ne reagira dok se u kući događa strava"
da,tu je ukljuceno nemogucnost partnera da povjeruje u to,ali to je stvarno uzasno,i onda sto je jos gore je kad/ako(grr) partner ode u zatvor ta osoba krivi dijete za gubitak svog partnera...

Uf...sorry,uvijek se razljutim kad pocnem o tome pricati...
Beren is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 10:52   #9
povraca mi se na samu pomisao odraslog covjeka i djeteta u seksualnom cinu,fuj!Sve ih treba objesiti a kastriranje ne pomaze.
 
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 11:38   #10
Quote:
plavusa28 kaže:
povraca mi se na samu pomisao odraslog covjeka i djeteta u seksualnom cinu,fuj!Sve ih treba objesiti a kastriranje ne pomaze.
Potpuno se slažem.
__________________
Tko nije za, neka šuti!
Oprostite strankinji pravopisne greške.
Astrea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 22:01   #11
Quote:
dersu kaže:
sve te osobe se trebju kastrirati kako nikad vise ne bi seksualno zlostavljali.
znam da zvuci radikalno, al to je moje misljenje.
Kastracija ne pomaže jer se seksualno zlostavljanje ne mora činiti isključivo spolnim organom. Ali postoji tzv. kemijska kastracija koja kod muškaraca snižava razinu testosterona pa tako i želju za činom.
Izgubljena u Svemiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 22:10   #12
I nisu svi seksualni zlostavljači pedofili niti su svi pedofili sex zlostavljači. Pedofil može i ne mora djelovati prema svojim nagonima. Samo malo ih je koji ne djeluju.
Smrtna kazna ne pomaže kao ni kod drugih gnjusnih djela.
Postoje tretmani pedofila ali problem je nedostatna motivacija.
A što se tiče toga da žrtva ne treba osjećati odbojnost prema počinitelju-di ste to našli? Pa naravno da nitko osobi ne može zabraniti ljutnju. Vjerojatno se misli na dugoročni cilj psihoterapije-oprost, jer ljutnja ništa ne riješava (dugoročno). Ali dok se dođe do oprosta....ljutnja i odbojnost su sasvim normalni.
Izgubljena u Svemiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 22:35   #13
Quote:
Izgubljena u Svemiru kaže:
I nisu svi seksualni zlostavljači pedofili niti su svi pedofili sex zlostavljači. Pedofil može i ne mora djelovati prema svojim nagonima. Samo malo ih je koji ne djeluju.
Smrtna kazna ne pomaže kao ni kod drugih gnjusnih djela.
Postoje tretmani pedofila ali problem je nedostatna motivacija.
A što se tiče toga da žrtva ne treba osjećati odbojnost prema počinitelju-di ste to našli? Pa naravno da nitko osobi ne može zabraniti ljutnju. Vjerojatno se misli na dugoročni cilj psihoterapije-oprost, jer ljutnja ništa ne riješava (dugoročno). Ali dok se dođe do oprosta....ljutnja i odbojnost su sasvim normalni.
Kako misliš smrtna kazna ne pomaže- upravo takvim činom se udaljava izbljuvak koji postoji na ovom svijetu, a svojom egzistencijom i dalje ugrožava djecu a time unaprijed maltretira roditeje koji se ne mogu miriti s time da je takvo govno od čovjeka na životu. Čak ne mogu vjerovat da ovako mogu izvrijeđati bilo kakvu skupinu ljudi- ali ovakvi izbljuvci nisu ljudi već samo prišt koji treba odstraniti.
Mislim da bi do oprosta dugoročno laške došli da znaju da takva osoba više ne postoji na ovom svijetu.
crvena sonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 00:03   #14
Quote:
crvena sonja kaže:
Kako misliš smrtna kazna ne pomaže- upravo takvim činom se udaljava izbljuvak koji postoji na ovom svijetu, a svojom egzistencijom i dalje ugrožava djecu a time unaprijed maltretira roditeje koji se ne mogu miriti s time da je takvo govno od čovjeka na životu. Čak ne mogu vjerovat da ovako mogu izvrijeđati bilo kakvu skupinu ljudi- ali ovakvi izbljuvci nisu ljudi već samo prišt koji treba odstraniti.
Mislim da bi do oprosta dugoročno laške došli da znaju da takva osoba više ne postoji na ovom svijetu.
Mislila sam da smrtna kazna ne funkcionira u smislu generalne prevencije. Ono, da će pedifili manje zlostavljat djecu jer je za to propisana smrtna kazna. Vraga, misle da njih neće otkriti "jer svejedno ne rade ništa loše".
A sad, bi li nekome pomoglo da dođe do oprosta- smrtna kazna ili možda da može prvo pljunit toj osobi u facu...
Izgubljena u Svemiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 08:04   #15
Quote:
Izgubljena u Svemiru kaže:
Mislila sam da smrtna kazna ne funkcionira u smislu generalne prevencije. Ono, da će pedifili manje zlostavljat djecu jer je za to propisana smrtna kazna. Vraga, misle da njih neće otkriti "jer svejedno ne rade ništa loše".
A sad, bi li nekome pomoglo da dođe do oprosta- smrtna kazna ili možda da može prvo pljunit toj osobi u facu...
Ok- što se tiče reanimacije neće pmoći. Ali da li takvog čovjeka(uvreda je i za čovjeka i za životinju tako ga zvati) uopće treba pokušati asimilirati u društvo. Pa time društvo uništava samo sebe ako se ne riješi takvih pogrešaka prirode.
Utuviti takvom čovjeku nešto u glavu-slažem se nema smisla- zato bi bilo najbolje riješti ih se po kratkom, ili ipak ne- po dugotrajnom postupku- da se muče i da ih boli, da vide prije smrti što znači nanjeti bol - psihičku ili fizičku.
crvena sonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 09:16   #16
Kod pedofila je problem što je kod njih više furanje na moć nego seksualna potreba, zato niti kastracija ne pomaže.
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 09:23   #17
Quote:
Izgubljena u Svemiru kaže:
Mislila sam da smrtna kazna ne funkcionira u smislu generalne prevencije. Ono, da će pedifili manje zlostavljat djecu jer je za to propisana smrtna kazna. Vraga, misle da njih neće otkriti "jer svejedno ne rade ništa loše".
A sad, bi li nekome pomoglo da dođe do oprosta- smrtna kazna ili možda da može prvo pljunit toj osobi u facu...
Nikako ne smrtna kazna već RAD višegodišnji ili doživotni fizički rad, onda će tako umorni manje mahati onom stvari i turati tam gdje ne treba.

