Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2008., 02:44   #41
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Kad bih ja pokrenula jednu dobru žensku novinu, držala bih se nekih jednostavnih smjernica:
Ta bi novina trebala sadržavat par interesantnih autobiografija. U prvom broju biografija Benicia del Toroa, npr.
Zatim bi bilo super da novina ima dobre recenzije s koncerata tog mjeseca. Onda bi trebalo obradit par dobrih, ženskih knjiga, gdje bih recenzije dala da mi piše par darovitih forumašica, urbanih feministica i knjigofilki. Bitno bi mi bilo, radi kredibiliteta istih, da su u sretnim ljubavnim vezama, jer bi mi kritičarke mogli spljuvat (jer su feministice) da seru jer su ružne i nitko ih neće.To nije dobro za prvi broj i premijeru. Kad bi se uhljebila na tržištu, bolio bi me kurac. Ostavila bih par stranica za šminku i kozmetiku, jer nas to sve zanima. Onda bi svakako ubacila i koju reportažu o ekstremnim sportovima za trudnice. To može biti dosta široko i apstraktno područje i vjerujem da bi izazvalo mnogo pažne. Evo, recimo, to bi mogao i Pakleni odradit. pisala bih o rijetkim ženskim zanimanjima, ženama na naftnim bušotinama, na ledenjacima po Aljasci, liječnicama po Africi i sl. I ni pod koju cijenu ne bi bilo horoskopa.

Riječ novina ne postoji. Postoje samo novine. Ta imenica nema jedninu.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 09:43   #42
Quote:
Mireille22 kaže: Pogledaj post
Riječ novina ne postoji. Postoje samo novine. Ta imenica nema jedninu.
nema veze, pa neće ona biti lektor, a i mi ćemo napraviti novine sa samo jednom novinom po broju pa će ipak biti novina.
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 09:45   #43
Quote:
Ingrein kaže: Pogledaj post

ove iluzije da bi u ženskom časopisu mogao biti humoristični kutak di bi žene bile duhovite - ono...molim??!
ono, ok, ali daj nešto novo
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 11:58   #44
Da nema intervjua sa glupim ženama i glupih novinara koji intervjuiraju glupe ljude oko glupih tema.

Evo čitam Best Shop, nije neki časopis ali nije ni nešto različit od svih ostalih i evo npr. kaj čitam.

(Pitaju Dolores Lambašu)

"Što je dominantno u vašoj garderobi i čega imate najviše u ormaru?"

"Donjeg rublja i svilenih spavaćica. Senzualna sam preko svake mjere i nepodnošljivo putena, a uz to patim na ugođaj. Iz takvog raja i oaze svoga doma, u čemu god da poslije iziđem, nosim slatku zamagljenu auru oko sebe i sasvim drukčije mirišem u ovom ustreptalom gradu."

Šmizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 12:36   #45
joj šmizla katastrofa da i prvi put čujem za te novine .ja ne čitam časopise.
što me zanima nađem na netu ali ova ideja od lyle mi se sviđa.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 12:51   #46
Quote:
CosmaShiva kaže: Pogledaj post
joj šmizla katastrofa da i prvi put čujem za te novine .ja ne čitam časopise.
što me zanima nađem na netu ali ova ideja od lyle mi se sviđa.
Ma to ti je vodič za šoping. Uzela sam ih samo zato što su najjeftinije, za 9,90. Inače ne kupujem časopise. Stari kupuje Gloriju i to mi je dovoljno.

Doduše, volim kod frizerke čitat Story i Extru.
Šmizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 13:54   #47
Quote:
Šmizla kaže: Pogledaj post
Ma to ti je vodič za šoping. Uzela sam ih samo zato što su najjeftinije, za 9,90. Inače ne kupujem časopise. Stari kupuje Gloriju i to mi je dovoljno.

Doduše, volim kod frizerke čitat Story i Extru.
Stari kupuje Gloriju?

Neki dan sam kod frizerke prelistala valjda 10 Storyja. Dovoljna doza za idućih pola godine
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 14:31   #48
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Stari kupuje Gloriju?

Neki dan sam kod frizerke prelistala valjda 10 Storyja. Dovoljna doza za idućih pola godine
Ima dostavu doma.
Šmizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 15:58   #49
Quote:
Mireille22 kaže: Pogledaj post
Meni je Cosmopolitan sasvim dobar. Nisu opsjednuti tračevima i glupostima kao Story, Extra...ima ih.
jedino, kad pročitaš 10-15, ajde- maksimalno 20, brojeva, nemaš više nikad ništa novo pročitati u njemu.
uvijek iznova vrte istu priču.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 17:28   #50
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
jedino, kad pročitaš 10-15, ajde- maksimalno 20, brojeva, nemaš više nikad ništa novo pročitati u njemu.
uvijek iznova vrte istu priču.
A što mi preostaje za čitanje? Story?
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 21:52   #51
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
Ima ih k'o smeća, a nijedne dobre. Svako malo izlaze nove i reklamiraju ih kao super i kao drugačije i bolje. A sve bezveze. Što bi po vama trebale sadržavati dobre ženske novine.
tenk ju veri mač