Rad koji oslobađa svaku seksualnu energiju i pretvara korisno djelo; sadnja maslina, pošumljavanje, kopanje kanala i vodovoda..imamo otoke neka ih izgrađuju....

samo su nam zakoni tak dobro da pedofil dobi 3 godine a već je vani za tri mjeseca
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 10:41   #18
Quote:
Izgubljena u Svemiru kaže:
...A što se tiče toga da žrtva ne treba osjećati odbojnost prema počinitelju-di ste to našli? Pa naravno da nitko osobi ne može zabraniti ljutnju. Vjerojatno se misli na dugoročni cilj psihoterapije-oprost, jer ljutnja ništa ne riješava (dugoročno). Ali dok se dođe do oprosta....ljutnja i odbojnost su sasvim normalni.
Da,da,na to smo i mislili,psiholozi takvu djecu uče da svu negativnost ne osjećaju prema toj osobi već prema samom činu.
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 10:45   #19
A što se tiče kazne,ja takve osobe ne bih ubila jer smrt je preblago riješenje za njih.Ja bi ih strpala u zatvor i to doživotno,u zatvoru najviše svi mrze pedofile i tamo bi takve osobe dobile odgovarajući status te bi pošteno platile svoju cijenu ali kažem,evo opet-doživotna kazna!
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 11:38   #20
Sviđa mi se ovo o pošumljavanju i maslinama, ali na žalost, kod nas je prisilni rad zabranjen. A doživotni zatvot košta državu puno para, a tretmani su skupi i nema ih. Koliko ja znam, u RH se ne provodi niti jedan tretman pedifila, a postoje i razmišljanja kako je pedofilija-kao i homosexualnost-orijentacija i bla bla...problem je jako kompleksan.
Izgubljena u Svemiru is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.