Kod tetke sam našla hrpu ženskih magazina iz bivše nam države, tamo negdje 80-te i 70-te. Gledam i ne mogu se načudit, razlika nebo i zemlja. Tamo je bilo rasprava o politici, ženskim pravima, ekologiji, puno manje reklama, naravno i manje naslova tipa ''101 frizura za ljeto'' i ''50 načina da svršite bez penetracije''
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 21:55   #52
Quote:
Lyla kaže: Pogledaj post
Kad bih ja pokrenula jednu dobru žensku novinu, držala bih se nekih jednostavnih smjernica:
Ta bi novina trebala sadržavat par interesantnih autobiografija. U prvom broju biografija Benicia del Toroa, npr.
Zatim bi bilo super da novina ima dobre recenzije s koncerata tog mjeseca. Onda bi trebalo obradit par dobrih, ženskih knjiga, gdje bih recenzije dala da mi piše par darovitih forumašica, urbanih feministica i knjigofilki. Bitno bi mi bilo, radi kredibiliteta istih, da su u sretnim ljubavnim vezama, jer bi mi kritičarke mogli spljuvat (jer su feministice) da seru jer su ružne i nitko ih neće.To nije dobro za prvi broj i premijeru. Kad bi se uhljebila na tržištu, bolio bi me kurac. Ostavila bih par stranica za šminku i kozmetiku, jer nas to sve zanima. Onda bi svakako ubacila i koju reportažu o ekstremnim sportovima za trudnice. To može biti dosta široko i apstraktno područje i vjerujem da bi izazvalo mnogo pažne. Evo, recimo, to bi mogao i Pakleni odradit. pisala bih o rijetkim ženskim zanimanjima, ženama na naftnim bušotinama, na ledenjacima po Aljasci, liječnicama po Africi i sl. I ni pod koju cijenu ne bi bilo horoskopa.
Nekako mi se Elle čini najkvalitetniji, iako opet većina stranica otpada na modu i kozmetiku.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:03   #53
kao i muške samo obratno- pune zgodnih muškaraca ha ha ha
mlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:06   #54
i da skoro zaboravih kad već uspoređujem- je li i vas živcira što u muškim novinama se stalno piše kako da ti partnerica udovolji, kako je navesti da radi što želiš ..... a onda otvoriš ženske novine u kojima zapravo to isto piše- kako udovoljiti svome partneru, kako učiniti sve što želi???????? mene to strašno živcira!
mlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 21:06   #55
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Kod tetke sam našla hrpu ženskih magazina iz bivše nam države, tamo negdje 80-te i 70-te. Gledam i ne mogu se načudit, razlika nebo i zemlja. Tamo je bilo rasprava o politici, ženskim pravima, ekologiji, puno manje reklama, naravno i manje naslova tipa ''101 frizura za ljeto'' i ''50 načina da svršite bez penetracije''
Pa kako se zovu te novine?

Quote:
mlada kaže: Pogledaj post
i da skoro zaboravih kad već uspoređujem- je li i vas živcira što u muškim novinama se stalno piše kako da ti partnerica udovolji, kako je navesti da radi što želiš ..... a onda otvoriš ženske novine u kojima zapravo to isto piše- kako udovoljiti svome partneru, kako učiniti sve što želi???????? mene to strašno živcira!
ne, jer ne čitam tako nešto. rađe čitam gluposti po forumu
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 21:12   #56
Quote:
-gloria- kaže: Pogledaj post
Pa kako se zovu te novine?
svijet, bazar, prakticna zena...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 21:17   #57
http://www.javno.com/hr/profit/clanak.php?id=157807

bas bi bilo fora da netko napravi (post)diplomski rad o kultnoj zenskoj reviji 'svijet' iz osamdesetih. mozda cure sa zenskih studija. i onda napravit analizu razvoja hrvatskog feminizma i njegovih medijskih prikaza u 'svijetu'.
meni bi recimo bio uzasan gust sad otic u knjiznicu i kopat po starim brojevima iz ranih osamdesetih
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .

Zadnje uređivanje Natch : 23.12.2008. at 21:24.
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 21:21   #58
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
http://www.javno.com/hr/profit/clanak.php?id=157807

bas bi bilo fora da netko napravi (post)diplomski rad o kultnoj zenskoj reviji 'svijet' iz osamdesetih. mozda cure sa zenskih studija.
meni bi recimo bio uzasan gust sad otic u knjiznicu i kopat po starim brojevima iz ranih osamdesetih
možda

i da, falmolim
-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 21:26   #59
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Kod tetke sam našla hrpu ženskih magazina iz bivše nam države, tamo negdje 80-te i 70-te. Gledam i ne mogu se načudit, razlika nebo i zemlja. Tamo je bilo rasprava o politici, ženskim pravima, ekologiji, puno manje reklama, naravno i manje naslova tipa ''101 frizura za ljeto'' i ''50 načina da svršite bez penetracije''
zato jer su ti časopisi postojali da od tvoje tetke naprave uzornu drugaricu, udarnicu i članicu radne organizacije.... a današnji časopisi postoje zato da ti uvale kremu i gaće koje koštaju soma kuna
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 21:27   #60
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
zato jer su ti časopisi postojali da od tvoje tetke naprave uzornu drugaricu, udarnicu i članicu radne organizacije....
plamene zore, dim iz dimnjaka,.... ?

-gloria- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.